Repertoár uměleckého sboru Opera a opereta

Antonín Dvořák, Jaroslav Kvapil : Rusalka
Rusalka patři k největším klenotům nejen české, ale i světové operní literatury. Genialita Dvořákovy hudby a libreto Jaroslava Kvapila zaujme všechny diváky bez rozdílu věku. Oceňovaní tvůrci Michal a Šimon CABANI nabízejí svou režií další možný pohled na nesmrtelné dílo.
vstupenky

16.12 (pá)
19:00

vstupenky

17.12 (so)
19:00

vstupenky
od 16.12.2022 detaily
Michael Stewart, Jerry Herman: Hello, Dolly!
Jeden z nejpopulárnějších broadwayských muzikálů Hello, Dolly! sklízí úspěchy na divadelních prknech od roku 1964. Proslavila ho však zejména filmová verze s nezapomenutelnou Barbrou Streisand v titulní roli a ústřední píseň v podaní Louise Armstronga. Příběh se točí kolem šarmantní vdovy Leviové, která se živí jako dohazovačka. Dokáže téměř cokoliv - i podmanit si srdce nedostupného muže. Slavný muzikál, který „rozdrtil“ všechny dosavadní broadwayské rekordy, převede na jeviště režisérka Andrea Hlinková.
vstupenky

7.10 (pá)
19:00

vstupenky

8.10 (so)
19:00

vstupenky

14.10 (pá)
19:00

vstupenky
od 7.10.2022 detaily
Koncertní galavečer
V krásném prostředí koncertního sálu Zámku Plumlov se uskuteční Koncertní galavečer, na kterém vystoupí smyčcové kvarteto Moravského divadla Olomouc pod vedením Martina Zyky. Na programu koncertu budou díla klasického repertoáru jako Mozartova Malá noční hudba či Hudba k ohňostroji G.F. Händela, v druhé části potom klasická zpracování populárních melodií z filmů Gladiátor a Kmotr nebo písní L. Cohena nebo F. Sinatry. Koncert se koná na Zámku Plumlov, koncertní sál, 3.patro
od 27.8.2022 detaily
Pěvecký kurz s Jiřím Přibylem |Workshop
Pěvecký kurz s Jiřím Přibylem Chcete se dozvědět něco, co jste neznali o operním zpěvu a zpěvu vůbec? Něco o tom, jak správně dýchat? Jak používat mluvidla? Zjistíte, že správný způsob zpívání léčí a je zároveň i tak trochu jógou. To vše a ještě více můžete zjistit na workshopu zpěvu, na němž si budete moci vše i vyzkoušet. Jiří Přibyl, člen souboru opery a operety. V roce 2014 získal prestižní Cenu Thálie za ztvárnění Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery a taktéž Cenu primátora statutárního města Olomouce. V roce 2015 získal Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.
od 16.3.2022 detaily
Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční - inscenovaná verze
Česká mše vánoční patří k tradicím vánočních svátků. Režisérka Dagmar Hlubková přišla s nápadem vytvořit inscenovanou verzi pro naše divadlo. Při psaní scénáře vycházela z Komedie o hvězdě, lidové hry o narození Ježíška ve zpracování teatrologa Jana Kopeckého. Kromě toho jsou v inscenaci ukázky dalších lidových her. Zpívané pasáže se prolínají s hranými scénami a na konci bude i oživlý betlém. Malí i velcí diváci se dočkají i čerta a dovádějících andílků.
vstupenky

23.12 (pá)
17:00

vstupenky
od 1.12.2021 detaily