Repertoár uměleckého sboru Opera a opereta

Giuseppe Verdi: Nabucco |Leť, myšlenko, na křídlech zlatých...
Síla raného díla Giuseppe Verdiho spočívá zejména v působivých masových scénách a sborových výstupech. Babyloňané pod vedením krále Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnou do Jeruzaléma, zničí Šalamounův chrám a židovský národ odvlečou do zajetí. Bůh Židů Jehova však potrestá krále tím, že na něj sešle šílenství. Nabucco, který musí čelit intrikám své domnělé dcery Abigail, nakonec rozpozná svou vinu, uzná moc a vznešenost Boha Jehovy a vrátí Židům svobodu. Známý "Sbor Židů" se v době vzniku opery stal aktualizovaným symbolem touhy Italů po svobodě a nezávislosti.
od 17.12.2021 detaily
Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční
Česká mše vánoční patří k tradicím vánočních svátků. Režisérka Dagmar Hlubková přišla s nápadem vytvořit inscenovanou verzi pro naše divadlo. Při psaní scénáře vycházela z Komedie o hvězdě, lidové hry o narození Ježíška ve zpracování teatrologa Jana Kopeckého. Kromě toho jsou v inscenaci ukázky dalších lidových her. Zpívané pasáže se prolínají s hranými scénami a na konci bude i oživlý betlém. Malí i velcí diváci se dočkají i čerta a dovádějících andílků.
od 1.12.2021 detaily
Promenádní koncert 2021
Pro příznivce operetního žánru připravil soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc speciální letní koncert. V programu zazní ukázky hned ze tří slavných titulů - antické parodie Orfeus v podsvětí, rozkošné Mamzelle Nitouche a nestárnoucího Podskaláka se šlágry Karla Hašlera. Písně z legendárních operet zazpívají Barbara Sabella, Lucie Skácelíková, Lucie Kordová, Martin Štolba a Vojtěch Pačák. Sólisty a orchestr bude řídit dirigent Tomáš Hanák.
od 27.6.2021 detaily