Dnes a zítra
2.2 (čt) sk. D 19:00

Krvavá svatba

»  Senioři -30%

Surrealistické taneční divadlo podle F. G. Lorcy

3.2 (pá) sk. - 19:00

Sólo pro tři

»  ARTER -50 %

Brel - Vysockij - Kryl

Po představení se můžete těšit na autogramiádu a fotku se Sergiem a Thálií.

Naše tipy
2.2 (čt) sk. D 19:00

Krvavá svatba

»  Senioři -30%

Surrealistické taneční divadlo podle F. G. Lorcy

5.2 (ne) sk. RPP 10:00

Pohádky o strašidlech, kohoutech a duze

Divadlo Polárka Brno

Výtvarné dílny ve foyer

5.2 (ne) sk. OPP 14:00

Pohádky o strašidlech, kohoutech a duze

Divadlo Polárka Brno

Výtvarné dílny ve foyer

14.2 (út) sk. B 19:00

Hraběnka

Doba se změnila, ona ne

18.2 (so) sk. X 19:00

Modrovousův hrad

»  ARTER -50 %

Tance z Galanty/Sbory pro mužské hlasy

English friendly

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 163 další »
Zrušení představení Fidelio 1.2.
Z důvodu nemoci rušíme představení Fidelio ve středu 1. února 2023 bez náhrady. Pro předplatitelskou skupinu C uvedeme Fidelia v náhradním termínu 8. března místo avizované Krvavé svatby. Nový termín Krvavé svatby pro skupinu C aktuálně hledáme a budete o něm informováni. Vstupenky za obě zrušená představení lze vracet do 10. února v pokladně divadla. Peníze za vstupenky zakoupené online budou vráceny automaticky na účet, z něhož proběhla platba. Děkujeme za pochopení.
31.1.2023
Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí
Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede 17. února v premiéře symbolistickou operu Modrovousův hrad maďarského skladatele Bély Bartóka a libretisty Bély Balázse doplněnou o Tance z Galanty a Sbory pro mužské hlasy Zoltána Kodálye. Exkluzivní titul, který se v tuzemsku kvůli své obtížnosti příliš často nehraje, režíruje Daniela Špinar.
Prodej vstupenek na březen a duben
Vážení diváci, prodej vstupenek na březnová a dubnová představení zahájíme v pondělí 23. ledna v 9:00 hodin. Vstupenky lze koupit online nebo v pokladně divadla.
20.1.2023
Pánská část olomoucké činohry pocítí zlo schované za úsměvem v bílém plášti. Moravské divadlo uvede Přelet nad kukaččím hnízdem v režii Pavla Kheka
Pánská část olomoucké činohry pocítí zlo schované za úsměvem v bílém plášti. Moravské divadlo uvede Přelet nad kukaččím hnízdem v režii Pavla Kheka O manipulaci, zle a podlosti, ale také o svobodě ducha a znovunalezené odvaze žít vypráví Přelet nad kukaččím hnízdem Dalea Wassermana, který vznikl dramatizací románu Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven. Činohra Moravského divadla v čele s hostujícím režisérem Pavlem Khekem uvede titul, který proslavil stejnojmenný film Miloše Formana, po třiceti šesti letech. V hlavní roli sestry Ratchedové se představí Vendula Nováková, Randla McMurphyho si zahraje Zdeněk Julina a náčelníka Bromdena Jan Ťoupalík. Premiéra se uskuteční v pátek 20. ledna v 19 hodin.
Roztajte nad lednovými tituly se slevou 25 % Milí diváci, v lednu jsme si pro vás připravili výběr cenově zvýhodněných titulů, který potěší milovníky opery i operety, činohry i baletu. Slevu lze uplatnit v pokladně divadla nebo online.
9.1.2023 celý text
Milí diváci, věnujte prosím pozornost změně otevírací doby pokladny během vánočních svátků.
19.12.2022 celý text
Zemřel herec Ivo Kubečka
Zemřel herec Ivo Kubečka S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 15. prosince 2022 zemřel ve věku 77 let dlouholetý člen činohry Moravského divadla Olomouc pan Ivo Kubečka. První angažmá získal v Divadle Petra Bezruče. Dále působil ve Zlíně, v Šumperku, Jihlavě. V souboru činohry Moravského divadla působil od roku 1977 do 1988, kdy vstoupil do angažmá Národního divadla Brno. V roce 1992 přijal angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, kde působil až do listopadu 2022. Za svůj život ztvárnil více než 150 převážně klasických rolí. Čest jeho památce.
16.12.2022
CD Boží mlýny v prodeji
Milí diváci, máme pro vás vánoční dárek. Ode dneška je v pokladně divadla v prodeji hudební CD Boží mlýny s písněmi ze stejnojmenné inscenace, které vzniklo ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc.
15.12.2022
Nad Moravským divadlem se rozsvítí měsíček na nebi hlubokém. CABANI Rusalku inscenují jako operní drama ze současnosti
Klasické dílo Antonína Dvořáka převedli CABANI v temné operní drama, jež odkrývá současný pohled na příběh Rusalky, která nesmlouvavě touží žít podle vlastních představ. Hudebního nastudování se ujal Marko Ivanović, který je současně dirigentem inscenace. Dramaturgyní je Vilma Bořkovec. Scénu navrhl Šimon Caban a kostýmy Karolína Srpková. V titulní roli Rusalky se představí Barbora Řeřichová a Radoslava Müller. Premiéra se uskuteční v pátek 16. prosince v 19:00 hodin, II. premiéra v sobotu 17. prosince ve stejný čas.
14.12.2022 číst článek
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení Rusalka
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení Rusalka pořádaného v pátek 16. 12. 2022 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
12.12.2022