Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 151 další »
Přijďte o víkendu na Koledování a pohádkové představení s Mikulášem
Přijďte o víkendu na Koledování a pohádkové představení s Mikulášem Máte už program na víkend? My ho pro vás máme! Zveme vás v sobotu 4. prosince do foyeru Moravského divadla na tradiční Koledování. Sbor opery a operety zazpívá od 10 hodin ty nejkrásnější české a moravské koledy. Vstup je volný. V neděli 5. prosince pak od 10 hodin uvedeme pohádku Královna Koloběžka První, z jeviště přijde děti pozdravit Mikuláš s anděly a čertem. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně a na webu divadla.
Předprodej vstupenek na leden, únor a březen 2022 startuje v pondělí 6. prosince
Od pondělí 6. prosince od 9 hodin si můžete v pokladně a na webu divadla zakoupit vstupenky na představení z lednového, únorového a březnového programu. V nabídce jsou novinkové tituly - výpravný projekt Rok na vsi, v němž účinkují členové všech tří uměleckých souborů Moravského divadla, opereta Noc v Benátkách a činohra Hraběnka. V programu jsou též reprízy populárních inscenací Louskáček - Kouzelný příběh, Boží mlýny, Donaha!, Splašené nůžky, Nedotknutelní či Noc na Karlštejně. Kompletní program bude zveřejněný v pondělí 6. prosince v 8 hodin na webu divadla.
2.12.2021
Pozor, změna dnešního programu!
Pozor, změna dnešního programu! Vážení diváci, dovolujeme si vás upozornit na aktuální změnu v dnešním programu Moravského divadla. Kvůli protiepidemickým a karanténním opatřením se dnes, tedy ve čtvrtek 2. prosince, neuskuteční představení Pan Scrooge, které mělo být náhradou za původně plánované představení Louskáček - Kouzelný příběh. Vstupenky na představení lze vracet v pokladně divadla do 10. prosince. Byla-li vstupenka zakoupena on-line, bude částka automaticky vrácena na účet, ze kterého proběhla odchozí platba. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
2.12.2021
Podcast O-hlasy s Renátou Mrózkovou Vítejte u dalšího dílu našeho divadelního podcastu O-hlasy. Ivana Plíhalová si tentokrát povídala s bývalou sólistkou baletu Moravského divadla Renátou Mrózkovou. Absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě nastoupila do angažmá v Olomouci v roce 2004. Na jevišti Moravského divadla byla Fridou, Carmen, Margot, Lady Macbeth i Edith Piaf. Získala tři nominace na prestižní Cenu Thálie. Vedle tance předvedla i svůj pěvecký talent, například v inscenaci Šakalí léta. Vytvořila choreografii pro muzikálové inscenace Noc na Karlštejně, Sugar či již zmíněná Šakalí léta. V roce 2015 nastoupila Renáta do angažmá v Městském divadle Brno, v současnosti se věnuje příjemným mateřským povinnostem.
1.12.2021 celý text
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla, kvůli zhoršující se epidemické situaci v Olomouckém kraji a ve snaze minimalizovat kontakty v budově divadla jsme se rozhodli omezit do konce letošního roku doprovodný program. Toto omezení se týká programu po skončení mikulášské pohádky Královna Koloběžka první, baletní dílny či klaunského workshopu.
30.11.2021 celý text
Představení Louskáček - Kouzelný příběh se v tomto týdnu pro nemoc ruší
Vážení diváci, dovolujeme si vás upozornit na aktuální změny v programu Moravského divadla. Z důvodu onemocnění v souboru baletu a s tím souvisejícími protiepidemickými opatřeními se ve čtvrtek 2. prosince a v pátek 3. prosince neuskuteční představení Louskáček - Kouzelný příběh. Ve čtvrtek 2. prosince uvedeme v 19 hodin náhradní představení - vánoční činohru Pan Scrooge. Představení v pátek 3. prosince se ruší bez náhrady. Vstupenky zakoupené na představení dne 2. prosince zůstávají v platnosti na náhradní představení Pan Scrooge, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 10. prosince. Vstupenky zakoupené na představení dne 3. prosince vracejte, prosíme, v pokladně divadla do 10. prosince. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
29.11.2021
Zveme na přidané představení BOŽÍ MLÝNY ve středu 1. prosince
Zveme na přidané představení BOŽÍ MLÝNY ve středu 1. prosince Do prosincového programu nově přidáváme reprízu inscenace Boží mlýny. Původně uzavřené představení ve středu 1. prosince bylo objednavatelem zrušeno, proto jsme se rozhodli zpřístupnit tento oblíbený titul pro širokou veřejnost, a to navíc s lákavou 50% slevou na vstupném. Přijďte si užít působivé drama s písněmi Jarka Nohavici ve středu 1. prosince v 19 hodin. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně a na webu divadla.
Jan Vrba Boží mlýny

13.12 (po)
19:00

vstupenky

8.1 (so)
19:00

vstupenky

2.3 (st)
19:00

vstupenky
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení ZÁNIK SAMOTY BERHOF
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení ZÁNIK SAMOTY BERHOF pořádaného v pátek 26. 11. 2021 Moravským divadlem Olomouc, příspěvkovou organizací, že před představením a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
25.11.2021
Vážení diváci, z důvodu onemocnění spisovatele Vladimíra Körnera se před čtvrteční generální zkouškou neuskuteční plánovaná beseda. Začátek zkoušky se tak z původně plánované 17. hodiny posouvá na 18:00. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Vladimír Körner Zánik samoty Berhof

14.12 (út)
19:00

vstupenky

7.1 (pá)
19:00

vstupenky
Dílo Vladimíra Körnera poprvé na olomouckém jevišti, Zánik samoty Berhof režíruje Miroslav Krobot Vůbec poprvé se v repertoáru Moravského divadla objeví dílo prostějovského rodáka Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý kmenový režisér Národního divadla v Praze a bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot. Příběh mladičké Ulriky, která se po skončení druhé světové války stane, společně se svým opileckým otcem a jeho německou milenkou, zajatkyní werwolfů, uvede soubor činohry poprvé v pátek 26. listopadu v 19 hodin. Vedle olomouckých herců se v novince představí také hosté Miroslav Etzler a Zdeněk Julina.
Vladimír Körner Zánik samoty Berhof

14.12 (út)
19:00

vstupenky

7.1 (pá)
19:00

vstupenky