Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
1.6 (čt) sk. - 19:00

Teror

»  AKCE -50%

Hrajeme v Divadle na Šantovce

1.6 (čt) sk. D 19:00

Nabucco

»  ARTER -50 %

Leť, myšlenko, na křídlech zlatých...

6.6 (út) sk. B 19:00

Modrovousův hrad

»  ARTER -50 %

Tance z Galanty/Sbory pro mužské hlasy

Dramaturgický úvod od 18:15 hod. + beseda po představení

7.6 (st) sk. C 19:00

Giselle

»  ARTER -50 %

O lásce na první pohled

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 165 další »
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení Titus
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení Titus pořádaného v pátek 19. 5. 2023 a v sobotu 20. 5. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
19.5.2023
Zrušení představení Ivan Hrozný
Vážení diváci, z důvodu dlouhodobé nemoci v souboru baletu dochází ke zrušení červnových baletních představení Ivan Hrozný bez náhrady. Jedná se o sobotu 3. 6. a pondělí 26. 6. Divákům, kteří zakoupili vstupenky online, bude vstupné vráceno automaticky na účet, ze kterého byly placeny. Diváci, kteří vstupenky zakoupili v pokladně divadla, mohou vstupenky vrátit do 31. 5. Za vzniklé nepříjemnosti se omlouváme.
12.5.2023
Olomoucký Titus zkoumá vnímání klasického díla v současnosti i představy o dávné historii. Režijní tandem Veroniky Kos Loulové a Jiřího Havelky pracuje s diváckým očekáváním.
Moravské divadlo Olomouc uvede další premiéru této sezony. Titus Wolfganga Amadea Mozarta je po operách Rusalka a Modrouvousův hrad již třetí operní premiérou, kterou olomoucký soubor opery a operety pod vedením Veroniky Kos Loulové v této sezoně představí. Šéfka souboru je podepsána pod Titovou režií společně s hercem a režisérem Jiřím Havelkou, se kterým pro tuto příležitost utvořila tandem. Premiéra se uskuteční v pátek 19. května v 19:00 hodin.
V nedožitých sto letech navždy odešla Jitka Krupová Bartůňková
V nedožitých sto letech navždy odešla Jitka Krupová Bartůňková Se zármutkem jsme přijali zprávu, že 25. dubna v nedožitých sto letech navždy odešla Jitka Krupová Bartůňková, dlouholetá sólistka opery a operety Moravského divadla Olomouc. Za své více než čtyřicetileté angažmá v našem divadle ztvárnila mnoho rolí. Diváci ji mohli vidět například v operách Její pastorkyňa nebo Příhody lišky Bystroušky, v operetě Fatinitza, ale také v muzikálech My fair lady nebo Loď komediantů. Čest její památce
2.5.2023
Giovanni Rotolo se v květnu exkluzivně představi jako Dorian Gray
Giovanni Rotolo se v květnu exkluzivně představi jako Dorian Gray Vážené divačky, vážení diváci, na květnových reprízách baletní inscenace Obraz Doriana Graye přivítáme vzácného hosta. V titulní roli pro vás 6. a 8. května exkluzivně vystoupí první sólista baletu Národního divadla v Praze Giovanni Rotolo.
29.4.2023
V květnu za láskou do divadla. Akce 1+1 vstupenka zdarma na vybrané tituly.
V květnu za láskou do divadla. Akce 1+1 vstupenka zdarma na vybrané tituly. Milí diváci, přijďte s námi prožít májový lásky čas. Připravili jsme pro vás speciální akci 1+1 zdarma na vybrané tituly, ve kterých se to láskou a milostnými vzplanutími jenom hemží. Tak neváhejte a vezměte své milované do divadla. Upozorňujeme, že akci lze uplatnit pouze na pokladně a vztahuje se na tyto tituly: 1. 5. DOKONALÁ SVATBA, 2. 5. ROK NA VSI, 4. 5. MANON LESCAUT, 5. 5. NOC V BENÁTKÁCH, 6. 5. OBRAZ DORIANA GRAYE
21.4.2023
Upozornění pro návštěvníky premiérového představení Bolero & Carmen
Upozorňujeme návštěvníky premiérového představení Bolero & Carmen pořádaného v pátek 14. 4. 2023 a v sobotu 15. 4. 2023 Moravským divadlem Olomouc, že před a během představení budou pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Moravské divadlo Olomouc nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.
14.4.2023
Bolero jako kritika narcismu a příběh vášnivé, nespoutané Carmen se spojí na prknech Moravského divadla. Druhá baletní premiéra sezony ohromí choreografiemi na míru
Známou melodii Ravelova Bolera i příběh Carmen, který snad nejvíc proslavila nejznámější opera Georgese Bizeta, představí olomouckému publiku nejnovější baletní inscenace Moravského divadla Olomouc Bolero & Carmen. Nastudování se ujali renomovaní choreografové Riccardo De Nigris a Giorgio Madia. Obě choreografie byly zpracovány na míru olomouckému baletu. Madiovu choreografii Carmen diváci zhlédnou dokonce ve světové premiéře. Ta se uskuteční v pátek 14. dubna v 19:00 hodin, II. premiéra v sobotu 15. dubna ve stejný čas.
„Jinou“ Olomouc opanuje v květnu Divadelní Flora. Po Velikonocích startuje předprodej vstupenek
Činoherní, taneční i operní inscenace, performance či divadelní instalace obsahuje žánrově bohaté mezinárodní menu jednoho z nejvýznamnějších českých festivalů, který bude probíhat od 11. do 22. května. Na desítce míst v Olomouci nabídne 26. Divadelní Flora přes šedesát akcí, jejím dvanáctidenním programem bude prostupovat ročníkové motto Jinakost. Předprodej vstupenek na největší přehlídku živého umění v Olomouckém kraji startuje v úterý 11. dubna.
Divadlo mnoha perspektiv. Sezona 2023/2024 bude v Moravském divadle nabita českými a světovými premiérami, ale také osvědčenými klasikami
Divadlo mnoha perspektiv. Sezona 2023/2024 bude v Moravském divadle nabita českými a světovými premiérami, ale také osvědčenými klasikami Moravské divadlo připravuje v nadcházející sezoně 2023/2024 celkem deset premiérových titulů, na nichž se budou podílet přední čeští tvůrci. Na režisérskou židli usedne např. Janka Ryšánek Schmiedtová, Petr Erbes a Boris Jedinák, Miroslav Krobot a choreografka Hana Litterová. Na repertoáru se objeví nestárnoucí klasické tituly spolu s českými a světovými premiérami. Stávající předplatitelé mohou abonmá prodloužit do 25. dubna, pro nové zájemce bude v prodeji od 2. května.