Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 144 další »
VIDEO: Ohlížíme se za vydařenou akcí Moravské divadlo na Floře Dvacet devět dní, dvě desítky divadelních představení, tři premiéry, k tomu doprovodný program pro dospělé i děti, hraní pod širým nebem, téměř sedm tisíc diváků, báječné publikum, pávi... takové bylo Moravské divadlo na Floře. Ohlédněte se spolu s námi za touhle vydařenou akcí.
16.7.2021 celý text
Divadlo bude mít novou střechu. Na průběh prací se přišli podívat olomoucký primátor a ředitel divadla Novou sezonu zahájí Moravské divadlo Olomouc pod novou střechou. Na začátku července odstartovaly v budově a na budově divadla tradiční prázdninové práce, jejichž hlavním bodem je tentokrát oprava střechy. Dnes dopoledne se uskutečnil kontrolní den, kterého se vedle ředitele Moravského divadla Davida Gerneše zúčastnil také primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek.
13.7.2021 celý text
Skončilo Moravské divadlo na Floře. Nabídlo premiéry pod širým nebem i několik slavnostních okamžiků Udělením cen primátora statutárního města Olomouce a ředitele Moravského divadla a aplausem publika vestoje po představení Konečně zase můžeme! skončila včera večer na Výstavišti Flora déle než měsíc trvající akce Moravské divadlo na Floře. Pod širým nebem jsme uvedli tři desítky představení, mezi nimi premiéru baletní Talentománie, činoherního Revizora a operetního Podskaláka. Do areálu Samba zavítalo od 29. května do 30. června téměř sedm tisíc diváků, pro které jsme připravili nejen výběr toho nejlepšího ze současného repertoáru, ale také doprovodný program ve formě workshopů, besed s herci či dramaturgických úvodů. Nechyběly ani slavnostní okamžiky – do pomyslné síně slávy Moravského divadla přibyli hned čtyři noví členové.
1.7.2021 celý text
Podcast O-hlasy s Ditou Vojnarovou Máme pro vás poslední červnový díl našeho podcastu O-hlasy. Hostem Ivany Plíhalové je její bývalá kolegyně ze souboru činohry, dlouholetá moderátorka Českého rozhlasu Olomouc Dita Vojnarová.
30.6.2021 celý text
Klub mladého diváka má své logo V dubnu letošního roku vyhlásilo Moravské divadlo soutěž pro studenty o podobu loga vznikajícího Klubu mladého diváka Arter Olomouc. Ze čtrnácti došlých návrhů nakonec klubová rada vybrala ten od studentky Vysoké školy ekonomické v Praze Anny Vybíralové.
30.6.2021 celý text
Moravské divadlo pomůže obci Hrušky zasažené tornádem Ve středu 30. června se na Výstavišti Flora uskuteční představení Konečně zase můžeme!, které bude speciální hned z několika důvodů. Půjde o tečku za programem akce Moravské divadlo na Floře, současně o poslední vystoupení olomouckých umělců před červencovými prázdninami, a především – výtěžek ze vstupného na středeční představení poputuje do obce Hrušky na Břeclavsku, kterou minulý čtvrtek zasáhlo tornádo.
28.6.2021 celý text
Do nové sezony s novou střechou. Během letních prázdnin se budova Moravského divadla dočká významné opravy Kvůli pandemii koronaviru muselo Moravské divadlo uzavřít své hlediště, nyní dokonce zamkne hlavní vchodové dveře. Na vině však tentokrát není covid, ale chystané opravy na střeše historické budovy. Ty odstartují zítra a potrvají až do poloviny srpna.
28.6.2021 celý text
Vstup do pokladny Moravského divadla bude od pondělí 28. června z Divadelní ulice Z důvodu plánovaných oprav na budově divadla dojde od pondělí 28. června k uzavření hlavního vchodu do budovy a tím pádem k uzavření vstupu do pokladny divadla. Pokud budete mít zájem koupit si vstupenky či vrátit předplatné, dárkové šeky a blokové předplatné z uplynulé sezony, využijte, prosím, boční vstup do divadelní pokladny, který se nachází na začátku DIVADELNÍ ULICE ze strany od Horního náměstí. Pokladna Moravského divadla bude otevřena do středy 30. června, od 1. července pak dojde k jejímu uzavření pro veřejnost a provoz znovu zahájí 9. srpna.
25.6.2021 celý text
Opereta pod širým nebem. Podskalák s písněmi Karla Hašlera se dočká odložené premiéry Do dnes už neexistující osady na břehu Vltavy nás zavede děj půvabné lidové operety Podskalák. Příběh o lásce, které není přáno, ale která nakonec dojde šťastného konce, zdobí písně Karla Hašlera. Původně měl mít premiéru v únoru, nakonec se Podskalák dočká až na začátku posledního červnového víkendu, zato ale pod širým nebem. První představení před publikem se uskuteční v pátek 25. června v 19 hodin v areálu Samba na Výstavišti Flora. Druhá premiéra bude na stejném místě o den později, tentokrát v odpoledním čase 14.30 hodin.
24.6.2021 celý text
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit, že vracení vstupenek za zrušená představení a také předplatného na sezonu 2019/2020 a Dárkových šeků na sezonu 2019/2020 bude možné nejpozději do 30. června 2021 v pokladně divadla. Žádáme o dodržení tohoto termínu!
22.6.2021 celý text