Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
9.10 (ne) sk. RPP 10:00

Vinnetou

Divadlo Scéna Zlín

Výtvarná dílna

9.10 (ne) sk. OPP 14:00

Vinnetou

Divadlo Scéna Zlín

Výtvarná dílna

15.10 (so) sk. ZO 16:00

Fidelio

Opera o síle lásky a boje za osvobození

19.10 (st) sk. C 19:00

Hraběnka

Doba se změnila, ona ne

23.10 (ne) sk. - 19:00

Boží mlýny

»  Senioři -30%

Drama s písněmi Jarka Nohavici

ARTER -50%

30.10 (ne) sk. YO 16:00

Pan Scrooge

»  Rodinné divadlo

Kde jiní končí, my začínáme

Repertoár uměleckého sboru Činohra

Gur Koren : Fantastické divadlo
Jedno z nejslavnějších děl Williama Shakespeara a drogová mafie – to je velmi neobvyklé spojení, které dává vzniknout celé řadě absurdních komických situací. Hlavními hrdiny celého příběhu jsou tělesně a mentálně postižení členové amatérské divadelní skupiny s názvem Fantastické divadlo, jež pro své nekalé potřeby využije rodinka nepříliš šikovných drogových dealerů, která se jejich prostřednictvím rozhodne propašovat do Makedonie několik kilogramů kokainu. Mafiáni se tak, zdánlivě nezištně, stanou hlavními mecenáši neobvyklé divadelní skupiny, která shání peníze na cestu do Makedonie, kde chce na divadelním festivalu zaujmout publikum svou adaptací Romea a Julie. Autorem této neotřelé, šílené a lehce absurdní komedie je izraelský dramatik, herec a režisér Gur Koren, působící od roku 2018 coby dramaturg věhlasného velkého divadla Cameri v Tel Avivu. Pro české publikum je Koren prozatím neznámým autorem, ale to se jistě v nadcházejících letech změní, protože jeho hvězda strmě stoupá napříč celým divadelním světem. Jeho neotřelá komedie Fantastické divadlo (v originále The Disabled) měla světovou premiéru právě v Tel Avivu v roce 2014. U nás byla uvedena zatím pouze jednou, a to v Městském divadle v Kladně v roce 2018 pod názvem Neúp!ní. Tuto současnou a neuvěřitelně hravě napsanou komedii bude režírovat mladá, začínající, avšak velmi talentovaná režisérka Tereza Říhová.
vstupenky

25.11 (pá)
19:00

vstupenky

30.11 (st)
19:00

vstupenky

3.12 (so)
19:00

vstupenky
od 25.11.2022 detaily
Slapstick workshop aneb Groteska s Michalem Chovancem
Slapstick je velmi zjednodušeně řečeno groteskně přehnaná fyzická akce. Údery, pády, šikovně nešikovná manipulace s předměty, stejně tak naprosto neadekvátní reakce na tyto události. Slapstick je účinný způsob jak zaujmout a rozesmát publikum. Fyzický svět se pro nás stane výzvou ke hře. Okolní prostředí využijeme ve svůj prospěch. Předměty najednou neslouží ke svému běžnému účelu, ale jako překvapivé nástroje ke hře. Pouhé usednutí na židli se může stát komickým příběhem. Na workshopu budeme pracovat s tělem. Vyzkoušíme si různé techniky a jejich bezpečné provedení. Slapstick by neměl bolet :-) Seznámíme se s některými slapstickovými gagy. Budeme si hrát sólově i ve dvojicích. S sebou si přineste pohodlné oblečení. Těm, kteří si zakoupí vstupenku na workshop, budou den před jeho konáním zaslány podrobné organizační informace prostřednictvím emailu. Workshop se koná na zkušebně MDO, přijďte proto prosím ke služebnímu vchodu na adresu tř. Svobody 33, kde na Vás u vrátnice budeme čekat.
vstupenky

11.10 (út)
15:00

vstupenky
od 11.10.2022 detaily
Pěvecký workshop s Natálkou Tichánkovou
Zpívat prý umí každý, jen musí vědět jak na to! Přijďte si s naší herečkou Natálii Tichánkovou zazpívat. Vyzkoušíte si, jak správně dýchat, jak pracovat s hlasem a spoustu dalších pěveckých cvičení. Natálie má za sebou zkušenosti z řady pěveckých soutěží včetně The Voice UK. Prošla si půlroční stáží v Londýně pod vedením hlasové coachky Mary Hammond, která je coachkou mimo jiné Adele nebo Chrise Martina (Coldplay) a hlavní coachkou pro řadu muzikálových produkcí na West Endu. Těm, kteří si zakoupí vstupenku na workshop, budou den před jeho konáním zaslány podrobné organizační informace prostřednictvím emailu. Délka kurzu: 180 minut
od 13.9.2022 detaily
Děláme to ve třech |Stand up
V květnu roku 2018 vznikla první, a prozatím i jediná, olomoucká stand-up skupina Děláme to ve třech. Mezi její členy patří olomouckému publiku dobře známé herecké tváře Moravského divadla Olomouc - Roman Vencl a Jan Ťoupalík, které doplňuje neméně známý a oblíbený profesionální kouzelník Karel Pomahač. Za čtyři roky své existence absolvovali na čtyřicet stand-up vystoupení po celé republice a v neděli 5. června odstartují program na open air scéně Moravského divadla na Floře. Můžete se těšit na zbrusu novou stand-up show, která vás rozhodně nenechá chladnými, ať už bude počasí jakékoliv. Tenhle večer plný nekorektního humoru nedostanete z hlavy ještě hodně dlouhou dobu.
od 5.6.2022 detaily
Herecký workshop
Vždycky jste toužili nahlédnout pod pokličku herectví, ale doposud jste nenašli odvahu? Máme tady herecký workshop právě pro Vás! Naše herečka Vlasta Hartlová a dramaturgyně Michaela Doleželová se s Vámi podělí o své divadelní zkušenosti. Vyzkoušíte si základy herecké techniky a seznámíte se s nejedním hereckým cvičením.
od 31.5.2022 detaily