Repertoár uměleckého sboru Činohra

Charles Dickens: Pan Scrooge |Kde jiní končí, my začínáme
Dílo Charlese Dickense patří k pokladům ostrovní literatury a on sám je právem řazen mezi největší romanopisce 19. století. Moravské divadlo Olomouc má vůči tomuto géniovi velký dluh. Dickensova tvorba se na naše jeviště dostala zatím pouze jedinkrát a to v roce 2002 díky pohádce Čarovná rybí kostička. Nadešel proto nejvyšší čas tento kulturní dluh smazat. Výchozím námětem pro rodinnou inscenaci Pan Scrooge se stala jeho legendární Vánoční koleda, která vypráví příběh o neočekávané morální přeměně hamižného obchodníka Ebenezera Scrooge, ke které dojde během jediné mimořádné noci. Vše se uděje vinou několika tajemných návštěv, při kterých za lakotným a zlým staříkem přicházejí tři duchové. Duše všemi nenáviděného pana Scrooge, jejímiž jedinými hodnotami byly doposud pouze peníze a materiální statky, se tak znovuzrodí a najde v sobě dostatek místa pro dobro a lásku k druhým. Tento nesmírně poutavý a populární příběh u nás zpracuje jeden z nejvýraznějších a nejlepších slovenských režisérů současnosti, Marián Pecko, jehož inscenace posbíraly téměř čtyři desítky ocenění u nás, na Slovensku, v Polsku nebo ve Slovinsku. Olomouckému divákovi se poprvé představil svou režií adaptace novely Romaina Rollanda Petr a Lucie v sezoně 2017/2018. Tentokrát se můžete těšit na Dickensovu laskavou ironii podanou vysoce atraktivní vizuální formou, slibující skutečné rodinné divadlo, které mohou s napětím sledovat děti, rodiče i prarodiče.
vstupenky

8.10 (pá)
19:00

12.10 (út)
19:00

vstupenky
od 8.10.2021 detaily
Robin Hawdon: Dokonalá svatba |Tohle bude ještě náročný...
Nový divadelní rok zahájí komedie britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba. Hlavní hrdina Bill se po rozlučce se svobodou probouzí v jiném apartmá a vedle jiné dívky, než je jeho nastávající. Není čas ztrácet čas, protože na dveře už klepe Billův svědek a za chvíli i sama nevěsta. V roce 2009 uvedlo Moravské divadlo tuto komedii pod názvem Úžasná svatba. Nové nastudování vzniklo v režii Michaely Doleželové a Romana Vencla. „Máme tento titul moc rádi a s oblibou říkáme, že jde o jednu z nejlepších současných situačních komedií navzdory tomu, že vznikla před více než pětadvaceti lety. Je opravdu velmi zdařile napsaná a s úspěchem ji inscenovala většina velkých evropských divadel,“ uvedl Vencl. „Naše verze bude odlišná od předchozího nastudování. Vycházíme z odlišného překladu, v němž se objevují nové postavy, a máme také nové herecké obsazení, které téhle komedii dodá patřičnou jiskru a energii,“ upozornila Doleželová. V rolích ženicha a nevěsty se představí Marek Pešl a Vendula Nováková, dále hrají Petr Vaněk, Kristína Jurková, Vladimíra Včelná, Tomáš Krejčí a Jana Posníková.
vstupenky

20.8 (pá)
20:00

vstupenky

23.8 (po)
20:00

vstupenky

9.9 (čt)
19:00

vstupenky
od 20.8.2021 detaily
Konečně zase můžeme! |Stand up comedy
Jednou z posledních akcí Moravského divadla před vynuceným utichnutím kulturního života byl v sobotu 10. října mimořádný večer ve stylu stand-up comedy s názvem Ještě můžeme! Během dvou dnů se prodalo přes tři sta vstupenek a Moravské divadlo zažilo neopakovatelný večer, při kterém se na jeho jevišti vůbec poprvé objevil tento specifický komediální žánr. Jen těžko lze stylověji ukončit tuto smutnou divadelní sezonu než náloží pořádné legrace, která tentokrát dostala název Konečně zase můžeme! Na místo činu se tak po tři čtvrtě roce vrátí členové činohry Jan Ťoupalík, Roman Vencl, Jana Posníková, Tomáš Krejčí a jejich speciální host, vynikající kouzelník a stand-up komik Karel Pomahač. Čekají vás sólové komediální výstupy v jedinečném prostředí Smetanových sadů. Přes devět měsíců se nebylo čemu smát, tak to pojďme dohnat!
od 30.6.2021 detaily
Hudební dílnička s Natálií Tichánkovou
Hudební dílnička (od 6 do 12 let) Přijďte proniknout do základů hudby. A možná si i společně zazpíváte pod vedením členky činohry Moravského divadla, herečky a zpěvačky Natálie Tichánkové.
vstupenky

22.8 (ne)
13:00

vstupenky
od 20.6.2021 detaily