Dnes a zítra
30.9 (pá) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Hrajeme v Divadle hudby Olomouc, vstupenky můžete zakoupit v pokladně MDO, DHO, také rezervovat a zakoupit on-line.

1.10 (so) sk. - 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

Naše tipy
1.10 (so) sk. - 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

6.10 (čt) sk. - 19:00

Domeček

Buranteatr Brno

Hrajeme za oponou.

10.10 (po) sk. - 19:00

Rose Marie

Revuální opereta

25.10 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Aktuálně z Moravského divadla
Baletní soubor Moravského divadla se připojuje k oslavám Světového dne baletu, pořádá komentovaný trénink Všichni profesionální tanečníci i příznivci tanečního umění oslaví v úterý 4. října Světový den baletu. I baletní soubor Moravského divadla Olomouc se chce k tomuto svátku připojit. V rámci oslav umožní několika zájemcům z řad veřejnosti mimořádnou účast na KOMENTOVANÉM BALETNÍM TRÉNINKU, který proběhne v prostorách baletního sálu Moravského divadla. Zhlédnutí každodenní přípravy tanečníků bude jistě zajímavým zážitkem pro diváky baletních představení. Kapacita bude omezena POUZE NA 20 OSOB, nutná je závazná přihláška v pokladně divadla. Sraz účastníků bude na vrátnici divadla (vchod z třídy Svobody) v 9.45 hodin. Baletní trénink trvá přibližně půldruhé hodiny.
30.9.2016 celý text
Pozvánka na veřejnou generální zkoušku inscenace HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE
Zveme Vás na veřejnou generální zkoušku operetní inscenace HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE, která se v Moravském divadle Olomouc uskuteční ve čtvrtek 6. října od 10 hodin. Vstupenky na zkoušku jsou k dostání v pokladně Moravského divadla nebo na webu divadla, sekce Program a vstupenky. Cena lístku je 90 korun.
Josef Stelibský, Antonín Procházka Hledám děvče na boogie woogie

6.10 (čt)
10:00

vstupenky

7.10 (pá)
19:00

vstupenky

8.10 (so)
19:00

vstupenky

12.10 (st)
19:00

vstupenky

14.11 (po)
19:00

vstupenky
Opereta HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE nás přenese do prvorepublikového hotelu U veselého kamzíka, těšte se na příjemné retro Atmosféru prvorepublikových filmových komedií, v nichž zářili Oldřich Nový a R. A. Dvorský, navodí první premiéra souboru opery a operety Moravského divadla v nové sezoně. Inscenace Hledám děvče na boogie woogie slibuje spoustu humorných scén a chytlavé dobové šlágry. Příjemné retro uvede v Olomouci režisérka Dagmar Hlubková, orchestr budou řídit Miloslav Oswald a Tomáš Hanák. Premiéra nás čeká v pátek 7. října.
Josef Stelibský, Antonín Procházka Hledám děvče na boogie woogie

6.10 (čt)
10:00

vstupenky

7.10 (pá)
19:00

vstupenky

8.10 (so)
19:00

vstupenky

12.10 (st)
19:00

vstupenky

14.11 (po)
19:00

vstupenky
První premiéra nové divadelní sezony ROBIN HOOD slibuje humor i vzrušující bojové scény Bohatým bral a chudým dával, v sherwoodském lese pobýval… Legenda o Robinu Hoodovi se dočkala literárních i filmových zpracování, teď se anglický zbojník představí na jevišti. Středověkého lidového hrdinu tu oživí Michaela Doleželová a Roman Vencl, tvůrci oblíbených komedií Když se zhasne, Královny a Najdeme se na Ztracené. Dočkáme se i šermířských soubojů a střelby z luku! Na přípravě inscenace se podílel uznávaný choreograf bojových scén Petr Nůsek, který má řadu zkušeností z natáčení hollywoodských velkofilmů. Premiéra v Moravském divadle Olomouc bude v pátek 16. září 2016 v 19 hodin.
Jakub Nvota, Michaela Doleželová Robin Hood

13.10 (čt)
19:00

vstupenky

21.10 (pá)
19:00

vstupenky

8.11 (út)
19:00

vstupenky

12.12 (po)
19:00

vstupenky

26.12 (po)
19:00

vstupenky
Kristýna Krajíčková: Holt mě čeká boj Hned ve dvou rolích se během jediného týdne stihne olomouckému publiku představit Kristýna Krajíčková. Nová posila činoherního souboru má už za sebou moderování galavečera u příležitosti zahájení nové divadelní sezony. V pátek 16. září pak coby Mariana stane po boku slavného sherwoodského zbojníka v premiéře inscenace Robin Hood.
Jakub Nvota, Michaela Doleželová Robin Hood

13.10 (čt)
19:00

vstupenky

21.10 (pá)
19:00

vstupenky

8.11 (út)
19:00

vstupenky

12.12 (po)
19:00

vstupenky

26.12 (po)
19:00

vstupenky
Moravské divadlo Olomouc vstoupilo do nové sezony slavnostním galavečerem spojeným s předáním cen za nejlepší umělecké výkony sezony předchozí. V neděli 11. září 2016 předali tyto ceny umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla Pavel Hekela i olomoucký primátor Antonín Staněk. Nechyběly ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce. Podívejte se na přehled oceněných.
11.9.2016 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Hraběnka Marica, muzikály Šakalí léta a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).