Aktuálně z Moravského divadla
Promenádní koncert nabídne ukázky z oblíbených operet
Promenádní koncert nabídne ukázky z oblíbených operet Přijďte v neděli 24. června do Smetanových sadů! Soubor opery a operety Moravského divadla zde od 16 hodin pořádá Promenádní koncert. Sólisté Elena Gazdíková, Lucie Janderková, Barbara Sabella, Petr Martínek, Jakub Rousek a Martin Štolba představí ukázky z operet Vinobraní a Perly panny Serafínky. Zpěváky a orchestr řídí dirigent Tomáš Hanák. Vstup na koncert je volný.
19.6.2018
Divadelní LAST MOMENT, vstupenky na představení SPARTAKUS s 50% slevou
Divadelní LAST MOMENT, vstupenky na představení SPARTAKUS s 50% slevou Dovolujeme si vás upozornit na DIVADELNÍ LAST MOMENT. V rámci této akce nabízíme zlevněné vstupenky na baletní představení SPARTAKUS (uvádíme ve čtvrtek 21. června). Pokud si nyní koupíte vstupenku, získáte slevu 50 % z ceny vstupného! Vstupenky lze zakoupit či rezervovat na webu divadla nebo v pokladně divadla, tel. 585 500 500, e-mail: pokladna@mdol.cz
Aram Chačaturjan Spartakus

12.10 (pá)
19:00

vstupenky
Moravské divadlo musí pozastavit uvádění inscenace Queen - The show must go on
V příštím divadelním roce se repertoár baletu Moravského divadla bude zřejmě muset obejít bez inscenace Queen - The show must go on. Nositel autorských práv se rozhodl neudělovat licence na další sezonu. Uvádění diváckého hitu, který se od premiéry v dubnu 2016 dočkal téměř čtyřiceti vyprodaných repríz, tak musí být pozastaveno. „Zatím to však neznamená, že má inscenace derniéru. Vstoupili jsme do jednání o obnovení licence a doufáme, že se podaří tento populární titul vrátit na olomoucké jeviště," uvedl ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.
15.6.2018
Vstupenky na zářijová a říjnová představení jsou již v prodeji
V pokladně a na webu Moravského divadla jsou od dnešního dne v prodeji vstupenky na představení ze zářijového a říjnového programu Moravského divadla Olomouc. Již nyní si tak můžete koupit lístky na premiérové tituly Krejčovský salon a Na tý louce zelený nebo na slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku ČSR.
15.6.2018
Vyberte nejoblíbenějšího umělce a umělkyni Moravského divadla Olomouc Také letos se budou členové činoherního, operního a operetního a baletního souboru ucházet o výroční Ceny Moravského divadla Olomouc za nejlepší umělecké výkony. Vyhlášení cen se uskuteční v neděli 2. září v 19 hodin na jevišti Moravského divadla v rámci Slavnostního zahájení sezony 2018/2019. Tradiční součástí galavečera je předání divácké ceny. Prostřednictvím anketního lístku můžete zvolit svou nejoblíbenější umělkyni a umělce. Hlasy lze posílat do 24. srpna.
14.6.2018 celý text
Na olomoucké jeviště se po téměř 30 letech vrací DON PASQUALE, poslední premiéru v letošní sezoně připravuje Václav Věžník Komická opera Gaetana Donizettiho Don Pasquale bude posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc v letošní sezoně. Inscenaci připravil Václav Věžník, legenda české operní režie. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. V titulní roli alternují Jiří Přibyl a David Szendiuch. Operu uvádíme v českém překladu Jindřicha Hanuše Böhma. Premiéra se uskuteční v pátek 8. června 2018 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Gaetano Donizetti Don Pasquale

21.9 (pá)
19:00

vstupenky

15.10 (po)
19:00

vstupenky
Festival Moravské divadelní léto nabídne open air premiéru Cyrana z Bergeracu i jubilejní 100. uvedení Sluhy dvou pánů. Vstupenky jsou v prodeji od 1. června S herci Moravského divadla Olomouc se můžete setkat i o prázdninách. A to přímo na scéně pod širým nebem. V pátek 24. srpna totiž startuje druhý ročník festivalu Moravské divadelní léto. Během pěti dnů nabídne inscenaci Cyrano z Bergeracu, jubilejní sté uvedení Sluhy dvou pánů i hrdiny kresleného seriálu Jaroslava Foglara Rychlé šípy.
30.5.2018 celý text
Zahájen prodej předplatného pro nové zájemce Poté, co měli možnost si předplatné obnovit stávající abonenti, odstartoval dnes prodej předplatného také pro nové zájemce. Pokud budete mít zájem zajistit si předplatné, rádi vás uvítáme v pokladně Moravského divadla, objednávku můžete uskutečnit také na webu divadla. Shakespeare, Mozart, Janáček, Puškin... divadelní rok bude v Olomouci bohatší o tucet novinek. Těšit se můžete na slavný český muzikál, výpravný balet i interaktivní detektivku. Další informace včetně seznamu premiér, katalogu a ceníku předplatného najdete na webu divadla, sekce Předplatné na sezonu 2018/19. Prodej předplatného pro nové zájemce probíhá od 2. května do 29. června a poté od 20. srpna do 28. prosince.
2.5.2018 celý text
Do konce sezony nás čekají tři činoherní derniéry Do konce letošní sezony se s jevištěm Moravského divadla rozloučí trojice činoherních inscenací. Derniéru bude mít adaptace slavného románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka i komedie Najdeme se na Ztracené a Léto na kole.
Penelope Skinnerová Léto na kole

29.6 (pá)
19:00

vstupenky

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld. Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Kouzelná flétna či Bohéma, operety Hledám děvče na boogie woogie a Perly panny Serafínky, muzikál Noc na Karlštejně, balety Queen - The show must go on, Dáma s kaméliemi a Labutí jezero nebo komedie Sluha dvou pánů, Léto na kole a Jméno. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny nebo jednoaktovka Woodyho Allena Central Park West. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).