Dnes a zítra
30.1 (pá) sk. V 19:00

Spor

»  Senioři -30%

Smyslná komedie

31.1 (so) sk. X 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

Naše tipy
1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

»  Derniéra

Komická opera ve dvou dějstvích

5.2 (čt) sk. - 19:00

Romeo a Julie

»  Rodinné divadlo

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

9.2 (po) sk. A 19:00

Spor

Smyslná komedie

10.2 (út) sk. B 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

2.5 (so) sk. - 19:00

Spartakus

Balet o hrdinském boji za svobodu

24.5 (ne) sk. YO 16:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

Aktuálně z Moravského divadla
Sháníme oděvy do chystaného muzikálu ŠAKALÍ LÉTA
Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc chystá inscenaci populárního muzikálu ŠAKALÍ LÉTA. Velkolepý projekt v režii Luďka Golata má premiéru 27. března. Přípravy jsou již v plném proudu a tvůrčí tým se obrací s prosbou na diváky. Pokud tedy máte doma oděvy, které by se do této inscenace zasazené do přelomu 50. a 60. let 20. století hodily, a mohli byste je divadlu věnovat, kontaktujte, prosím, vedoucí kostýmního úseku Marcelu Valentovou, tel. 731 758 068, e-mail: marcela.valentova@mdol.cz. Děkujeme za ochotu a pomoc.
29.1.2015
Pád Antikrista zažil v Praze úspěch Dlouhotrvajícím potleskem skončilo představení Pád Antikrista odehrané v neděli 25. ledna v Národním divadle v Praze. Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se s operou Viktora Ullmanna zúčastnil Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Podle autora hudebního nastudování a dirigenta Miloslava Oswalda překonala atmosféra večera v Národním divadle všechno, co zatím mohl s olomouckým souborem zažít.
26.1.2015 celý text
Thálií ověnčeného Falstaffa čeká derniéra První únorový den se s jevištěm Moravského divadla Olomouc rozloučí zestárlý rytíř John Falstaff. Inscenace opery Giuseppe Verdiho ověnčená Cenou Thálie bude mít derniéru. Poslední představení se uskuteční v neděli 1. února ve 14.30 hodin, vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla.
Giuseppe Verdi Falstaff

1.2 (ne)
14:30

vstupenky
Anna Stropnická: Konstance je dívka z lidu, která narazila na génia Vloni na jaře vyhrála konkurz a na jevišti Moravského divadla Olomouc se tak mohla stát Ofélií. Z hosta se záhy stala nová posila činoherního souboru. Anna Stropnická se již stihla publiku představit coby Beatrice ve Sluhovi dvou pánů a nejnověji jako Konstance v inscenaci Amadeus. Pražská rodačka se v Olomouci rychle zabydlela. „Metro mi nechybí, ráda tu chodím pěšky,“ říká s úsměvem v rozhovoru.
Peter Shaffer Amadeus

31.1 (so)
19:00

vstupenky

3.2 (út)
19:00

vstupenky

10.2 (út)
19:00

vstupenky

16.2 (po)
19:00

vstupenky

2.3 (po)
19:00

vstupenky
Premiéru inscenace Amadeus zpestří výstava fotografií a živá hudba ve foyer divadla
Premiéru inscenace Amadeus zpestří výstava fotografií a živá hudba ve foyer divadla U příležitosti premiéry inscenace Amadeus se ve foyer Moravského divadla Olomouc uskuteční minivýstava fotografií s názvem Amadeus v Olomouci 1991 - 2015. Snímky Ivana Šimáčka, Terezy Tůmové Schnapkové a Davida Kresty připomenou dosavadní nastudování Amadea v Olomouci a provedou přípravami aktuální inscenace. Součástí páteční předpremiérové vernisáže bude živá hudba v podání členů orchestru MDO a také projekce záznamu činoherního představení Amadeus z roku 1992, v němž roli Salieriho ztvárnil současný ředitel olomouckého divadla Pavel Hekela.
21.1.2015
První premiérou Moravského divadla Olomouc v roce 2015 je slavné drama Amadeus o střetu geniality a průměrnosti Zabil slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta jeho závistivý sok Antonio Salieri? Tuto otázku klade drama Petera Shaffera Amadeus, proslavené stejnojmenným oscarovým filmem Miloše Formana. Olomoucká inscenace Shafferovy hry vzniká v režii Michaela Taranta, který již Amadea s velkým úspěchem uvedl před necelými pěti lety v Pardubicích. Premiéra v Moravském divadle bude v pátek 23. ledna v 19 hodin. V titulní roli se představí Vojtěch Lipina, úlohu Salieriho alternují Petr Kubes a Josef Vrána.
Peter Shaffer Amadeus

31.1 (so)
19:00

vstupenky

3.2 (út)
19:00

vstupenky

10.2 (út)
19:00

vstupenky

16.2 (po)
19:00

vstupenky

2.3 (po)
19:00

vstupenky
V prodeji je kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2015
V prodeji je kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2015 Tucet nejhezčích plakátů k inscenacím - od lednové Maryši po prosincový Pád Antikrista - zdobí nástěnný kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2015. Ten je pro zájemce v prodeji v pokladně divadla, jeho cena činí 90 korun.
8.1.2015

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).