Dnes a zítra
29.11 (so) sk. - 16:00

Noc plná světla

»  Senioři -30%

Světová premiéra opery o naději, lásce a síle oběti

30.11 (ne) sk. - 10:00

Pidínci a modrý kocour

Pohádkové dobrodružství na lesním palouku

30.11 (ne) sk. - 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

Naše tipy
10.12 (st) sk. ST 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

5.1 (po) sk. K 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

11.1 (ne) sk. YO 16:00

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

14.1 (st) sk. C 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Aktuálně z Moravského divadla
V prosinci bude Divadelní klub hostit výstavu Jiřího Vávry
Kavárnu Divadelní klub ve foyer Moravského divadla Olomouc ozdobí v prosinci skleněné reliéfy Jiřího Vávry. Výtvarník se věnuje grafice, textilu a v poslední době převážně sklu. Je autorem knihy o dějinách moderního umění Od impresionismu k postmoderně. Expozice s názvem Paběrky II bude zahájena 1. prosince a potrvá do 5. ledna.
28.11.2014
Blíží se premiéra ROSE MARIE, podívejte se na návrhy kostýmů z dílny Romana Šolce Na Divoký západ mezi zlatokopy a Indiány přenese diváky inscenace Gustava Skály Rose Marie. Režisér, který již v Olomouci nastudoval takové úspěšné tituly jako My Fair Lady či Polská krev, se s dílem skladatele Rudolfa Frimla setkává poprvé. A rovnou s jeho nejúspěšnější operetou! Premiéra inscenace se uskuteční v pátek 5. prosince 2014 v 19 hodin. Podívejte se na návrhy kostýmů z dílny uznávaného výtvarníka Romana Šolce.
Rudolf Friml Rose Marie

5.12 (pá)
19:00

vstupenky

6.12 (so)
19:00

vstupenky

16.12 (út)
19:00

vstupenky

12.1 (po)
19:00

vstupenky

22.1 (čt)
19:00

vstupenky
Zemřel dlouholetý šéfdirigent olomoucké opery a operety Zvonimír Skřivan Ve věku nedožitých 77 let zemřel v pátek 21. listopadu 2014 v Praze dlouholetý dirigent opery a operety Moravského divadla Olomouc (dříve Státního divadla Oldřicha Stibora) ZVONIMÍR SKŘIVAN. V olomouckém divadle působil bezmála 40 let jako korepetitor, dirigent a posléze šéfdirigent operety a opery.
24.11.2014 celý text
Představení Pidínci a Modrý kocour zpestří návštěva Mikuláše, anděla a čertů
Představení Pidínci a Modrý kocour zpestří návštěva Mikuláše, anděla a čertů Vážení diváci, dovolujeme si Vás upozornit, že v neděli 30. listopadu 2014 v 10 hodin se v Moravském divadle Olomouc uskuteční speciální uvedení pohádky Rostislava Pospíšila Pidínci a modrý kocour. Představení o lesních bytůstkách bude totiž spojeno s rozsvícením vánočního stromku ve foyer divadla. Ale to není všechno! Pro malé diváky je připravena také mikulášská nadílka a možnost vyfotografovat se s Mikulášem, andělem a čerty. Srdečně Vás zveme!
Rostislav Pospíšil Pidínci a modrý kocour

30.11 (ne)
10:00

vstupenky
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí Druhý svátek vánoční bude v Moravském divadle Olomouc ve znamení dobré zábavy. Zavítá sem populární divadlo Do Houslí, v jehož čele stojí autorské duo Michaela Doleželová a Roman Vencl (Když se zhasne, Královny). Hned dvakrát - v 17 a 19 hodin - představí svou prvotinu Výročí. „Jedná se o náš komediální debut. Tenkrát nám bylo osmnáct a zvládli jsme to napsat za víkend bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s psaním divadelních her. Přesto máme tuto komedii na repertoáru divadla Do Houslí již osm let a hráli jsme jí téměř stodvacetkrát po celé naší republice i na Slovensku. Navzdory tomu to bude 26. prosince poprvé, co budou mít diváci možnost vidět ji přímo v Olomouci, protože tady jsme ji ještě nikdy nehráli,“ uvedl Vencl. Představení uvádíme na jevišti divadla v prostoru za oponou. Operní představení Falstaff, které bylo na 26. prosince plánováno původně, je zrušené, zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně divadla do 28. listopadu.
Michaela Doleželová, Roman Vencl Výročí

26.12 (pá)
17:00

vstupenky

26.12 (pá)
19:00

vstupenky

18.1 (ne)
19:00

vstupenky
Sháníme hudební nástroje pro inscenaci AMADEUS Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc vstoupí do roku 2015 s novou inscenací Amadeus. Velkolepý projekt, na kterém se budou podílet také členové souboru opery a operety, má premiéru 23. ledna. Přípravy jsou již v plném proudu a režisér a umělecký šéf Michael Tarant se obrací s prosbou na diváky. Tvůrčí tým má zájem o poskytnutí nefunkčních nebo už nepoužívaných hudebních nástrojů.
31.10.2014 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).