Dnes a zítra
22.10 (ne) sk. YO 16:00

Vzpoura nevěst

Láska je láska, ale řízek je řízek!

23.10 (po) sk. A 19:00

Rodinná slavnost

Bavte se, nic se neděje

Naše tipy
28.10 (so) sk. - 19:00

Othello

Vojevůdce, který podlehl žárlivosti

30.10 (po) sk. - 19:00

Jméno

Nepodceňujme sílu rodného listu

4.11 (so) sk. X 19:00

Zkrocení zlé ženy

Jiskřivá komedie o lásce v nejrůznějších podobách

7.11 (út) sk. - 19:00

Robin Hood

Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není

11.11 (so) sk. - 19:00

Úplné zatmění

»  Senioři -30%

Prokletí jako cesta ke svobodě

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na původní představení Mistr a Markétka zůstávají v platnosti na hru Úplné zatmění, příp. vracíme vstupné v pokladně MDO do 31.10.2017.


17.11 (pá) sk. - 19:00

Perly panny Serafínky

Lidová hra o třech dějstvích

Aktuálně z Moravského divadla
Změna programu v úterý 19. prosince
Dovolujeme si upozornit na změnu v prosincovém programu Moravského divadla. Místo původně plánovaného baletního představení Zkrocení zlé ženy uvedeme v úterý 19. prosince baletní představení Labutí jezero. Vstupenky zakoupené na původní představení lze vrátit v pokladně divadla do 31. října. Původní představení bylo plánované pro předplatitelskou skupinu L, její členové se náhradní termín představení Zkrocení zlé ženy včas dozví. Náhradní představení Labutí jezero uvádíme mimo předplatné. Děkujeme za pochopení.
20.10.2017
Změna programu v sobotu 11. listopadu a ve středu 6. prosince
Z provozních důvodů dochází ke změně v listopadovém a prosincovém programu Moravského divadla. Místo původně plánovaného představení Mistr a Markétka odehrajeme v sobotu 11. listopadu představení Úplné zatmění. Vstupenky zakoupené na původní představení Mistr a Markétka zůstávají v platnosti na náhradní představení Úplné zatmění, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 31. října. Titul Mistr a Markétka odehrajeme nově ve středu 6. prosince místo původně plánovaného představení Úplné zatmění. I v tomto případě zůstávají vstupenky zakoupené na původní představení v platnosti na náhradní představení, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 31. října. Děkujeme za pochopení.
17.10.2017
Verdiho RIGOLETTO se dočká prvního uvedení v nové sezoně
Verdiho RIGOLETTO se dočká prvního uvedení v nové sezoně Na repertoár Moravského divadla Olomouc se vrací jedna z nejpůsobivějších oper Giuseppe Verdiho RIGOLETTO. První uvedení v nové sezoně nás čeká v pátek 20. října v 19 hodin. V titulní roli hrbatého šaška Rigoletta se představí Jakub Tolaš, jeho dceru Gildu ztvární Barbara Sabella, postavu zhýralého vévody z Mantovy si zahraje a zazpívá Jakub Rousek. Nenechte si toto překrásné dílo s nadčasovým poselstvím ujít!
Giuseppe Verdi Rigoletto
Změna programu ve středu 20. prosince
S dovolením upozorňujeme na změnu v prosincovém programu. Ve středu 20. prosince odehrajeme v Divadle hudby místo původně plánovaného představení Královny náhradní představení CENTRAL PARK WEST. Vstupenky zakoupené na původní představení Královny zůstávají v platnosti na Central Park West, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 20. října 2017. Děkujeme za pochopení.
11.10.2017
Gazdíková: Vinobraní slibuje příjemné melodie, milý humor a zábavu pro diváka Slavnostní galavečer u příležitosti zahájení nové divadelní sezony byl ideální příležitostí ke gratulaci Eleně Gazdíkové. Sólistka opery a operety Moravského divadla oslavila před letními prázdninami významné životní jubileum. V nové divadelní sezoně se nejprve představí coby Julja v inscenaci populární Nedbalovy operety Vinobraní.
Oskar Nedbal Vinobraní

26.10 (čt)
19:00

vstupenky

29.11 (st)
19:00

vstupenky

18.12 (po)
19:00

vstupenky
První hudební premiéra nové sezony nás zavede do Chorvatska Pět let po premiéře Polské krve se na jeviště Moravského divadla dostává další opereta Oskara Nedbala – neméně populární a znovu zasazená do slovanského prostředí. Ve Vinobraní se podíváme do Chorvatska, hostiteli nám budou Michaela Doleželová a Roman Vencl, pro něž je to po inscenování Mozartovy Kouzelné flétny další výlet do světa hudebního divadla. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra nás čeká v pátek 6. října v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.
Oskar Nedbal Vinobraní

26.10 (čt)
19:00

vstupenky

29.11 (st)
19:00

vstupenky

18.12 (po)
19:00

vstupenky
Vstupenky na představení z listopadového a prosincového programu jsou v prodeji
Od dnešního dne jsou v prodeji vstupenky na představení z listopadového a prosincového programu Moravského divadla. Již nyní si tak můžete koupit lístky na premiéru baletní inscenace Zkrocení zlé ženy, koncert Jiřího Suchého nebo na pohádkové příběhy Louskáček a Mrazík. Více v sekci Program a vstupenky.
2.10.2017
Pozvánka na výstavu fotografií Jany Maršálkové
Pozvánka na výstavu fotografií Jany Maršálkové Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla) na expozici fotografií Jany Maršálkové. Autorka je v posledních letech známá především svou portrétní tvorbou v oblasti pole dance a pole fitness. Výstava s názvem Urban sports, která bude v kavárně Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) zahájena vernisáží v pátek 6. října od 17 hodin, představuje soubor fotografií zachycujících populární sporty ve městě Olomouc. Vedle neobvyklého fototématu se mohou návštěvníci těšit i na úvodní slovo PhDr. Hany Pokorné, patronky umělecké skupiny Talentovaní Umělci, a hudební vystoupení Veroniky Rajtr Pavlové. Výstava potrvá do 30. října 2017.
25.9.2017
Nevěsty v bílém a luxusní limuzína - podívejte se na propagační video k premiéře VZPOURY NEVĚST Před premiérou inscenace VZPOURA NEVĚST přišel na svět propagační spot, v němž uvidíte nevěsty v bílém a luxusní limuzínu. Scénář klipu vytvořila a režie se ujala Michaela Doleželová. Příprava na natáčení zabrala více než měsíc. Záběry vznikaly na Horním náměstí i v baru Cabaret v Riegrově ulici. Natáčelo se i uvnitř zapůjčené luxusní limuzíny. Vedle kompletního hereckého obsazení Vzpoury nevěst se v klipu objevuje také Ivana Plíhalová v roli oddávající a svůj pěvecký talent předvádí nová členka olomoucké činohry Natálie Tichánková.
14.9.2017 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld. Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Kouzelná flétna či Bohéma, operety Hledám děvče na boogie woogie a Perly panny Serafínky, muzikál Noc na Karlštejně, balety Queen - The show must go on, Dáma s kaméliemi a Labutí jezero nebo komedie Sluha dvou pánů, Léto na kole a Jméno. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny nebo jednoaktovka Woodyho Allena Central Park West. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).