Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
7.5 (so) sk. X 19:00

Poručík z Inishmoru

Teroristická groteska o lásce ke kočkám

8.5 (ne) sk. - 19:00

Hubička

»  Rodinné divadlo

Prostonárodní opera ve dvou dějstvích

DERNIÉRA

11.5 (st) sk. C 19:00

Poručík z Inishmoru

Teroristická groteska o lásce ke kočkám

14.5 (so) sk. - 17:30

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Poslední uvedení na scéně MDO

19.5 (čt) sk. - 19:00

U pokladny stál

Útěkem problémy nevyřešíš

20.5 (pá) sk. - 19:00

Bouře

Z látky, z níž spřádají se sny

22.5 (ne) sk. - 19:00

Emma

»  Derniéra

Romantická komedie

24.5 (út) sk. L 19:00

Poručík z Inishmoru

Teroristická groteska o lásce ke kočkám

27.5 (pá) sk. V 19:00

Bouře

Z látky, z níž spřádají se sny

31.5 (út) sk. B 19:00

Kámen

»  Senioři -30%

Nevrátí se

5.6 (ne) sk. - 19:00

U pokladny stál

»  Senioři -30%

Útěkem problémy nevyřešíš

8.6 (st) sk. C 19:00

Kámen

Nevrátí se

Aktuálně z Moravského divadla
Zveme vás na květnovou výstavu v Divadelním klubu
Zveme vás na květnovou výstavu v Divadelním klubu Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) na výstavu obrazů a grafik Pavla Lacko. Expozice s názvem PAVEL LACKO V KOSTCE začíná vernisáží v pondělí 2. května v 17 hodin. Pro olomouckého malíře a grafika to bude jeho první samostatná výstava. „Tvořím pouze abstrakci. Mé výtvory jsou záznamem myšlenky, nápadu a vyjádřením určitého názoru na estetiku,“ říká Pavel Lacko. Výstava potrvá do 31. května.
28.4.2016
Úspěšný irský dramatik Martin McDonagh se po 10 letech vrací na olomoucké jeviště Dramatik a filmař Martin McDonagh je jedním z nejvýznamnějších žijících irských autorů a rozhodně patří k těm komerčně nejúspěšnějším. A to i přesto, že v jeho hrách není nouze o sytě černý humor, vulgarismy a výbuchy násilí. Na českých divadelních scénách se již stihl dobře zabydlet, olomoucké publikum s ním mělo tu čest před deseti lety, kdy soubor činohry uvedl Mrzáka inishmaanského. V inscenaci Poručík z Inishmoru, kterou připravuje režisér Robert Bellan, vystupují členové Irské národně osvobozenecké armády, důležitou roli tu však má i černý kocour s půvabným jménem Prcík Tomeš.
Martin McDonagh Poručík z Inishmoru

6.5 (pá)
19:00

vstupenky

7.5 (so)
19:00

vstupenky

11.5 (st)
19:00

vstupenky

24.5 (út)
19:00

vstupenky

30.5 (po)
19:00

vstupenky
Olomouc zažije další Empírový den, součástí programu je baletní představení Romeo a Julie Po úspěšné loňské premiéře máme pro Vás opět pozvání na jedinečný zážitkový den pro všechny, kteří chtějí zkusit na chvíli vstoupit do historie a z diváků se stát účastníky: Piknik – Představení – Ples, to vše v dobových kostýmech, v malebných historických lokalitách Olomouce! Tentokrát při příležitosti 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara uvidíte baletní ztvárnění příběhu Romea a Julie. Empírový den se uskuteční v sobotu 4. června, vstupenky lze zakoupit v pokladně Moravského divadla Olomouc.
20.4.2016 celý text
Nápad zpracovat osudy Freddieho Mercuryho a kapely jako balet je fantastický, říká předseda českého fanklubu Queen Karel Lehner Dvacáté narozeniny nedávno oslavil český fan club skupiny Queen nesoucí název Tornádo. V čele fanoušků britské rockové legendy stojí Karel Lehner, kterého jsme se zeptali, co říká na baletní zpracování osudů kapely a jejího frontmana Freddieho Mercuryho.
Robert Balogh QUEEN - The show must go on!

9.5 (po)
19:00

vstupenky

14.6 (út)
19:00

vstupenky

28.6 (út)
19:00

vstupenky
V soukromí byl Freddie Mercury plachý člověk, vzpomíná na frontmana Queen jeho osobní tajemník Peter Freestone Do premiéry baletní inscenace Queen zbývá pár dnů. Na jevišti probíhají generální zkoušky a v hledišti je vedle režiséra a choreografa Roberta Balogha přítomný také Peter Freestone – bývalý osobní tajemník frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho. Byl tím nejhodnějším, nejštědřejším a nejoddanějším přítelem, vzpomíná Freestone na rockovou legendu.
Robert Balogh QUEEN - The show must go on!

9.5 (po)
19:00

vstupenky

14.6 (út)
19:00

vstupenky

28.6 (út)
19:00

vstupenky
Robert Balogh: Hudba Queen mě doslova pohltila Od smrti legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho uplyne letos v listopadu pětadvacet let. Pomyslnou poctou frontmanovi slavné britské kapely Queen je baletní inscenace Roberta Balogha, na jejímž libretu spolupracoval Mercuryho osobní tajemník Peter Freestone. Režisér a choreograf Balogh se k britské hudební legendě vrací po osmi letech od uvedení úspěšného titulu The Beatles & Queen.
Robert Balogh QUEEN - The show must go on!

9.5 (po)
19:00

vstupenky

14.6 (út)
19:00

vstupenky

28.6 (út)
19:00

vstupenky
ROZHOVOR: Freddie Mercury znovu na pódiu. K roli legendárního zpěváka se vrací Ivo Jambor, poprvé se v ní představí Lukáš Cenek Už tento pátek bude mít premiéru baletní inscenace s všeříkajícím názvem Queen - The show must go on. Na jevišti Moravského divadla Olomouc se tak znovu rozehraje příběh slavné britské skupiny a jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Po osmi letech se k roli legendárního zpěváka vrací Ivo Jambor, naopak premiéra to bude pro Lukáše Cenka, který roli Mercuryho alternuje.
Robert Balogh QUEEN - The show must go on!

9.5 (po)
19:00

vstupenky

14.6 (út)
19:00

vstupenky

28.6 (út)
19:00

vstupenky
Je to drama! Podívejte se na akční spot k předplatnému na příští divadelní sezonu Na předplatné bude nové zájemce lákat akční videospot. Jeho ideovými tvůrci jsou Roman Vencl a Michaela Doleželová. Ústřední slogan zní: Hrdiny z nás děláte vy. Herci tu tentokrát nevystupují v roli, ale sami za sebe. Tomáše Krejčího, který je vášnivým rybářem, tak tvůrci natáčeli při lovu na přírodním koupališti Poděbrady, Yui Kyotani je zase zachycena při večeři v sushi restauraci Miomi. Natáčelo se také v bytě Ivany Plíhalové, kde vznikaly scény s Jakubem Rouskem. Hudbu ke spotu složil Filip Tailor.
8.4.2016 celý text
Atraktivní sezonou 2016/2017 provedou diváky slavní hrdinové Robin Hood, Don Quijote či Othello Nová sezona v Moravském divadle Olomouc přinese celkem dvanáct premiérových titulů. Milovníci opery a operety se mohou těšit na Pucciniho Bohému či Lehárovu Zemi úsměvů, příznivci baletu přivítají na jevišti hrdiny zvučných jmen Dona Quijota a Othella a kvalitní činoherní repertoár rozšíří inscenace her Michaila Bulgakova, Christophera Hamptona či Woodyho Allena. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 11. dubna do 11. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 16. května.
7.4.2016 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Hraběnka Marica, muzikály Šakalí léta a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).