Dnes a zítra
28.5 (čt) sk. D 19:00

Emma

Romantická komedie

29.5 (pá) sk. V 19:00

Hraběnka Marica

Klasická opereta

Naše tipy
7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Aktuálně z Moravského divadla
Vzniká dokument o inscenaci Pád Antikrista Inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v Moravském divadle Olomouc vzbudila výrazný zájem odborné veřejnosti, dočkala se uvedení v zahraničí a byla odměněna cenou na prestižním festivalu Opera 2015. Teď o tomto pozoruhodném projektu vzniká dokumentární film v režii Tomáše Zindlera. Tvůrce řady reklamních spotů, videoklipů a celovečerního filmu Route 66 – Mainstreet USA chce dle svých slov „vystihnout filmem podstatu opery“.
27.5.2015 celý text
Den dětí s Královnou Koloběžkou a sladkou odměnou Zveme na představení Královna Koloběžka První, které v Moravském divadle Olomouc u příležitosti Mezinárodního dne dětí uvede hostující Divadlo loutek Ostrava. Představení se uskuteční v neděli 31. května v 10 hodin a pro dětské návštěvníky jsou připraveny dárky - kdo přijede do divadla na koloběžce, bude sladce odměněn! O dopravní prostředky bude dobře postaráno v improvizované úschovně ve foyer divadla. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně či na webu Moravského divadla.
Jan Werich Královna Koloběžka První

31.5 (ne)
10:00

vstupenky
V červnu se v Moravském divadle Olomouc představí Bolek Polívka s dcerou Annou, vstupenky na komedii DNA jsou v prodeji Ve čtvrtek 25. června 2015 k nám zavítá populární Divadlo Bolka Polívky s představením DNA. Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera Anna Polívková. Představení začíná v 19 hodin, vstupenky jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla.
Bolek Polívka DNA

25.6 (čt)
19:00

vstupenky
Moravské divadlo Olomouc uvede v příští sezoně 11 premiérových titulů, nabídka potěší i dětské publikum Mozart, Verdi, Shakespeare, Chopin – tato velká jména zdobí repertoár Moravského divadla Olomouc pro příští sezonu 2015/2016. Divadelní rok přinese celkem jedenáct premiér, k tomu se mohou dětští diváci těšit na dvě nové pohádkové inscenace. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 4. do 29. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 3. června.
28.4.2015 celý text
Moravské divadlo Olomouc za podpory odboru školství Magistrátu města Olomouce vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma „MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC“. Vybrané práce budou vystaveny v prostorách foyer MDO. Do výtvarné soutěže se v I. kategorii mohou přihlásit třídní kolektivy z olomouckých mateřských a základních škol 1. stupně. Ve II. kategorii se mohou přihlásit jednotlivci do 12 let v době uzávěrky soutěže. Uzávěrka soutěže je 20. června 2015.
16.4.2015 celý text
Pucciniho pohádková opera TURANDOT zazní poprvé pod širým nebem Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se opět představí v atraktivním prostředí areálu Státního hradu Šternberk. Bude to již páté open-air vystoupení na tomto místě, letos navíc spojené s premiérou. Vůbec poprvé se totiž inscenace Pucciniho opery Turandot v hudebním nastudování Petra Šumníka a v režii Václava Málka objeví pod širým nebem. Představení je naplánované na čtvrtek 25. června od 20.30 hodin, vstupenky jsou již v prodeji.
15.4.2015 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).