Dnes a zítra
21.12 (ne) sk. - 10:00

Vánoční koledování

Zpívání vánočních koled ve foyer MDO

Foyer MDO - vstup volný

21.12 (ne) sk. - 19:00

Noc na Karlštejně

»  Rodinné divadlo

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na My Fair Lady zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Noc na Karlštejně, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 23. 12. 2014.


22.12 (po) sk. - 14:00

Louskáček

Baletní pohádkový příběh

22.12 (po) sk. - 19:00

Louskáček

Baletní pohádkový příběh

Naše tipy
5.1 (po) sk. K 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

11.1 (ne) sk. YO 16:00

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

14.1 (st) sk. C 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Aktuálně z Moravského divadla
Vážení diváci, během vánočních svátků bude omezena otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc. Věnujte, prosím, pozornost následujícímu rozpisu. Upozorňujeme, že ve dnech 24., 25., 28. prosince a 1. ledna bude pokladna zcela uzavřena.
20.12.2014 celý text
Pozor! Změna představení v neděli 21. prosince
Pozor, změna programu! Z provozních důvodů se v neděli 21. prosince ruší představení My Fair Lady, místo něj uvedeme od 19 hodin muzikálové představení NOC NA KARLŠTEJNĚ. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 23. prosince. Děkujeme za pochopení.
17.12.2014
Mohou za nevěru muži nebo ženy? Dozvíte se ve Sporu, nové inscenaci olomoucké činohry Byl první nevěrný Adam Evě nebo Eva Adamovi? Odpověď možná najdete v nové inscenaci Moravského divadla Olomouc. Soubor činohry pod vedením slovenského režiséra Michala Spišáka nastudoval hru francouzského dramatika Pierra de Marivauxe s názvem Spor. Premiéra se uskuteční v pátek 19. prosince v 19 hodin. Jde přitom o vůbec první de Marivauxovu hru, která se dočkala uvedení v Olomouci!
Pierre Carlet de Marivaux Spor

27.12 (so)
19:00

vstupenky

6.1 (út)
19:00

vstupenky

8.1 (čt)
19:00

vstupenky

26.1 (po)
19:00

vstupenky

30.1 (pá)
19:00

vstupenky
Vyhodnocení soutěže k premiéře inscenace Spor
Do pondělí 15. prosince jste měli možnost zúčastnit se soutěže k premiéře inscenace Spor. Dnes jsme za asistence dcery Petra Kubese Ester vylosovali dva výherce - muže a ženu - kteří získají vstupenky na představení Spor a k tomu plakát a program. Výherci jsou Eliška Podhorná a Adam Nakládal. Správné odpovědi jsou: b) Na jevišti MDO nebyla dosud inscenována žádná hra Pierra de Marivauxe, a) Předchozí olomoucká inscenace Michala Spišáka se jmenovala Amazonie, b) Na plakátu k inscenaci Spor jsou Vladimíra Včelná a Petr Kubes. Výhercům gratulujeme! Současně jste mohli odpovědět na anketní otázku, zda podle vás byl prapůvodcem nevěry muž či žena. Anketa překvapivě skončila rovností hlasů! Děkujeme všem, kteří se soutěže a ankety zúčastnili.
16.12.2014
Michal Spišák: Jako diváci sledujeme v inscenaci SPOR ty, kteří sami sledují někoho jiného Byl první nevěrný Adam Evě nebo Eva Adamovi? Soubor činohry Moravského divadla Olomouc pod vedením slovenského režiséra Michala Spišáka nastudoval hru francouzského dramatika Pierra de Marivauxe s názvem Spor, která se zabývá odvěkou otázkou prvotní nevěry a nestálosti v lásce.
Pierre Carlet de Marivaux Spor

27.12 (so)
19:00

vstupenky

6.1 (út)
19:00

vstupenky

8.1 (čt)
19:00

vstupenky

26.1 (po)
19:00

vstupenky

30.1 (pá)
19:00

vstupenky
Robert Balogh: Německé publikum miluje klasický balet Pořádně nabitý program mají v zimních měsících členové baletního souboru Moravského divadla Olomouc. Konec letošního roku a start roku příštího stráví na turné v Německu. V průběhu prosince, ledna a února zavítají do více než dvaceti měst. Uvedou zde inscenace režiséra a choreografa Roberta Balogha Labutí jezero a Louskáček. Turné začíná v pátek 12. prosince vystoupením v Ballenstedtu. Více o zahraniční šňůře v následujícím rozhovoru s Robertem Baloghem.
11.12.2014 celý text
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí Druhý svátek vánoční bude v Moravském divadle Olomouc ve znamení dobré zábavy. Zavítá sem populární divadlo Do Houslí, v jehož čele stojí autorské duo Michaela Doleželová a Roman Vencl (Když se zhasne, Královny). Hned dvakrát - v 17 a 19 hodin - představí svou prvotinu Výročí. „Jedná se o náš komediální debut. Tenkrát nám bylo osmnáct a zvládli jsme to napsat za víkend bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s psaním divadelních her. Přesto máme tuto komedii na repertoáru divadla Do Houslí již osm let a hráli jsme jí téměř stodvacetkrát po celé naší republice i na Slovensku. Navzdory tomu to bude 26. prosince poprvé, co budou mít diváci možnost vidět ji přímo v Olomouci, protože tady jsme ji ještě nikdy nehráli,“ uvedl Vencl. Představení uvádíme na jevišti divadla v prostoru za oponou. Operní představení Falstaff, které bylo na 26. prosince plánováno původně, je zrušené, zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně divadla do 28. listopadu.
Michaela Doleželová, Roman Vencl Výročí

26.12 (pá)
17:00

vstupenky

26.12 (pá)
19:00

vstupenky

18.1 (ne)
19:00

vstupenky

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).