Dnes a zítra
31.10 (pá) sk. P 19:00

Pád Antikrista

»  Premiéra

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

31.10 (pá) sk. - 19:30

Královny

Kde je humor, je i naděje

Hrajeme v Divadle hudby Olomouc, vstupenky můžete zakoupit v pokladně MDO, DHO, také rezervovat a zakoupit on-line.

1.11 (so) sk. X 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Naše tipy
6.11 (čt) sk. - 19:00

Polská krev

Nejslavnější česká opereta

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na balet Macbeth zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Polská krev, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 6. 11. 2014.


18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

10.12 (st) sk. ST 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

5.1 (po) sk. K 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

11.1 (ne) sk. YO 16:00

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

14.1 (st) sk. C 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

Aktuálně z Moravského divadla
Sháníme hudební nástroje pro inscenaci AMADEUS Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc vstoupí do roku 2015 s novou inscenací Amadeus. Velkolepý projekt, na kterém se budou podílet také členové souboru opery a operety, má premiéru 23. ledna. Přípravy jsou již v plném proudu a režisér a umělecký šéf Michael Tarant se obrací s prosbou na diváky. Tvůrčí tým má zájem o poskytnutí nefunkčních nebo už nepoužívaných hudebních nástrojů.
31.10.2014 celý text
Změna představení ve čtvrtek 6. listopadu!
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, z provozních důvodů dochází ve čtvrtek 6. listopadu ke změně programu. Místo původně plánovaného baletního titulu Macbeth uvede Moravské divadlo Olomouc operetní představení POLSKÁ KREV. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení Polská krev, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 6. listopadu. Děkujeme za pochopení.
30.10.2014
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc vystoupil ve švýcarském Dornachu, Pád Antikrista měl velký úspěch
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc vystoupil ve švýcarském Dornachu, Pád Antikrista měl velký úspěch Krátce po slavnostním představení v Moravském divadle Olomouc se inscenace Pád Antikrista dočkala prvního uvedení v zahraničí. V sobotu 25. října představil soubor opery a operety MDO operu Viktora Ullmanna ve švýcarském Dornachu. Sólisté, sbor a orchestr pod vedením Miloslava Oswalda zavítali do Goetheana, sídla světové antroposofické společnosti, a představení odehráli před téměř tisícovkou diváků. „Byl to krásný zážitek a velký úspěch. Chtěl bych poděkovat celému souboru, který to fantasticky zvládl a všichni zúčastnění podali úžasné výkony," uvedl Oswald. V pátek 31. října v 19 hodin se v Moravském divadle Olomouc uskuteční česká premiéra inscenace.
29.10.2014
Dvořákova Rusalka jako balet
Dvořákova Rusalka jako balet Velkým lákadlem, které pro olomoucké diváky chystá v nové sezoně baletní soubor Moravského divadla, bude taneční ztvárnění klasické Dvořákovy opery Rusalka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru Robert Balogh. Premiéra se uskuteční v pátek 14. listopadu v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas. Rusalkou bude Karolina Zarach a Irina Lapteva, v inscenaci se představí také nové zahraniční posily souboru - francouzský tanečník Marin Louis Delavaud jako Princ či Damani Campbell Williams z britského Leicesteru v roli Vodníka.
Antonín Dvořák Rusalka

14.11 (pá)
19:00

vstupenky

15.11 (so)
19:00

vstupenky

21.11 (pá)
19:00

vstupenky

15.12 (po)
19:00

vstupenky

18.12 (čt)
19:00

vstupenky
Blíží se česká premiéra Pádu Antikrista, se souborem opery a operety spolupracuje Jan Antonín Pitínský Na úvod své nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje uznávaný režisér Jan Antonín Pitínský. Slavnostní uvedení se uskuteční v sobotu 18. října 2014 v 19 hodin. Představení zahájí sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury, který pořádá Muzeum umění Olomouc. Česká premiéra je v Moravském divadle Olomouc naplánovaná na pátek 31. října 2014 v 19 hodin.
Viktor Ullmann Pád Antikrista

1.11 (so)
19:00

vstupenky

7.11 (pá)
19:00

vstupenky

17.12 (st)
19:00

vstupenky

29.12 (po)
19:00

vstupenky

5.1 (po)
19:00

vstupenky
Jan Antonín Pitínský: Olomouc naplňuje člověka radostí a vstřícností Pro Moravské divadlo Olomouc je inscenace Pád Antikrista bezesporu výjimečná nejen proto, že se jedná o českou premiéru, ale také proto, že u jejího vzniku stojí Jan Antonín Pitínský – uznávaný prozaik, dramatik, režisér, několikanásobný držitel Ceny Alfréda Radoka. V olomouckém divadle režíruje poprvé, a jak říká v následujícím rozhovoru, má jen mimořádné zážitky.
Viktor Ullmann Pád Antikrista

1.11 (so)
19:00

vstupenky

7.11 (pá)
19:00

vstupenky

17.12 (st)
19:00

vstupenky

29.12 (po)
19:00

vstupenky

5.1 (po)
19:00

vstupenky

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).