Právě prohlížíte: Moravské divadlo
Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Aktuálně z Moravského divadla
Prázdniny s divadlem už popáté, letos s rekordem Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin je rekordní, bude totiž trvat osm dní a nabídne celkem osm představení. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu Olomouc se od neděle 24. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín a jako host festivalu známý pražský herec a dabér Alexej Pyško. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji na webu Moravského divadla Olomouc a v informačním centru v podloubí radnice, od 18. srpna pak rovněž v pokladně Moravského divadla. Záštitu nad festivalem převzal náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch.
1.8.2014
celý text
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY Do Moravského divadla Olomouc přišla v polovině prázdnin smutná zpráva - v pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
30.7.2014
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Kromě ukázek z inscenací uvedených v MDO v sezoně 2013/14, jako jsou balet Spící krasavice, opera Turandot nebo činoherní komedie Najdeme se na Ztracené, nabídne slavnostní večer také ukázky z inscenací, které se teprve připravují. Diváci se tak mohou těšit na předehru k opeře Lazebník sevillský, duet z operety Hraběnka Marica nebo píseň z muzikálu Šakalí léta.
24.7.2014
zobrazit inscenaci
Členů všech tří uměleckých souborů jsme se zeptali, co je v uplynulé sezoně nejvíce nadchlo a jak budou trávit divadelní prázdniny. Odpovídali Ivana Plíhalová, Vendula Fialová, Barbora Polášková, Jiří Přibyl, Ivo Jambor a další. Děkujeme jim za ochotu a přejeme jim i Vám, divákům, krásné léto!
4.7.2014
celý text
Po právě skončeném divadelním roce jsme uměleckým šéfům tří souborů Moravského divadla Olomouc položili tři otázky: co je nejvíce potěšilo v uplynulé sezoně, jak budou trávit divadelní prázdniny a na co se nejvíce těší v sezoně příští. Zde jsou jejich odpovědi.
3.7.2014
celý text
Moravské divadlo Olomouc si v sezoně 2013/2014 připsalo na konto divácké hity i prestižní ocenění, zvýšila se návštěvnost Další úspěšnou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Dařilo se v ní všem třem souborům. Balet se dokázal prosadit v zahraničí, činohra má díky inscenaci Sluhy dvou pánů v repertoáru obrovský divácký hit a k tomu cenu z prestižního festivalu a soubor opery a operety se raduje z Ceny Thálie pro sólistu Jiřího Přibyla i z kolektivní ceny za počin roku.
30.6.2014
celý text
Také letos se budou členové činoherního, operního a operetního a baletního souboru ucházet o výroční Ceny Moravského divadla Olomouc za nejlepší umělecké výkony. Vyhlášení cen se uskuteční v pondělí 1. září v 19 hodin na jevišti Moravského divadla v rámci Slavnostního zahájení sezony 2014/2015. Tradiční součástí galavečera je předání divácké ceny. Hlasující mohou prostřednictvím anketního lístku vybrat svou nejoblíbenější umělkyni a umělce. Hlasy lze posílat do pátku 29. srpna, tři vylosovaní účastníci ankety získají dárkové poukazy na volné vstupenky.
28.6.2014
celý text zobrazit inscenaci
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 30. června do 17. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Diváci z řad studentů mají při koupi vstupenky možnost uplatnit studentskou slevu. Pozor, vstupenky není v tomto termínu možné rezervovat! Od 18. do 31. srpna bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
27.6.2014

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály Sugar a Noc na Karlštejně, balety Sen noci svatojánské, Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).


Aktuality
Soubor baletu Moravského divadla Olomouc uzavře sezonu open-air představením Romeo a Julie Před několika dny se v areálu šternberského hradu rozloučil s úspěšnou sezonou soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc, ve čtvrtek 10. července uzavře na stejném místě vydařený divadelní rok také olomoucký baletní soubor. Tanečníci pod vedením režiséra a choreografa Roberta Balogha uvedou pod širým nebem slavný balet Sergeje Sergejeviče Prokofjeva Romeo a Julie. Představení začíná ve 20.30 hodin.
1.7.2014
celý text
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, nabídne klasickou operu i populární muzikál K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc, největší kulturní instituce v Olomouckém kraji. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.
27.6.2014
celý text
FOTO: Předpremiéra Ztracené se vydařila, publikum aplaudovalo vestoje Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl představili ve středu 25. června v Moravském divadle Olomouc svou novou komedii Najdeme se na Ztracené. Titul psaný na míru olomouckému činohernímu souboru má za sebou předpremiéru, která skončila bouřlivými ovacemi a potleskem vestoje. Premiéra inscenace uskuteční po prázdninách, v pátek 12. září.
25.6.2014
celý text
Letošní sezonu uzavře předpremiéra komedie Najdeme se na Ztracené, která je šitá na míru činohře Moravského divadla Olomouc Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl dostali před půldruhým rokem zajímavou nabídku – napsat hru, která by se odehrávala v Olomouci a ve které by mohli účinkovat všichni členové činoherního souboru Moravského divadla. Vznikla tak konverzační komedie Najdeme se na Ztracené, jejíž předpremiéra se uskuteční ve středu 25. června 2014 v 19 hodin a s humorem tak uzavře letošní divadelní sezonu.
Michaela Doleželová & Roman Vencl
Najdeme se na Ztracené

12.9 (pá)
19:00

vstupenky

20.9 (so)
19:00

vstupenky

13.10 (po)
19:00

vstupenky

15.10 (st)
19:00

vstupenky

24.10 (pá)
19:00

vstupenky
23.6.2014
celý text zobrazit inscenaci

všechny aktuality