Dnes a zítra
9.10 (pá) sk. - 19:00

Šakalí léta

»  Rodinné divadlo

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

10.10 (so) sk. - 19:00

Pád Antikrista

»  Derniéra

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Akce pro studenty - vstupenka za 50,- Kč

Naše tipy
9.10 (pá) sk. - 19:00

Šakalí léta

»  Rodinné divadlo

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

10.10 (so) sk. - 19:00

Pád Antikrista

»  Derniéra

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Akce pro studenty - vstupenka za 50,- Kč

13.10 (út) sk. - 19:00

U pokladny stál

»  Senioři -30%

Útěkem problémy nevyřešíš

18.10 (ne) sk. RPP 10:00

Tajemství lesní tůně

Divadelní společnost Fr. Kreuzmanna

18.10 (ne) sk. OPP 14:00

Tajemství lesní tůně

Divadelní společnost Fr. Kreuzmanna

21.10 (st) sk. C 19:00

Drobečky z perníku

Žijeme jen za sebe

22.10 (čt) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

25.10 (ne) sk. YO 16:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

4.11 (st) sk. ST 19:00

Hubička

Prostonárodní opera ve dvou dějstvích

9.11 (po) sk. A 19:00

Drobečky z perníku

Žijeme jen za sebe

16.11 (po) sk. K 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

Aktuálně z Moravského divadla
Premiéra RYTÍŘE MODROVOUSE se blíží, podívejte se do zákulisí příprav Podivný šlechtic postupně zavraždí pět svých manželek a kolem sebe šíří hrůzu, než se mu stane osudnou manželka šestá, hrubozrnná venkovanka Boulotka. Taková je předloha operety Rytíř Modrovous, kterou však skladatel Jacques Offenbach pojal jako vtipnou frašku. Inscenace v hudebním nastudování Tomáše Hanáka a v režii Václava Málka slibuje dobrou zábavu. Premiéra bude už příští pátek 16. října, zatím se podívejte na vznik inscenace od zahajovací zkoušky v orchestrální zkušebně až po přípravy na jevišti s orchestrem a baletem.
Jacques Offenbach Rytíř Modrovous

16.10 (pá)
19:00

vstupenky

17.10 (so)
19:00

vstupenky

27.10 (út)
19:00

vstupenky

2.11 (po)
19:00

vstupenky
Petr Kubes pokřtí o víkendu audioknihu Syn Příští týden vychází v České republice netrpělivě očekávaný román Jo Nesbøa SYN. Už o tomto víkendu si ale můžete titul zakoupit v podobě audioknihy na CD. S novinkou Syn oslovilo pražské vydavatelství OneHotBook člena činohry Moravského divadla Petra Kubese. Představitel Hamleta či Salieriho pokřtí audioknihu v sobotu 10. října v Knihkupectví Dobrovský - Galerie Šantovka. Křest začíná v 15 hodin. Ochutnávku z románu o zradě a pomstě nabídne Petr Kubes už o den dříve, v pátek v 17.30 hodin ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc.
8.10.2015 celý text
Nenechte si ujít poslední uvedení PÁDU ANTIKRISTA! (+VIDEO) Vážení diváci, nenechte si ujít poslední uvedení opery Viktora Ullmanna PÁD ANTIKRISTA v Moravském divadle Olomouc. Mimořádná inscenace ověnčená prestižním oceněním festivalu Opera 2015 a čerstvě i nominací na Cenu Divadelních novin bude mít derniéru v sobotu 10. října v 19 hodin. Diváci z řad studentů mohou na toto představení zakoupit vstupenky za cenu 50 korun!
Viktor Ullmann Pád Antikrista

10.10 (so)
19:00

vstupenky
Soubor činohry Moravského divadla Olomouc povede od příští sezony ROMAN VENCL Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc povede od příští sezony 2016/2017 herec, režisér a dramatik Roman Vencl. Do funkce jej jmenoval ředitel divadla Pavel Hekela. Dosavadní člen souboru činohry Vencl vystřídá ve vedení Michaela Taranta, který se rozhodl po aktuální sezoně z divadla odejít.
1.10.2015 celý text
Petr Kubes předčítá očekávaný bestseller V polovině října vychází v České republice netrpělivě očekávaný román Jo Nesbøa SYN. A jak bývá v posledních letech zvykem, souběžně s knihou se na pultech objeví také audiokniha na CD. Předchozí romány populárního norského spisovatele načítal herec Hynek Čermák, s novinkou Syn oslovilo pražské vydavatelství OneHotBook člena činohry Moravského divadla Petra Kubese. „Dostal jsem se tak mezi pár vyvolených, kteří si tuhle knihu mohli přečíst dříve, než oficiálně vyjde,“ řekl s úsměvem Petr.
27.9.2015 celý text
Pozvánka na výstavu maleb Evy Petrůjové
Pozvánka na výstavu maleb Evy Petrůjové Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) na výstavu maleb Evy Petrůjové. Rodačka z Rýmařova se malbě věnuje již více než patnáct let, ze svého ateliéru však vykročila teprve v roce 2014, kdy představila svůj soubor Evino jablko v Muzeu Zábřeh. Autorka patří mezi umělkyně, které mají tendenci prezentovat svoji tvorbu spíše v úzkém kruhu příznivců než zprostředkovávat ji širší veřejnosti. Její osobitý a spontánní styl má blízko k art brut neboli umění v syrovém stavu vymykající se uznávaným kulturním šablonám. Vernisáž pro zvané hosty se uskuteční v pondělí 5. října v 17 hodin, v následujících dnech je pak expozice přístupná široké veřejnosti, a to až do 30. října.
26.9.2015
Lenka Kočišová: Hra Léto na kole nic neobhajuje, ale ani nic nevyčítá Dnes má v Moravském divadle Olomouc premiéru inscenace hry britské autorky Penelope Skinnerové Léto na kole. Postavu těhotné učitelky Becky ztvární Lenka Kočišová. Po Amazonii a Sporu šlo už o její třetí spolupráci s režisérem Michalem Spišákem.
Penelope Skinnerová Léto na kole

19.10 (po)
19:00

vstupenky

10.11 (út)
19:00

vstupenky

26.11 (čt)
19:00

vstupenky

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Hraběnka Marica, muzikály Šakalí léta a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).