Dnes a zítra
10.2 (st) sk. ST 19:00

Léto na kole

Manželství potřebuje tajemství

11.2 (čt) sk. - 19:00

Hraběnka Marica

Klasická opereta

Naše tipy
11.2 (čt) sk. - 19:00

Hraběnka Marica

Klasická opereta

13.2 (so) sk. - 16:00

Rose Marie

Revuální opereta

14.2 (ne) sk. - 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

17.2 (st) sk. C 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

21.2 (ne) sk. - 19:00

Rusalka

»  Senioři -30%

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

28.2 (ne) sk. - 19:00

Šakalí léta

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

2.3 (st) sk. - 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

9.3 (st) sk. C 19:00

Dáma s kaméliemi

Kurtizána vykoupená láskou a smrtí

22.3 (út) sk. B 19:00

Rigoletto

Opera ve třech dějstvích

11.4 (po) sk. - 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

28.4 (čt) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

29.4 (pá) sk. - 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

Aktuálně z Moravského divadla
Na předplatné láká akční spot s Yui Kyotani, Tomášem Krejčím a Jakubem Rouskem Pokud jste v závěru minulého roku procházeli před budovou Moravského divadla nebo si udělali výlet na přírodní koupaliště Poděbrady, mohli jste natrefit na filmový štáb a potkat Yui Kyotani, Tomáše Krejčího a Jakuba Rouska. Zástupci tří uměleckých souborů Moravského divadla jsou hvězdami vznikajícího videospotu k propagaci předplatného na příští sezonu.
5.2.2016 celý text
Velkou šanci na zisk Ceny Thálie mají Ondřej Koplík a Olga Jelínková, do širší nominace se probojovala Yui Kyotani Herecká asociace vyhlásila dnes odpoledne nominace na Ceny Thálie 2015. Z oznámení se mohli radovat hned tři umělci Moravského divadla Olomouc. Velkou šanci na zisk skleněné sošky má sólista opery a operety Ondřej Koplík, který je za ztvárnění postavy hraběte Almavivy v inscenaci Rossiniho opery Lazebník sevillský v užší nominaci. V užší nominaci je také sólistka souboru opery a operety Moravského divadla Olga Jelínková, a to za ztvárnění role Slavíka v inscenaci Stravinského opery Slavík uváděné v pražském Národním divadle. Do širší nominace se probojovala sólistka olomouckého baletu Yui Kyotani za ztvárnění hlavní role v inscenaci Dáma s kaméliemi.
3.2.2016 celý text
Zveme na výstavu fotografií Jitky Brabcové Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) na výstavu fotografií Jitky Brabcové. Expozice s názvem Jistá nejistota bude zahájena ve čtvrtek 4. února v 17 hodin. Autorka pochází z Uherského Hradiště, žije, pracuje a působí v Olomouci. Je amatérskou fotografkou, fotografie je pro ni především prostředkem k zachycení okamžiku a jeho prodloužení. Vedle fotografování je její další celoživotní zálibou cestování. Z cest pochází většina fotografií vybraných na olomouckou výstavu. Ta potrvá do 29. února.
1.2.2016 celý text
Na pohybové složce Bouře se podílí šéf plzeňského baletu JIŘÍ POKORNÝ Soubor činohry Moravského divadla Olomouc zkouší v těchto dnech Shakespearovu Bouři. Na pohybové složce inscenace se podílí bývalý sólista baletu pražského Národního divadla a dlouholetý šéf plzeňského baletu JIŘÍ POKORNÝ. Jak jsou na tom olomoučtí herci po pohybové stránce, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
William Shakespeare Bouře

19.2 (pá)
19:00

vstupenky

22.2 (po)
19:00

vstupenky

27.2 (so)
19:00

vstupenky

1.3 (út)
19:00

vstupenky

14.3 (po)
19:00

vstupenky
Inscenace Kámen má nový termín premiéry - pátek 1. dubna
Inscenace Kámen má nový termín premiéry - pátek 1. dubna Z důvodu náhlé hospitalizace jedné z členek souboru činohry Moravského divadla Olomouc muselo vedení divadla odložit v prosinci premiéru inscenace Kámen. Drama jednoho z nejúspěšnějších německých současných autorů Maria von Mayenburga se nyní znovu dostává na repertoár. Nový termín premiéry bude 1. dubna v 19 hodin, vstupenky jsou již v prodeji. Inscenaci nastudoval režisér David Šiktanc. Na jevišti se setká pět hereček – Vladimíra Včelná, Naděžda Chroboková-Tomicová, Anna Stropnická, Vlasta Hartlová a Vendula Fialová - které doplní Jan Ťoupalík.
Marius von Mayenburg Kámen

1.4 (pá)
19:00

vstupenky

5.4 (út)
19:00

vstupenky

7.4 (čt)
19:00

vstupenky

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Hraběnka Marica, muzikály Šakalí léta a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).