Dnes a zítra
28.11 (so) sk. - 17:00

Odysseus

»  Premiéra

Baletní pohádka na motivy řecké mytologie

Naše tipy
30.11 (po) sk. - 19:00

Rose Marie

Revuální opereta

1.12 (út) sk. - 19:00

Šakalí léta

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

14.12 (po) sk. - 19:00

Polská krev

»  Derniéra

Nejslavnější česká opereta

15.12 (út) sk. B 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

30.12 (st) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

8.1 (pá) sk. V 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

16.1 (so) sk. - 17:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

21.1 (čt) sk. - 19:00

Hamlet

»  Derniéra

Kdo tam?

Aktuálně z Moravského divadla
Děti z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a profesionální tanečníci se setkávají v inscenaci o bájném Odysseovi Poslední listopadový víkend bude jeviště patřit dětem z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc. Po úspěšném Tarzanovi pro ně režisér a choreograf Robert Balogh připravil další taneční titul, tentokrát o bájném Odysseovi a jeho dobrodružné cestě z Tróje do rodné Ithaky. Inscenace, ve které vedle dětských tanečníků účinkují i členové baletního souboru Moravského divadla, bude mít premiéru v sobotu 28. listopadu v 17 hodin. Druhá premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.
Odysseus

28.11 (so)
17:00

vstupenky

29.11 (ne)
17:00

vstupenky
Kolegové ze souborů popřáli Ondřeji Doležalovi k blížícímu se životnímu jubileu Po skončení včerejšího představení Hraběnka Marica popřáli kolegové ONDŘEJI DOLEŽALOVI k jeho blížícímu se životnímu jubileu. Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Ondřej Doležal oslaví 29. listopadu sedmdesáté narozeniny. Rodák z Nižného Medzeva vyrůstal v Mikulově a v tehdejším Gottwaldově se vyučil strojním obuvníkem. Výrobě bot se však nevěnoval, hned po vojně totiž nastoupil do Státního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci. V říjnu 1966 byl přijat jako člen baletního sboru, což znamená, že příští rok oslaví Ondřej Doležal další krásné jubileum – padesát let účinkování v olomouckém divadle! Od sezony 1969/70 již Ondřej Doležal vystupoval coby člen sboru operety, sólovou smlouvu dostal v roce 1977. V září 1982 se pak stal sólistou opery.
25.11.2015 celý text
Ondřej Koplík získal výroční cenu Opery Plus
Ondřej Koplík získal výroční cenu Opery Plus Nejnovější držitelé Výročních cen Opery Plus, a to za nejlepší operní výkony v uplynulé sezoně 2014/2015, byli vyhlášeni a ceny jim předány v neděli 22. listopadu ve Stavovském divadle. Ocenění tentokrát putovala do mimopražských divadel: získali je sólistka opery Slezského divadla v Opavě, sopranistka Tereza Kavecká a sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc, tenorista Ondřej Koplík. O vítězích rozhodli sami čtenáři Opery Plus svým hlasováním na stránkách portálu, a to na základě nominací oslovených hudebních publicistů. Ondřej Koplík si nominaci vysloužil ztvárněním postavy hraběte Almavivy v inscenaci Rossiniho Lazebníka sevillského.
23.11.2015
Vladislavu Zápražnému poděkovali potleskem kolegové ze souboru i publikum Po skončení včerejšího představení Prodané nevěsty popřáli ředitel Moravského divadla Pavel Hekela, šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald a členové souboru sólistovi VLADISLAVU ZÁPRAŽNÉMU k jeho blížícímu se životnímu jubileu. Současně se s ním symbolicky rozloučili a poděkovali mu - po více než třiceti letech v souboru opery a operety opouští Vladislav Zápražný stálé angažmá v Moravském divadle. Na olomouckém jevišti debutoval v roce 1983 jako Tomeš v inscenaci Smetanovy Hubičky. Ztvárnil hlavní role v operách Nabucco, Don Giovanni, Simon Boccanegra, Evžen Oněgin nebo Čert a Káča, celkem účinkoval ve více než 130 inscenacích.
20.11.2015 celý text
Moravské divadlo Olomouc potěší dětské publikum pohádkovým muzikálem O líných strašidlech Vedle premiérových titulů pro dospělé publikum přichystalo Moravské divadlo Olomouc (MDO) v letošní sezoně také jednu premiéru, kterou si užijí speciálně malí diváci. Do repertoáru již brzy přibude nová hudební pohádka O líných strašidlech. Inscenaci nastudovali členové sboru opery a operety Moravského divadla pod vedením režiséra Iva Melkuse. Premiéra se uskuteční v neděli 22. listopadu v 10 hodin, první repríza ve stejný den ve 14 hodin.
Vladimír Čort O líných strašidlech

5.12 (so)
10:00

vstupenky

26.12 (so)
16:00

vstupenky
Nástěnný kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2016 již v prodeji! V prodeji je již nástěnný kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2016. Najdete v něm tucet nejhezčích plakátů k našim baletním, činoherním, operním a operetním inscenacím - od lednového Amadea po prosincové Labutí jezero. Zájemci si mohou kalendář zakoupit v pokladně divadla, cena je 140 korun.
12.11.2015 celý text

Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld . Hlediště a fasádu divadla upravil v letech 1940-1941 architekt Karel Fischer . Výzdoba tympanonu je dílem sochaře Vojtěcha Hořínka (1906-1998). Dnes patří mezi významné nemovité kulturní památky, současně představuje živé kulturní centrum města i Olomouckého kraje.
Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.

Moravské divadlo dnes

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky. Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Hraběnka Marica, muzikály Šakalí léta a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Diváci rádi využívají předplatné na další sezonu v různých abonentních skupinách. Mohou si tak vybrat hrací den i místa v sále, která jim nejvíce vyhovují.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Informace pro handicapované

K dispozici je bezbariérový vstup i WC pro tělesně postižené osoby - budeme rádi, pokud nás o zájmu využít tuto možnost informujete předem, stačí i telefonicky (tel. 585 500 500).
Osoby s částečným omezením sluchu mají možnost využít zařízení indukční smyčky. Speciální sluchátka vám na vyžádání zapůjčí inspektorka hlediště u levého vchodu do hlediště (v přízemí).