Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Pro školy » Mateřské školy
Dnes a zítra
19.5 (ne) sk. - 16:00

Pestré vrstvy

»  Festival

Divadlo Petra Bezruče Ostrava

19.5 (ne) sk. - 19:00

Kabaret Kafka

»  Festival

Národní divadlo Brno/Divadlo Reduta

20.5 (po) sk. - 16:00

Pestré vrstvy

»  Festival

Divadlo Petra Bezruče Ostrava

20.5 (po) sk. - 19:00

Nenápadný půvab buržoazie

»  Festival

Národní divadlo Brno/Divadlo Reduta

Naše tipy
23.5 (čt) sk. D 19:00

Višňový sad

Hra, při níž se zlomí nejen tágo

28.5 (út) sk. - 19:00

Stavitel Solness

»  Senioři -30%

Souboj mezi nebem a peklem o duši nadaného člověka

Derniéra

15.6 (so) sk. ZO 16:00

Sugar

Muzikál podle předlohy filmu Někdo to rád horké

23.6 (ne) sk. YO 16:00

Polská krev

Nejslavnější česká opereta

27.6 (čt) sk. U 19:00

Periferie

Zločin a trest jako umělecké dílo

Nabídka divadelních představení

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY na I. pololetí 2012/2013


Vážení pedagogové, milí přátelé divadelního umění,

dovolujeme si Vám předložit nabídku nových titulů nabízených v rámci školních divadelních představení na I. pololetí školního roku 2012/2013.

Vstupné na školní představení je i nadále stanoveno na 60 Kč u činoherních pohádek a 100 Kč u hudebních pohádek, ve kterých účinkují vedle sólistů baletu MDO i děti z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc.

Termíny Vámi vybraných představení Vám nabídneme telefonicky zhruba jeden měsíc před jejich konáním. Konkrétní tituly nasazujeme na repertoár dle Vašeho zájmu a jednotlivé školy zařazujeme v pořadí došlých objednávek (u divácky atraktivních titulů je třeba počítat s delším časovým limitem při zařazování ev. s nabídkou náhradního adekvátního představení). Po odsouhlasení všech údajů (cena, počet vstupenek, způsob úhrady) a závazném potvrzení účasti v daném termínu Vám budou zaslány vstupenky, které jsou nevratné. Z tohoto důvodu doporučujeme, pokud škola nemá možnost v případě nemoci žáků doobsadit objednaný počet z jiných tříd, snížit počet objednaných vstupenek o průměrnou nemocnost na škole. Na všechna školní představení, vyjma uzavřených, zůstává vždy dostatečná rezerva, aby i v případě plného počtu žáků bylo možno dokoupit vstupenky přímo na místě. Současně prosíme pedagogy mateřských škol a I. st. základních škol, aby věnovali zvýšenou pozornost rozdělení vstupenek (zejména při větším počtu tříd) co nejdříve po jejich obdržení. Na našich webových stránkách www.moravskedivadlo.cz v sekci technické údaje naleznete plánek hlediště, ve kterém máte možnost vyznačení zaslaných vstupenek. Včasným roztříděním předejdete rozmístění dětí z jedné třídy v různých místech hlediště. Současně si dovolujeme požádat pedagogy, aby upozornili své žáky a studenty, že jim nebude umožněn vstup do hlediště s batohy, nápoji či sladkostmi.

Objednávku, prosím, odešlete do 31. října 2012 na adresu: Moravské divadlo Olomouc, obchodní oddělení, tř. Svobody 33, 779 00 Olomouc. Poté budou Vaše objednávky zpracovány a postupně zařazovány do hracího plánu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat na telefonním čísle 585 500 220 nebo na e-mailu skoly@mdol.cz.

Platbu lze provést bankovním převodem na účet ev. poštovní poukázkou. Vstupenky zasíláme doporučeně včetně faktury a příp. složenky.


Těšíme se na viděnou v Moravském divadle Olomouc.

Hana Zatloukalová
vedoucí prodeje a služeb

POHÁDKY


Ivo Fischer: MY SE VLKA NEBOJÍME

Hudební pohádka o třech prasátkách a zlém vlkovi
Tři malá prasátka, která spolu vystupují v hudební skupině, zkusí jednoho dne štěstí v pěvecké soutěži. Na první místo si ovšem brousí zuby také zlý vlk. Podaří se mu přelstít nadaná prasátka a namluvit jim, že mají kuňkat jako žabák a krákat jako vrána? Rozhlasový redaktor a divadelní dramaturg Ivo Fischer, známý především coby zručný písňový textař (Jó, třešně zrály, Žluté růže z Texasu, Slavíci z Madridu aj.), zpracoval klasickou pohádku jako zábavnou a chytrou hudební hříčku, určenou i dětem předškolního věku. Pohádkovou inscenaci plnou písniček nazkouší ředitel Těšínského divadla, režisér Karol Suszka. Hudbu složil Norbert Lichý, přední herec Divadla Petra Bezruče v Ostravě.
Vstupné: 60,- Kč
Délka představení: 2 hod.


Petr Iljič Čajkovskij: LOUSKÁČEK

Baletní pohádkový příběh

„Pociťuji plnou neschopnost hudebně vyjádřit horu cukrovinek“, napsal svému bratrovi Petr Iljič Čajkovskij. Jeho Louskáček ne¬odmyslitelně patří k Vánocům. Balet, který měl premiéru v roce 1892 vznikl podle povídky E. T. A. Hoffmanna Louskáček a myší král. Za více než sto let od své původní premiéry prošel mnoha proměnami, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků neustále vzrůstá. Tato vánoční pohádka s kouzelnou hudbou jistě zpříjemní nejoblíbenější svátky roku Vám i Vašim dětem.
Vstupné: 100,- Kč
Délka představení: cca 2 hod.


Robert Balogh: TARZAN – KRÁL DŽUNGLE


Baletní pohádkový příběh
Z osiřelého lidského mláděte, které vyrůstalo v africké džungli, a které adoptovala gorila Kala, vyrostl silný a spravedlivý král džungle. Jeho dobrodružný život změní expedice profesora Portera. Při prvním kontaktu s lidmi si Tarzan poprvé uvědomí, že je člověk. Navíc se zamiluje do profesorovy dcery Jane. Do hry však vstupuje zlot¬řilý průvodce expedice Clayton, který chce gorily zbavit svobody a v klecích je výhodně prodat… Populární příběh Krále džungle uvidíte ve ztvárnění všech dětí baletního studia při Moravském divadle ve spolupráci s profesionál¬ními tanečníky.
Vstupné: 100,- Kč
Délka představení: cca 2 hod.