Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Pro školy » Mateřské školy
Dnes a zítra
20.4 (ne) sk. YO 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

Naše tipy
22.4 (út) sk. ST 19:00

Frida

Taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo

9.5 (pá) sk. V 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

27.5 (út) sk. B 19:00

Rozbitý džbán

Klasická komedie o jedné malé kauze

2.6 (po) sk. A 19:00

Hamlet

Kdo tam?

10.6 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Nabídka divadelních představení

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY na sezonu 2013/2014


Vážení pedagogové, milí přátelé divadelního umění,

dovolujeme si Vám předložit nabídku nových titulů nabízených v rámci školních divadelních představení na I. pololetí školního roku 2013/2014.

Vstupné na školní představení je i nadále stanoveno na 60 Kč u činoherních pohádek a 100 Kč u hudebních pohádek, ve kterých účinkují vedle sólistů baletu MDO i děti z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc.

Termíny Vámi vybraných představení Vám nabídneme telefonicky zhruba jeden měsíc před jejich konáním. Konkrétní tituly nasazujeme na repertoár dle Vašeho zájmu a jednotlivé školy zařazujeme v pořadí došlých objednávek (u divácky atraktivních titulů je třeba počítat s delším časovým limitem při zařazování ev. s nabídkou náhradního adekvátního představení). Po odsouhlasení všech údajů (cena, počet vstupenek, způsob úhrady) a závazném potvrzení účasti v daném termínu Vám budou zaslány vstupenky, které jsou nevratné. Z tohoto důvodu doporučujeme, pokud škola nemá možnost v případě nemoci žáků doobsadit objednaný počet z jiných tříd, snížit počet objednaných vstupenek o průměrnou nemocnost na škole. Na všechna školní představení, vyjma uzavřených, zůstává vždy dostatečná rezerva, aby i v případě plného počtu žáků bylo možno dokoupit vstupenky přímo na místě. Současně prosíme pedagogy mateřských škol a I. st. základních škol, aby věnovali zvýšenou pozornost rozdělení vstupenek (zejména při větším počtu tříd) co nejdříve po jejich obdržení. Na našich webových stránkách www.moravskedivadlo.cz v sekci technické údaje naleznete plánek hlediště, ve kterém máte možnost vyznačení zaslaných vstupenek. Včasným roztříděním předejdete rozmístění dětí z jedné třídy v různých místech hlediště. Současně si dovolujeme požádat pedagogy, aby upozornili své žáky a studenty, že jim nebude umožněn vstup do hlediště s batohy, nápoji či sladkostmi.

Objednávku, prosím, odešlete do 15. června 2013 na e- mail skoly@mdol.cz nebo na adresu: Moravské divadlo Olomouc, obchodní oddělení, tř. Svobody 33, 779 00 Olomouc. Poté budou Vaše objednávky zpracovány a postupně zařazovány do hracího plánu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat na telefonním čísle 585 500 220.

Platbu lze provést bankovním převodem na účet ev. poštovní poukázkou. Vstupenky zasíláme doporučeně včetně faktury a příp. složenky.


Těšíme se na viděnou v Moravském divadle Olomouc.

Hana Zatloukalová
vedoucí prodeje a služeb

POHÁDKY


Rostislav Pospíšil: PIDÍNCI A MODRÝ KOCOUR

Pohádkové vyprávění modrého kocoura
Uvádíme pro velký zájem a úspěch v obnovené premiéře září 2013
Starý modrý kocour je trochu showman a rád přehání, ale jinak je to dobrák. Žije na jednom lesním palouku a jeho sousedy jsou bytůstky menší než trpaslíci, takoví trpaslíci trpaslíků neboli pidínci. V pohádkových příbězích těchto malých obyvatel lesního palouku prožijí děti například to, jak pidínci vyzrají na loupeživé myšáky, jak se z jejich objevu „něčeho“ nevzhledného vyklube nádherný motýl nebo jak si pidínci nasbírají barvičky z duhy na obloze.
Vstupné: 60,- Kč
Délka představení: 1 hod.


Robert Balogh: TARZAN – KRÁL DŽUNGLE

Baletní pohádkový příběh
Z osiřelého lidského mláděte, které vyrůstalo v africké džungli, a které adoptovala gorila Kala, vyrostl silný a spravedlivý král džungle. Jeho dobrodružný život změní expedice profesora Portera. Při prvním kontaktu s lidmi si Tarzan poprvé uvědomí, že je člověk. Navíc se zamiluje do profesorovy dcery Jane. Do hry však vstupuje zlot¬řilý průvodce expedice Clayton, který chce gorily zbavit svobody a v klecích je výhodně prodat… Populární příběh Krále džungle uvidíte ve ztvárnění všech dětí baletního studia při Moravském divadle ve spolupráci s profesionál¬ními tanečníky.
Vstupné: 100,- Kč
Délka představení: cca 2 hod.


Jan Karafiát: BROUČCI

Baletní pohádka
Půvabný příběh o malém broučkovi naplní srdce všem příznivcům baletních pohádek. Setkáte se opět s kmotřičkou, kmotříčkem, Verunkou, Janinkou, Beruškou a samotným Broučkem v nadčasovém příběhu. Inscenaci připravilo občanské sdružení Baletní studio při Moravském divadle Olomouc.
Vstupné: 100,- Kč
Délka představení: 1 hod.