Tiskové zprávy

1 2 ... 14 další »
Děti z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc a profesionální tanečníci se setkávají v inscenaci o bájném Odysseovi |Tisková zpráva

Poslední listopadový víkend bude jeviště patřit dětem z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc. Po úspěšném Tarzanovi pro ně režisér a choreograf Robert Balogh připravil další taneční titul, tentokrát o bájném Odysseovi a jeho dobrodružné cestě z Tróje do rodné Ithaky. Inscenace, ve které vedle dětských tanečníků účinkují i členové baletního souboru Moravského divadla, bude mít premiéru v sobotu 28. listopadu v 17 hodin. Druhá premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.

26.11.2015 celý článek
Moravské divadlo Olomouc potěší dětské publikum pohádkovým muzikálem O líných strašidlech |Tisková zpráva

Vedle premiérových titulů pro dospělé publikum přichystalo Moravské divadlo Olomouc (MDO) v letošní sezoně také jednu premiéru, kterou si užijí speciálně malí diváci. Do repertoáru již brzy přibude nová hudební pohádka O líných strašidlech. Inscenaci nastudovali členové sboru opery a operety Moravského divadla pod vedením režiséra Iva Melkuse. Premiéra se uskuteční v neděli 22. listopadu v 10 hodin, první repríza ve stejný den ve 14 hodin.

19.11.2015 celý článek
Balet Dáma s kaméliemi slibuje působivý příběh, výpravnou podívanou a živý klavírní doprovod |Tisková zpráva

Alexandr Dumas mladší napsal v roce 1848 částečně autobiografický román o nešťastné lásce kurtizány Marguerite a jejího milence Armanda. Baletní adaptaci na hudbu Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina uvede režisér a choreograf Robert Balogh, pro kterého je Dáma s kaméliemi osudová. Setkává se s ní na jevišti již popáté. Titulní roli ztvární alternující Yui Kyotani a Irina Laptěva. Tanečníky doprovodí nejen orchestr pod vedením Tomáše Hanáka, ale také klavírní sólistky Alice Rajnohová a Marie Šumníková. Premiéra se v Moravském divadle Olomouc uskuteční v pátek 13. listopadu v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

10.11.2015 celý článek
Pád Antikrista získal Cenu Divadelních novin |Tisková zpráva

Další velký úspěch zažila operní inscenace Moravského divadla Olomouc Pád Antikrista. Ve čtvrtek 15. října proměnila nominaci na Cenu Divadelních novin za sezonu 2014/2015. Inscenace v režii Jana Antonína Pitínského a v hudebním nastudování Miloslava Oswalda zvítězila v kategorii Hudební divadlo. V letošním roce jde přitom o již druhé prestižní ocenění – v únoru získal Pád Antikrista cenu na Festivalu hudebního divadla Opera 2015.

16.10.2015 celý článek
Rytíř Modrovous se do Olomouce vrací po dvaceti letech. Nechce děsit a přináší dobrou zábavu |Tisková zpráva

Předloha operety Jacquese Offenbacha Rytíř Modrovous je poměrně děsivá: podivný šlechtic postupně zavraždí pět svých manželek a kolem sebe šíří hrůzu, než se mu stane osudnou manželka šestá, hrubozrnná venkovanka Boulotka. Offenbach pojal povídku Charlese Perraulta jako vtipnou a veselou frašku, plnou zdravé lidovosti a francouzského espritu. Inscenace v režii Václava Málka a hudebním nastudování Tomáše Hanáka slibuje dobrou zábavu, přestože se v ní vyskytují rakve, netopýři a smrtka. Titulní roli ztvární Jakub Rousek v alternaci s Milanem Vlčkem. Premiéra se uskuteční v pátek 16. října v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas. Do Olomouce se Modrovous vrací po dvaceti letech.

13.10.2015 celý článek
Ředitel Moravského divadla Olomouc oznámil jméno budoucího šéfa činoherního souboru: Roman Vencl |Tisková zpráva

Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc povede od příští sezony 2016/2017 herec, režisér a dramatik Roman Vencl. Do funkce jej jmenoval ředitel divadla Pavel Hekela. Dosavadní člen souboru činohry Vencl vystřídá ve vedení Michaela Taranta, který se rozhodl po aktuální sezoně z divadla odejít.

1.10.2015 celý článek
Moravské divadlo chystá britskou komedii o rozbouřených hormonech, nevěře a sexu během těhotenství |Tisková zpráva

Mladí manželé Becky a John se stěhují na venkov. Ona je poprvé těhotná, on se nesmírně těší a řeší příchod potomka daleko víc než jeho žena. Ona chce sex, on na to nemá ani pomyšlení. Ona by se ráda proháněla po okolí na kole, on trne hrůzou, aby si neublížila. Taková je výchozí situace hry Léto na kole britské autorky Penelope Skinnerové. Komedii plnou dvojsmyslů uvede činohra Moravského divadla Olomouc v premiéře v pátek 25. září v 19 hodin. Inscenaci režíroval Michal Spišák, v hlavních rolích se představí Lenka Kočišová, Tomáš Krejčí a Jan Ťoupalík.

22.9.2015 celý článek
Maskot Moravského divadla Olomouc se tuto neděli oficiálně představí veřejnosti |Tisková zpráva

V polovině dubna vyhlásilo Moravské divadlo Olomouc za podpory odboru školství Magistrátu města Olomouce výtvarnou soutěž na téma MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC. Do uzávěrky soutěže, která byla 20. června, se sešlo celkem 107 návrhů, z nichž komise vybrala vítěze v každé kategorii (třídní kolektiv a jednotlivec). Vítězný návrh Nely Špručkové zpracoval do finální podoby renomovaný výtvarník Josef Jelínek. Maskot divadla se veřejnosti oficiálně představí v neděli 20. září v 10 hodin před začátkem pohádkového představení Jagababa a tři loupežníci.

16.9.2015 celý článek
Po červnové předpremiéře čeká Drobečky z perníku premiéra |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Komorní inscenaci připravil umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek, který do hlavní role zpěvačky Evy Mearové obsadil Ivanu Plíhalovou. Po červnové předpremiéře je nyní na řadě první premiéra olomoucké činohry v nové divadelní sezoně. Premiérové představení se uskuteční v pátek 4. září v 19 hodin.

31.8.2015 celý článek
Zahajovací galavečer ve znamení hereckých cen i ochutnávek z nového repertoáru |Tisková zpráva

V úterý 1. září usednou děti školou povinné znovu do lavic a příznivci Moravského divadla vyrazí na tradiční slavnostní zahájení nové sezony. Vstup do dalšího divadelního roku bude spojený s předáním cen za nejlepší umělecké výkony roku předchozího. Dočkáme se i ochutnávek z připravovaného repertoáru. Průvodci večerem budou členové činohry Anna Stropnická a Jan Ťoupalík.

31.8.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy pod širým nebem |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský tyátr) také Divadlo Mazec, velký zájem vyvolává účast populárního pardubického Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v Informačním centru v podloubí radnice a na webových stránkách pořadatele festivalu, Moravského divadla Olomouc. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

17.8.2015 celý článek
Moravské divadlo Olomouc zlepšuje návštěvnický komfort, o prázdninách dojde k rekonstrukci dámských toalet i proměně šaten |Tisková zpráva

Jeviště Moravského divadla Olomouc je sice po skončení sezony 2014/2015 opuštěné, rušno však v divadelní budově má být i o prázdninách. Během července a srpna zde dojde k několika zásadním opravám v prostoru foyer. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce dámských toalet, výraznou proměnou projdou šatny a dojde také k výměně hlavních vchodových dveří do divadla.

3.7.2015 celý článek
Moravské divadlo má na kontě další divácké hity i prestižní cenu, zvýšila se návštěvnost a tržby |Tisková zpráva

Úspěšnou a na počet premiérových titulů velmi bohatou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Návštěvníci divadla měli možnost zhlédnout třináct novinkových titulů a k tomu navíc jednu předpremiéru! Velký úspěch měly zahraniční zájezdy souborů baletu a opery a operety, mimořádně pozitivní ohlas kritiky si vysloužila česká premiéra opery Pád Antikrista, ověnčená rovněž oceněním z prestižního hudebního festivalu Opera 2015. Soubor činohry si po Sluhovi dvou pánů může na konto připsat další divácké hity Najdeme se na Ztracené a U pokladny stál.

3.7.2015 celý článek
Olomoucká činohra uzavře sezonu předpremiérou Simonovy tragikomedie Drobečky z perníku |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, premiéra je pak naplánovaná na 4. září ve stejný čas.

23.6.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský TYÁTR) také Divadlo Mazec, velký zájem určitě vzbudí účast populárního Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji od 4. června v pokladně Moravského divadla Olomouc, o prázdninách je pak bude možné zakoupit v Informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

5.6.2015 celý článek