Dnes a zítra
7.10 (st) sk. - 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

8.10 (čt) sk. D 19:00

Hubička

Prostonárodní opera ve dvou dějstvích

Naše tipy
7.10 (st) sk. - 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

9.10 (pá) sk. - 19:00

Šakalí léta

»  Rodinné divadlo

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

10.10 (so) sk. - 19:00

Pád Antikrista

»  Derniéra

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Akce pro studenty - vstupenka za 50,- Kč

22.10 (čt) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Tiskové zprávy

1 2 ... 14 další »
Ředitel Moravského divadla Olomouc oznámil jméno budoucího šéfa činoherního souboru: Roman Vencl |Tisková zpráva

Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc povede od příští sezony 2016/2017 herec, režisér a dramatik Roman Vencl. Do funkce jej jmenoval ředitel divadla Pavel Hekela. Dosavadní člen souboru činohry Vencl vystřídá ve vedení Michaela Taranta, který se rozhodl po aktuální sezoně z divadla odejít.

1.10.2015 celý článek
Moravské divadlo chystá britskou komedii o rozbouřených hormonech, nevěře a sexu během těhotenství |Tisková zpráva

Mladí manželé Becky a John se stěhují na venkov. Ona je poprvé těhotná, on se nesmírně těší a řeší příchod potomka daleko víc než jeho žena. Ona chce sex, on na to nemá ani pomyšlení. Ona by se ráda proháněla po okolí na kole, on trne hrůzou, aby si neublížila. Taková je výchozí situace hry Léto na kole britské autorky Penelope Skinnerové. Komedii plnou dvojsmyslů uvede činohra Moravského divadla Olomouc v premiéře v pátek 25. září v 19 hodin. Inscenaci režíroval Michal Spišák, v hlavních rolích se představí Lenka Kočišová, Tomáš Krejčí a Jan Ťoupalík.

22.9.2015 celý článek
Maskot Moravského divadla Olomouc se tuto neděli oficiálně představí veřejnosti |Tisková zpráva

V polovině dubna vyhlásilo Moravské divadlo Olomouc za podpory odboru školství Magistrátu města Olomouce výtvarnou soutěž na téma MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC. Do uzávěrky soutěže, která byla 20. června, se sešlo celkem 107 návrhů, z nichž komise vybrala vítěze v každé kategorii (třídní kolektiv a jednotlivec). Vítězný návrh Nely Špručkové zpracoval do finální podoby renomovaný výtvarník Josef Jelínek. Maskot divadla se veřejnosti oficiálně představí v neděli 20. září v 10 hodin před začátkem pohádkového představení Jagababa a tři loupežníci.

16.9.2015 celý článek
Po červnové předpremiéře čeká Drobečky z perníku premiéra |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Komorní inscenaci připravil umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek, který do hlavní role zpěvačky Evy Mearové obsadil Ivanu Plíhalovou. Po červnové předpremiéře je nyní na řadě první premiéra olomoucké činohry v nové divadelní sezoně. Premiérové představení se uskuteční v pátek 4. září v 19 hodin.

31.8.2015 celý článek
Zahajovací galavečer ve znamení hereckých cen i ochutnávek z nového repertoáru |Tisková zpráva

V úterý 1. září usednou děti školou povinné znovu do lavic a příznivci Moravského divadla vyrazí na tradiční slavnostní zahájení nové sezony. Vstup do dalšího divadelního roku bude spojený s předáním cen za nejlepší umělecké výkony roku předchozího. Dočkáme se i ochutnávek z připravovaného repertoáru. Průvodci večerem budou členové činohry Anna Stropnická a Jan Ťoupalík.

31.8.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy pod širým nebem |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský tyátr) také Divadlo Mazec, velký zájem vyvolává účast populárního pardubického Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v Informačním centru v podloubí radnice a na webových stránkách pořadatele festivalu, Moravského divadla Olomouc. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

17.8.2015 celý článek
Moravské divadlo Olomouc zlepšuje návštěvnický komfort, o prázdninách dojde k rekonstrukci dámských toalet i proměně šaten |Tisková zpráva

Jeviště Moravského divadla Olomouc je sice po skončení sezony 2014/2015 opuštěné, rušno však v divadelní budově má být i o prázdninách. Během července a srpna zde dojde k několika zásadním opravám v prostoru foyer. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce dámských toalet, výraznou proměnou projdou šatny a dojde také k výměně hlavních vchodových dveří do divadla.

3.7.2015 celý článek
Moravské divadlo má na kontě další divácké hity i prestižní cenu, zvýšila se návštěvnost a tržby |Tisková zpráva

Úspěšnou a na počet premiérových titulů velmi bohatou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Návštěvníci divadla měli možnost zhlédnout třináct novinkových titulů a k tomu navíc jednu předpremiéru! Velký úspěch měly zahraniční zájezdy souborů baletu a opery a operety, mimořádně pozitivní ohlas kritiky si vysloužila česká premiéra opery Pád Antikrista, ověnčená rovněž oceněním z prestižního hudebního festivalu Opera 2015. Soubor činohry si po Sluhovi dvou pánů může na konto připsat další divácké hity Najdeme se na Ztracené a U pokladny stál.

3.7.2015 celý článek
Olomoucká činohra uzavře sezonu předpremiérou Simonovy tragikomedie Drobečky z perníku |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, premiéra je pak naplánovaná na 4. září ve stejný čas.

23.6.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský TYÁTR) také Divadlo Mazec, velký zájem určitě vzbudí účast populárního Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji od 4. června v pokladně Moravského divadla Olomouc, o prázdninách je pak bude možné zakoupit v Informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

5.6.2015 celý článek
Poslední hudební premiéra sezony Lazebník sevillský slibuje zábavu a dobrou náladu |Tisková zpráva

Na začátku byla objednávka na operu napsanou v časovém limitu čtyř týdnů. Italský skladatel Gioacchino Rossini to stihl za šestadvacet dnů a výsledkem bylo jeho nejznámější operní dílo Lazebník sevillský. Příběh o hraběti Almavivovi a sluhovi Figarovi, který svému pánovi pomáhá získat srdce dívky Rosiny, slibuje humor, temperament a veselou náladu. Se souborem opery a operety Moravského divadla inscenaci připravuje režisérka Kristiana Belcredi, autorem hudebního nastudování je Miloslav Oswald. Premiéra se uskuteční v pátek 5. června v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

2.6.2015 celý článek
Soubor činohry Moravského divadla Olomouc chystá premiéru Emmy. Román populární britské spisovatelky Jane Austenové se dočká první divadelní adaptace v Česku! |Tisková zpráva

Rozum a cit, Pýcha a předsudek, to jsou literární pojmy a Jane Austenová patří k nejoblíbenějším britským spisovatelkám. O přetrvávající oblibě jejích děl svědčí také množství filmových a televizních adaptací. Román Emma z roku 1815 se na divadelní jeviště rozhodla přenést dramaturgyně olomoucké činohry Markéta Machačíková společně s režisérem Šimonem Dominikem. Jde přitom o první dramatizaci tohoto románu u nás. Premiéra inscenace Emma se uskuteční v pátek 8. května v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Titulní roli ztvární Lenka Kočišová.

5.5.2015 celý článek
Premiéry sezony 2015/2016 spojí v Moravském divadle Olomouc klasické s moderním, nabídka potěší i dětské publikum |Tisková zpráva

Mozart, Verdi, Shakespeare, Chopin – tato velká jména zdobí repertoár Moravského divadla Olomouc pro příští sezonu 2015/2016. Divadelní rok přinese celkem jedenáct premiér, k tomu se mohou dětští diváci těšit na dvě nové pohádkové inscenace. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 4. do 29. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 3. června.

28.4.2015 celý článek
Pucciniho pohádková opera TURANDOT zazní poprvé pod širým nebem |Tisková zpráva

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se opět představí v atraktivním prostředí areálu Státního hradu Šternberk. Bude to již páté open-air vystoupení na tomto místě, letos navíc spojené s premiérou. Vůbec poprvé se totiž inscenace Pucciniho opery Turandot v hudebním nastudování Petra Šumníka a v režii Václava Málka objeví pod širým nebem. Představení je naplánované na čtvrtek 25. června od 20.30 hodin, vstupenky jsou již v prodeji.

15.4.2015 celý článek
Cimbálová muzika, čardáš, láska se šťastným koncem - na jeviště Moravského divadla se vrací HRABĚNKA MARICA |Tisková zpráva

Patří k posledním velkým, klasickým operetám. Hraběnka Marica je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána. Nyní ji se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudovala Dagmar Hlubková, režisérka úspěšných muzikálových inscenací Noc na Karlštejně a Sugar. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Můžeme se těšit na cimbálovku, taneční čísla a především na operetní hity Joj, cigán či Tam, kde je Varaždín. Premiéra se uskuteční v pátek 17. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

14.4.2015 celý článek