Tiskové zprávy

1 2 ... 16 další »
Moravské divadlo Olomouc uvede Pucciniho BOHÉMU, poslední premiéra roku zavede diváky do romantické Paříže |Tisková zpráva

Poslední premiéra v Moravském divadle Olomouc v roce 2016 bude ve znamení opery. Po třinácti letech se na zdejší jeviště vrací Bohéma Giacoma Pucciniho. Autorem hudebního nastudování je Miloslav Oswald, režie se ujala Andrea Hlinková (Falstaff, Rigoletto). Premiéra se uskuteční v pátek 16. prosince v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

13.12.2016 celý článek
Divácká galerie opět v provozu, vstupenky na oblíbená místa pod stropem divadla jsou v prodeji |Tisková zpráva

Moravské divadlo prošlo v letošním roce další fází revitalizace. Nejviditelněji je proměna patrná v divácké galerii, která byla z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena před více než čtyřmi lety. Letos o prázdninách a na podzim se oblíbené místo pod stropem divadla konečně dočkalo důstojné podoby a od pondělí 5. prosince si tak zájemci mohou opět kupovat vstupenky i na takzvané bidýlko.

5.12.2016 celý článek
Slavné dílo Michaila Bulgakova Mistr a Markétka poprvé na jevišti Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Dlouhých dvanáct let vznikal román, který se později stal ikonou ruské literatury 20. století a jedním z nejkrásnějších milostných příběhů v dějinách literatury vůbec. Slavné dílo Michaila Bulgakova o střetu dobra a zla, o odvaze a zbabělosti a lásce a oběti adaptoval a se souborem činohry Moravského divadla Olomouc nastudoval režisér Bogdan Kokotek. Premiéra nás čeká v pátek 25. listopadu v 19 hodin.

22.11.2016 celý článek
Moravské divadlo Olomouc se během noci divadel promění ve snové město |Tisková zpráva

V sobotu 19. listopadu se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. V České republice pořádá speciální program téměř 130 divadel, mezi nimi také Moravské divadlo Olomouc. Divadelní budova na Horním náměstí se tak na jeden večer promění ve snové město a zažije netypické představení s názvem Jedna noc v Perle.

14.11.2016 celý článek
První baletní premiérou v nové sezoně bude DON QUIJOTE v nastudování Hany Vláčilové |Tisková zpráva

V letošním roce uplynulo 400 let od úmrtí Miguela de Cervantese, který stvořil legendárního literárního hrdinu Dona Quijota. Památku španělského básníka a spisovatele se rozhodl uctít baletní soubor Moravského divadla a jako první premiérový titul nové sezony zvolil jeden z nejslavnějších klasických baletů Ludwiga Minkuse a Maria Petipy. Inscenaci Don Quijote uvede v Olomouci bývalá primabalerína Národního divadla, choreografka a pedagožka Hana Vláčilová. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 4. listopadu 2016 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

1.11.2016 celý článek
Revuální opereta Hledám děvče na boogie woogie slibuje příjemné retro plné prvorepublikových šlágrů |Tisková zpráva

Atmosféru prvorepublikových filmových komedií, v nichž zářili Oldřich Nový a R. A. Dvorský, navodí první premiéra souboru opery a operety Moravského divadla v nové sezoně. Inscenace Hledám děvče na boogie woogie slibuje spoustu humorných scén a chytlavé dobové šlágry. Příjemné retro uvede v Olomouci režisérka Dagmar Hlubková, orchestr budou řídit Miloslav Oswald a Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 7. října v 19 hodin, II. premiéra je na programu o den později ve stejný čas.

4.10.2016 celý článek
První premiéra nové divadelní sezony ROBIN HOOD slibuje humor i vzrušující bojové scény |Tisková zpráva

Bohatým bral a chudým dával, v sherwoodském lese pobýval… Legenda o Robinu Hoodovi se dočkala literárních i filmových zpracování, teď se anglický zbojník představí na jevišti. Středověkého lidového hrdinu tu oživí Michaela Doleželová a Roman Vencl, tvůrci oblíbených komedií Když se zhasne, Královny a Najdeme se na Ztracené. Dočkáme se i šermířských soubojů a střelby z luku! Premiéra v Moravském divadle Olomouc bude v pátek 16. září 2016 v 19 hodin.

13.9.2016 celý článek
Moravské divadlo má důvod k radosti, přibyla ocenění a vzrostly tržby |Tisková zpráva

Tucet premiérových titulů představily umělecké soubory Moravského divadla v nabité sezoně 2015/2016. Hned několik se jich okamžitě stalo diváckými hity. Velký úspěch zažil na zahraničních zájezdech soubor baletu a nechyběly ani prestižní ceny pro soubor opery a operety. Pro činoherní soubor to byla poslední sezona pod vedením uměleckého šéfa Michaela Taranta, kterého ve funkci nahradí Roman Vencl. Navzdory menšímu počtu premiérových titulů ve srovnání se sezonou předchozí se divadlo může pochlubit vyššími tržbami.

1.7.2016 celý článek
Provoz v Moravském divadle o prázdninách nekončí, chystá se rekonstrukce galerie i toalet v hledišti |Tisková zpráva

Letošní divadelní sezona oficiálně skončí 30. června, rušno však v Moravském divadle bude i v prázdninových měsících. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména rekonstrukce toalet za lóžemi a úprava galerie. Rozsáhlé práce v budově divadla si také vyžádaly posun začátku nové sezony, která tentokrát neodstartuje 1. září, ale až 11. září.

29.6.2016 celý článek
Hamlet se rozloučí před televizními kamerami |Tisková zpráva

Jeden z nejslavnějších hrdinů světové dramatiky Hamlet se v pondělí 20. června rozloučí s jevištěm Moravského divadla Olomouc. Jeho loučení zaznamenají kamery Česká televize, která záznam představení odvysílá v rámci projektu Rok regionálních divadel. Součástí derniéry bude výstava fotografií z inscenací olomoucké činohry za působení uměleckého šéfa Michaela Taranta. Návštěvníci se také mohou setkat s představiteli hlavních rolí Petrem Kubesem a Naděždou Chrobokovou-Tomicovou a požádat je o autogram.

13.6.2016 celý článek
Moravské divadlo uzavře letošní sezonu Mozartovým operním klenotem KOUZELNÁ FLÉTNA |Tisková zpráva

Hudební událostí a současně velkolepým završením letošní sezony v Moravském divadle Olomouc bude bezesporu uvedení Kouzelné flétny. Umělecký šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald se rozhodl oslovit k režii inscenace autory úspěšných komedií Když se zhasne či Královny Michaelu Doleželovou a Romana Vencla. Inscenace poslední Mozartovy opery má premiéru v pátek 10. června v 19 hodin. Druhá premiéra se již tradičně uskuteční o den později ve stejný čas. Kouzelná flétna se na olomoucké jeviště vrací po šestnácti letech.

8.6.2016 celý článek
Užijte si Noc literatury, předčítat vám budou herci Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Ve středu 11. května proběhne v celé České republice čtenářský happening Noc literatury. Jubilejní desátý ročník opět přiblíží návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem. Olomouc je jedním ze 49 měst, kde se atraktivní večerní akce koná. Ve sborovém sále Moravského divadla Olomouc, Vlastivědném muzeu či v Parkánových zahradách Univerzity Palackého budou předčítat členové činohry Moravského divadla Ivana Plíhalová, Vlasta Hartlová, Vladimíra Včelná, Lenka Kočišová a také ředitel divadla Pavel Hekela či Štěpán Gajdoš alias Kšanda z muzikálu Šakalí léta. Na akci se podílejí také členové Divadla na cucky a moderátoři Českého rozhlasu Olomouc Začátek je v 18 hodin, vstup je volný.

9.5.2016 celý článek
V rámci hasičského cvičení došlo k evakuaci zaplněného hlediště Moravského divadla |Tisková zpráva

Přibližně 350 žáků základních a středních škol sledovalo v Moravském divadle Olomouc dopolední představení Noc na Karlštejně, když krátce před dvanáctou hodinou vstoupila náhle na jeviště inspicientka Marie Burianová a vyzvala diváky k rychlému opuštění sálu. Důvodem byl požár střechy divadla – naštěstí jen v rámci cvičení, jehož cílem bylo ověřit taktické postupy při zdolávání požáru a evakuaci osob z objektů s velkým počtem osob.

5.5.2016 celý článek
Soubor činohry Moravského divadla Olomouc uvede Poručíka z Inishmoru od jednoho z nejhranějších světových dramatiků současnosti Martina McDonagha |Tisková zpráva

Dramatik Martin McDonagh je jedním z nejvýznamnějších žijících irských autorů a rozhodně patří k těm komerčně nejúspěšnějším. A to i přesto, že v jeho hrách není nouze o černý humor, vulgarismy a výbuchy násilí. Na českých divadelních scénách se již stihl dobře zabydlet, olomoucké publikum s ním mělo tu čest před deseti lety, kdy soubor činohry uvedl Mrzáka inishmaanského. V inscenaci Poručík z Inishmoru, kterou připravuje režisér Robert Bellan, vystupují členové Irské národně osvobozenecké armády, obyvatelé ostrova Inishmore a důležitou roli tu má i černý kocour s půvabným jménem Prcík Tomeš. Premiéra inscenace se uskuteční v pátek 6. května v 19 hodin.

3.5.2016 celý článek
Legenda znovu ožívá, Freddie Mercury a Queen se v Olomouci dočkají baletní pocty |Tisková zpráva

Od smrti legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho uplyne letos v listopadu pětadvacet let. Pomyslnou poctou frontmanovi slavné britské kapely Queen je baletní inscenace Roberta Balogha, na jejímž libretu spolupracoval Mercuryho osobní tajemník Peter Freestone. Režisér a choreograf Balogh se k britské hudební legendě vrací po osmi letech od uvedení úspěšného titulu The Beatles & Queen. V hlavní roli se opět představí velký fanoušek kapely Ivo Jambor, tentokrát v alternaci s Lukášem Cenkem. Premiéra inscenace Queen – The show must go on se uskuteční v pátek 15. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

12.4.2016 celý článek