Dnes a zítra
Naše tipy
7.9 (po) sk. - 19:00

Najdeme se na Ztracené

Kujme pikle, dokud jsou žhavé

9.9 (st) sk. - 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

16.9 (st) sk. C 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

18.9 (pá) sk. - 19:00

Hamlet

»  Senioři -30%

Kdo tam?

22.9 (út) sk. - 19:00

Polská krev

Nejslavnější česká opereta

23.9 (st) sk. - 19:00

Noc na Karlštejně

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

24.9 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

27.9 (ne) sk. - 19:00

U pokladny stál

Útěkem problémy nevyřešíš

28.9 (po) sk. - 19:00

Prodaná nevěsta

»  Rodinné divadlo

Opera ve třech dějstvích

29.9 (út) sk. - 19:00

Šakalí léta

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

10.10 (so) sk. - 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

22.10 (čt) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Tiskové zprávy

1 2 ... 13 další »
Po červnové předpremiéře čeká Drobečky z perníku premiéra |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Komorní inscenaci připravil umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek, který do hlavní role zpěvačky Evy Mearové obsadil Ivanu Plíhalovou. Po červnové předpremiéře je nyní na řadě první premiéra olomoucké činohry v nové divadelní sezoně. Premiérové představení se uskuteční v pátek 4. září v 19 hodin.

31.8.2015 celý článek
Zahajovací galavečer ve znamení hereckých cen i ochutnávek z nového repertoáru |Tisková zpráva

V úterý 1. září usednou děti školou povinné znovu do lavic a příznivci Moravského divadla vyrazí na tradiční slavnostní zahájení nové sezony. Vstup do dalšího divadelního roku bude spojený s předáním cen za nejlepší umělecké výkony roku předchozího. Dočkáme se i ochutnávek z připravovaného repertoáru. Průvodci večerem budou členové činohry Anna Stropnická a Jan Ťoupalík.

31.8.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy pod širým nebem |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský tyátr) také Divadlo Mazec, velký zájem vyvolává účast populárního pardubického Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v Informačním centru v podloubí radnice a na webových stránkách pořadatele festivalu, Moravského divadla Olomouc. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

17.8.2015 celý článek
Moravské divadlo Olomouc zlepšuje návštěvnický komfort, o prázdninách dojde k rekonstrukci dámských toalet i proměně šaten |Tisková zpráva

Jeviště Moravského divadla Olomouc je sice po skončení sezony 2014/2015 opuštěné, rušno však v divadelní budově má být i o prázdninách. Během července a srpna zde dojde k několika zásadním opravám v prostoru foyer. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce dámských toalet, výraznou proměnou projdou šatny a dojde také k výměně hlavních vchodových dveří do divadla.

3.7.2015 celý článek
Moravské divadlo má na kontě další divácké hity i prestižní cenu, zvýšila se návštěvnost a tržby |Tisková zpráva

Úspěšnou a na počet premiérových titulů velmi bohatou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Návštěvníci divadla měli možnost zhlédnout třináct novinkových titulů a k tomu navíc jednu předpremiéru! Velký úspěch měly zahraniční zájezdy souborů baletu a opery a operety, mimořádně pozitivní ohlas kritiky si vysloužila česká premiéra opery Pád Antikrista, ověnčená rovněž oceněním z prestižního hudebního festivalu Opera 2015. Soubor činohry si po Sluhovi dvou pánů může na konto připsat další divácké hity Najdeme se na Ztracené a U pokladny stál.

3.7.2015 celý článek
Olomoucká činohra uzavře sezonu předpremiérou Simonovy tragikomedie Drobečky z perníku |Tisková zpráva

Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, premiéra je pak naplánovaná na 4. září ve stejný čas.

23.6.2015 celý článek
Tradiční porce letní divadelní zábavy |Tisková zpráva

Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský TYÁTR) také Divadlo Mazec, velký zájem určitě vzbudí účast populárního Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji od 4. června v pokladně Moravského divadla Olomouc, o prázdninách je pak bude možné zakoupit v Informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.

5.6.2015 celý článek
Poslední hudební premiéra sezony Lazebník sevillský slibuje zábavu a dobrou náladu |Tisková zpráva

Na začátku byla objednávka na operu napsanou v časovém limitu čtyř týdnů. Italský skladatel Gioacchino Rossini to stihl za šestadvacet dnů a výsledkem bylo jeho nejznámější operní dílo Lazebník sevillský. Příběh o hraběti Almavivovi a sluhovi Figarovi, který svému pánovi pomáhá získat srdce dívky Rosiny, slibuje humor, temperament a veselou náladu. Se souborem opery a operety Moravského divadla inscenaci připravuje režisérka Kristiana Belcredi, autorem hudebního nastudování je Miloslav Oswald. Premiéra se uskuteční v pátek 5. června v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

2.6.2015 celý článek
Soubor činohry Moravského divadla Olomouc chystá premiéru Emmy. Román populární britské spisovatelky Jane Austenové se dočká první divadelní adaptace v Česku! |Tisková zpráva

Rozum a cit, Pýcha a předsudek, to jsou literární pojmy a Jane Austenová patří k nejoblíbenějším britským spisovatelkám. O přetrvávající oblibě jejích děl svědčí také množství filmových a televizních adaptací. Román Emma z roku 1815 se na divadelní jeviště rozhodla přenést dramaturgyně olomoucké činohry Markéta Machačíková společně s režisérem Šimonem Dominikem. Jde přitom o první dramatizaci tohoto románu u nás. Premiéra inscenace Emma se uskuteční v pátek 8. května v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Titulní roli ztvární Lenka Kočišová.

5.5.2015 celý článek
Premiéry sezony 2015/2016 spojí v Moravském divadle Olomouc klasické s moderním, nabídka potěší i dětské publikum |Tisková zpráva

Mozart, Verdi, Shakespeare, Chopin – tato velká jména zdobí repertoár Moravského divadla Olomouc pro příští sezonu 2015/2016. Divadelní rok přinese celkem jedenáct premiér, k tomu se mohou dětští diváci těšit na dvě nové pohádkové inscenace. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 4. do 29. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 3. června.

28.4.2015 celý článek
Pucciniho pohádková opera TURANDOT zazní poprvé pod širým nebem |Tisková zpráva

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se opět představí v atraktivním prostředí areálu Státního hradu Šternberk. Bude to již páté open-air vystoupení na tomto místě, letos navíc spojené s premiérou. Vůbec poprvé se totiž inscenace Pucciniho opery Turandot v hudebním nastudování Petra Šumníka a v režii Václava Málka objeví pod širým nebem. Představení je naplánované na čtvrtek 25. června od 20.30 hodin, vstupenky jsou již v prodeji.

15.4.2015 celý článek
Cimbálová muzika, čardáš, láska se šťastným koncem - na jeviště Moravského divadla se vrací HRABĚNKA MARICA |Tisková zpráva

Patří k posledním velkým, klasickým operetám. Hraběnka Marica je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána. Nyní ji se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudovala Dagmar Hlubková, režisérka úspěšných muzikálových inscenací Noc na Karlštejně a Sugar. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Můžeme se těšit na cimbálovku, taneční čísla a především na operetní hity Joj, cigán či Tam, kde je Varaždín. Premiéra se uskuteční v pátek 17. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

14.4.2015 celý článek
Rokenrolový muzikál Šakalí léta se z filmového plátna přesune na jeviště Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Na kolena, Jednou mi fotr povídá – to jsou dnes již zlidovělé hity, které poprvé zazněly v roce 1993 ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Kinodebut režiséra Jana Hřebejka se nyní objevuje v repertoáru Moravského divadla Olomouc. Příběh mladého chuligána Bejbyho, který na přelomu 50. a 60. let minulého století svou láskou k rokenrolu a výstředním vystupováním rozvířil společenské dění v pražských Dejvicích, převede na divadelní prkna soubor olomoucké činohry pod vedením režiséra Luďka Golata. Premiéra se uskuteční v pátek 27. března v 19 hodin.

24.3.2015 celý článek
Příběh o boji gladiátora Spartaka za svobodu se v taneční verzi poprvé dostává na scénu Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Příběh otroka Spartaka, který stanul v čele povstání gladiátorů proti moci Římanů symbolizované vojevůdcem Crassem, se v Moravském divadle dočká tanečního zpracování. Bezmála šedesát let po světové premiéře v Leningradě bude mít balet Arama Chačaturjana premiéru na olomouckém jevišti. Inscenace vzniká v choreografii a režii Roberta Balogha. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 6. března v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

3.3.2015 celý článek
Pád Antikrista slaví velký úspěch, získal cenu na prestižním festivalu Opera |Tisková zpráva

V pondělí 23. února odpoledne byly v Praze vyhlášeny ceny Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Cenu ředitelky festivalu získala inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v provedení souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc.

24.2.2015 celý článek