Dnes a zítra
27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Naše tipy
27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

10.12 (st) sk. ST 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

5.1 (po) sk. K 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

11.1 (ne) sk. YO 16:00

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

14.1 (st) sk. C 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Tiskové zprávy

1 2 ... 12 další »
Zemřel dlouholetý šéfdirigent olomoucké opery a operety Zvonimír Skřivan |Tisková zpráva

Ve věku nedožitých 77 let zemřel v pátek 21. listopadu 2014 v Praze dlouholetý dirigent opery a operety Moravského divadla Olomouc (dříve Státního divadla Oldřicha Stibora) ZVONIMÍR SKŘIVAN. V olomouckém divadle působil bezmála 40 let jako korepetitor, dirigent a posléze šéfdirigent operety a opery.

24.11.2014 celý článek
Noc divadel láká na atraktivní program |Tisková zpráva

V sobotu 15. listopadu 2014 se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. Do příprav druhého ročníku Noci divadel se zapojilo více než sto českých a moravských souborů. Pestrý program připravilo Moravské divadlo Olomouc, které během odpoledne a večera nabídne scénické čtení nebo možnost vyfotografovat se s herci v kostýmech. Zapojily se i další olomoucké soubory – Divadlo na cucky chystá vernisáž světelné instalace, Divadlo Tramtarie představí divákům jinak nepřístupné zákulisí. Noc divadel uzavře společný koncert členů všech olomouckých souborů ve foyer Moravského divadla Olomouc.

11.11.2014 celý článek
Dvořákova Rusalka se dočká baletní verze |Tisková zpráva

Velkým lákadlem, které pro olomoucké diváky chystá v nové sezoně baletní soubor Moravského divadla Olomouc, bude taneční ztvárnění klasické opery Antonína Dvořáka Rusalka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru, režisér a choreograf Robert Balogh. V inscenaci se představí nové zahraniční posily souboru. Premiéra bude v pátek 14. listopadu v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.

11.11.2014 celý článek
Blíží se česká premiéra Pádu Antikrista, se souborem opery a operety spolupracuje Jan Antonín Pitínský |Tisková zpráva

Na úvod své nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje uznávaný režisér Jan Antonín Pitínský. Slavnostní uvedení se uskuteční v sobotu 18. října 2014 v 19 hodin. Představení zahájí sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury, který pořádá Muzeum umění Olomouc. Česká premiéra je v Moravském divadle Olomouc naplánovaná na pátek 31. října 2014 v 19 hodin.

14.10.2014 celý článek
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede v české premiéře Pád Antikrista, režíruje Jan Antonín Pitínský |Tisková zpráva

Na úvod nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje Jan Antonín Pitínský uznávaný režisér, dramatik a prozaik, několikanásobný držitel Ceny Alfréda Radoka. Česká premiéra se uskuteční v sobotu 18. října v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení Dnů židovské kultury 2014.

30.9.2014 celý článek
Světovou klasiku střídá česká. Po Sluhovi dvou pánů chystá režisér Penev s olomouckou činohrou komedii U pokladny stál |Tisková zpráva

Komedie U pokladny stál patří ve filmografii herce Vlasty Buriana a režiséra Karla Lamače k tomu jednoznačně nejlepšímu. Snímek z roku 1939 nabídl řadu nezapomenutelných scén – vyčerpávající operaci palce či úsilí vyměnit zubní protézu za léčivé bahno. Stejný titul, ovšem ve výrazné úpravě, bude mít nyní premiéru na jevišti Moravského divadla Olomouc. Se souborem činohry jej nastudoval Nikolaj Penev, který se po roce vrací na Hanou, aby navázal na mimořádný divácký úspěch inscenace Sluha dvou pánů. Premiéra se uskuteční v pátek 26. září 2014 v 19 hodin.

17.9.2014 celý článek
Činohra Moravského divadla Olomouc vstupuje do nové sezony s úsměvem, v září nabídne hned dvě komedie |Tisková zpráva

Smích a zábavu slibuje na úvod nové sezony soubor činohry Moravského divadla Olomouc. Během září nabídne premiéry hned dvou nových komedií. V pátek 12. září v 19 hodin je na programu premiéra inscenace Najdeme se na Ztracené, kterou autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl psali na míru olomouckému činohernímu souboru. O čtrnáct dní později se pak můžeme těšit na adaptaci hry Jiřího Vernera U pokladny stál, kterou proslavilo filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli. Režíruje Nikolaj Penev, tvůrce diváckého hitu Sluha dvou pánů.

8.9.2014 celý článek
Open-air představení Macbeth zahájí jedinečnou přehlídku baletních adaptací Shakespeara |Tisková zpráva

Výročí 450 let od narození Williama Shakespeara se rozhodl originálně oslavit soubor baletu Moravského divadla Olomouc. Osobnost světoznámého dramatika uctí tematickou přehlídkou. Shakespearovský festival baletu odstartuje v sobotu 13. září 2014 představením Macbeth, které se uskuteční pod širým nebem v areálu hradu Helfštýn. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc.

4.9.2014 celý článek
Divadelní sezonu 2014/2015 odstartuje galavečer |Tisková zpráva

Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Předají je umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla i olomoucký primátor. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce. Mezi emeritní členy Moravského divadla Olomouc vstoupí dlouholetý sólista opery a operety Pavel Stejskal. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí.

27.8.2014 celý článek
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí |Tisková zpráva

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně budou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.

19.8.2014 celý článek
Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin nabídne rekordní počet produkcí |Tisková zpráva

Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin je rekordní, bude totiž trvat sedm dní a nabídne celkem sedm představení. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se od pondělí 25. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc a v informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad festivalem převzal náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch.

18.8.2014 celý článek
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, nabídne klasickou operu i populární muzikál |Tisková zpráva

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc, největší kulturní instituce v Olomouckém kraji. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.

27.6.2014 celý článek
Letošní sezonu uzavře předpremiéra komedie Najdeme se na Ztracené, která je šitá na míru činohře Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl dostali před půldruhým rokem zajímavou nabídku – napsat hru, která by se odehrávala v Olomouci a ve které by mohli účinkovat všichni členové činoherního souboru Moravského divadla. Vznikla tak konverzační komedie Najdeme se na Ztracené, jejíž předpremiéra se uskuteční ve středu 25. června 2014 v 19 hodin a s humorem tak uzavře letošní divadelní sezonu.

23.6.2014 celý článek
Operetní soirée v Moravském divadle Olomouc: večírek plný chytlavých melodií, tance a dobré zábavy |Tisková zpráva

Večírek ve společnosti pánů Offenbacha, Strausse či Lehára nabídne milovníkům operetního žánru na závěr sezony soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Atraktivní projekt Operetní soirée připravil dlouholetý člen Hudebního divadla v Karlíně Miro Grisa, autorem hudebního nastudování a dirigentem je Miloslav Oswald. Show, do které se zapojí členové všech tří uměleckých souborů olomouckého divadla, bude mít premiéru v pátek 6. června 2014 v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.

4.6.2014 celý článek
Víkend světových premiér startuje Divadelní Floru |Tisková zpráva

V Olomouci právě začal jeden ze tří nejvýznamnějších tuzemských divadelních festivalů, Divadelní Flora. Festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. První víkend přinese hned tři světové premiéry, od neděle zvou organizátoři na programový blok věnovaný Václavu Havlovi.

16.5.2014 celý článek