Dnes a zítra
23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

24.9 (st) sk. C 19:00

Spící krasavice

Pohádkový balet o Šípkové Růžence

Naše tipy
23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

6.11 (čt) sk. - 19:00

Macbeth

Poutavé taneční historické drama

18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

10.12 (st) sk. ST 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

Tiskové zprávy

1 2 ... 12 další »
Světovou klasiku střídá česká. Po Sluhovi dvou pánů chystá režisér Penev s olomouckou činohrou komedii U pokladny stál |Tisková zpráva

Komedie U pokladny stál patří ve filmografii herce Vlasty Buriana a režiséra Karla Lamače k tomu jednoznačně nejlepšímu. Snímek z roku 1939 nabídl řadu nezapomenutelných scén – vyčerpávající operaci palce či úsilí vyměnit zubní protézu za léčivé bahno. Stejný titul, ovšem ve výrazné úpravě, bude mít nyní premiéru na jevišti Moravského divadla Olomouc. Se souborem činohry jej nastudoval Nikolaj Penev, který se po roce vrací na Hanou, aby navázal na mimořádný divácký úspěch inscenace Sluha dvou pánů. Premiéra se uskuteční v pátek 26. září 2014 v 19 hodin.

17.9.2014 celý článek
Činohra Moravského divadla Olomouc vstupuje do nové sezony s úsměvem, v září nabídne hned dvě komedie |Tisková zpráva

Smích a zábavu slibuje na úvod nové sezony soubor činohry Moravského divadla Olomouc. Během září nabídne premiéry hned dvou nových komedií. V pátek 12. září v 19 hodin je na programu premiéra inscenace Najdeme se na Ztracené, kterou autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl psali na míru olomouckému činohernímu souboru. O čtrnáct dní později se pak můžeme těšit na adaptaci hry Jiřího Vernera U pokladny stál, kterou proslavilo filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli. Režíruje Nikolaj Penev, tvůrce diváckého hitu Sluha dvou pánů.

8.9.2014 celý článek
Open-air představení Macbeth zahájí jedinečnou přehlídku baletních adaptací Shakespeara |Tisková zpráva

Výročí 450 let od narození Williama Shakespeara se rozhodl originálně oslavit soubor baletu Moravského divadla Olomouc. Osobnost světoznámého dramatika uctí tematickou přehlídkou. Shakespearovský festival baletu odstartuje v sobotu 13. září 2014 představením Macbeth, které se uskuteční pod širým nebem v areálu hradu Helfštýn. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc.

4.9.2014 celý článek
Divadelní sezonu 2014/2015 odstartuje galavečer |Tisková zpráva

Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Předají je umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla i olomoucký primátor. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce. Mezi emeritní členy Moravského divadla Olomouc vstoupí dlouholetý sólista opery a operety Pavel Stejskal. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí.

27.8.2014 celý článek
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí |Tisková zpráva

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně budou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.

19.8.2014 celý článek
Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin nabídne rekordní počet produkcí |Tisková zpráva

Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin je rekordní, bude totiž trvat sedm dní a nabídne celkem sedm představení. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se od pondělí 25. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc a v informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad festivalem převzal náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch.

18.8.2014 celý článek
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, nabídne klasickou operu i populární muzikál |Tisková zpráva

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc, největší kulturní instituce v Olomouckém kraji. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.

27.6.2014 celý článek
Letošní sezonu uzavře předpremiéra komedie Najdeme se na Ztracené, která je šitá na míru činohře Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl dostali před půldruhým rokem zajímavou nabídku – napsat hru, která by se odehrávala v Olomouci a ve které by mohli účinkovat všichni členové činoherního souboru Moravského divadla. Vznikla tak konverzační komedie Najdeme se na Ztracené, jejíž předpremiéra se uskuteční ve středu 25. června 2014 v 19 hodin a s humorem tak uzavře letošní divadelní sezonu.

23.6.2014 celý článek
Operetní soirée v Moravském divadle Olomouc: večírek plný chytlavých melodií, tance a dobré zábavy |Tisková zpráva

Večírek ve společnosti pánů Offenbacha, Strausse či Lehára nabídne milovníkům operetního žánru na závěr sezony soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Atraktivní projekt Operetní soirée připravil dlouholetý člen Hudebního divadla v Karlíně Miro Grisa, autorem hudebního nastudování a dirigentem je Miloslav Oswald. Show, do které se zapojí členové všech tří uměleckých souborů olomouckého divadla, bude mít premiéru v pátek 6. června 2014 v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.

4.6.2014 celý článek
Víkend světových premiér startuje Divadelní Floru |Tisková zpráva

V Olomouci právě začal jeden ze tří nejvýznamnějších tuzemských divadelních festivalů, Divadelní Flora. Festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. První víkend přinese hned tři světové premiéry, od neděle zvou organizátoři na programový blok věnovaný Václavu Havlovi.

16.5.2014 celý článek
Po padesáti letech se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací poslední Pucciniho opera Turandot |Tisková zpráva

O Pucciniho pohádkové opeře Turandot se traduje, že klade nesmírné nároky na zpěváky a inscenátory. Však si na toto poslední dílo slavného italského skladatele troufli v Olomouci naposledy před padesáti lety. Nyní se klenot italské opery na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací, a to v nastudování režiséra a bývalého šéfa zdejšího operního a operetního souboru Václava Málka. Autorem hudebního nastudování a dirigentem je Petr Šumník. Titulní roli ztvární Magda Málková. Premiéra se uskuteční v pátek 16. května 2014 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

13.5.2014 celý článek
Moravské divadlo Olomouc nabídne v příští sezoně více premiér, jednu z nich dostanou předplatitelé zdarma |Tisková zpráva

Rusalka, Spartakus, Lazebník sevillský, Amadeus… co název, to pojem. Seznam plánovaných premiér na sezonu 2014/2015 je atraktivní a nabízí samé zvučné tituly. Je také úctyhodný svým rozsahem – Moravské divadlo Olomouc nabídne v příští sezoně čtrnáct novinkových inscenací. A jednu z nich dostanou předplatitelé zdarma! Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 22. dubna do 14. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 19. května.

24.4.2014 celý článek
Olomouckou činohru čeká divadelní svátek, na jeviště vstupuje dánský princ Hamlet |Tisková zpráva

Jednu z nejslavnějších postav české dramatiky střídá na jevišti jeden z nejslavnějších hrdinů dramatiky světové. Po Maryše vchází do Moravského divadla Olomouc dánský princ Hamlet. Inscenaci Shakespearovy tragédie režíruje umělecký šéf souboru činohry Michael Tarant, titulní postavu ztvární Petr Kubes. Premiéra se uskuteční v pátek 18. dubna 2014 v 19 hodin, nejbližší reprízy jsou naplánovány na čtvrtek 24. dubna a sobotu 26. dubna.

16.4.2014 celý článek
Čerstvému držiteli Ceny Thálie Jiřímu Přibylovi poblahopřálo vedení divadla a města |Tiskové zprávy

Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal v sobotu 29. března v pražském Národním divadle prestižní Cenu Thálie. Pořádající Hereckou asociaci zaujal svým výkonem v titulní roli inscenace Verdiho opery Falstaff. Dnes dopoledne mu v Moravském divadle Olomouc k ocenění poblahopřáli ředitel divadla Pavel Hekela a náměstek primátora statutárního města Olomouce Jan Holpuch. Ten rovněž prozradil, že operu Falstaff si letos v září vychutnají olomoučtí diváci na speciálním představení pod širým nebem.

31.3.2014 celý článek
Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal Cenu Thálie |Tisková zpráva

Obrovský úspěch zažil v sobotu 29. března sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl. Na vyhlašování Cen Thálie 2013 v pražském Národním divadle získal skleněnou sošku za mimořádný jevištní výkon v kategorii Opera – muži. Pořádající Hereckou asociaci oslovil svým ztvárněním Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery. V historii udílení Cen Thálie jde o třetí sošku, která putuje do Moravského divadla Olomouc.

30.3.2014 celý článek