Dnes a zítra
30.5 (so) sk. ZO 16:00

Operetní soirée

Setkání králů operety u papá Offenbacha

31.5 (ne) sk. - 10:00

Královna Koloběžka První

Divadlo loutek Ostrava

Přijďte oslavit Den dětí do Moravského divadla!

31.5 (ne) sk. - 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

Naše tipy
7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

»  Derniéra

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Tiskové zprávy

1 2 ... 13 další »
Soubor činohry Moravského divadla Olomouc chystá premiéru Emmy. Román populární britské spisovatelky Jane Austenové se dočká první divadelní adaptace v Česku! |Tisková zpráva

Rozum a cit, Pýcha a předsudek, to jsou literární pojmy a Jane Austenová patří k nejoblíbenějším britským spisovatelkám. O přetrvávající oblibě jejích děl svědčí také množství filmových a televizních adaptací. Román Emma z roku 1815 se na divadelní jeviště rozhodla přenést dramaturgyně olomoucké činohry Markéta Machačíková společně s režisérem Šimonem Dominikem. Jde přitom o první dramatizaci tohoto románu u nás. Premiéra inscenace Emma se uskuteční v pátek 8. května v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení 19. ročníku mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Titulní roli ztvární Lenka Kočišová.

5.5.2015 celý článek
Premiéry sezony 2015/2016 spojí v Moravském divadle Olomouc klasické s moderním, nabídka potěší i dětské publikum |Tisková zpráva

Mozart, Verdi, Shakespeare, Chopin – tato velká jména zdobí repertoár Moravského divadla Olomouc pro příští sezonu 2015/2016. Divadelní rok přinese celkem jedenáct premiér, k tomu se mohou dětští diváci těšit na dvě nové pohádkové inscenace. Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 4. do 29. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 3. června.

28.4.2015 celý článek
Pucciniho pohádková opera TURANDOT zazní poprvé pod širým nebem |Tisková zpráva

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se opět představí v atraktivním prostředí areálu Státního hradu Šternberk. Bude to již páté open-air vystoupení na tomto místě, letos navíc spojené s premiérou. Vůbec poprvé se totiž inscenace Pucciniho opery Turandot v hudebním nastudování Petra Šumníka a v režii Václava Málka objeví pod širým nebem. Představení je naplánované na čtvrtek 25. června od 20.30 hodin, vstupenky jsou již v prodeji.

15.4.2015 celý článek
Cimbálová muzika, čardáš, láska se šťastným koncem - na jeviště Moravského divadla se vrací HRABĚNKA MARICA |Tisková zpráva

Patří k posledním velkým, klasickým operetám. Hraběnka Marica je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána. Nyní ji se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudovala Dagmar Hlubková, režisérka úspěšných muzikálových inscenací Noc na Karlštejně a Sugar. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Můžeme se těšit na cimbálovku, taneční čísla a především na operetní hity Joj, cigán či Tam, kde je Varaždín. Premiéra se uskuteční v pátek 17. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

14.4.2015 celý článek
Rokenrolový muzikál Šakalí léta se z filmového plátna přesune na jeviště Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Na kolena, Jednou mi fotr povídá – to jsou dnes již zlidovělé hity, které poprvé zazněly v roce 1993 ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Kinodebut režiséra Jana Hřebejka se nyní objevuje v repertoáru Moravského divadla Olomouc. Příběh mladého chuligána Bejbyho, který na přelomu 50. a 60. let minulého století svou láskou k rokenrolu a výstředním vystupováním rozvířil společenské dění v pražských Dejvicích, převede na divadelní prkna soubor olomoucké činohry pod vedením režiséra Luďka Golata. Premiéra se uskuteční v pátek 27. března v 19 hodin.

24.3.2015 celý článek
Příběh o boji gladiátora Spartaka za svobodu se v taneční verzi poprvé dostává na scénu Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Příběh otroka Spartaka, který stanul v čele povstání gladiátorů proti moci Římanů symbolizované vojevůdcem Crassem, se v Moravském divadle dočká tanečního zpracování. Bezmála šedesát let po světové premiéře v Leningradě bude mít balet Arama Chačaturjana premiéru na olomouckém jevišti. Inscenace vzniká v choreografii a režii Roberta Balogha. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 6. března v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

3.3.2015 celý článek
Pád Antikrista slaví velký úspěch, získal cenu na prestižním festivalu Opera |Tisková zpráva

V pondělí 23. února odpoledne byly v Praze vyhlášeny ceny Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Cenu ředitelky festivalu získala inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v provedení souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc.

24.2.2015 celý článek
Po Prodané nevěstě bude mít Moravské divadlo Olomouc v repertoáru i druhou nejoblíbenější Smetanovu operu Hubička |Tisková zpráva

Před čtyřmi lety uvedl soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc s velkým úspěchem Prodanou nevěstu, nyní nabídne divákům druhou nejhranější operu Bedřicha Smetany Hubička. Režie se ujal někdejší umělecký šéf olomoucké opery a operety Martin Dubovic. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 13. února 2015 v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.

10.2.2015 celý článek
Tři umělci Moravského divadla Olomouc v nominacích na Ceny Thálie |Tisková zpráva

Ve středu 4. února odpoledne oznámila Herecká asociace nominace na Ceny Thálie 2014. V širší nominaci se objevili hned tři umělci Moravského divadla Olomouc – Irina Laptěva, Ondřej Koplík a Milan Vlček.

5.2.2015 celý článek
První premiérou Moravského divadla Olomouc v roce 2015 je slavné drama Amadeus o střetu geniality a průměrnosti |Tisková zpráva

Zabil slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta jeho závistivý sok Antonio Salieri? Tuto otázku klade drama Petera Shaffera Amadeus, proslavené stejnojmenným oscarovým filmem Miloše Formana. Olomoucká inscenace Shafferovy hry vzniká v režii Michaela Taranta, který již Amadea s velkým úspěchem uvedl před necelými pěti lety v Pardubicích. Premiéra v Moravském divadle bude v pátek 23. ledna v 19 hodin. V titulní roli se představí Vojtěch Lipina, úlohu Salieriho alternují Petr Kubes a Josef Vrána.

20.1.2015 celý článek
Mohou za nevěru muži nebo ženy? Dozvíte se ve Sporu, nové inscenaci olomoucké činohry |Tisková zpráva

Byl první nevěrný Adam Evě nebo Eva Adamovi? Odpověď možná najdete v nové inscenaci Moravského divadla Olomouc. Soubor činohry pod vedením slovenského režiséra Michala Spišáka nastudoval hru francouzského dramatika Pierra de Marivauxe s názvem Spor. Premiéra se uskuteční v pátek 19. prosince v 19 hodin. Jde přitom o vůbec první de Marivauxovu hru, která se dočkala uvedení v Olomouci!

16.12.2014 celý článek
O olomoucký balet je velký zájem v Německu, tanečníky čeká rozsáhlé turné |Tisková zpráva

Pořádně nabitý program mají v zimních měsících členové baletního souboru Moravského divadla Olomouc. Konec letošního roku a start roku příštího stráví na turné v Německu. V průběhu prosince, ledna a února zavítají do více než dvaceti měst. Uvedou zde inscenace Roberta Balogha Labutí jezero a Louskáček. Turné začíná v pátek 12. prosince vystoupením v Ballenstedtu.

11.12.2014 celý článek
Soubor opery a operety uvede Rose Marie, světoznámou operetu z Divokého západu |Tisková zpráva

Na Divoký západ mezi zlatokopy a Indiány přenese diváky inscenace Gustava Skály Rose Marie. Režisér, který již v Olomouci nastudoval takové úspěšné tituly jako My Fair Lady či Polská krev, se s dílem skladatele Rudolfa Frimla setkává poprvé. A rovnou s jeho nejúspěšnější operetou! Vedle členů souboru opery a operety spolupracují na inscenaci také členové činohry a baletu. Premiéra se v Moravském divadle Olomouc uskuteční v pátek 5. prosince 2014 v 19 hodin, I. repríza o den později ve stejný čas.

2.12.2014 celý článek
Zemřel dlouholetý šéfdirigent olomoucké opery a operety Zvonimír Skřivan |Tisková zpráva

Ve věku nedožitých 77 let zemřel v pátek 21. listopadu 2014 v Praze dlouholetý dirigent opery a operety Moravského divadla Olomouc (dříve Státního divadla Oldřicha Stibora) ZVONIMÍR SKŘIVAN. V olomouckém divadle působil bezmála 40 let jako korepetitor, dirigent a posléze šéfdirigent operety a opery.

24.11.2014 celý článek
Noc divadel láká na atraktivní program |Tisková zpráva

V sobotu 15. listopadu 2014 se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. Do příprav druhého ročníku Noci divadel se zapojilo více než sto českých a moravských souborů. Pestrý program připravilo Moravské divadlo Olomouc, které během odpoledne a večera nabídne scénické čtení nebo možnost vyfotografovat se s herci v kostýmech. Zapojily se i další olomoucké soubory – Divadlo na cucky chystá vernisáž světelné instalace, Divadlo Tramtarie představí divákům jinak nepřístupné zákulisí. Noc divadel uzavře společný koncert členů všech olomouckých souborů ve foyer Moravského divadla Olomouc.

11.11.2014 celý článek