Dnes a zítra
3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

4.3 (st) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Hrajeme v Divadle hudby Olomouc, vstupenky můžete zakoupit v pokladně MDO, DHO, také rezervovat a zakoupit on-line.

Naše tipy
3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

2.5 (so) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

24.5 (ne) sk. YO 16:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

Tiskové zprávy

1 2 ... 13 další »
Pád Antikrista slaví velký úspěch, získal cenu na prestižním festivalu Opera |Tisková zpráva

V pondělí 23. února odpoledne byly v Praze vyhlášeny ceny Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Cenu ředitelky festivalu získala inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v provedení souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc.

24.2.2015 celý článek
Po Prodané nevěstě bude mít Moravské divadlo Olomouc v repertoáru i druhou nejoblíbenější Smetanovu operu Hubička |Tisková zpráva

Před čtyřmi lety uvedl soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc s velkým úspěchem Prodanou nevěstu, nyní nabídne divákům druhou nejhranější operu Bedřicha Smetany Hubička. Režie se ujal někdejší umělecký šéf olomoucké opery a operety Martin Dubovic. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 13. února 2015 v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.

10.2.2015 celý článek
Tři umělci Moravského divadla Olomouc v nominacích na Ceny Thálie |Tisková zpráva

Ve středu 4. února odpoledne oznámila Herecká asociace nominace na Ceny Thálie 2014. V širší nominaci se objevili hned tři umělci Moravského divadla Olomouc – Irina Laptěva, Ondřej Koplík a Milan Vlček.

5.2.2015 celý článek
První premiérou Moravského divadla Olomouc v roce 2015 je slavné drama Amadeus o střetu geniality a průměrnosti |Tisková zpráva

Zabil slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta jeho závistivý sok Antonio Salieri? Tuto otázku klade drama Petera Shaffera Amadeus, proslavené stejnojmenným oscarovým filmem Miloše Formana. Olomoucká inscenace Shafferovy hry vzniká v režii Michaela Taranta, který již Amadea s velkým úspěchem uvedl před necelými pěti lety v Pardubicích. Premiéra v Moravském divadle bude v pátek 23. ledna v 19 hodin. V titulní roli se představí Vojtěch Lipina, úlohu Salieriho alternují Petr Kubes a Josef Vrána.

20.1.2015 celý článek
Mohou za nevěru muži nebo ženy? Dozvíte se ve Sporu, nové inscenaci olomoucké činohry |Tisková zpráva

Byl první nevěrný Adam Evě nebo Eva Adamovi? Odpověď možná najdete v nové inscenaci Moravského divadla Olomouc. Soubor činohry pod vedením slovenského režiséra Michala Spišáka nastudoval hru francouzského dramatika Pierra de Marivauxe s názvem Spor. Premiéra se uskuteční v pátek 19. prosince v 19 hodin. Jde přitom o vůbec první de Marivauxovu hru, která se dočkala uvedení v Olomouci!

16.12.2014 celý článek
O olomoucký balet je velký zájem v Německu, tanečníky čeká rozsáhlé turné |Tisková zpráva

Pořádně nabitý program mají v zimních měsících členové baletního souboru Moravského divadla Olomouc. Konec letošního roku a start roku příštího stráví na turné v Německu. V průběhu prosince, ledna a února zavítají do více než dvaceti měst. Uvedou zde inscenace Roberta Balogha Labutí jezero a Louskáček. Turné začíná v pátek 12. prosince vystoupením v Ballenstedtu.

11.12.2014 celý článek
Soubor opery a operety uvede Rose Marie, světoznámou operetu z Divokého západu |Tisková zpráva

Na Divoký západ mezi zlatokopy a Indiány přenese diváky inscenace Gustava Skály Rose Marie. Režisér, který již v Olomouci nastudoval takové úspěšné tituly jako My Fair Lady či Polská krev, se s dílem skladatele Rudolfa Frimla setkává poprvé. A rovnou s jeho nejúspěšnější operetou! Vedle členů souboru opery a operety spolupracují na inscenaci také členové činohry a baletu. Premiéra se v Moravském divadle Olomouc uskuteční v pátek 5. prosince 2014 v 19 hodin, I. repríza o den později ve stejný čas.

2.12.2014 celý článek
Zemřel dlouholetý šéfdirigent olomoucké opery a operety Zvonimír Skřivan |Tisková zpráva

Ve věku nedožitých 77 let zemřel v pátek 21. listopadu 2014 v Praze dlouholetý dirigent opery a operety Moravského divadla Olomouc (dříve Státního divadla Oldřicha Stibora) ZVONIMÍR SKŘIVAN. V olomouckém divadle působil bezmála 40 let jako korepetitor, dirigent a posléze šéfdirigent operety a opery.

24.11.2014 celý článek
Noc divadel láká na atraktivní program |Tisková zpráva

V sobotu 15. listopadu 2014 se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. Do příprav druhého ročníku Noci divadel se zapojilo více než sto českých a moravských souborů. Pestrý program připravilo Moravské divadlo Olomouc, které během odpoledne a večera nabídne scénické čtení nebo možnost vyfotografovat se s herci v kostýmech. Zapojily se i další olomoucké soubory – Divadlo na cucky chystá vernisáž světelné instalace, Divadlo Tramtarie představí divákům jinak nepřístupné zákulisí. Noc divadel uzavře společný koncert členů všech olomouckých souborů ve foyer Moravského divadla Olomouc.

11.11.2014 celý článek
Dvořákova Rusalka se dočká baletní verze |Tisková zpráva

Velkým lákadlem, které pro olomoucké diváky chystá v nové sezoně baletní soubor Moravského divadla Olomouc, bude taneční ztvárnění klasické opery Antonína Dvořáka Rusalka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru, režisér a choreograf Robert Balogh. V inscenaci se představí nové zahraniční posily souboru. Premiéra bude v pátek 14. listopadu v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.

11.11.2014 celý článek
Blíží se česká premiéra Pádu Antikrista, se souborem opery a operety spolupracuje Jan Antonín Pitínský |Tisková zpráva

Na úvod své nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje uznávaný režisér Jan Antonín Pitínský. Slavnostní uvedení se uskuteční v sobotu 18. října 2014 v 19 hodin. Představení zahájí sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury, který pořádá Muzeum umění Olomouc. Česká premiéra je v Moravském divadle Olomouc naplánovaná na pátek 31. října 2014 v 19 hodin.

14.10.2014 celý článek
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede v české premiéře Pád Antikrista, režíruje Jan Antonín Pitínský |Tisková zpráva

Na úvod nové sezony chystá soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc výjimečný počin – premiéru opery Pád Antikrista. Dílo německo-židovského skladatele Viktora Ullmanna se dočká prvního scénického provedení v České republice. Navíc je to poprvé, kdy s olomouckým souborem spolupracuje Jan Antonín Pitínský uznávaný režisér, dramatik a prozaik, několikanásobný držitel Ceny Alfréda Radoka. Česká premiéra se uskuteční v sobotu 18. října v 19 hodin v rámci slavnostního zahájení Dnů židovské kultury 2014.

30.9.2014 celý článek
Světovou klasiku střídá česká. Po Sluhovi dvou pánů chystá režisér Penev s olomouckou činohrou komedii U pokladny stál |Tisková zpráva

Komedie U pokladny stál patří ve filmografii herce Vlasty Buriana a režiséra Karla Lamače k tomu jednoznačně nejlepšímu. Snímek z roku 1939 nabídl řadu nezapomenutelných scén – vyčerpávající operaci palce či úsilí vyměnit zubní protézu za léčivé bahno. Stejný titul, ovšem ve výrazné úpravě, bude mít nyní premiéru na jevišti Moravského divadla Olomouc. Se souborem činohry jej nastudoval Nikolaj Penev, který se po roce vrací na Hanou, aby navázal na mimořádný divácký úspěch inscenace Sluha dvou pánů. Premiéra se uskuteční v pátek 26. září 2014 v 19 hodin.

17.9.2014 celý článek
Činohra Moravského divadla Olomouc vstupuje do nové sezony s úsměvem, v září nabídne hned dvě komedie |Tisková zpráva

Smích a zábavu slibuje na úvod nové sezony soubor činohry Moravského divadla Olomouc. Během září nabídne premiéry hned dvou nových komedií. V pátek 12. září v 19 hodin je na programu premiéra inscenace Najdeme se na Ztracené, kterou autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl psali na míru olomouckému činohernímu souboru. O čtrnáct dní později se pak můžeme těšit na adaptaci hry Jiřího Vernera U pokladny stál, kterou proslavilo filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli. Režíruje Nikolaj Penev, tvůrce diváckého hitu Sluha dvou pánů.

8.9.2014 celý článek
Open-air představení Macbeth zahájí jedinečnou přehlídku baletních adaptací Shakespeara |Tisková zpráva

Výročí 450 let od narození Williama Shakespeara se rozhodl originálně oslavit soubor baletu Moravského divadla Olomouc. Osobnost světoznámého dramatika uctí tematickou přehlídkou. Shakespearovský festival baletu odstartuje v sobotu 13. září 2014 představením Macbeth, které se uskuteční pod širým nebem v areálu hradu Helfštýn. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc.

4.9.2014 celý článek