Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Tiskové zprávy
Dnes a zítra
18.4 (pá) sk. P 19:00

Hamlet

»  Premiéra

Kdo tam?

19.4 (so) sk. - 19:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

Naše tipy
22.4 (út) sk. ST 19:00

Frida

Taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo

9.5 (pá) sk. V 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

27.5 (út) sk. B 19:00

Rozbitý džbán

Klasická komedie o jedné malé kauze

2.6 (po) sk. A 19:00

Hamlet

Kdo tam?

10.6 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Tiskové zprávy

1 2 ... 11 další »
Olomouckou činohru čeká divadelní svátek, na jeviště vstupuje dánský princ Hamlet |Tisková zpráva

Jednu z nejslavnějších postav české dramatiky střídá na jevišti jeden z nejslavnějších hrdinů dramatiky světové. Po Maryše vchází do Moravského divadla Olomouc dánský princ Hamlet. Inscenaci Shakespearovy tragédie režíruje umělecký šéf souboru činohry Michael Tarant, titulní postavu ztvární Petr Kubes. Premiéra se uskuteční v pátek 18. dubna 2014 v 19 hodin, nejbližší reprízy jsou naplánovány na čtvrtek 24. dubna a sobotu 26. dubna.

16.4.2014 celý článek
Čerstvému držiteli Ceny Thálie Jiřímu Přibylovi poblahopřálo vedení divadla a města |Tiskové zprávy

Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal v sobotu 29. března v pražském Národním divadle prestižní Cenu Thálie. Pořádající Hereckou asociaci zaujal svým výkonem v titulní roli inscenace Verdiho opery Falstaff. Dnes dopoledne mu v Moravském divadle Olomouc k ocenění poblahopřáli ředitel divadla Pavel Hekela a náměstek primátora statutárního města Olomouce Jan Holpuch. Ten rovněž prozradil, že operu Falstaff si letos v září vychutnají olomoučtí diváci na speciálním představení pod širým nebem.

31.3.2014 celý článek
Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal Cenu Thálie |Tisková zpráva

Obrovský úspěch zažil v sobotu 29. března sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl. Na vyhlašování Cen Thálie 2013 v pražském Národním divadle získal skleněnou sošku za mimořádný jevištní výkon v kategorii Opera – muži. Pořádající Hereckou asociaci oslovil svým ztvárněním Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery. V historii udílení Cen Thálie jde o třetí sošku, která putuje do Moravského divadla Olomouc.

30.3.2014 celý článek
Premiéra Spící krasavice završí trojlístek Čajkovského klasických baletů na scéně Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Na konci března bude mít Moravské divadlo Olomouc v repertoáru všechny tři balety Petra Iljiče Čajkovského. Po Louskáčkovi a Labutím jezeře uzavírá pomyslnou pohádkovou trilogii Spící krasavice. Nový baletní titul připravili se souborem baletu Moravského divadla Olomouc tvůrci divácky mimořádně úspěšné inscenace Labutího jezera - choreografka Hana Vláčilová a režisér Robert Balogh. Orchestr řídí dirigent Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 28. března 2014 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

25.3.2014 celý článek
Činohra Moravského divadla Olomouc uvádí klasické drama Maryša, tragický příběh inscenuje slovenský režisér Matúš Oľha |Tisková zpráva

Drama Maryša bratří Aloise a Viléma Mrštíků patří bezesporu k vrcholným dílům vesnického realismu. Bude také jednou z největších ozdob repertoáru činohry Moravského divadla Olomouc v letošní sezoně. Na zdejší jeviště se vrací po více než třiceti letech. Tragický příběh o jednom nedobrovolném sňatku inscenuje rektor Akademie umění v Bánské Bystrici Matúš Oľha, v titulní roli se představí Vendula Fialová. Premiéra je naplánovaná na pátek 7. března v 19 hodin.

5.3.2014 celý článek
Inscenace Moravského divadla Olomouc Sluha dvou pánů získala na Grand festivalu smíchu cenu diváků |Tisková zpráva

Velký úspěch zaznamenal soubor činohry Moravského divadla Olomouc na XIV. ročníku Grand festivalu smíchu v Pardubicích. Inscenace Sluha dvou pánů byla favoritem na zisk ocenění Komedie roku 2013, nakonec si odnáší diváckou cenu.

4.2.2014 celý článek
V inscenaci Amazonie se svět avantgardního divadla střetává se světem nekonečného televizního seriálu |Tisková zpráva

Procházet se amazonskou džunglí nebo zvěstovat příchod apokalypsy? Před touto volbou stojí hrdinové komediální hry Amazonie současného polského dramatika Michała Walczaka. Inscenaci odehrávající se v odlišných světech telenovely a avantgardního divadla připravil se členy činohry Moravského divadla Olomouc slovenský režisér Michal Spišák. Premiéra se uskuteční ve středu 5. února v 19.30 hodin v Divadle hudby Olomouc, 1. repríza bude o den později ve stejný čas. V hlavních rolích se představí Lenka Kočišová a Tomáš Krejčí.

4.2.2014 celý článek
Umělci z Moravského divadla Olomouc uchvátili Thálii |Tisková zpráva

Herecká asociace vyhlásila ve středu 29. ledna 2014 nominace na Ceny Thálie 2013. Hned třikrát se v nominacích objevilo jméno Moravského divadla Olomouc. Skvělé přitom je, že v loňském roce zaujali pozornost zástupci všech uměleckých souborů olomouckého divadla. Za roli Anny v činoherní inscenaci Periferie získala nominaci Tereza Richtrová, Michal Kováč se líbil jako Merkucio v baletu Romeo a Julie. Velkou šanci na zisk skleněné sošky má Jiří Přibyl, který je za ztvárnění titulní postavy v inscenaci Verdiho opery Falstaff v užší nominaci.

31.1.2014 celý článek
Operetní soirée získá atraktivnější podobu, premiéra bude v červnu |Tisková zpráva

Projekt Operetní soirée mění termín premiéry. Z původně zamýšleného koncertu slavných operetních árií se stane atraktivní show, do jejíž přípravy se zapojí členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc. Projekt se prvního uvedení měl dočkat v polovině února, jeho nová podoba bude mít premiéru 6. června.

17.1.2014 celý článek
Moravské divadlo Olomouc uvede Lehárovu operetu o slavném houslistovi |Tisková zpráva

Jeden z největších světových houslových virtuosů, ale také muž se slabostí pro karban a krásné ženy. To byl Nicolò Paganini a tak o něm rovněž pojednává opereta Franze Lehára s prostým názvem Paganini. Se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc titul nastudovala režisérka Jana Andělová-Pletichová, orchestr řídí Tomáš Hanák. Premiéra inscenace se uskuteční v pátek 13. prosince 2013 v 19 hodin, II. premiéra tradičně o den později ve stejný čas.

10.12.2013 celý článek
Po derniéře inscenace Rej zavzpomíná Moravské divadlo Olomouc na osobnost Pavla Dostála |Tisková zpráva

Derniéra inscenace hry Arthura Schnitzlera Rej bude mít v Moravském divadle Olomouc slavnostní ráz. Po skončení poslední reprízy ve čtvrtek 12. prosince 2013 bude ve foyer divadla slavnostně odhalena pamětní deska olomouckému rodákovi, dramatikovi, režisérovi a ministru kultury Pavlu Dostálovi. Představení začíná v 19 hodin.

10.12.2013 celý článek
Nejslavnější milenecký pár Romeo a Julie zatančí na jevišti Moravského divadla Olomouc. Nová inscenace se chlubí mezinárodním obsazením |Tisková zpráva

Po divácky velmi úspěšné inscenaci Labutího jezera se umělecký šéf baletu Moravského divadla Olomouc, režisér a choreograf Robert Balogh rozhodl uvést slavný titul dalšího ruského skladatele. Pohádku střídá tragédie a očarovanou labuť slavní veronští milenci Romeo a Julie. Inscenace světoznámého baletu Sergeje Sergejeviče Prokofjeva se může pochlubit mezinárodním obsazením v čele s japonskými a polskými tanečníky. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 15. listopadu 2013 v 19 hodin, II. premiéra pak o den později ve stejný čas.

12.11.2013 celý článek
Olomoucká činohra pod vedením bulharského režiséra Peneva chystá Goldoniho klasiku Sluha dvou pánů |Tisková zpráva

Nejproslulejší komedie italského dramatika Carla Goldoniho Sluha dvou pánů se po téměř čtvrtstoletí vrací na jeviště Moravského divadla Olomouc. Gagy a vtipnými hláškami nabitý příběh nově nastudoval se souborem činohry bulharský režisér Nikolaj Pavlov Penev. Titulní roli sluhy Truffaldina ztvární Roman Vencl, na jevišti nebude vedle herců chybět ani živá kapela. Premiéra inscenace, která je považovaná za jeden z největších taháků letošní sezony, se uskuteční v pátek 25. října 2013 v 19 hodin.

22.10.2013 celý článek
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc slaví Verdiho výročí uvedením komické opery Falstaff |Tisková zpráva

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc slaví v letošní sezoně výročí spojené se slavným italským géniem. Dvě stě let od narození Giuseppe Verdiho připomene první hudební premiéra tohoto divadelního roku, inscenace komické opery Falstaff. Poslední skladatelovu operu nastudovala slovenská režisérka Andrea Hlinková, orchestr, sbor a sólisty povede dirigent Miloslav Oswald. Premiéra se uskuteční v pátek 4. října v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

2.10.2013 celý článek
Architektonická studie nabízí možnou budoucí podobu foyer a malé scény Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Jak by v případě budoucí rekonstrukce mohly vypadat foyer a suterén Moravského divadla Olomouc, ukazuje architektonická studie, kterou pro vedení divadla vypracovala olomoucká společnost A2 ARCHITEKTI vedená Davidem Bendou a Robertem Štefkou. Návrh vychází vstříc divákům, návštěvnický komfort má zlepšit přestavba šaten a toalet. Součástí studie je také vizualizace uvažované malé scény určené pro komorní činoherní tituly.

10.9.2013 celý článek