Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Tiskové zprávy
Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Tiskové zprávy

1 2 ... 11 další »
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, nabídne klasickou operu i populární muzikál |Tisková zpráva

K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc, největší kulturní instituce v Olomouckém kraji. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.

27.6.2014 celý článek
Letošní sezonu uzavře předpremiéra komedie Najdeme se na Ztracené, která je šitá na míru činohře Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl dostali před půldruhým rokem zajímavou nabídku – napsat hru, která by se odehrávala v Olomouci a ve které by mohli účinkovat všichni členové činoherního souboru Moravského divadla. Vznikla tak konverzační komedie Najdeme se na Ztracené, jejíž předpremiéra se uskuteční ve středu 25. června 2014 v 19 hodin a s humorem tak uzavře letošní divadelní sezonu.

23.6.2014 celý článek
Operetní soirée v Moravském divadle Olomouc: večírek plný chytlavých melodií, tance a dobré zábavy |Tisková zpráva

Večírek ve společnosti pánů Offenbacha, Strausse či Lehára nabídne milovníkům operetního žánru na závěr sezony soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc. Atraktivní projekt Operetní soirée připravil dlouholetý člen Hudebního divadla v Karlíně Miro Grisa, autorem hudebního nastudování a dirigentem je Miloslav Oswald. Show, do které se zapojí členové všech tří uměleckých souborů olomouckého divadla, bude mít premiéru v pátek 6. června 2014 v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.

4.6.2014 celý článek
Víkend světových premiér startuje Divadelní Floru |Tisková zpráva

V Olomouci právě začal jeden ze tří nejvýznamnějších tuzemských divadelních festivalů, Divadelní Flora. Festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. První víkend přinese hned tři světové premiéry, od neděle zvou organizátoři na programový blok věnovaný Václavu Havlovi.

16.5.2014 celý článek
Po padesáti letech se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací poslední Pucciniho opera Turandot |Tisková zpráva

O Pucciniho pohádkové opeře Turandot se traduje, že klade nesmírné nároky na zpěváky a inscenátory. Však si na toto poslední dílo slavného italského skladatele troufli v Olomouci naposledy před padesáti lety. Nyní se klenot italské opery na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací, a to v nastudování režiséra a bývalého šéfa zdejšího operního a operetního souboru Václava Málka. Autorem hudebního nastudování a dirigentem je Petr Šumník. Titulní roli ztvární Magda Málková. Premiéra se uskuteční v pátek 16. května 2014 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

13.5.2014 celý článek
Moravské divadlo Olomouc nabídne v příští sezoně více premiér, jednu z nich dostanou předplatitelé zdarma |Tisková zpráva

Rusalka, Spartakus, Lazebník sevillský, Amadeus… co název, to pojem. Seznam plánovaných premiér na sezonu 2014/2015 je atraktivní a nabízí samé zvučné tituly. Je také úctyhodný svým rozsahem – Moravské divadlo Olomouc nabídne v příští sezoně čtrnáct novinkových inscenací. A jednu z nich dostanou předplatitelé zdarma! Přednostní prodloužení stávajícího předplatného na další sezonu probíhá od 22. dubna do 14. května, noví předplatitelé jsou vítáni od 19. května.

24.4.2014 celý článek
Olomouckou činohru čeká divadelní svátek, na jeviště vstupuje dánský princ Hamlet |Tisková zpráva

Jednu z nejslavnějších postav české dramatiky střídá na jevišti jeden z nejslavnějších hrdinů dramatiky světové. Po Maryše vchází do Moravského divadla Olomouc dánský princ Hamlet. Inscenaci Shakespearovy tragédie režíruje umělecký šéf souboru činohry Michael Tarant, titulní postavu ztvární Petr Kubes. Premiéra se uskuteční v pátek 18. dubna 2014 v 19 hodin, nejbližší reprízy jsou naplánovány na čtvrtek 24. dubna a sobotu 26. dubna.

16.4.2014 celý článek
Čerstvému držiteli Ceny Thálie Jiřímu Přibylovi poblahopřálo vedení divadla a města |Tiskové zprávy

Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal v sobotu 29. března v pražském Národním divadle prestižní Cenu Thálie. Pořádající Hereckou asociaci zaujal svým výkonem v titulní roli inscenace Verdiho opery Falstaff. Dnes dopoledne mu v Moravském divadle Olomouc k ocenění poblahopřáli ředitel divadla Pavel Hekela a náměstek primátora statutárního města Olomouce Jan Holpuch. Ten rovněž prozradil, že operu Falstaff si letos v září vychutnají olomoučtí diváci na speciálním představení pod širým nebem.

31.3.2014 celý článek
Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal Cenu Thálie |Tisková zpráva

Obrovský úspěch zažil v sobotu 29. března sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl. Na vyhlašování Cen Thálie 2013 v pražském Národním divadle získal skleněnou sošku za mimořádný jevištní výkon v kategorii Opera – muži. Pořádající Hereckou asociaci oslovil svým ztvárněním Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery. V historii udílení Cen Thálie jde o třetí sošku, která putuje do Moravského divadla Olomouc.

30.3.2014 celý článek
Premiéra Spící krasavice završí trojlístek Čajkovského klasických baletů na scéně Moravského divadla Olomouc |Tisková zpráva

Na konci března bude mít Moravské divadlo Olomouc v repertoáru všechny tři balety Petra Iljiče Čajkovského. Po Louskáčkovi a Labutím jezeře uzavírá pomyslnou pohádkovou trilogii Spící krasavice. Nový baletní titul připravili se souborem baletu Moravského divadla Olomouc tvůrci divácky mimořádně úspěšné inscenace Labutího jezera - choreografka Hana Vláčilová a režisér Robert Balogh. Orchestr řídí dirigent Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 28. března 2014 v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

25.3.2014 celý článek
Činohra Moravského divadla Olomouc uvádí klasické drama Maryša, tragický příběh inscenuje slovenský režisér Matúš Oľha |Tisková zpráva

Drama Maryša bratří Aloise a Viléma Mrštíků patří bezesporu k vrcholným dílům vesnického realismu. Bude také jednou z největších ozdob repertoáru činohry Moravského divadla Olomouc v letošní sezoně. Na zdejší jeviště se vrací po více než třiceti letech. Tragický příběh o jednom nedobrovolném sňatku inscenuje rektor Akademie umění v Bánské Bystrici Matúš Oľha, v titulní roli se představí Vendula Fialová. Premiéra je naplánovaná na pátek 7. března v 19 hodin.

5.3.2014 celý článek
Inscenace Moravského divadla Olomouc Sluha dvou pánů získala na Grand festivalu smíchu cenu diváků |Tisková zpráva

Velký úspěch zaznamenal soubor činohry Moravského divadla Olomouc na XIV. ročníku Grand festivalu smíchu v Pardubicích. Inscenace Sluha dvou pánů byla favoritem na zisk ocenění Komedie roku 2013, nakonec si odnáší diváckou cenu.

4.2.2014 celý článek
V inscenaci Amazonie se svět avantgardního divadla střetává se světem nekonečného televizního seriálu |Tisková zpráva

Procházet se amazonskou džunglí nebo zvěstovat příchod apokalypsy? Před touto volbou stojí hrdinové komediální hry Amazonie současného polského dramatika Michała Walczaka. Inscenaci odehrávající se v odlišných světech telenovely a avantgardního divadla připravil se členy činohry Moravského divadla Olomouc slovenský režisér Michal Spišák. Premiéra se uskuteční ve středu 5. února v 19.30 hodin v Divadle hudby Olomouc, 1. repríza bude o den později ve stejný čas. V hlavních rolích se představí Lenka Kočišová a Tomáš Krejčí.

4.2.2014 celý článek
Umělci z Moravského divadla Olomouc uchvátili Thálii |Tisková zpráva

Herecká asociace vyhlásila ve středu 29. ledna 2014 nominace na Ceny Thálie 2013. Hned třikrát se v nominacích objevilo jméno Moravského divadla Olomouc. Skvělé přitom je, že v loňském roce zaujali pozornost zástupci všech uměleckých souborů olomouckého divadla. Za roli Anny v činoherní inscenaci Periferie získala nominaci Tereza Richtrová, Michal Kováč se líbil jako Merkucio v baletu Romeo a Julie. Velkou šanci na zisk skleněné sošky má Jiří Přibyl, který je za ztvárnění titulní postavy v inscenaci Verdiho opery Falstaff v užší nominaci.

31.1.2014 celý článek
Operetní soirée získá atraktivnější podobu, premiéra bude v červnu |Tisková zpráva

Projekt Operetní soirée mění termín premiéry. Z původně zamýšleného koncertu slavných operetních árií se stane atraktivní show, do jejíž přípravy se zapojí členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc. Projekt se prvního uvedení měl dočkat v polovině února, jeho nová podoba bude mít premiéru 6. června.

17.1.2014 celý článek