Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Napsali o nás
Dnes a zítra
19.4 (so) sk. - 19:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

20.4 (ne) sk. YO 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

Naše tipy
22.4 (út) sk. ST 19:00

Frida

Taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo

9.5 (pá) sk. V 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

27.5 (út) sk. B 19:00

Rozbitý džbán

Klasická komedie o jedné malé kauze

2.6 (po) sk. A 19:00

Hamlet

Kdo tam?

10.6 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Napsali o nás

1 2 ... 61 další »
Divadelní Flora bude letos plnoletá |Právo, 8.4.2014

V Olomouci finišují přípravy na 18. ročník Divadelní Flory, která je jednou z nejvýznamnějších divadelních přehlídek v Česku.

14.4.2014 celý článek
„Falstaff byl docela odvážný pokus... A vyšel“ |Mladá fronta DNES, 7.4.2014

Zdánlivě mu nic nehrálo do karet. Dostal part pro baryton, sám má v hrdle bas a na jevišti hraje muže, jenž je o mnoho let starší. Přesto osmatřicetiletý sólista souboru opery a operety olomouckého Moravského divadla Jiří Přibyl v roli zhýralého rytíře, tlouštíka Sira Johna Falstaffa ve Verdiho stejnojmenné opeře zaujal hereckou asociaci natolik, že mu udělila cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon uplynulé sezony v kategorii opera. Přitom nebýt několika náhod, které ho přivedly k profesnímu opernímu zpěvu, mohl Přibyl pracovat jako kuchař nebo číšník.

7.4.2014 celý článek
Opera? Láska na první pohled |Olomoucký deník, 2.4.2014

Do role zhýralého rytíře Falstaffa se Jiřímu Přibylovi, sólistovi olomoucké opery a operety, původně moc nechtělo. Jeho umělecká zodpovědnost mu velela, že na takovou úlohu ještě není dost zralý. Naštěstí však názor změnil a vyplatilo se. Za svůj vynikající výkon ve Verdiho opeře získal v sobotu prestižní Cenu Thálie v kategorii Opera – muži. Jak prožíval předávání, co pro něj cena znamená a kdo ho přiměl roli přijmout prozradil v našem rozhovoru.

7.4.2014 celý článek
Úspěch kariéry přišel za roli, kterou málem odmítl |Mladá fronta DNES, 1.4.2014

Prestižní Cena Thálie putuje do Olomouce. V sobotu ji v pražském Národním divadle převzal sólista Moravského divadla Olomouc – operní pěvec Jiří Přibyl za ztvárnění postavy Falstaffa ve stejnojmenné Verdiho opeře.

7.4.2014 celý článek
Přibyl získal Thálii za roli Falstaffa |Právo, 1.4.2014

Role, kterou původně málem odmítl, protože se na ni necítil být dost zralý, vynesla v sobotu v pražském Národním divadle sólistovi opery a operety Moravského divadla v Olomouci Jiřímu Přibylovi prestižní Cenu Thálie 2013.

7.4.2014 celý článek
Poetická, velkolepá i přebujelá. Spící krasavice vnesla do Moravského divadla něhu i pohádkovou naivitu |Olomouc.cz, 31.3.2014

Skalní milovníci baletu mohli být spokojeni. Dvě a půl hodiny pohádkového tančení, působivé výkony, blyštivě oslnivé kostýmy, ale také krásné kulisy, hemžení nespočtu postav... prostě poetika se vším všudy. Moravské divadlo přivítalo v pátek a podruhé také v sobotu premiéru Spící krasavice. Pohádkový balet v podání olomouckého baletního souboru 124 let starému původnímu zpracování ostudu neudělal. Velkolepost, působivost a pohádková něha ze Spící krasavice přímo sršely. Dvě a půl hodiny hemžení, ačkoli velmi půvabného, však byly při pátečním večeru nemálo náročné. Nejen pro tanečníky.

1.4.2014 celý článek
Falstaffa málem odmítl, teď za něj Jiří Přibyl dostal Thálii. Olomoučané operu uvidí i na náměstí |Olomouc.cz, 31.3.2014

Po osmi letech a teprve potřetí v historii míří do Moravského divadla cena Thalie. Skleněnou sošku za mimořádný jevištní výkon v kategorii Opera – muži ji získal Jiří Přibyl, který zazářil v titulní roli Verdiho opery Falstaff. Přestože se probojoval do užší nominace, s vítězstvím prý vůbec nepočítal. Roli navíc původně málem odmítl. Teď se stane ozdobou Dnů evropského dědictví: divadlo v září Falstaffa s Přibylem v hlavní roli provede pod širým nebem na Horním náměstí.

1.4.2014 celý článek
Moravské divadlo se raduje z třetí Ceny Thálie |Olomoucký deník, 31.3.2014

Prestižní Cena Thálie míří do Moravského divadla v Olomouci. Na sobotním galavečeru v Národním divadle ji získal sólista opery a operety Jiří Přibyl. Skleněnou sošku si zasloužil za roli Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery.

31.3.2014 celý článek
Moravské divadlo uvedlo Spící krasavici |Mladá fronta DNES, 29.3.2013

Tři Čajkovského balety už má v repertoáru Moravské divadlo v Olomouci. Po Louskáčku a Labutím jezeře měla včera první premiéru Spící krasavice, druhá se uskuteční dnes v 19.00.

30.3.2014 celý článek
Balet Spící krasavice okouzlí i dětské publikum |Olomoucký deník, 28.3.2014

Příběh, v němž krásná princezna Růženka podlehne kletbě zlé víly, ožije na dnešní premiéře baletní inscenace Spící krasavice v Moravském divadle Olomouc. Po Louskáčkovi a Labutím jezeře tak doplní trilogii baletů Petra Iljiče Čajkovského, které se souborem připravil režisér Robert Balogh.

29.3.2014 celý článek
Spící krasavice? V té jsem vlastně debutovala! |Opera PLUS, 28.3.2014

Když jsem se před časem s Hanou Vláčilovou před premiérou Labutího jezera v Moravském divadle setkala, netušila jsem, že se v Olomouci sejdeme v brzké době znovu. Stalo se. Tentokrát to bylo setkání u příležitosti dnešní premiéry baletu Spící krasavice. Už ale před rokem jsme se k tomuto titulu během našeho minulého povídání dostaly. Tehdy mi paní Vláčilová prozradila, že tento balet považuje za nejtěžší klasický petipovský titul.

28.3.2014 celý článek
Vrací se pohádková Spící krasavice |Právo, 27.3.2014

Na konci března bude mít Moravské divadlo v Olomouci na repertoáru všechny tři klasické balety Petra Iljiče Čajkovského. Po Louskáčkovi a Labutím jezeře uzavírá pomyslnou pohádkovou trilogii Spící krasavice, která bude mít premiéru zítra.

28.3.2014 celý článek
Čajkovskij do třetice: Moravské divadlo probudí velká pohádková klasika – tančící Spící krasavice |Olomouc.cz, 27.3.2014

Říká se do třetice všeho dobrého. Ve stopách tohoto moudra se rozhodlo vydat také Moravské divadlo Olomouc. Konkrétně jeho baletní soubor v čele s režisérem Robertem Baloghem. Už v pátek přivítá na své scéně další a zároveň poslední balet z repertoáru Petra Iljiče Čajkovského. Po Louskáčkovi a Labutím jezeru vzkřísili tvůrci Spící krasavici. Pomyslnou pohádkovou trilogii tak doplní poslední chybějící příběh o půvabné princezně, která se stane obětí strašné kletby zlé víly. Ani v Moravském divadle naštěstí nebude chybět statečný princ, který nebohou krasavici zachrání. Poprvé zítra v pátek 28. března v 19 hodin, druhá premiéra je na programu o den později opět od 19:00.

27.3.2014 celý článek
Olomouc probudí Spící krasavici |Mladá fronta DNES, 24.3.2014

Balet Spící krasavice uvede tento týden Moravské divadlo v Olomouci. Premiéra slavného díla Petra Iljiče Čajkovského se koná v pátek od 19 hodin, další představení lze zhlédnout již o den později ve stejném čase. Spící krasavice je jedním z nejnáročnějších baletů po hudební, scénické i taneční stránce.

24.3.2014 celý článek
Julie z Gdaňska |Opera PLUS, 19.3.2014

S Karolinou Zarach jsem se setkala v její svým způsobem významný den. Byl to totiž poslední den, kdy byla teenagerem, ten další slavila dvacáté narozeniny. Kolik síly a pevné vůle je přitom v této křehké dívence skryto… V současné době se připravuje na další klasickou roli, kterou se po Labutím jezeru a Louskáčkovi uzavře její Čajkovského baletní trojlístek. Chystá se na Spící krasavici – tedy Šípkovou Růženku.

21.3.2014 celý článek