Dnes a zítra
19.6 (st) sk. ST 19:00

Boží mlýny

Drama s písněmi Jarka Nohavici

20.6 (čt) sk. - 19:00

Koncert pro dobrou věc

»  Senioři -30%

V rámci koncertu bude probíhat sbírka pro Hospic na Svatém Kopečku

20.6 (čt) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Pozor!!! Představení přesunuto z 28.5.2019 na 20.6.2019 19:00 hod., zakoupené vstupenky platí na náhradní termín, případně vracíme vstupné v pokladně MDO do 30.4.2019.


Hrajeme v Divadle hudby

Naše tipy
20.6 (čt) sk. - 19:00

Koncert pro dobrou věc

»  Senioři -30%

V rámci koncertu bude probíhat sbírka pro Hospic na Svatém Kopečku

Napsali o nás

Olomoucký divadelní projekt k sametové revoluci má vítěze |Mladá fronta DNES, 10.6.2019

Moravské divadlo v Olomouci uvede v listopadu v souvislosti s letošním 30. výročím sametové revoluce hru Samet od Michaely Křivánkové. Původní dramatický text této studentky vybrala odborná komise v soutěži, kterou vyhlásilo divadlo na začátku roku. Přihlásilo se do ní se svými texty 12 studentů vysokých a středních škol. Komise se také rozhodla udělit čestné uznání Petru Erbesovi za text s názvem Tři smrti Martina Šmída.

10.6.2019 celý článek
Letošní sezonu uzavře Moravské divadlo Shakespearovou komedií Kupec benátský. Naposledy ho divadlo uvedlo v roce 1958 |Český rozhlas Olomouc.cz, 7. 6. 2019

Komedie Kupec benátský je poslední premiérou letošní sezony Moravského divadla. Na olomoucké jeviště se vrací po jednašedesáti letech. Navíc shakespearovskou komedii uvedli naposledy před osmi lety. A tak vedení divadla chtělo tento deficit nahradit. Při generální zkoušce natáčela Blanka Mazalová.

10.6.2019 celý článek
Brno rozezvučí hity z muzikálů |5plus2, 7.6.2019

Na muzikálovém festivalu Dokořán se ode dneška v Brně představí jedenáct divadelních souborů. Letos se program zaměří také na dětské diváky.

10.6.2019 celý článek
Sezonu uzavře Kupec benátský |Olomoucký deník, 7.6.2019

Kdo si půjčí, musí splácet. Po více než 60 letech se návštěvníci Moravského divadla Olomouc mohou těšit na inscenaci díla Kupec benátský od Williama Shakespeara. Romantická komedie okořeněná dramatickými scénami od jednoho z nejslavnějších autorů světa udělá tečku za aktuální sezonou v divadle. Premiéra se uskuteční v pátek od 19 hodin.

10.6.2019 celý článek
Kupec benátský se vrací po 61 letech |Mladá fronta DNES, 7.6.2019

Letošní sezonu Moravského divadla v Olomouci uzavře Shakespearova komedie Kupec benátský. Na jeviště olomouckého divadla se komedie vrátí po 61 letech. Premiéru má už dnes večer.

10.6.2019 celý článek
Vlaďka Včelná z Moravského divadla je nominovaná na Cenu Františka Filipovského v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v dabingu |Český rozhlas Olomouc.cz, 5. 6. 2019

Vlaďka Včelná, Tereza Bebarová a Zuzana Slavíková – to jsou tři herečky, které se letos o dabingovou cenu ucházejí. „Jsem ráda, že si mě všimli. Dabing dělám už 25 let a moc mě to baví,“ říká Vlaďka Včelná.

10.6.2019 celý článek
Soutěž Moravského divadla vyhrála hra Samet. Diváci ji uvidí na podzim |Olomoucká drbna.cz, 5.6.2019

Moravské divadlo v Olomouci uvede v listopadu v souvislosti s letošním 30. výročím sametové revoluce hru Samet od Michaely Křivánkové. Původní dramatický text této studentky vybrala odborná komise v soutěži, kterou vyhlásilo divadlo na začátku letošního roku. Přihlásilo se do ní se svými texty 12 studentů vysokých a středních škol. Komise se také rozhodla udělit čestné uznání Petru Erbesovi za text s názvem Tři smrti Martina Šmída. Oba tituly plánuje uvést soubor činohry v polovině listopadu.

10.6.2019 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci uvede Kupce benátského |Týden.cz, 4.6.2019

Letošní sezonu Moravského divadla v Olomouci uzavře Shakespearova komedie Kupec benátský. Soubor činohry inscenaci nastudoval s uměleckým šéfem Divadla Tramtarie Vladislavem Kracíkem. Na jeviště olomouckého divadla se komedie vrátí po 61 letech. Premiéra se uskuteční tento pátek, řekli v úterý zástupci divadla. Moravské divadlo v končící sezoně nabídlo divákům 12 titulů, nejvíce premiér měla tradičně činohra.

10.6.2019 celý článek
Festival zpestří i hudba podle Apolla 11 |Mladá fronta DNES, 3.6.2019

Muzikál s písněmi Jaromíra Nohavici nebo zhudebněnou komunikaci Apolla 11 s řídicím střediskem v Houstonu nabídne festival Dokořán, který pořádá Městské divadlo Brno. Během šestidenní přehlídky se v Brně představí 11 divadelních souborů. V pátek ji zahájí domácí představení Klapzubova jedenáctka a Viva „Lalala“ republika.

3.6.2019 celý článek
Moravské divadlo chystá festival. Nabídne komedii i balet |Týden.cz, 29.5.2019

Komedie, muzikály i baletní představení nabídne na konci prázdnin letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto. Přehlídka je v režii Moravského divadla, které se v době divadelní pauzy snaží zpestřit divákům léto v atraktivních lokalitách pod širým nebem. Festival nabídne šest představení, odehrávat se budou v Korunní pevnůstce, ve Fortu Křelov a nově také v amfiteátru ve Velké Bystřici. Informoval o tom mluvčí divadla David Kresta. Třetí ročník divadelní přehlídky začne 22. srpna.

3.6.2019 celý článek
Srpen ve znamení kultury: V Olomouci bude festival Moravské divadelní léto |Olomoucká drbna.cz, 29.5.2019

Komedie, muzikály i baletní představení nabídne na konci prázdnin letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto. Přehlídka je v režii Moravského divadla, které se v době divadelní pauzy snaží zpestřit divákům léto v atraktivních lokalitách pod širým nebem.

3.6.2019 celý článek
Komedie, muzikály i balet. Moravské divadelní léto nabídne skvělý program |Olomouc.cz, 28.5.2019

Stalo se již tradicí, že konec srpna patří v Olomouci festivalu Moravské divadelní léto. Také letos nabídne Moravské divadlo populární inscenace v atraktivních lokalitách pod hvězdnou oblohou, program však slibuje také jednu novinku. Vedle souborů činohry a opery a operety se na open-air akci premiérově představí balet. Třetí ročník divadelní přehlídky začne ve čtvrtek 22. srpna a čeká nás šest představení. Vstupenky budou v prodeji od 3. června.

3.6.2019 celý článek
Moravské divadlo chystá Koncert pro dobrou věc, podpoří provoz hospice na Svatém Kopečku |Olomoucká drbna.cz, 26.5.2019

Soubor opery a operety Moravského divadla uvedl před několika dny poslední hudební premiéru letošní sezony Così fan tutte, s divadelním rokem se však rozloučí až ve čtvrtek 20. června. Mimořádnou tečkou bude charitativní Koncert pro dobrou věc, v němž zazní díla velikánů klasické hudby Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha. Návštěvníci koncertu mohou přispět na provoz Hospice na Svatém Kopečku. Záštitu nad akcí převzali arcibiskup Jan Graubner, senátor Lumír Kantor a primátor Miroslav Žbánek. Vstupenky jsou již v prodeji.

27.5.2019 celý článek
Così fan tutte – takové opery nejsou všechny |Divá báze.cz, 23.5.2019

Poslední premiérou sezony se pro soubor opery Moravského divadla protentokrát stala klasika Wolfganga Amadea Mozarta – Così fan tutte. Komická opera o dvou dějstvích, kterou Mozart komponoval v době svého největšího tvůrčího rozmachu, je bezpochyby značnou inscenační výzvou. Důvodem není jen dnes již poněkud zastaralý koncept převlekové zápletky, ale také celkově komorní ráz celé opery, která na první pohled nenabízí současnému divákovi dostatek dramatické atraktivnosti. Vesměs průměrné libreto se však v rukou uměleckého týmu moravské opery proměnilo v mimořádně zábavnou událost plnou aktuálních a především funkčních prvků.

27.5.2019 celý článek
„Spojení divadla, letní noci a hvězd je zážitek“ |Mladá fronta DNES, 15. 5. 2019

Moravské divadelní léto navázalo na festival Olomoucké divadelní prázdniny, získalo novou podobu a za diváky vyrazilo i mimo Olomouc. První ročník přehlídky navštívilo více než 1 100 diváků, na ten druhý jich už dorazilo přes dva tisíce. Letošní třetí ročník se uskuteční od 22. do 27. srpna a diváky pozve na osvědčené tituly Noc na Karlštejně, Starci na chmelu, Balet Gala, Kupec benátský, Robin Hood a Sluha dvou pánů. Divadlo, které se zrodilo v amfiteátrech pod hvězdnou oblohou antického Řecka, se ve 21. století vrátí pod světlo měsíce a hvězd do amfiteátrů olomoucké Korunní pevnůstky, středověké pevnosti Fort Křelov či Velké Bystřice. A nabídne až mystický zážitek. „Spojení divadla, vlahého letního večera a hvězdné oblohy tvoří pro všechny neopakovatelný zážitek s nepopsatelnou energií. Pro diváky je to navíc možnost, jak mohou vidět své oblíbené tituly a herce i během letních prázdnin,“ říká ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš.

27.5.2019 celý článek