Napsali o nás

Moravské divadelní léto: Bojové scény na fortu i 100. repríza Sluhy dvou pánů |Olomoucký deník, 18.8.2018

Druhý ročník festivalu Moravské divadelní léto odstartuje v pátek 24. srpna na fortu v Křelově. Nejen tam, ale i v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci, se bude po čtyři dny konat přehlídka her Moravského divadla Olomouc pod širým nebem. Letošním hostem bude také Slovácké divadlo z Uherského Hradiště.

20.8.2018 celý článek
Moravské divadelní léto nabídne pět představení pod širým nebem |Týden.cz, 17.8.2018

Pět představení pod širým nebem nabídne na sklonku prázdnin divákům olomoucký festival Moravské divadelní léto. Svou open air premiéru bude mít inscenace Cyrano z Bergeracu, diváci se mohou těšit také na muzikál Noc na Karlštejně , ale i na sté uvedení Sluhy dvou plánů . Přehlídka se uskuteční na atraktivních místech Olomouce a v okolí, a to ve Fortu Křelov a v Korunní pevnůstce, řekli zástupci Moravského divadla Olomouc, které festival 24. až 28. srpna pořádá.

20.8.2018 celý článek
Moravské divadelní léto nabídne pět představení pod širým nebem |Blesk.cz, 17.8.2018

Pět představení pod širým nebem nabídne na sklonku prázdnin divákům olomoucký festival Moravské divadelní léto. Svou open air premiéru bude mít inscenace Cyrano z Bergeracu, diváci se mohou těšit také na muzikál Noc na Karlštejně, ale i na sté uvedení Sluhy dvou plánů. Přehlídka se uskuteční na atraktivních místech Olomouce a v okolí, a to ve Fortu Křelov a v Korunní pevnůstce, řekli dnes novinářům zástupci Moravského divadla Olomouc, které festival 24. až 28. srpna pořádá.

20.8.2018 celý článek
Kontrolní den v Moravském divadle: Nové propadlo a více místa |První zprávy.cz, 15.8.2018

Prázdninové práce v Moravském divadle v Olomouci už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy. Kontrolní den umožnil vedení města seznámit se s postupem prací.

20.8.2018 celý článek
Pohodlnější pro diváky a lepší pro herce. Moravské divadlo se přes léto mění |Olomoucký rej.cz, 14.8.2018

V Moravském divadle Olomouc je to už tradice. V létě se tady místo herců pohybují řemeslníci, kteří divadlo postupně modernizují. Letošní prázdninové práce už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy.

20.8.2018 celý článek
Opravují propadlo za pět milionů |Olomoucký deník, 9.8.2018

Větší komfort a více místa na nohy v první řadě čeká v nové sezoně na návštěvníky Moravského divadla Olomouc. Kromě toho se oprav dočká i orchestřiště a do provozu by se mě-lo po několika letech dostat i nefunkční propadlo. Divadelní jeviště o prázdninách zaplnili hlavně řemeslníci.

13.8.2018 celý článek
Olomoucké shakespearovské léto |Scéna.cz, 29.7.2018

Už potřetí zahraje v létě olomoucké Divadlo Tramtarie open-air. Oblíbený festival Olomoucké shakespearovské léto proběhne od 3. do 8. srpna 2018 v krásném prostředí Parkánu bývalého jezuitského konviktu na Univerzitní ulici. Tramtarie na festivalu uvede hned 4 své inscenace, komedii Po stopách něžného muže, Kabaret nahatý Shakespeare, stand-up Herci Na ležáka a černou komedii Divoké historky.

30.7.2018 celý článek
Nové propadlo a úpravy orchestřiště. V Moravském divadle se o prázdninách opět pustili do oprav |Český rozhlas, 15.7.2018

Na jevišti Moravského divadla vystřídali herce dělníci. Opravují technické zázemí i místo pro orchestr. Nové propadliště usnadní práci kulisákům, úpravy orchestřiště zase poskytnou divákům v první řadě pohodlnější sezení.

16.7.2018 celý článek
Do divadla přišlo více diváků |Právo, 14.7.2018

Přes 105 tisíc lidí zavítalo v uplynulé sezóně na představení Moravského divadla v Olomouci. Bylo jich o zhruba tři tisíce více než v sezóně předchozí.

16.7.2018 celý článek
Herce na jevišti v létě vystřídali dělníci |Mladá fronta DNES, 13.7.2018

Jeviště Moravského divadla v Olomouci o letních prázdninách místo herců obsadili dělníci, kteří se pustili do opravy několik let nefunkčního zvedaného stolu neboli propadla. Renovují také celé orchestřiště. Rekonstrukce bude stát pět milionů korun a zaplatila ji radnice, která je zřizovatelem divadla.

16.7.2018 celý článek
Jeviště Moravského divadla obsadí dělníci |Právo, 12.7.2018

Ani o prázdninách nebude jeviště Moravského divadla v Olomouci opuštěné. Zaplní ho dělníci, kteří uvedou do provozu několik let nefunkční tzv. propadlo, oprav se dočká také prostor orchestřiště. Větší komfort budou mít v příští sezóně diváci v první řadě, kteří získají více místa pro nohy.

16.7.2018 celý článek
Divadelní rok: 105 tisíc lidí a tržba 20 milionů |Mladá fronta DNES, 10.7.2018

Moravské divadlo v Olomouci navštívilo za uplynulou sezonu 105 tisíc diváků, což je zhruba o tři tisíce více než předešlý divadelní rok. Průměrná návštěvnost představení činila 78 procent, což je o dvě procenta více. Tržby překročily hranici 20 milionů. Sezonu, která nabídla divákům 12 nových titulů, hodnotí vedení divadla jako jednu z nejlepších za poslední roky.

16.7.2018 celý článek
Po letech opraví propadlo |Olomoucký deník, 7.7.2018

Divadelní sezona je u konce, jeviště Moravského divadla v Olomouci ale prázdné nezůstane. Zaplní ho děl-níci, kteří zprovozní několik let nefunkční propadlo orchestřiště. „Poté, co jsme zrekonstruovali foyer, jsme se předloni a vloni přesunuli do hlediště. Znovu jsme zpřístupnili diváckou galerii a zařídili pro návštěvníky nová sedadla. Letos nastal čas na opravy v prostoru jeviště. Tou nejvýznamnější z prázdninových prací bude právě rekonstrukce zvedaného stolu jeviště neboli propadla,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.

16.7.2018 celý článek
Cyrano na fortu si vystřelí i z děla |Mladá fronta DNES, 4.7.2018

Premiéra inscenace Cyrano z Bergeracu pod širým nebem, populární muzikál Noc na Karlštejně, ale i sté uvedení Sluhy dvou pánů. To vše v atraktivních kulisách olomoucké Korunní pevnůstky či fortu v Křelově. Moravské divadlo Olomouc i letos na sklonku prázdnin chystá atraktivní podívanou a program v rámci svého tradičního divadelního open air festivalu. Přehlídku otevře 24. srpna muzikál Noc na Karlštejně, který se odehraje v prostorách fortu v Křelově. Inscenace v režii Dagmar Hlubkové je v repertoáru Moravského divadla již šest let a dočkala se open air uvedení na Horním náměstí v Olomouci i v areálu šternberského hradu.

16.7.2018 celý článek
Moravské divadlo má za sebou nejúspěšnější sezonu dekády |Olomouc.cz, 3.7.2018

Další divadelní sezona je za námi. Nabídla dvanáct nových inscenací a z hlediska divácké návštěvnosti patřila k nejúspěšnějším za poslední dekádu. Moravské divadlo Olomouc opět přilákalo do hlediště více než sto tisíc diváků. Baletní soubor nabídl originální projekt spojující choreografy ze tří evropských zemí, soubor opery a operety přivítal legendu české operní režie Václava Věžníka a soubor činohry si do sbírky přidal další divácké hity včetně dramatu Boží mlýny, které Moravské divadlo uvádí ke 100. výročí vzniku Československé republiky.

16.7.2018 celý článek