Napsali o nás

1 2 ... 95 další »
Moravské divadlo chystá Řecké pašije. V díle rezonuje téma uprchlíků |Týden.cz, 13.2.2017

Moravské divadlo v Olomouci připravuje premiéru inscenace opery Řecké pašije. Vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů chystá se členy zdejší opery režisér Jan Antonín Pitínský, tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista. V působivých Řeckých pašijích, které kladou velké nároky na sólisty a především na sbor, rezonuje aktuální téma uprchlíků, uvedl mluvčí divadla David Kresta. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Premiéra bude 24. února.

13.2.2017 celý článek
Divadelní bál ve stylu hitu Velký Gatsby |Mladá fronta DNES, 13.2.2017

Zpátky v čase se v sobotu večer vrátilo olomoucké Moravské divadlo, kde se konal Velký divadelní bál, tentokrát inspirovaný známým hollywoodským filmem Baze Luhrmanna Velký Gatsby. Sál divadla tak zaplnila večírková atmosféra Spojených států dvacátých let minulého století a návštěvníci si mimo jiné mohli užít nevšední příležitost zatančit si přímo na jevišti na hudbu v podání divadelního orchestru.

13.2.2017 celý článek
Moravské divadlo chystá Řecké pašije od skladatele Martinů, režíruje je Pitínský |Hospodářské noviny, 11.2.2017

Moravské divadlo v Olomouci připravuje premiéru Řeckých pašijí. Vrcholné operní dílo skladatele Bohuslava Martinů se členy zdejší opery chystá režisér Jan Antonín Pitínský, z roku 2014 tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista.

13.2.2017 celý článek
Moravské divadlo chystá Řecké pašije, režisérem je Pitínský |Blesk.cz, 11.2.2017

Moravské divadlo v Olomouci připravuje premiéru inscenace opery Řecké pašije. Vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů chystá se členy zdejší opery režisér Jan Antonín Pitínský, tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista.

13.2.2017 celý článek
Baletka i pěvci. Divadlo má čtyři nominace na Thálii |5plus2, 10.2.2017

Sólisté olomouckého Moravského divadla baletka Yui Kyotani a pěvec David Szendiuch si zřejmě nenechají na konci března ujít vyhlašování prestižních cen Thálie za loňský rok. Oba se totiž probojovali do užšího výběru Herecké asociace a z pražského Národního divadla by si tak mohli odnést sošky za mimořádný jevištní výkon. Porotu zaujali i sólisté opery a operety Ondřej Koplík a Martin Štolba, ti se ovšem dostali „pouze“ do širší nominace.

13.2.2017 celý článek
Woody Allen řeší v Olomouci manželskou krizi |ČT24, 6.2.2017

Dva manželské páry, krize středního věku a nevěra. Ideální téma pro Woodyho Allena, které ostatně zpracoval v konverzační komedii Central Park West . Svižnou hru plnou „allenovského“ humoru na téma partnerského soužití nastudovalo Moravské divadlo Olomouc.

8.2.2017 celý článek
Opavská opera zažívá další velký úspěch |Opavský a hlučínský deník, 6.2.2017

Operní scéna Slezského divadla má v republice dobrý zvuk. Může se mimo jiné pochlubit i Cenou Thálie 2004 a nominacemi na ni hned v posledních třech sezonách.

6.2.2017 celý článek
Nominovaní na Cenu Thálie odtajněni |Právo, 4.2.2017

Čtyři zástupci Moravského divadla v Olomouci mohou získat Cenu Thálie 2016. Nominace na Cenu Thálie se dočkala také herečka Městského divadla ve Zlíně Jana Tomečková. Vyplývá to z nominací, které vyhlásila Herecká asociace.

6.2.2017 celý článek
Velká šance na Thálii. Olomoucká baletka je v užší nominaci |Mladá fronta DNES, 3.2.2017

První sólistka baletu olomouckého Moravského divadla Yui Kyotani má velkou šanci získat Cenu Thálie za rok 2016. Dostala se do užší nominace za ztvárnění Kitri v inscenaci Don Quijote (na snímku). Užší nominaci získal i sólista opery a operety David Szendiuch za roli Attily, jehož hrál jako host ve Slezském divadle Opava.

6.2.2017 celý článek
Primabalerína je nominovaná na Thálii |Olomoucký deník, 3.2.2017

Velkou šanci na získání Ceny Thálie 2016 má první sólistka baletu Moravského divadla Olomouc Yui Kyotani. Je zařazena do užší nominace a baletka tak v březnu může obdržet prestižní skleněnou sošku. Do nominace se dostala za ztvárnění postavy Kitri v inscenaci Minkusova baletu Don Quijote. Yui Kyotani je na ocenění nominovaná potřetí. Po dvou širších nominacích se nyní dostala mezi tři finalistky.

6.2.2017 celý článek
O čem se mluví na Moravě |Xantypa, 31.1.2017

Román Nikose Kazantzakise KRISTUS ZNOVU UKŘIŽOVANÝ zaujal skladatele Bohuslava Martinů osudem uprchlíků uprostřed bezstarostného, lhostejného světa. Vždyť sám prožil většinu života v cizině. ŘECKÉ PAŠIJE byly poprvé inscenovány v Curychu roku 1961, tedy téměř dva roky po skladatelově smrti.

6.2.2017 celý článek
Nominace na Ceny Thálie odtajněny. Zabodovalo i Moravské divadlo Olomouc |EuroZprávy.cz, 2.2.2017

Herecká asociace včera vyhlásila nominace na Ceny Thálie 2016. Moravské divadlo Olomouc se může pyšnit hned čtyřmi nominovanými zástupci svého souboru. Šanci na získání skleněné sošky má první sólistka baletu Yui Kyotani, která se za ztvárnění Kitri v inscenaci Don Quijote dostala do užší nominace. Tu získal i operní zpěvák David Szendiuch za roli Attily, kterou ztvárnil jako host ve Slezském divadle Opava.

6.2.2017 celý článek
Činohra bude hrát Central Park West |Právo, 27.1.2017

Tak trochu pozapomenutou komedii Woodyho Allena o jedné manželské krizi Central Park West zařadila na svůj repertoár činohra Moravského divadla v Olomouci.

30.1.2017 celý článek
Moravské divadlo uvede komorní komedii Woodyho Allena |Týden.cz, 26.1.2017

Činohra Moravského divadla v Olomouci uvede pozapomenutou komedii Woodyho Allena Central Park West. Jednoaktovkou slavného filmového režiséra převedlo do divadelní podoby režisérské duo Michaela Doleželová a Roman Vencl. Premiéra komorní inscenace o jedné manželské krizi bude v pátek na jevišti Divadla hudby. Představení je vyprodané. Olomoucká činohra uvádí Allenovo dílo podruhé.

30.1.2017 celý článek
O nevěře a krizi středního věku bude hrát Činohra Moravského divadla Olomouc v Divadle hudby |EuroZprávy.cz, 26.1.2017

Činohra Moravského divadla Olomouc uvede další komedii oblíbených tvůrců Michaely Doleželové a Romana Vencla. Po vynikajícím Robinu Hoodovi dvojice připravuje další titul, kterým je pozapomenutá komedie Woodyho Allena.

30.1.2017 celý článek