Napsali o nás

1 2 ... 87 další »
„Freddie je moje životní role“ |5plus2, 20.5.2016

Sólistu baletu olomouckého Moravského divadla, brněnského rodáka Ivo Jambora uchvátil hlas Freddieho Mercuryho z britské skupiny Queen v osmi letech. Snil o tom, že vystoupí v jeho „kůži“ na jevišti. Podařilo se mu to dvakrát – poprvé v inscenaci The Beatles & Queen, která měla premiéru v roce 2007, podruhé dostal roli Mercuryho v dubnu v celovečerním baletu Queen – The Show Must Go On.

23.5.2016 celý článek
Olomoučtí herci přečtou úryvky z děl „open air“ |Mladá fronta DNES, 11.5.2016

Na pěti místech si mohou dnes Olomoučané poslechnout úryvky z nejnovější evropské literatury v českém překladu. Díla jim netradičním způsobem zprostředkují herci olomouckého Moravského divadla. Čtení se uskuteční pod širým nebem na Horním náměstí, v parkánových zahradách filozofické fakulty a na nádvoří Divadla na cucky. Číst se bude i v Moravském divadle a ve Vlastivědném muzeu.

16.5.2016 celý článek
Noc literatury láká na třináct světových děl |Olomoucký deník, 11.5.2016

Představit to nejnovější ze světové literatury na netradičních místech. Přesně to nabídne celorepublikový literární festival Noc literatury. Do Olomouce zavítá dnes, už potřetí. „Každý rok jsou vybírány úryvky ze současné literatury, která je v češtině teprve čerstvě vydaná nebo se na jejím vydání intenzivně pracuje,“ uvedla Tereza Vintrová z Vědecké knihovny v Olomouci.

16.5.2016 celý článek
Noc literatury v Olomouci |Právo, 10.5.2016

Již potřetí zavítá ve středu 11. května do Olomouce literární festival Noc literatury, jehož cílem je představit to nejnovější ze světové literatury a ještě k tomu na netradičních místech. Každý rok jsou vybírány úryvky ze současné literatury, která je v češtině teprve čerstvě vydaná nebo se na jejím vydání intenzivně pracuje.

16.5.2016 celý článek
Show must go on! |OL4YOU, 5-6/2016

Tak tato show bude na scéně Moravského divadla Olomouc hodně dlouho... Čekali jsme na ni napjatě, dočkali jsme se, už je konečně tady – ale bohužel beznadějně vyprodaná!

13.5.2016 celý článek
Baletní panorama Pavla Juráše |Opera PLUS, 9.5.2016

Robert Balogh prezentoval publiku celovečernú verziu baletu Queen v polovici apríla (celý názov: Queen – The show must go on!). V Olomouci som začal premýšľať nad fenoménom takéhoto baletu. Je to balet biografický, či ilustrované piesne? – Aký je zmysel takéhoto diela? Čo chce, či čo môže divákovi dať? Ak má divák rád skupinu Queen, pustí si doma CD, či si pustí DVD s top klipmi, či živý záznam koncertu. Nemusí ísť predsa do divadla. Alebo si môže zájsť na koncert nejakej skupiny čo Queen napodobňuje a robí to vkusne a profesionálne. Je to možno zvláštna česká záľuba, tvoriť balet na populárne piesne.

9.5.2016 celý článek
Školáci po představení utíkali z divadla. Kvůli cvičení hasičů |Mladá fronta DNES, 6.5.2016

Takřka úprkem opouštěly včera olomoucké Moravské divadlo téměř čtyři stovky školáků a studentů poté, co zhlédly na jevišti muzikál Noc na Karlštejně. Nikoli však kvůli výkonu pěvců orchestru, ale kvůli hasičům, kteří si vybrali historickou budovu v centru města ke cvičení hromadné evakuace osob.

9.5.2016 celý článek
Hasiči cvičně evakuovali divadlo kvůli požáru |Právo, 6.5.2016

Zásah hasičů zpestřil ve čtvrtek krátce před polednem v Moravském divadle v Olomouci konec dopoledního představení inscenace Noc na Karlštejně, které bylo určeno pro základní a střední školy. Sledovalo jej přibližně 350 žáků, když náhle vstoupila na jeviště inspicientka Marie Burianová a vyzvala diváky k rychlému opuštění sálu. Nic hrozného jim však tentokrát nehrozilo. Hasiči jen procvičovali a ověřovali po simulovaném požáru střechy divadla postupy při likvidaci požáru a evakuaci osob.

9.5.2016 celý článek
Moravské divadlo pohltily plameny. Naštěstí jen cvičně |Olomoucký deník, 6.5.2016

Střechu Moravského divadla Olomouc zachvátil včera po půl dvanácté požár. Uvnitř bylo živo, zrovna se konalo představení. Naštěstí šlo jenom o hasičský nácvik pro podobné nebezpečné situace. Stačil jeden malý fiktivní zkrat jednotky vzduchotechniky na půdě divadla a do pohybu se dal pořádný evakuační kolotoč.

9.5.2016 celý článek
Groteska předvede irský humor, násilí i kocoura Prcíka Tomeše |Olomoucký deník, 6.5.2016

Černý humor, výbuchy násilí i vulgarismy čekají návštěvníky dnešní premiéry inscenace Poručík z Inishmoru v Moravském divadle Olomouc. Hru jednoho z nejúspěšnějších irských dramatiků Martina McDonagha připravil se souborem činohry režisér Robert Bellan.

9.5.2016 celý článek
Poručík z Inishmoru míří na jeviště |Právo, 5.5.2016

Grotesku Poručík z Inishmoru od jednoho z nejvýznamnějších současných irských autorů Martina McDonagha nově nastudoval pod vedením režiséra Roberta Bellana činoherní soubor Moravského divadla v Olomouci. Premiéru bude mít v pátek.

9.5.2016 celý článek
Groteska Poručík z Inishmoru slibuje tarantinovskou poetiku |Mladá fronta DNES, 4.5.2016

Černý humor, ale také drsné scény budou čekat v pátek večer na publikum olomouckého Moravského divadla, které premiérově uvede grotesku Martina McDonagha Poručík z Inishmoru. Inscenaci nejhranějšího britského dramatika irského původu, jehož tvorba má blízko k filmům slavného amerického režiséra Quentina Tarantina, nastudoval s činoherci hostující režisér Robert Bellan. Páteční premiéra začne v 19.00.

9.5.2016 celý článek
„Přípravu jsem měl jednodušší, klipy Queenů hltám odmalička“ |Mladá fronta DNES, 2.5.2016

Sólista baletu Moravského divadla v Olomouci Ivo Jambor propadl hlasu Freddieho Mercuryho, v jehož „kůži“ nyní vystupuje v inscenaci Queen – The Show Must Go On, už v osmi letech. Jeho dalším velkým hobby je posilovna, kde působí jako fitness trenér.

2.5.2016 celý článek
Paruky vytvářejí nejčastěji z asijských vlasů |Olomoucký deník, 2.5.2016

Víte, co je to zlomvázek? Z čeho se vyrábějí paruky? A jak vůbec vypadá zákulisí Moravského divadla v Olomouci? Oku běžného diváka zůstává mumraj za oponou utajený. Redaktorka regionálního Deníku za ni nahlédla, průvodkyní jí byla známá olomoucká herečka Ivana Plíhalová.

2.5.2016 celý článek
Sbírka pomůže vozíčkářům |Olomoucký deník, 2.5.2016

Příspěvkem do sbírky Zasukované tkaničky podpoří dárci osobní asistenty pro handicapované lidi na Olomoucku. Čtrnáctý ročník proběhne dnes a zítra. S pokladničkami vyrazí do ulic Olomouce vozíčkáři, studenti a herci Moravského divadla. Za příspěvek dostanou kolemjdoucí barevné svázané tkaničky. Na sociální služby pro tělesně postižené bude možné přispět i v Zábřehu.

2.5.2016 celý článek