Dnes a zítra
24.5 (ne) sk. YO 16:00

Noc plná světla

»  Derniéra

Světová premiéra opery o naději, lásce a síle oběti

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na balet Romeo a Julie zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Noc plná světla, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 24. 5. 2015.


25.5 (po) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Hrajeme v Divadle hudby Olomouc, vstupenky můžete zakoupit v pokladně MDO, DHO, také rezervovat a zakoupit on-line.

Naše tipy
7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Napsali o nás

1 2 ... 75 další »
Láska vysněná i skutečná |Instinkt, 14.5.2015

Jeden z nejpopulárnějších románů Jane Austenové se dočkal prvního českého divadelního zpracování. Zatímco na filmových plátnech si Emmu před časem zahrála Gwyneth Paltrowová, v Moravském divadle Olomouc dostala příležitost Slovenka Lenka Kočišová.

18.5.2015 celý článek
Nejsložitější bylo skloubit časové nároky tanečníků a dětí |Frýdecko-místecký a třinecký deník, 14.5.2015

Moravské divadlo Olomouc se v třineckém Kulturním domě Trisia představí v sobotu 20. června od 16 hodin s hrou Tarzan – král džungle. Šedesát dětí z Baletního studia při Moravském divadle Olomouc se promění v divoké tanečníky, aby divákům vylíčily příběh o Tarzanovi a zavedli je do říše zvířat, která je konfrontována se světem lidí.

18.5.2015 celý článek
Osobnosti přečtou lidem romány |Olomoucký deník, 13.5.2015

Přečíst si oblíbenou knihu je samo o sobě příjemné. Když vám pasáže slavných románů přečte například herečka Ivana Plíhalová nebo ředitel Moravského divadla Pavel Hekela, může to být ještě lepší.

18.5.2015 celý článek
Herci budou předčítat světovou literaturu pod širým nebem, potkáte je před Českým rozhlasem nebo u Dómu |Olomouc.cz, 11.5.2015

Už tuto středu budou mít Olomoučané jedinečnou příležitost vychutnat si četbu světové literatury pod širým nebem. Úryvky z deseti děl světové literatury představí na čtyřech místech našeho města herci Moravského divadla. Číst se bude před budovou Českého rozhlasu, ve vstupním foyer městské knihovny, na nádvoří Vlastivědného muzea a na nádvoří Arcidiecézního muzea, a to od sedmi do desíti hodin.

18.5.2015 celý článek
Baletní panorama Pavla Juráše |Opera PLUS, 11.5.2015

V sobotu 2. mája sa konala premiéra baletu Spartakus na scéne Moravského divadla Olomouc pre druhé obsadenie, ktoré sa na rad dostalo až teraz (premiéra 6. marca). Nemôžem si pomôcť, ale už niekoľkokrát divadelná prax dala za pravdu, že mimo premiérových večerov sa na scéne odohráva veľakrát oveľa zaujímavejšie predstavenie. Inscenovať Spartaka na malom javisku s malým súborom je veľký risk, ktorý sa však tentoraz choreografovi Robertovi Baloghovi vyplatil. Predstavenie je kompaktné, logické, divadelne zaujímavé i účinné. Slúži mu ku cti, že priznáva, že vychádza z overenej verzie Yuryho Grigorovicha, na rozdiel od iných inscenácií tohto titulu v Česku, ktoré sprosto kopírovali, ale nepriznali.

11.5.2015 celý článek
Herci budou číst úryvky z románů pod širým nebem |Právo, 9.5.2015

Úryvky z nejnovější světové literatury v českém překladu budou moci slyšet lidé 13. května na čtyřech místech pod širým nebem v Olomouci. Čtení na veřejnosti ve večerních hodinách se ujmou herci Moravského divadla (MDO). Akce je součástí literárního festivalu Noc literatury, v krajském městě se poprvé uskutečnila v loňském roce.

11.5.2015 celý článek
Romantická Emma předvede humor i anglické lidové tance |Olomoucký deník, 7.5.2015

Osypky z přemíry romantiky nečekejte, ale trocha lásky a citu se zítra na jeviště Moravského divadla Olomouc přece jen vloudí. Při příležitosti zahájení festivalu Divadelní Flora chystá ansámbl premiéru hry Emma podle románu slavné britské spisovatelky Jane Austenové.

11.5.2015 celý článek
Romantika až za hrob. V Moravském divadle se bude hrát Emma Jane Austenové |Olomouc.cz, 7.5.2015

Moravské divadlo bere své diváky na počátek devatenáctého století na anglický venkov. Právě tady se totiž odehrává slavný román Jane Austenové Emma. Jeho dramatizaci v hlavní roli s Lenkou Kočišovou uvidí publikum poprvé zítra.

11.5.2015 celý článek
Emma bude mít v Olomouci českou premiéru |Právo, 6.5.2015

První divadelní adaptace v ČR se dočká román britské spisovatelky Jane Austenové Emma z roku 1815. Jeho děj se na divadelní jeviště rozhodla přenést dramaturgyně činohry Moravského divadla v Olomouci Markéta Machačíková společně s režisérem Šimonem Dominikem. Premiéra se uskuteční v pátek jako součást slavnostního zahájení mezinárodního festivalu Divadelní Flora.

11.5.2015 celý článek
Mozart i fenomén Queen. Divadlo láká na sezonu |Mladá fronta DNES, 2.5.2015

Kouzelná flétna, pocta kapele Queen, ale i několik her současných dramatiků se objeví na repertoáru Moravského divadla v Olomouci v příští sezoně. Divadlo nabídne svým divákům celkem jedenáct premiér.

4.5.2015 celý článek
Turandot opět na Šternberském hradě |Právo, 28.4.2015

Soubor opery a operety olomouckého Moravského divadla se znovu představí v atraktivním prostředí areálu hradu Šternberk. Uvede tu Pucciniho operu Turandot.

4.5.2015 celý článek
Muzikál už není, když… |Divadelní noviny, 28.4.2015

V Olomouci běžně hraje muzikálovou a operetní klasiku operní soubor. V činohře zakonkurovali nasazením Šakalích let Ivana Hlase, Petra Šabacha, Petra Jarkovského a Jana Hřebejka (premiéra 27. března). K režii se v tuzemsku po dlouhé době vrátil Luděk Golat a příběh komentoval připsanými vzpomínkami zestárlých aktérů, kteří dnes nakupují v supermarketu a mají hluboko do kapsy.

4.5.2015 celý článek
Trocha erotiky, Shakespeare, Kouzelná flétna i návrat Mercuryho. Moravské divadlo představilo novou sezonu |Olomouc.cz, 28.4.2015

Jedenáct premiér si pro nadcházející sezonu připravilo Moravské divadlo. Největším hitem bude zřejmě vzkříšení fenoménu Queen: už téměř legendární balet se vrátí i s Ivo Jamborem v roli Freddieho Mercuryho. Nezaostane ani činohra: ta slibuje letos hlavně novodobé autory, dojde ale i na klasiku v podání Shakespearovy Bouře. A protože rok 2016 bude ve znamení 260. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta, zareaguje na to i soubor opery uvedením Kouzelné flétny. Prodej předplatného začíná už příští týden.

4.5.2015 celý článek
Pád Antikrista jako vize apokalypsy |Týdeník Rozhlas, 27.4.2015

Hostování ve Švýcarsku, ocenění ředitelky festivalu Opera 2015, první spolupráce olomouckých sólistů s režisérem Janem Antonínem Pitínským - to vše provázelo a provází inscenaci opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista. Moravské divadlo ji uvedlo v premiéře loni v říjnu a mikrofony Českého rozhlasu u toho nemohly chybět, jde totiž o první nastudování tohoto opusu v Česku. Záznam uvádí Vltava v Operním večeru.

29.4.2015 celý článek
Komedie „Když se zhasne“ rozsvítila Divišovo divadlo |Orlický deník, 24.4.2015

Veleúspěšná komedie Moravského divadla Olomouc dobyla Žamberk! Historicky první představení činoherního souboru Moravského divadla ve vyprodaném Divišově divadle bylo odměněno nadšeným aplausem a výbuchy smíchu!

29.4.2015 celý článek