Napsali o nás

Olomoučtí baseballisté uctili válečné veterány, dorazil i pětadevadesátiletý generál Emil Boček |Olomouckadrbna.cz, 11.6.2018

Olomoucký baseballový areál hostil v sobotu 9. června unikátní událost, při které vzdali hold válečným veteránům a současným vojákům Armády ČR nejen baseballisté ale i široká veřejnost. Akce s názvem Army Veteran Day se zúčastnili například hrdinové druhé světové války, jako jsou poslední český žijící stíhač RAF generál Emil Boček či plukovník Ivan Solovka, kteří letos oslavují 95 let.

18.6.2018 celý článek
Moravské divadlo v Olomouci se po třiceti letech vrací ke komické opeře Don Pasquale |Český rozhlas.cz, 8.6.2018

Komická opera Gaetana Donizettiho Don Pasquale bude posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc ve stávající sezoně. Na jeviště se vrací po téměř třiceti letech.

11.6.2018 celý článek
Don Pasquale otestuje smysl pro humor |Mladá fronta DNES, 8.6.2018

Starý mládenec se rozhodne oženit, krátce po svatbě mu však jeho mladá manželka začne dělat ze života peklo. A Don Pasquale přemýšlí, jak by se jí co nejrychleji zbavil. Komická opera Gaetana Donizettiho Don Pasquale bude posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc v letošní sezoně. Inscenaci připravil Václav Věžník, legenda české operní režie. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční dnes a zítra v 19 hodin.

11.6.2018 celý článek
Do Olomouce se vrací Don Pasquale |Olomoucký deník, 7.6.2018

Starý mládenec se ožení, hned po svatbě mu ale začne jeho manželka dělat ze života peklo. Don Pasquale tak přemýšlí, jak by se jí zase zbavil. Komická opera Gaetana Donizettiho s názvem Don Pasquale bude letos posledním premiérovým titulem Moravského divadla Olomouc. Inscenaci připravil Václav Věžník, legenda české operní režie. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. V titulní roli alternují Jiří Přibyl a David Szendiuch. Premiéra se uskuteční zítra v 19 hodin, druhá pak o den později ve stejný čas.

11.6.2018 celý článek
Olomoucké divadlo uvede Donizettiho operu Don Pasquale |Týden.cz, 6.6.2018

Premiéru inscenace komické opery Gaetana Donizettiho Don Pasquale uvede na závěr letošní sezony Moravské divadlo Olomouc. Na jeho jeviště se slavná opera vrací téměř po 30 letech. Titul nastudoval Václav Věžník, legenda české operní režie, řekl v úterý novinářům ředitel Moravského divadla Pavel Hekela. Opera Don Pasquale z roku 1843 bude mít v Moravském divadle Olomouc premiéru v pátek 8. června.

11.6.2018 celý článek
Herci čtou dětem, aby podnítili zájem o knížky |Olomoucký deník, 5.6.2018

Podnítit zájem školáků i předškoláků o knihy se rozhodla Základní škola a Mateřská škola Střeň originálním způsobem. Pozvala na dnešek populární herce z činoherního souboru Moravského divadla Olomouc, kteří budou dětem ve třídě číst.

11.6.2018 celý článek
Moravské divadelní léto oživí Olomouc |Právo, 5.6.2018

I o letních prázdninách budou moci lidé v Olomouci spatřit herce Moravského divadla v akci, a to na scéně pod širým nebem v rámci 2. ročníku festivalu Moravské divadelní léto, který začne 24. srpna.

11.6.2018 celý článek
Písně Jarka Nohavici, láska i hanácký dialekt? To jsou Boží mlýny |Divá báze.cz, 2.6.2018

„Boži mlény meló, ale zato se nigdá nemilijó.“ – Hanácký dialekt zní na posledním premiérovém představení Moravského divadla Olomouc Boží mlýny. Dílo Jana Vrby, z roku 1919, se dočkalo vůbec prvního divadelního zpracování. Představení je navíc doplněno písněmi Jaromíra Nohavici.

4.6.2018 celý článek
Den dětí s Královnou Koloběžkou |Olomoucký deník, 31.5.2018

K oslavám Mezinárodního dne dětí se v neděli připojí i Moravské divadlo Olomouc. Od 10 hodin uvede pohádkové představení Královna Koloběžka první od Jana Wericha, kterou napsal na motivy známého příběhu Chytrá horákyně.

4.6.2018 celý článek
Divadelní léto pod širým nebem |Olomoucký deník, 31.5.2018

Moravské divadlo Olomouc nabídne prázdninovou scénu pod širým nebem. V pátek 24. srpna odstartuje druhý ročník festivalu Moravské divadelní léto. Během pěti dnů nabídne na Fortu Křelov a Korunní pevnůstce v Olomouci inscenaci Cyrano z Bergeracu, jubilejní sté uvedení Sluhy dvou pánů i hrdiny kresleného seriálu Jaroslava Foglara Rychlé šípy.

4.6.2018 celý článek
Moravské divadlo chystá open air festival. Představí Cyrana z Bergeracu |Týden.cz, 31.5.2018

Premiéru inscenace Cyrano z Bergeracu pod širým nebem, populární muzikál Noc na Karlštejně , ale i sté uvedení Sluhy dvou plánů představí Moravské divadlo Olomouc na sklonku prázdnin na svém divadelním open air festivalu. Uskuteční se na atraktivních místech Olomouce a v okolí - ve fortu Křelov a v Korunní pevnůstce, řekl mluvčí divadla David Kresta. Pro Olomoučany to bude již druhý divadelní festival v srpnu, na začátku měsíce chystá na parkánech své shakespearovské léto Divadlo Tramtarie.

4.6.2018 celý článek
Cyrana z Bergeracu nebo sté uvedení Sluhy dvou pánů uvidíme v Olomouci pod širým nebem |Olomoucká drbna.cz, 30.5.2018

Premiéru inscenace Cyrano z Bergeracu pod širým nebem, populární muzikál Noc na Karlštejně, ale i sté uvedení Sluhy dvou plánů představí Moravské divadlo Olomouc na sklonku prázdnin na svém divadelním open - air festivalu. Uskuteční se na atraktivních místech Olomouce a v okolí - ve fortu Křelov a v Korunní pevnůstce, řekl mluvčí divadla David Kresta. Pro Olomoučany to bude již druhý divadelní festival v srpnu, na začátku měsíce chystá na parkánech své shakespearovské léto Divadlo Tramtarie.

4.6.2018 celý článek
V kavárně divadla v Olomouci jsou vystaveny snímky tanečníků |Blesk.cz, 30.5.2018

Netradiční portréty tanečníků zdobí ode dneška kavárnu divadelního klubu Moravského divadla v Olomouci. Jejich autorem je fotograf Jakub Sobotka, který je spjat s festivalem současného tance Tanecvalmez. Cyklus snímků nese název Performers a zaměřuje se na tanečníky předních českých i zahraničních souborů současného tance. Výstava potrvá do 29. června.

4.6.2018 celý článek
Za hnutí Společně jde do podzimních voleb Ivana Plíhalová i Pavel Hekela |Olomoucký deník, 24.5.2018

Nové hnutí Společně, které vstoupilo na olomouckou politickou scénu koncem března, už zveřejnilo svou kandidátku pro podzimní komunální volby. Kromě iniciátora hnutí Roberta Runtáka a lídra Stanislava Fleka jsou na ní i některá známá jména, například herečka a zastupitelka Ivana Plíhalová nebo ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.

28.5.2018 celý článek
Tanečně výstavní premiéra SOBOTKY v Olomouci hned nadvakrát! |Taneční magazín.cz, 22.5.2018

V olomoucké kavárně divadelního klubu Moravského divadla na Horním náměstí bude od 30. května do 29. června 2018 ke zhlédnutí cyklus fotografií Jakuba Sobotky „Performers“. Přijďte si i vy prohlédnout netradiční civilní portréty tanečníků, předních českých i zahraničních souborů současného tance, ideálně hned dvakrát. Po dvou týdnech budou totiž vystavené fotografie vyměněny za další z rozsáhlého cyklu portrétů více než čtyřiceti umělců.

28.5.2018 celý článek