Dnes a zítra
24.2 (so) sk. X 19:00

Zvonokosy

Muzikál

25.2 (ne) sk. - 19:00

Jméno

»  Rodinné divadlo

Nepodceňujme sílu rodného listu

Naše tipy
27.2 (út) sk. B 19:00

Řecké pašije

»  Senioři -30%

Opera o čtyřech jednáních v českém znění

3.3 (so) sk. - 19:00

Spartakus

»  Senioři -30%

Balet z historie antického Říma

14.3 (st) sk. ST 19:00

Řecké pašije

Opera o čtyřech jednáních v českém znění

7.4 (so) sk. - 19:00

Labutí jezero

Perla klasického baletu

Napsali o nás

Bitva o pisoár začíná! Na olomoucké jeviště se po více než třiceti letech vrací muzikál ZVONOKOSY |Tisková zpráva

Malým městečkem v jihofrancouzském Beaujolais otřásl skandál. Považte – zdejší starosta se rozhodl, že za veřejné peníze nechá na náměstí vybudovat pisoár. Stavba rozdělila obyvatele Zvonokos na dva nesmiřitelné tábory – Záchodobijce a Záchodomilce. Taková je výchozí situace muzikálu Zvonokosy, který patří k nejpopulárnějším zástupcům žánru u nás. Na jeviště Moravského divadla se titul vrací po více než třiceti letech. Režie se ujala Dagmar Hlubková, autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Premiéra se uskuteční v pátek 23. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

20.2.2018 celý článek
Ernani v cirkusu |Divá báze.cz, 16.2.2018

Giuseppe Verdi zkomponoval operu Ernani na základě libreta Francesca Marii Piaveho, který vycházel z původního veršovaného dramatu Victora Huga. V polovině devatenáctého století šlo o jeho nejhranější dílo, které se později objevilo v repertoáru většiny významných operních scén. Také Moravské divadlo má s Verdiho hudbou bohaté zkušenosti. V současné době je již třetím rokem trvalou součástí programu Rigoletto, dříve zde byla uváděna La traviata či Nabucco. Ovšem Ernaniho na konci roku 2017 uvedlo Moravské divadlo vůbec poprvé v historii svého fungování.

19.2.2018 celý článek
Cirkusový klaun Ernani |Divadelní noviny.cz, 6.2.2018

Po téměř sto sedmdesáti letech se Verdiho Ernani dočkal opětovného uvedení v opeře Moravského divadla v Olomouci. Jde o vyčpělou a poněkud krkolomnou romantickou rytírnu, jež u nás nemá inscenační tradici: hrála se sice v roce 2013 v Ostravě, předtím však jen v hloubi šedesátých let v Opavě a Liberci. Olomoucký tvůrčí tým to pochopil jako příležitost pracovat bez zátěže diváckého očekávání a pustil se za Ernanim sympaticky vlastní cestou: škoda jen, že vede tak trochu do slepé uličky.

12.2.2018 celý článek
Novorozencům v inkubátorech zní do uší pohádkové příběhy |Doktorka.cz, 5.2.2018

V inkubátorech porodnice Fakultní nemocnice Olomouc zní pohádkové příběhy, které pomáhají zklidnit předčasně narozené děti. Zdravotníci pomocí nahraných pohádek navozují u dětí pocit bezpečí a klidu, řekl ČTK mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Herec Moravského divadla Olomouc Petr Kubes v závěru loňského roku namluvil jak pohádky klasické, tak od současných autorů. Miminka tak mohou poslouchat známé příběhy O Červené Karkulce, O kůzlátkách, O budce, ale i novější pohádky Marie Kubátové, Jindřišky Ptáčkové, Ljuby Štíplové a Eduarda Petišky.

12.2.2018 celý článek
Martin Štolba: Srdcem i hlavou! |Opera PLUS, 3.2.2018

Do svého současného angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde barytonista Martin Štolba debutoval jako Ford ve Verdiho Falstaffovi v roce 2012, doputoval přes operní sbor v brněnském Národním divadle a především přes operetní soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Opeře, operetě, koncertům, jakož i žánrům na jejich pomezí se věnuje pravidelně. V Opavě, Ostravě, Brně, Plzni či v Českých Budějovicích…

5.2.2018 celý článek
Moravské divadlo má dvě nominace na Thálii |Právo, 3.2.2018

Dvě nominace má Moravské divadlo v Olomouci na zisk Ceny Thálie za loňský rok. Do širší nominace se probojovali sólista opery a operety Jakub Rousek za ztvárnění Manoliose v inscenaci Řecké pašije a sólista baletu Paul Oliver za ztvárnění Petruccia v inscenaci Zkrocení zlé ženy.

5.2.2018 celý článek
Rousek a Oliver, dva nominovaní na Thálii |Mladá fronta DNES, 2.2.2018

Dva olomoučtí umělci se probojovali do širší nominace na Ceny Thálie, které v těchto dnech vyhlásila Herecká asociace. O prestižní ocenění se uchází sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jakub Rousek za ztvárnění Manoliose v inscenaci Řecké pašije a sólista baletu Paul Oliver za roli Petruccia ve Zkrocení zlé ženy.

5.2.2018 celý článek
Koloběžka v divadle |5plus2, 2.2.2018

Moudrá Zdenička, král, který má rád hádanky... Především na dětské publikum zacílilo svým novým titulem olomoucké Moravské divadlo. Připravilo totiž publiku známou pohádku Královna Koloběžka první. Inscenaci, ve které nechybí humor Jana Wericha, písničky, ale také speciální choreografie pro koloběžku, nastudoval se svými kolegy člen činohry Jan Ťoupalík.

5.2.2018 celý článek
V nominaci na Thálii jsou dva umělci z Olomouce |Olomoucký deník, 1.2.2018

Herecká asociace včera vyhlásila nominace na Ceny Thálie. V širší nominaci jsou sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jakub Rousek (nahoře) a sólista baletu Paul Oliver.

5.2.2018 celý článek
Na jeviště přijede Koloběžka |Olomoucký deník, 27.1.2018

Pohádka plná písniček se brzy objeví na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Královna Koloběžka první bude však jiná než známá filmová pohádka z osmdesátých let, vycházet bude přímo z knihy Jana Wericha. Kromě humoru pro děti i dospělé se diváci mohou těšit i na písničky a speciální choreografii pro koloběžku. „Myslím si, že pohádka bez písniček je jako romantický film bez Hugha Granta,“ řekl s úsměvem Jan Ťoupalík, člen činohry divadla, který hru režíruje a ujal se i dramatizace původní předlohy a písňových textů. Premiéra je tuto neděli v 10 hodin.

29.1.2018 celý článek
Na jevišti Královna Koloběžka první |Právo, 27.1.2018

Zejména děti, ale určitě i dospělé diváky potěší v neděli Moravské divadlo v Olomouci. Uvede premiéru své nové inscenace pohádky Jana Wericha Královna Koloběžka první, v níž autor s poetikou sobě vlastní poupravil pohádku Boženy Němcové Chytrá horákyně.

29.1.2018 celý článek
V hlavní roli Koloběžka první |Mladá fronta DNES, 27.1.2018

Pohádka nejen pro děti. Do olomouckého Moravského divadla dorazí zítra Královna Koloběžka první. Inscenaci, v níž nebude chybět humor Jana Wericha, písničky, ale také speciální choreografie pro koloběžku, nastudoval se svými kolegy člen činohry Jan Ťoupalík. Premiéra pohádky se uskuteční v neděli v 10.00, nejbližší repríza ve stejný den ve 14 hodin.

29.1.2018 celý článek
Významný slovenský režisér uvedl novelu Petr a Lucie v Moravském divadle Olomouc |EuroZprávy.cz, 25.1.2018

Jedno z nejkrásnějších děl světové literatury dvacátého století, novelu Romaina Rollanda Petr a Lucie, adaptoval v Moravském divadle Olomouc legedární slovenský režisér Marián Pecko. Hlavní role milenců, kteří utíkají před hrůzami první světové války, ztvárnili Kristýna Krajíčková a Marek Pešl.

29.1.2018 celý článek
Moravské divadlo uvede Werichovu Královnu Koloběžku první |Blesk.cz, 25.1.2018

Do pohádkového světa Jana Wericha zavede diváky tuto neděli Moravské divadlo v Olomouci. Chystá premiéru inscenace Královna Koloběžka první. Pohádku určenou pro malé i dospělé diváky připravil člen činohry Jan Ťoupalík. Ujal se také dramatizace pohádky. Představení provázejí písničky a speciální choreografie pro koloběžku, řekli dnes novinářům zástupci divadla.

29.1.2018 celý článek
Dětem v inkubátorech namluvil pohádky. Natáčel je v rozhlase |5plus2, 19.1.2018

Na začátku toho příběhu byla především dobrá vůle. A ta divadelnímu a rozhlasovému herci z Olomouce Petru Kubesovi rozhodně nechybí. Namluvil totiž pohádky pro novorozence v inkubátorech Fakultní nemocnice Olomouc.

22.1.2018 celý článek