Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Napsali o nás
Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Napsali o nás

1 2 ... 65 další »
Ředitel a divadelník Pavel Hekela |Olomoucký deník, 26.7.2014

Pavel Hekela nastoupil jako ředitel Českého rozhlasu Olomouc 1. ledna roku 2000. Rozhlasovou práci poznal v soukromém rádiu Pohoda, kde působil jako lektor moderátorů a později jako ředitel. Zkušenosti získal také z pořadu, který moderoval jednou týdně na vlnách olomouckého veřejnoprávního rozhlasu. Vlastně už na DAMU se setkal s předmětem, v němž se studenti herectví učili práci s mikrofonem. K herectví se zase dostal díky legendární olomoucké učitelce dramatického oboru na Lidové škole umění Žerotín paní Věře Pánkové. Byl mezi řadou těch, kteří se z této olomoucké umělecké líhně úspěšně etablovali v divadelních a dalších příbuzných profesích.

28.7.2014 celý článek
Baletní sólistka Mrózková: Kritika k baletu patří, nikdy jsem s ním ale seknout nechtěla |Olomoucký deník, 22.7.2014

Renátu Mrózkovou, sólistku a hvězdu olomouckého baletu, znáte z Carmen, Fridy, Edith, Romea a Julie, prostě ze všech krásných představení baletu Moravského divadla v Olomouci. Jak se sympatická a krásná tanečnice stala baletkou? Jaký je životní styl tanečníků a jak tvrdě musejí trénovat? Na kterou roli nejraději vzpomíná? Čtěte v exkluzivním rozhovoru pro Deník senior.

28.7.2014 celý článek
Barokní opera i hity Semaforu zazní v Olomouci „open air“ |Mladá fronta DNES, 14.7.2014

Bratislavský soubor zpestří Olomoučanům letošní ročník Olomouckých divadelních prázdnin. Divákům se na scénách představí během přehlídky také domácí Moravské divadlo v Olomouci či divadlo Tramtarie. Letošní ročník pozve celkem na sedm titulů a k tomu koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Přehlídka se uskuteční poslední srpnový týden, vstupenky jsou již v prodeji.

16.7.2014 celý článek
Moravskému divadlu se loni dařilo |Právo, 3.7.2014

Mírný nárůst počtu diváků zaznamenalo v uplynulé sezóně Moravské divadlo v Olomouci. Zavítalo do něj přes 93 tisíc diváků, což je o téměř pět procent více než v předchozí sezóně. Tržby opět dosáhly hranice 16 miliónů korun.

5.7.2014 celý článek
Moravské divadlo končí sezónu |Právo, 24.6.2014

Předpremiérou konverzační komedie Najdeme se na Ztracené uzavře ve středu v 19.00 hodin letošní sezónu Moravské divadlo v Olomouci. Hra, která se odehrává v Olomouci, je podle jejích autorů Michaely Doleželové a Romana Vencla šitá na míru olomoucké činohře.

30.6.2014 celý článek
Nová komedie nabídne početné obsazení a městské prostředí |Olomoucký deník, 24.6.2014

Zkusí se vrátit v čase, trochu si zahrají s osudem a ještě při tom pořádně polechtají bránice diváků, kteří zítra zavítají do Moravského divadla Olomouc. Všichni členové souboru činohry se totiž s letošní sezonou rozloučí předpremiérou komedie Najdeme se na Ztracené, kterou přímo pro ně napsala oblíbená autorská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl.

30.6.2014 celý článek
Moravské divadlo má další hitovku: komedie Najdeme se na Ztracené vás zvedne ze židliček |Olomouc.cz, 26.6.2014

Světe div se, ve své poslední letošní novince nás Moravské divadlo nebere ani do sedmnáctého, devatenáctého, dokonce ani dvacátého století. Míříme do současnosti a ještě ke všemu do Olomouce. Šéf činohry Michael Tarant udělal tu nejlepší možnou věc: po předchozích úspěších autorského dua Michaela Doleželová a Roman Vecl (s věčně vyprodanými hrami Královny a Když se zhasne) u mladých tvůrců objednal hru přímo na míru. A nechal je si ji i zinscenovat. Nasadit mu na hlavu zlatou korunu za tu odvahu! Protože tohle se opravdu vydařilo.

27.6.2014 celý článek
Moravské divadlo zavře sezonu autorskou komedií Najdeme se na Ztracené dua Doleželová a Vencl |Olomouc.cz, 24.6.2014

Poslední letošní novinka Moravského divadla bude opravdu exkluzivní. Souboru na míru napsaná komedie Najdeme se na Ztracené je dílem autorské dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl. Talentovaní dramatici, kteří se svými tituly Když se zhasne a Královny vyprodávají jedno představení za druhým, se chopili i režie nové inscenace. Ta slibuje hlavně osobitý inteligentní humor.

25.6.2014 celý článek
Autoři divadelních hitů Doleželová a Vencl: Prosadit se s komediemi je nesmírně těžké, cesta k uznání trvala deset let |Olomouc.cz, 21.6.2014

Cesta na velká jeviště trvala autorské dvojici Michaela Doleželová a Roman Vencl deset let. Moravské divadlo ve středu poprvé uvede jejich novinku šitou olomoucké scéně na míru: Najdeme se na Ztracené. Bude to komedie, slibují. A rozpovídají se nejen o chystané novince, ale také o těžkém boji, který museli zvládnout, aby se dostali až sem i snech do budoucna.

23.6.2014 celý článek
Do voleb jdou fotbalista Hapal i herečka Plíhalová |Právo, 21.6.2014

Do komunální politiky se chystá bývalý fotbalový reprezentant, nyní kouč prvoligové slovenské Senice Pavel Hapal (44). Bude kandidovat v Olomouci za ODS. Na její kandidátce, která čítá 45 jmen, mu patří třináctá příčka.

23.6.2014 celý článek
Areálem hradu bude znít slavný muzikál |Olomoucký deník, 19.6.2014

Populární hity Lásko má, já stůňu nebo Do věží z muzikálu Noc na Karlštejně si dnes vychutnají posluchači v areálu Státního hradu Šternberk. Návštěvníky zde od 20.30 čeká open­ air představení v romantickém prostředí, v němž jim zazpívají členové souboru opery a operety Moravského divadla.

23.6.2014 celý článek
RECENZE: Falstaff se divákům zasměje. Oni jemu také |Topzine.cz, 21.6.2014

V Moravském divadle Olomouc je již několik měsíců možnost navštívit komickou operu Falstaff režírovanou Andreou Hlinkovou. Falstaffův příběh publikum baví více než dvě hodiny a nenechá jej ani na chvíli pochybovat o výborných výkonech sólistů.

23.6.2014 celý článek
Video ukáže zajímavé památky |5plus2, 13.6.2014

Mariánský sloup, který stojí před prostějovským muzeem, je z roku 1714. Sochu Panny Marie jako Matky Božské Milosti věnoval městu tehdejší význačný advokát Karel Schllenberger, který pracoval ve službách knížat z Lichtenštejna. O historii této památky nyní vznikl krátký dokumentární film, který je jednou z prvních epizod projektu Památky Dnes.

16.6.2014 celý článek
Prázdniny s divadlem budou letos už popáté |Radniční listy 6/2014

Poslední srpnový týden je vyhrazený pro již pátý ročník letního minifestivalu Olomoucké divadelní prázdniny. Aktuální ročník nabídne sedm titulů a k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu Olomouc se od pondělí 25. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín. Festival se koná pod záštitou náměstka primátora Jana Holpucha. Vstupenky na představení jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc.

16.6.2014 celý článek
Když jsem na jevišti, každá bolest zmizí |Olomoucký deník, 12.6.2014

Krásné baletní sukýnky a špičky, ale také dřina na sále a bolavé prstyna nohou. To jsou dvě strany jednoho světa baletky Lenky Kuzněcovové, která už pátou sezonu tančí v Moravském divadle Olomouc. Jak ale sama říká, v okamžiku, kdy je na jevišti, každá bolest zmizí a jediné, čím se nechá unášet, je hudba a atmosféra představení. „Tanec je pro mě splněný sen. Už jako malá jsem nechtěla nic jiného, než si zatančit na jevišti před publikem. Když jsem v šesti letech začínala, neviděla jsem v trénincích dril, ale cestu k získání všech dovedností, které měli naši trenéři,“ popisuje své první setkání s baletem Lenka Kuzněcovová.

16.6.2014 celý článek