Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

6.11 (čt) sk. - 19:00

Macbeth

Poutavé taneční historické drama

18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Napsali o nás

1 2 ... 65 další »
Kabelku většinou nosím do roztrhání. Až pak si pořídím novou |Olomoucký deník, 8.8.2014

Kabelku, která pomůže při charitativním veletrhu Deníku, našla v šatníku i herečka Ivana Plíhalová a již podruhé se do projektu zapojila. V prvním ročníku potěšila některou z nakupujících dam doplňkem v originální barvě a letos vsadila na decentní hnědou.

11.8.2014 celý článek
Olomoucké divadelní prázdniny nabízejí sedm představení |Právo, 5.8.2014

Poslední srpnový týden se ve Vlastivědném muzeu v Olomouci uskuteční již pátý ročník letního minifestivalu Olomoucké divadelní prázdniny. Nabídne sedm představení a k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou.

11.8.2014 celý článek
Ředitel a divadelník Pavel Hekela |Olomoucký deník, 26.7.2014

Pavel Hekela nastoupil jako ředitel Českého rozhlasu Olomouc 1. ledna roku 2000. Rozhlasovou práci poznal v soukromém rádiu Pohoda, kde působil jako lektor moderátorů a později jako ředitel. Zkušenosti získal také z pořadu, který moderoval jednou týdně na vlnách olomouckého veřejnoprávního rozhlasu. Vlastně už na DAMU se setkal s předmětem, v němž se studenti herectví učili práci s mikrofonem. K herectví se zase dostal díky legendární olomoucké učitelce dramatického oboru na Lidové škole umění Žerotín paní Věře Pánkové. Byl mezi řadou těch, kteří se z této olomoucké umělecké líhně úspěšně etablovali v divadelních a dalších příbuzných profesích.

28.7.2014 celý článek
Baletní sólistka Mrózková: Kritika k baletu patří, nikdy jsem s ním ale seknout nechtěla |Olomoucký deník, 22.7.2014

Renátu Mrózkovou, sólistku a hvězdu olomouckého baletu, znáte z Carmen, Fridy, Edith, Romea a Julie, prostě ze všech krásných představení baletu Moravského divadla v Olomouci. Jak se sympatická a krásná tanečnice stala baletkou? Jaký je životní styl tanečníků a jak tvrdě musejí trénovat? Na kterou roli nejraději vzpomíná? Čtěte v exkluzivním rozhovoru pro Deník senior.

28.7.2014 celý článek
Barokní opera i hity Semaforu zazní v Olomouci „open air“ |Mladá fronta DNES, 14.7.2014

Bratislavský soubor zpestří Olomoučanům letošní ročník Olomouckých divadelních prázdnin. Divákům se na scénách představí během přehlídky také domácí Moravské divadlo v Olomouci či divadlo Tramtarie. Letošní ročník pozve celkem na sedm titulů a k tomu koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Přehlídka se uskuteční poslední srpnový týden, vstupenky jsou již v prodeji.

16.7.2014 celý článek
Operetní soirée v Olomouci chtělo pobavit. A dařilo se |Topzine.cz, 10.7.2014

Moravské divadlo Olomouc představilo svým návštěvníkům Operetní soirée. Necelé dvě hodiny dlouhé představení přibližuje životy a díla čtyř významných operetních skladatelů. Bylo milé, nikoli však dokonalé.

11.7.2014 celý článek
Moravskému divadlu se loni dařilo |Právo, 3.7.2014

Mírný nárůst počtu diváků zaznamenalo v uplynulé sezóně Moravské divadlo v Olomouci. Zavítalo do něj přes 93 tisíc diváků, což je o téměř pět procent více než v předchozí sezóně. Tržby opět dosáhly hranice 16 miliónů korun.

5.7.2014 celý článek
Moravské divadlo končí sezónu |Právo, 24.6.2014

Předpremiérou konverzační komedie Najdeme se na Ztracené uzavře ve středu v 19.00 hodin letošní sezónu Moravské divadlo v Olomouci. Hra, která se odehrává v Olomouci, je podle jejích autorů Michaely Doleželové a Romana Vencla šitá na míru olomoucké činohře.

30.6.2014 celý článek
Nová komedie nabídne početné obsazení a městské prostředí |Olomoucký deník, 24.6.2014

Zkusí se vrátit v čase, trochu si zahrají s osudem a ještě při tom pořádně polechtají bránice diváků, kteří zítra zavítají do Moravského divadla Olomouc. Všichni členové souboru činohry se totiž s letošní sezonou rozloučí předpremiérou komedie Najdeme se na Ztracené, kterou přímo pro ně napsala oblíbená autorská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl.

30.6.2014 celý článek
Moravské divadlo má další hitovku: komedie Najdeme se na Ztracené vás zvedne ze židliček |Olomouc.cz, 26.6.2014

Světe div se, ve své poslední letošní novince nás Moravské divadlo nebere ani do sedmnáctého, devatenáctého, dokonce ani dvacátého století. Míříme do současnosti a ještě ke všemu do Olomouce. Šéf činohry Michael Tarant udělal tu nejlepší možnou věc: po předchozích úspěších autorského dua Michaela Doleželová a Roman Vecl (s věčně vyprodanými hrami Královny a Když se zhasne) u mladých tvůrců objednal hru přímo na míru. A nechal je si ji i zinscenovat. Nasadit mu na hlavu zlatou korunu za tu odvahu! Protože tohle se opravdu vydařilo.

27.6.2014 celý článek
Moravské divadlo zavře sezonu autorskou komedií Najdeme se na Ztracené dua Doleželová a Vencl |Olomouc.cz, 24.6.2014

Poslední letošní novinka Moravského divadla bude opravdu exkluzivní. Souboru na míru napsaná komedie Najdeme se na Ztracené je dílem autorské dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl. Talentovaní dramatici, kteří se svými tituly Když se zhasne a Královny vyprodávají jedno představení za druhým, se chopili i režie nové inscenace. Ta slibuje hlavně osobitý inteligentní humor.

25.6.2014 celý článek
Autoři divadelních hitů Doleželová a Vencl: Prosadit se s komediemi je nesmírně těžké, cesta k uznání trvala deset let |Olomouc.cz, 21.6.2014

Cesta na velká jeviště trvala autorské dvojici Michaela Doleželová a Roman Vencl deset let. Moravské divadlo ve středu poprvé uvede jejich novinku šitou olomoucké scéně na míru: Najdeme se na Ztracené. Bude to komedie, slibují. A rozpovídají se nejen o chystané novince, ale také o těžkém boji, který museli zvládnout, aby se dostali až sem i snech do budoucna.

23.6.2014 celý článek
Do voleb jdou fotbalista Hapal i herečka Plíhalová |Právo, 21.6.2014

Do komunální politiky se chystá bývalý fotbalový reprezentant, nyní kouč prvoligové slovenské Senice Pavel Hapal (44). Bude kandidovat v Olomouci za ODS. Na její kandidátce, která čítá 45 jmen, mu patří třináctá příčka.

23.6.2014 celý článek
Areálem hradu bude znít slavný muzikál |Olomoucký deník, 19.6.2014

Populární hity Lásko má, já stůňu nebo Do věží z muzikálu Noc na Karlštejně si dnes vychutnají posluchači v areálu Státního hradu Šternberk. Návštěvníky zde od 20.30 čeká open­ air představení v romantickém prostředí, v němž jim zazpívají členové souboru opery a operety Moravského divadla.

23.6.2014 celý článek
RECENZE: Falstaff se divákům zasměje. Oni jemu také |Topzine.cz, 21.6.2014

V Moravském divadle Olomouc je již několik měsíců možnost navštívit komickou operu Falstaff režírovanou Andreou Hlinkovou. Falstaffův příběh publikum baví více než dvě hodiny a nenechá jej ani na chvíli pochybovat o výborných výkonech sólistů.

23.6.2014 celý článek