Dnes a zítra
21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

22.4 (st) sk. - 19:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

Naše tipy
21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

2.5 (so) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

24.5 (ne) sk. YO 16:00

Noc plná světla

»  Derniéra

Světová premiéra opery o naději, lásce a síle oběti

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na balet Romeo a Julie zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Noc plná světla, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 24. 5. 2015.


7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Napsali o nás

1 2 ... 74 další »
Hraběnka Marica se vrací. V čardášové operetě |Mladý fronta DNES, 18.4.2015

Valčík i čardáš zazní na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Na jeho prkna se vrací opereta maďarského skladatele Emmericha Kálmána Hraběnka Marica. Slavný kus patří k posledním velkým klasickým operetám.

20.4.2015 celý článek
Operetu okoření i cimbálovka |Olomoucký deník, 17.4.2015

Lásku se šťastným koncem okořeněnou maďarským čardášem a českou cimbálovkou dnes prožijí hrdinové operety Hraběnka Marica, kterou premiérově uvede Moravské divadlo Olomouc. Klasické dílo maďarského skladatele Emmericha Kálmána chystá kromě energických výkonů zpěvaček Eleny Gazdíkové a Ley Vítkové také taneční čísla a operetní hity Joj, cigán či Tam, kde je Varaždín.

20.4.2015 celý článek
Hraběnka Marica se po letech vrací na scénu Moravského divadla |Divá báze, 16.4.2015

Druhá nejpopulárnější opereta skladatele Emmericha Kálmána Hraběnka Marica se po šestnácti letech opět vrací na olomouckou operetní scénu. Hraběnka Marica je v Olomouci velmi oblíbeným kusem, o čemž svědčí již její šesté uvedení. Režie se ujala zkušená Dagmar Hlubková, která je olomouckým divákům známá díky muzikálu Noc na Karlštejně, který taktéž režírovala. Premiéra této klasické operety se uskuteční v pátek 17. dubna v Moravském divadle Olomouc přesně v 19 hodin. Diváci, kteří nestihnou premiéru, mají možnost zhlédnout inscenaci o den později ve stejný čas.

20.4.2015 celý článek
V Olomouci hrají muzikál Šakalí léta |Lidové noviny, 17.4.2015

Pořádnou dávku rokenrolu dostanou návštěvníci Moravského divadla v Olomouci. V pondělí 20. dubna tu totiž hrají Šakalí léta. Novinkové představení vycházející z populárního filmového muzikálu a povídky Petra Šabacha mělo premiéru teprve koncem minulého měsíce.

20.4.2015 celý článek
Ohnivý čardáš i něžný valčík. Na jeviště Moravského divadla míří opereta Hraběnka Marica |Olomouc.cz, 16.4.2015

Hraběnka Marica. Slavný příběh lásky a jejích úskalí ve slavné operetě maďarského skladatele Emmericha Kálmána se po letech opět vrací na prkna Moravského divadla. Svižná inscenace plná valčíku i ohnivého čardáše v režii Dagmar Hlubkové má premiéru v pátek.

16.4.2015 celý článek
Hraběnka Marica se vrací do Olomouce |Právo, 15.4.2015

Po šestnácti letech se na jeviště Moravského divadla v Olomouci vrátí Hraběnka Marica, která je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána.

16.4.2015 celý článek
Průvod neživých bytostí zahájil Další Břehy |Opavský a hlučínský deník, 13.4.2015

Festival Další břehy přináší po celý duben zajímavý program v oblasti divadla, filmu, výstav, koncertů nebo besed. Jeho oficiální zahájení doprovázelo procesí, ve kterém se kromě různých bytostí ze záhrobí objevilo i několik slavných osobností. Nechyběla zpěvačka Amy Winehouse, Adamsova rodina nebo střihoruký Edward. Průvod neživých vyšel v pátek v šest hodin z Ptačího vrchu a se dvěma zastávkami dorazil o půl hodiny později do kostela svatého Václava. Tam hlavní dramaturg akce Petr Rotrekl coby William Shakespeare spolu s vedením města festival zahájil.

13.4.2015 celý článek
Devatenáctá Divadelní Flora zahajuje předprodej vstupenek |Olomoucký deník, 10.4.2015

Na představení pražského Divadla Na zábradlí, slovenskou činoherní scénu i tvorbu režiséra a herce Jiřího Havelky láká již devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Ten se v Olomouci odehraje od 8. do 17. května a vstupenku na jednotlivá vystoupení si milovníci divadla, hudby i tance mohou v předprodeji koupit již od pondělí.

13.4.2015 celý článek
Olomoucký kraj ocenil sochaře, operního pěvce a farníky |Olomoucký deník, 10.4.2015

Výjimečné počiny v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích byly i letos odměněny Cenou Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Na včerejším slavnostním vyhlašování v Městském divadle v Prostějově si ocenění převzala jedenáctka laureátů.

13.4.2015 celý článek
V Olomouci se chystá Empírový den |Právo, 9.4.2015

Prožít jeden den jako hrdina či hrdinka románu Jane Austenové budou moci lidé v Olomouci. Do doby, kdy vznikala díla Pýcha a předsudek či Rozum a cit, je přenese Empírový den, který na 23. května připravují spolu s Moravským divadlem dvě sdružení - Jane Austen Brno a Císařská slavkovská garda.

13.4.2015 celý článek
Festival Opera 2015 |Hudební rozhledy, 1. 4. 2015

Letošní dvanáctý ročník operního bienále Festival Opera 2015, přehlídky operní tvorby v Česku, přišel s novým nápadem. Program festivalu byl obohacen o představení slovenských operních divadel, konkrétně Štátnej opery z Banskej Bystrice, Štátneho divadla Košice a Slovenského národného divadla Bratislava, která vystoupila na všech třech pražských kamenných scénách, s Evženem Oněginem, Dialogy karmelitek a Bohémou. Je snad zbytečné dodávat, že jejich účast nelze než přivítat. Jinak však výrazným rysem letošního ročníku byla převaha českých titulů. Připomeňme ovšem, že dramaturgická zásada pořadatelů Festivalu, Jednoty hudebního divadla, je vlastně „nedramaturgie", protože divadla si to, s čím přijedou, vybírají sama dle svého uvážení.

7.4.2015 celý článek
Na kolena! Moravské divadlo čeká premiéra muzikálu Šakalí léta |Olomouc.cz, 27.3.2015

Na kolena, Jednou mi fotr povídá – to jsou dnes již zlidovělé hity, které poprvé zazněly v roce 1993 ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Kinodebut režiséra Jana Hřebejka se nyní objevuje v repertoáru Moravského divadla Olomouc. Příběh mladého chuligána Bejbyho, který na přelomu 50. a 60. let minulého století svou láskou k rokenrolu a výstředním vystupováním rozvířil společenské dění v pražských Dejvicích, převede na divadelní prkna soubor olomoucké činohry pod vedením režiséra Luďka Golata. Premiéra v pátek v devatenáct hodin.

31.3.2015 celý článek
Eda, Bejby a rokenrol. Moravské divadlo uvádí muzikál Šakalí léta |Mladá fronta DNES, 27.3.2015

Hitům Ivana Hlase i Edovi, Bejbymu nebo Aleně bude patřit dnešní večer (19.00) v Moravském divadle. Poprvé tu zazní muzikál Šakalí léta vycházející z populárního filmového muzikálu a povídky Petra Šabacha.

31.3.2015 celý článek
Jeviště ovládne rokenrol, diváci se vrátí do Šakalích let |Olomoucký deník, 27.3.2015

Zpívající chuligán Bejby, který do fádního života pražských Dejvic vnese trochu rokenrolu a vzrušení, vyvystoupí dnes v 19 hodin na premiéře muzikálu Šakalí léta v Moravském divadle Olomouc. Hudební show, ve které nebudou chybět slavné hity Ivana Hlase Na kolena nebo Jednou mi fotr povídá, převedl na divadelní prkna soubor činohry pod vedením režiséra Luďka Golata.

31.3.2015 celý článek
Legendární muzikál Šakalí léta ovládne Olomouc |EuroZprávy.cz, 26.3.2015

Muzikál Šakalí léta, který proslavila filmová verze s hudbou Ivana Hlase, se objeví již v pátek 27. března v repertoáru Moravského divadla Olomouc. Příběh mladého chuligána Bejbyho, který na přelomu 50. a 60. let minulého století svou láskou k rokenrolu a výstředním vystupováním rozvířil společenské dění v pražských Dejvicích, převede na divadelní prkna soubor olomoucké činohry pod vedením režiséra Luďka Golata.

31.3.2015 celý článek