Dnes a zítra
17.9 (st) sk. - 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

18.9 (čt) sk. - 19:00

Labutí jezero

»  Rodinné divadlo

Perla klasického baletu

Naše tipy
17.9 (st) sk. - 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

18.9 (čt) sk. - 19:00

Labutí jezero

»  Rodinné divadlo

Perla klasického baletu

19.9 (pá) sk. V 19:00

Hamlet

Kdo tam?

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

6.11 (čt) sk. - 19:00

Macbeth

Poutavé taneční historické drama

18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Napsali o nás

1 2 ... 67 další »
Fialová měla z Maryši respekt |5plus2, 12.9.2014

Pro herečku Moravského divadla Vendulu Fialovou to nebyla první hlavní role. Určitě však byla nejnáročnější, kterou zatím ztvárnila. Řeč je o klasice bratří Mrštíků Maryša. Způsob, jakým se šestadvacetiletá rodačka z Ostravy popasovala s rolí, nezůstal bez povšimnutí. Při udílení olomouckých „Thálií“ za uplynulou sezonu dostala cenu za nejlepší ženský jevištní výkon v souboru činohry.

16.9.2014 celý článek
Představení Macbeth na hradě Helfštýn nebude, kvůli počasí |Olomoucký deník, 12.9.2014

Diváci, kteří se těšili na zítřejší baletní představení Macbeth na hradu Helfštýn, si musejí počkat do 21. října. Kvůli nepříznivému počasí, jež má o tomto víkendu panovat, se ho Moravské divadlo rozhodlo zrušit.

16.9.2014 celý článek
Najdeme se na Ztracené bude mít premiéru |Olomoucký deník, 12.9.2014

Potleskem vestoje se při červnové předpremiéře hry Najdeme se na Ztracené loučili diváci s herci Moravského divadla. S příchodem nové sezony se komedie, v níž si tak trochu zahrajete s osudem, opět vrací. Už dnes ji uvidí diváci při oficiální premiéře a i tentokrát se v hlavní roli představí Vlasta Hartlová jako energická paní Vilma.

16.9.2014 celý článek
Olomoucká činohra rozjíždí sezonu dvěma komediemi |Mladá fronta DNES, 12.9.2014

Dvěma novými komediemi vstupuje do nadcházející sezony činohra Moravského divadla v Olomouci. Diváci se mohou nejprve těšit na premiéru inscenace Najdeme se na Ztracené, v závěru září činohra představí adaptaci hry Jiřího Vernera U pokladny stál, kterou proslavilo filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli.

16.9.2014 celý článek
Olomoucká činohra zahájí komediemi |Právo, 10.9.2014

Smích a zábavu slibuje na úvod nové sezóny soubor činohry Moravského divadla v Olomouci (MDO). Během září nabídne premiéry hned dvou nových komedií. V pátek je na programu premiéra inscenace Najdeme se na Ztracené, kterou autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl psali na míru olomouckému činohernímu souboru. O čtrnáct dní později se pak diváci mohou těšit na adaptaci hry Jiřího Vernera U pokladny stál, kterou proslavilo filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli. Představení režijně připravuje Nikolaj Penev.

16.9.2014 celý článek
Divadlo chystá shakespearovský baletní festival: hrát se bude i na hradě Helfštýn |Olomouc.cz, 8.9.2014

Shakespearovské festivaly dělá kdekdo, ale uspořádat jeden takový a věnovat ho výhradně baletu? Tento jedinečný počin chystá Moravské divadlo na závěr září. Během tří dnů uvede všechny tři své shakespearovské balety: Sen noci svatojánské, Romea a Julii a Macbeth. Poslední zmiňovaný navíc jako netradiční prolog k festivalu sehraje baletní soubor v prostorách hradu Helfštýna.

8.9.2014 celý článek
Lásko má, já stůňu. Hity z Karlštejna zněly náměstím |Olomoucký deník, 6.9.2014

Melodie z muzikálu Noc na Karlštejně zněly včera večer Horním náměstím v Olomouci. Pod širým nebem si diváci vychutnali známé skladby od skladatele Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla v podání zpěváků Moravského divadla Olomouc.

8.9.2014 celý článek
Na náměstí zatančili slavný muzikál open air |Mladá fronta DNES, 6.9.2014

Muzikál Noc na Karlštejně přímo pod širým nebem v centru města. Taková podívaná včera čekala na návštěvníky Horního náměstí v Olomouci, kde pro open air představení vyrostlo hlediště s kapacitou tisíc míst. Muzikál odstartovalo oslavy Dnů evropského dědictví, které o víkendu zpřístupní lidem nejen olomoucké památky. „Noc na Karlštejně je populární muzikál, který se v našem divadle těší velké oblibě už dvě sezony,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.

8.9.2014 celý článek
Moravské v Olomouci představilo posily |Právo, 6.9.2014

Nové posily pro novou sezónu představilo ve čtvrtek novinářům Moravské divadlo v Olomouci (MDO). Nejvíce nových členů – šest – bude mít baletní soubor. Všichni jsou přitom ze zahraničí. „Mezinárodní tým, ve kterém už nyní působí Japonci, Poláci či Rakušané, posílí Australanka Marina Bullová, Italka Francesca Ammaturová, odchovanec pařížské baletní školy Marin Delavaud, Maria-Sara Richterová z Drážďan a Karol Kotlár, který k nám přišel z bratislavské konzervatoře,“ vyjmenoval umělecký šéf baletu MDO Robert Balogh.

8.9.2014 celý článek
Moravské divadlo přivítalo nové členy do souborů |Mladá fronta DNES, 5.9.2014

Na nové tváře se v této sezoně mohou těšit fanoušci Moravského divadla v Olomouci. Posily dostaly všechny soubory divadla. „Činoherní soubor rozšíří v nadcházející sezoně tři noví členové. Všichni už se přitom stihli olomouckému publiku představit. Anna Stropnická ztvárnila Ofélii v inscenaci Shakespearovy tragédie Hamlet. Ve stejné inscenaci ztvárnil roli kněze Jan Ťoupalík, další posila souboru,“ uvedl mluvčí divadla David Kresta.

8.9.2014 celý článek
Výročí Williama Shakespeara oslaví baletem |Mladá fronta DNES, 5.9.2014

Výročí 450 let od narození Williama Shakespeara oslaví Moravské divadlo v Olomouci. Světoznámého dramatika uctí Shakespearovským festivalem baletu.

8.9.2014 celý článek
Divadlo odtajnilo nováčky: do činohry míří Stropnická, do opery se vrací Sabella, balet posílí sólistka z Austrálie |Olomouc.cz, 4.9.2014

Jedenáct nových tváří se v průběhu sezony objeví na jevišti Moravského divadla. Zdaleka ne všechny posily souborů budou ale neznámé. Například v činohře to bude Anna Stropnická, která už se představila jako Ofélie v Hamletovi a do opery se po mateřské dovolené vrací Barbara Sabella. Největší změny čekají balet. Ten posílí umělci z Austrálie, Itálie, Německa, Francie či Slovenska.

8.9.2014 celý článek
Ocenili úspěšné herce |Právo, 3.9.2014

Slavnostní galavečer, kterým Moravské divadlo v Olomouci zahájilo v pondělí novou sezónu, byl příležitostí k předání cen úspěšným hercům za jejich umělecké výkony v minulé sezóně.

8.9.2014 celý článek
Moravské divadlo ocenilo sólisty a zahájilo sezonu galavečerem |Mladá fronta DNES, 2.9.2014

Slavnostním galavečerem včera zahájilo sezonu Moravské divadlo Olomouc. Na programu bylo to nejlepší z divadelního repertoáru – návštěvníci zhlédli ukázky z baletu Spící krasavice, opery Turandot nebo nové činoherní komedie Najdeme se na Ztracené. Večerem provedli herci Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Došlo také na ocenění nejlepších umělců minulé sezony.

8.9.2014 celý článek
Galavečer odstartoval divadelní sezonu |Olomoucký deník, 2.9.2014

Ocenění za skvělé herecké, pěvecké i taneční výkony převzali na včerejším galavečeru v Moravském divadle Olomouc členové jednotlivých souborů. Během slavnostního ceremoniálu, kterým divadlo odstartovalo další sezonu, si pro cenu za nejlepší jevištní výkon přišla například herečka Vendula Fialová, operní pěvkyně Magda Málková nebo tanečník Lukáš Cenek.

8.9.2014 celý článek