Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 86 další »
Promenádní koncert nabídne ukázky z Lehárovy Země úsměvů
Promenádní koncert nabídne ukázky z Lehárovy Země úsměvů Přijďte v neděli 25. června do Smetanových sadů! Soubor opery a operety Moravského divadla zde od 16 hodin pořádá Promenádní koncert. Sólisté Lucie Janderková, Lucie Kordová, Jakub Rousek a Martin Štolba představí ukázky z operety Franze Lehára Země úsměvů. Zpěváky a orchestr řídí dirigent Tomáš Hanák. Vstup na koncert je volný.
23.6.2017
Moravské divadlo si užilo šestý ročník Dne her, z vítězství se poprvé v historii soutěže radoval tým obchodního oddělení
Moravské divadlo si užilo šestý ročník Dne her, z vítězství se poprvé v historii soutěže radoval tým obchodního oddělení Členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc doplněni o tým obchodního oddělení si užili šestý ročník Dne her. Divadelní klání se uskutečnilo ve čtvrtek 22. června v centru města. Herci, zpěváci a tanečníci si od 10 hodin v Čechových sadech pochutnali na tradičním pikniku, aby nasbírané kalorie spálili při dopoledních soutěžích. Odpoledne odehrály týmy turnaj v petanque a večer si vyzkoušely pantomimu, divadelní kvíz či poznávání předmětů po hmatu! Z vítězství se nakonec poprvé v historii radoval tým obchodního oddělení. Děkujeme všem účastníkům akce, velký dík patří organizátorům Vendule Fialové a Anně Hlubinkové. Fotografie z vydařeného Dne her najdete v sekci Fotogalerie.
23.6.2017
Zemřel dlouholetý člen olomoucké činohry RUDOLF MÁHRLA Ve věku 85 let zemřel v pondělí 19. června dlouholetý člen olomoucké činohry RUDOLF MÁHRLA. Na zdejší scéně působil téměř čtyřicet let a ztvárnil zde dvě stovky rolí.
21.6.2017 celý text
KDYŽ SE ZHASNE slaví sedmdesátku Tvůrci komedie Když se zhasne Michaela Doleželová a Roman Vencl mají pořádný důvod k oslavě. Jejich komedie Když se zhasne slaví dnes večer v Olomouci sedmdesátku. Přesně tolik představení má za sebou mimořádně úspěšná inscenace, od jejíž premiéry uplynulo na jaře pět let – a všech sedmdesát představení bylo beznadějně vyprodaných!
21.6.2017 celý text
Změna programu DNES - v pátek 16. června!!! Místo Bohémy uvedeme představení Rigoletto
Změna programu DNES - v pátek 16. června!!! Místo Bohémy uvedeme představení Rigoletto Z důvodu náhlého onemocnění v souboru opery dochází DNES - v pátek 16. června - ke změně programu. Místo původně plánovaného operního představení BOHÉMA odehrajeme operu RIGOLETTO. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení Rigoletto, případně je lze vrátit v pokladně divadla do čtvrtka 22. června. Děkujeme za pochopení.
16.6.2017
Vyberte nejoblíbenější umělce Moravského divadla Olomouc Moravské divadlo Olomouc každoročně uděluje CENU DIVÁKA za mimořádné umělecké výkony. O laureátech výročních CEN DIVÁKA se rozhoduje na základě diváckých hlasů. Vyberte jednu umělkyni a jednoho umělce, který Vás v sezoně 2016/2017 nejvíce zaujal. Vyhlášení proběhne v rámci Slavnostního zahájení sezony v neděli 10. září.
16.6.2017 celý text
Letní festival mění název i podobu, těšte se na Moravské divadelní léto Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude první uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem. A to hned na třech místech! Návštěvníci se mohou těšit také na tragikomedii Woodyho Allena Central Park West a vystoupení hostujícího souboru La Komika z Bratislavy. Sedmý ročník festivalu potrvá od 25. srpna do 2. září.
15.6.2017 celý text
Vendula Fialová, Vojtěch Lipina a Ondřej Koplík v rolích hostů Po sedmi letech opouští činohru Moravského divadla Vendula Fialová. Od nové sezony posílí herecký soubor v pražském Divadle pod Palmovkou. Stejnou dobu strávil v olomoucké činohře Vojtěch Lipina, který se vrací do svého rodiště - Ostravy - kde přijal angažmá v Komorní scéně Aréna. Soubor opery a operety pak po skončení letošní sezony opustí Ondřej Koplík, který zde působil osm let. Všechny tři uvidíme na olomouckém jevišti i v příští sezoně - ovšem už v rolích hostů.
9.6.2017 celý text
S jevištěm Moravského divadla Olomouc se v tomto týdnu rozloučí inscenace TURANDOT a KÁMEN Dovolujeme si upozornit na blížící se derniéru operní inscenace TURANDOT a derniéru činoherní inscenace KÁMEN v Moravském divadle Olomouc. Poslední představení Turandot se uskuteční ve středu 7. června v 19 hodin, o den později ve stejný čas pak naposledy uvedeme titul Kámen.
5.6.2017 celý text
Moravské divadlo o víkendu hostí studentský soubor Slovanský tyátr
Moravské divadlo o víkendu hostí studentský soubor Slovanský tyátr Slovanské gymnázium Olomouc slaví letos 150. výročí založení. Oslavy škola zahájí v sobotu 10. června na jevišti Moravského divadla, kde její mimořádně úspěšný studentský soubor Slovanský tyátr představí inscenace Maryša a Naši furianti. Divadlo získalo s těmito tituly přes dvě desítky ocenění a více než sto repríz už bylo uvedeno na nejrůznějších scénách po celé ČR. Program v Moravském divadle začíná v 19 hodin a i s přestávkou na nezbytnou "kávu od žida", podávanou společně se svatebními koláčky přímo studenty gymnázia, potrvá 2 hodiny a 45 minut.