Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
7.9 (po) sk. - 19:00

Najdeme se na Ztracené

Kujme pikle, dokud jsou žhavé

9.9 (st) sk. - 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

16.9 (st) sk. C 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

18.9 (pá) sk. - 19:00

Hamlet

»  Senioři -30%

Kdo tam?

22.9 (út) sk. - 19:00

Polská krev

Nejslavnější česká opereta

23.9 (st) sk. - 19:00

Noc na Karlštejně

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

24.9 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

27.9 (ne) sk. - 19:00

U pokladny stál

Útěkem problémy nevyřešíš

28.9 (po) sk. - 19:00

Prodaná nevěsta

»  Rodinné divadlo

Opera ve třech dějstvích

29.9 (út) sk. - 19:00

Šakalí léta

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

10.10 (so) sk. - 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

22.10 (čt) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 64 další »
Renáta Mrózková: Do Olomouce se budu ráda vracet Po deseti sezonách opouští olomoucký baletní soubor sólistka Renáta Mrózková. Na jevišti Moravského divadla byla Fridou, Carmen, Margot, Lady Macbeth i Edith Piaf, přičemž tři z těchto rolí jí vynesly nominace na prestižní Cenu Thálie. Vedle tance předvedla i svůj pěvecký talent, naposledy v Šakalích letech. V nové sezoně nastupuje Renáta do angažmá v Městském divadle Brno.
28.8.2015 celý text
Tradiční porce letní divadelní zábavy pod širým nebem Poslední srpnový týden si pro sebe již tradičně rezervují Olomoucké divadelní prázdniny. Program 6. ročníku festivalu nabídne v pěti dnech celkem šest představení. V areálu Vlastivědného muzea v Olomouci vystoupí vedle pravidelných hostů (činohra Moravského divadla, Divadlo Tramtarie, Slovanský tyátr) také Divadlo Mazec, velký zájem vyvolává účast populárního pardubického Divadla Do Houslí. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v Informačním centru v podloubí radnice a na webových stránkách pořadatele festivalu, Moravského divadla Olomouc. Záštitu nad divadelní přehlídkou převzal náměstek primátora Pavel Urbášek.
17.8.2015 celý text
Ve foyer Moravského divadla se konal kontrolní den za účasti primátora Antonína Staňka Jak jsme již informovali, od začátku července probíhají ve foyer Moravského divadla Olomouc rozsáhlé práce. Za účasti olomouckého primátora Antonína Staňka, ředitele Moravského divadla Pavla Hekely a médií se ve středu 5. srpna ráno konal ve foyer divadla KONTROLNÍ DEN. Viditelnou proměnou prošly dámské toalety, které mají po kompletní rekonstrukci dvojnásobnou kapacitu. Nyní probíhají opravy v prostorách šaten, kde se brzy objeví nové věšáky, čalounění a sedací nábytek. Práce ve foyer potrvají až do konce srpna.
5.8.2015 celý text
Moravské divadlo Olomouc zahájí novou sezonu tradičně 1. září, vstupenky na galavečer jsou v prodeji
Moravské divadlo Olomouc zahájí novou sezonu tradičně 1. září, vstupenky na galavečer jsou v prodeji Moravské divadlo Olomouc opět vstoupí do nové sezony slavnostně a s grácií. V úterý 1. září 2015 v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí tradičního galavečera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Předají je umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla i olomoucký primátor. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce či Cena Klubu příznivců MDO za nejoblíbenější inscenaci. Večerem provedou Anna Stropnická a Jan Ťoupalík. Vstupenky na galavečer jsou již v prodeji na webu divadla.
Připomínáme si deset let od úmrtí divadelníka a ministra kultury Pavla Dostála
Připomínáme si deset let od úmrtí divadelníka a ministra kultury Pavla Dostála Přesně před deseti lety, 24. července 2005, zemřel v Brně dramaturg, scenárista, režisér a někdejší ministr kultury České republiky Pavel Dostál. V Olomouci založil soubor Skumafka i legendární DEX-klub, kde vystupovali Karel Kryl nebo Miroslav Horníček. V době normalizace spolupracoval s Amatérským studiem při Státním divadle Oldřicha Stibora. V 90. letech působil v Moravském divadle jako režisér, od roku 1998 až do své smrti v červenci 2005 zastával funkci ministra kultury České republiky. Osobnost olomouckého rodáka Pavla Dostála připomíná pamětní deska umístěná ve foyer Moravského divadla.
24.7.2015
Jeviště Moravského divadla Olomouc je sice po skončení sezony 2014/2015 opuštěné, rušno však v divadelní budově má být i o prázdninách. Během července a srpna zde dojde k několika zásadním opravám v prostoru foyer. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce dámských toalet, výraznou proměnou projdou šatny a dojde také k výměně hlavních vchodových dveří do divadla.
3.7.2015 celý text
Moravské divadlo má na kontě další divácké hity, zvýšila se návštěvnost a tržby Úspěšnou a na počet premiérových titulů velmi bohatou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Návštěvníci divadla měli možnost zhlédnout třináct novinkových titulů a k tomu navíc jednu předpremiéru! Velký úspěch měly zahraniční zájezdy souborů baletu a opery a operety, mimořádně pozitivní ohlas kritiky si vysloužila česká premiéra opery Pád Antikrista, ověnčená rovněž oceněním z prestižního hudebního festivalu Opera 2015. Soubor činohry si po Sluhovi dvou pánů může na konto připsat další divácké hity Najdeme se na Ztracené a U pokladny stál.
2.7.2015 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. Ve středu 1. července bude pokladna otevřená od 18 do 19 hodin. V termínu od 2. července do 23. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Od 24. do 31. srpna bude ve všední dny otevřeno od 9 do 16 hodin.
30.6.2015
V polovině dubna vyhlásilo Moravské divadlo Olomouc výtvarnou soutěž na téma „MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC“. Do uzávěrky soutěže, která byla 20. června, se sešlo celkem 107 návrhů, z nichž komise vybrala nejlepší dílo v každé kategorii (třídní kolektiv a jednotlivec).
30.6.2015 celý text
Olomoucká činohra uzavírá sezonu předpremiérou Drobečků z perníku Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, po ní bude následovat ještě jedno předprázdninové uvedení, a to v úterý 30. června v 19 hodin. Premiéra je pak naplánovaná na 4. září.
Neil Simon Drobečky z perníku

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

12.9 (so)
19:00

vstupenky

6.10 (út)
19:00

vstupenky

21.10 (st)
19:00

vstupenky