Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

9.9 (út) sk. B 19:00

Operetní soirée

Setkání králů operety u papá Offenbacha

10.9 (st) sk. - 19:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

11.9 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

16.9 (út) sk. L 19:00

Operetní soirée

Setkání králů operety u papá Offenbacha

17.9 (st) sk. - 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

6.11 (čt) sk. - 19:00

Macbeth

Poutavé taneční historické drama

18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 51 další »
Přehled cen za nejlepší umělecké výkony sezony 2013/2014 Součástí tradičního galavečera k zahájení nové sezony v Moravském divadle Olomouc je i předání cen za nejlepší umělecké výkony sezony předchozí. V pondělí 1. září 2014 předali tyto ceny umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla i olomoucký primátor. Nechyběly ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce. Podívejte se na přehled oceněných.
1.9.2014 celý text
Novou divadelní sezonu 2014/2015 zahájí galavečer Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Předají je umělečtí šéfové jednotlivých souborů, ředitel Moravského divadla i olomoucký primátor. Chybět nebudou ani divácké ceny pro nejoblíbenější umělce. Mezi emeritní členy Moravského divadla Olomouc vstoupí dlouholetý sólista opery a operety Pavel Stejskal. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí.
Začíná pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin, nabídne rekordní počet produkcí Dnes startuje pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin. Bude trvat sedm dní a nabídne celkem sedm představení, což je nejvíce v historii přehlídky. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se od pondělí 25. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc a v informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad festivalem převzal náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch.
25.8.2014 celý text
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně budou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.
19.8.2014 celý text
Macbeth si zatančí na hradě Helfštýn
Macbeth si zatančí na hradě Helfštýn V sobotu 13. září v 19 hodin vystoupí baletní soubor Moravského divadla Olomouc na hradě Helfštýn s adaptací slavné Shakespearovy tragédie MACBETH. Choreografii na hudbu ruského skladatele Kirilla Molčanova vytvořil Robert Balogh. Hlavní role ztvární Ivo Jambor a Jelena Iliina. Představení se uskuteční v rámci 1. Shakespearovského baletního festivalu. Vstupenky jsou v prodeji na webu Moravského divadla Olomouc a od 18. srpna v pokladně divadla.
Kirill Molčanov, William Shakespeare Macbeth

13.9 (so)
19:00

vstupenky

21.10 (út)
19:00

vstupenky

6.11 (čt)
19:00

vstupenky
Pozvánka na baletní galavečer v zámeckém prostředí
Pozvánka na baletní galavečer v zámeckém prostředí Dovolujeme si Vás pozvat na galavečer s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 30. srpna 2014 ve 20 hodin na zámku Plumlov. Galavečer se koná na podporu revitalizace této kulturní památky. Vstupenky jsou v prodeji v Salonu Charme Prostějov, v prostějovském Knihkupectví u Radnice a přímo v místě konání akce.
7.8.2014
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY Do Moravského divadla Olomouc přišla v polovině prázdnin smutná zpráva - v pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
30.7.2014
Členů všech tří uměleckých souborů jsme se zeptali, co je v uplynulé sezoně nejvíce nadchlo a jak budou trávit divadelní prázdniny. Odpovídali Ivana Plíhalová, Vendula Fialová, Barbora Polášková, Jiří Přibyl, Ivo Jambor a další. Děkujeme jim za ochotu a přejeme jim i Vám, divákům, krásné léto!
4.7.2014 celý text
Po právě skončeném divadelním roce jsme uměleckým šéfům tří souborů Moravského divadla Olomouc položili tři otázky: co je nejvíce potěšilo v uplynulé sezoně, jak budou trávit divadelní prázdniny a na co se nejvíce těší v sezoně příští. Zde jsou jejich odpovědi.
3.7.2014 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 30. června do 17. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Diváci z řad studentů mají při koupi vstupenky možnost uplatnit studentskou slevu. Pozor, vstupenky není v tomto termínu možné rezervovat! Od 18. do 31. srpna bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
1.7.2014