Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 82 další »
Vstupenky na květnová a červnová představení jsou v prodeji
Již nyní si můžete na webu a v pokladně Moravského divadla Olomouc zakoupit vstupenky na představení z květnového a červnového programu - mj. také na premiérové tituly Země úsměvů a Rodinná slavnost, derniéry inscenací Bouře, Maryša, Rytíř Modrovous a Turandot či na hostující představení Divadla Bolka Polívky.
20.3.2017
Soubor činohry má za sebou úspěšnou premiéru inscenace Úplné zatmění Dlouhotrvajícím potleskem skončila v pátek 17. března premiéra inscenace Úplné zatmění. Se souborem činohry titul nastudoval Petr Štindl, který v minulosti uvedl na olomouckém jevišti v české premiéře hry Zajíc zajíc a Obětní beránek. S činoherním souborem spolupracoval naposledy před jedenácti lety při uvedení komedie Oddací list. „Vzpomínám si, že v době zkoušek byla stejná ladovská zima jako letos," řekl s úsměvem režisér. Během děkovačky odměnili diváci bouřlivým potleskem představitele hlavních rolí Petra Kubese a Vojtěcha Lipinu i jejich herecké kolegy.
18.3.2017 celý text
Temperamentní Carmen se rozloučila s jevištěm Moravského divadla Ve čtvrtek 16. března se s jevištěm Moravského divadla rozloučila inscenace slavné Bizetovy opery Carmen. Ukončila tak pouť, která trvala téměř sedm let. Temperamentní Carmen se publiku představila ve více než čtyřiceti reprízách, v titulní roli se vystřídaly hned tři sólistky - Barbora Polášková, Jana Wallingerová a Václava Krejčí Housková. Populární inscenace se dočkala také open-air uvedení na olomouckém Horním náměstí a v areálu Státního hradu Šternberk.
17.3.2017 celý text
Nová inscenace činohry Moravského divadla přiblíží vztah prokletých básníků Verlaina a Rimbauda Vůbec poprvé v historii Moravského divadla se na zdejším jevišti představí dílo uznávaného britského dramatika a filmového scenáristy, držitele Oscara Christophera Hamptona. Drama Úplné zatmění o bouřlivém vztahu básníků Verlaina a Rimbauda nastudoval se souborem činohry režisér Petr Štindl. Premiéra inscenace Úplné zatmění se uskuteční v pátek 17. března v 19 hodin.
Christopher Hampton Úplné zatmění

25.3 (so)
19:00

vstupenky

4.4 (út)
19:00

vstupenky

24.4 (po)
19:00

vstupenky

4.5 (čt)
19:00

vstupenky

26.5 (pá)
19:00

vstupenky
Soubor činohry Moravského divadla připravuje inscenaci ÚPLNÉ ZATMĚNÍ o vztahu básníků Verlaina a Rimbauda Přátelství, lásku i nenávist mezi prokletými básníky Verlainem a Rimbaudem zachycuje hra uznávaného britského dramatika a filmového scenáristy Christophera Hamptona Úplné zatmění. Vrcholy a pády jejich krátkého, ale o to intenzivnějšího vztahu představí na olomouckém jevišti režisér Petr Štindl, dvojici básníků ztvární Petr Kubes a Vojtěch Lipina.
Christopher Hampton Úplné zatmění

25.3 (so)
19:00

vstupenky

4.4 (út)
19:00

vstupenky

24.4 (po)
19:00

vstupenky

4.5 (čt)
19:00

vstupenky

26.5 (pá)
19:00

vstupenky
Řecké pašije Bohuslava Martinů poprvé na olomouckém jevišti, inscenaci uvede Jan Antonín Pitínský Vůbec poprvé se vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů Řecké pašije dostává na jeviště Moravského divadla. Se souborem opery a operety inscenaci připravuje režisér Jan Antonín Pitínský. Premiéra se uskuteční v pátek 24. února v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Bohuslav Martinů Řecké pašije

12.4 (st)
19:00

vstupenky

12.5 (pá)
19:00

vstupenky
Pozvánka na výstavu fotografií Lenky Kosmáčkové
Pozvánka na výstavu fotografií Lenky Kosmáčkové Dovolujeme si vás pozvat do kavárny Divadelní klub na výstavu fotografií Lenky Kosmáčkové. Expozice s názvem JSEM TVOJE MINULOST bude zahájena v pátek 24. února v 17 hodin. Autorka na svých dokumentárních snímcích zachytila místa, která byla z různých důvodů zanechána lidmi napospas času. Výstava je prodloužena do 3. dubna.
22.2.2017
V inscenaci ŘECKÉ PAŠIJE se představí nová sólistka operního a operetního souboru Radoslava Mičová Slovenka Radoslava Mičová se olomouckému publiku poprvé představila jako Boulotka v operetní inscenaci Rytíř Modrovous. Tehdy ještě jako host. Již jako sólistka opery a operety Moravského divadla nyní zkouší inscenaci opery Bohuslava Martinů Řecké pašije. Pod vedením režiséra Jana Antonína Pitínského ztvární postavu vdovy Kateřiny.
Bohuslav Martinů Řecké pašije

12.4 (st)
19:00

vstupenky

12.5 (pá)
19:00

vstupenky
Divadelní bál jako večírek u Gatsbyho V čase zpět do 20. let minulého století se přeneseme na Velkém divadelním bále, který Moravské divadlo Olomouc pořádá v sobotu 11. února. Hlavní inspirací byl tentokrát pro organizátory film Baze Luhrmanna Velký Gatsby. Divadelní bál začíná v 19.30 hodin. Na své si však v sobotu 11. února přijdou i děti. Pro ně bude již od 10 hodin připravený Dětský maškarní karneval. O dobrou zábavu je postaráno díky vystoupením Hudebně-dramatického studia pod vedením Václava Málka.
7.2.2017 celý text
Soubor opery a operety pod vedením režiséra Pitínského připravuje inscenaci opery Bohuslava Martinů ŘECKÉ PAŠIJE Vrcholné operní dílo Bohuslava Martinů se dočká uvedení na jevišti Moravského divadla. A bude u toho režisér Jan Antonín Pitínský, tvůrce oceňované olomoucké inscenace Pád Antikrista. V působivém díle kladoucím velké nároky na sólisty a především na sbor rezonuje v současnosti velmi aktuální téma uprchlíků. Premiéra nás čeká v pátek 24. února.
Bohuslav Martinů Řecké pašije

12.4 (st)
19:00

vstupenky

12.5 (pá)
19:00

vstupenky