Dnes a zítra
25.10 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

26.10 (st) sk. - 19:00

Noc na Karlštejně

»  Senioři -30%

Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií

26.10 (st) sk. - 19:00

Když se zhasne

Mrazivá komedie, která knockoutuje vaše bránice…

Hrajeme v Divadle hudby Olomouc, vstupenky můžete zakoupit v pokladně MDO, DHO, také rezervovat a zakoupit on-line.

Naše tipy
25.10 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.10 (čt) sk. - 19:00

Léto na kole

Manželství potřebuje tajemství

1.11 (út) sk. - 19:00

U pokladny stál

»  Rodinné divadlo

Útěkem problémy nevyřešíš

2.11 (st) sk. C 19:00

Bouře

Z látky, z níž spřádají se sny

3.11 (čt) sk. - 19:00

Amadeus

»  Senioři -30%

Legenda o talentu a úspěchu

17.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 77 další »
Robert Balogh: Minkusův Don Quijote patří k perlám klasického baletu První baletní premiérou nové sezony v Moravském divadle bude Don Quijote. Komicky laděný balet Maria Petipy a Alexandra Gorského připravuje se členy souboru bývalá primabalerína Národního divadla, choreografka a pedagožka Hana Vláčilová. O spolupráci s ní a o díle samotném se více dozvíte v rozhovoru s uměleckým šéfem baletu Moravského divadla Robertem Baloghem. Premiérové představení bude v pátek 4. listopadu.
Ludwig Minkus Don Quijote

4.11 (pá)
19:00

vstupenky

5.11 (so)
19:00

vstupenky

10.11 (čt)
19:00

vstupenky

15.11 (út)
19:00

vstupenky

9.12 (pá)
19:00

vstupenky
Soubor opery a operety Moravského divadla vystoupí na mezinárodním festivalu Janáček Brno 2016 Minulý pátek začal v Janáčkově divadle 5. ročník festivalu Janáček Brno. Mezi hosty mezinárodní přehlídky je i soubor opery a operety Moravského divadla. V pondělí 17. října uvede v Mahenově divadle operu Viktora Ullmanna PÁD ANTIKRISTA. „O účast na festivale nás požádali jeho organizátoři a musím říct, že mě to velmi potěšilo,“ sdělil umělecký šéf souboru, dirigent Miloslav Oswald. Uvedení výjimečné inscenace na festivalu je spjato se smutným výročím. „Právě 17. října si připomínáme výročí transportu smrti, kdy byl Ullmann a další umělci převezeni z Terezína do Osvětimi. O den později byl skladatel zavražděn,“ upozornil Oswald.
12.10.2016 celý text
Pozvánka na výstavu věnovanou osobnosti Eduarda Hakena
Pozvánka na výstavu věnovanou osobnosti Eduarda Hakena Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy věnované významné osobnosti českého divadla Eduardu Hakenovi. Expozice s názvem Olomouc Eduarda Hakena bude zahájena v pátek 7. října v 17 hodin v kavárně Divadelní klub. V olomouckém divadle působil Haken v letech 1938 – 1941. Zde nastudoval první role (mimo jiné i Kecala z Prodané nevěsty, která jej velmi proslavila). Na působení v Olomouci později vždy rád vzpomínal a často připomínal, že zde potkal skvělé kolegy a báječné publikum. Roku 1941 získal místo v Národním divadle v Praze, kde působil až do roku 1990. Mezi nejznámější role patří již zmíněný Kecal z Prodané nevěsty, Vodník z Rusalky, Mumlal ve Dvou vdovách, Basilio v Lazebníku sevillském. Eduard Haken zemřel 12. ledna 1996 a brzy poté mu byla in memoriam udělena za celoživotní dílo cena Thalie. Výstava potrvá do 2. listopadu.
6.10.2016
Do Olomouce zavítá brněnský Buranteatr s komorním muzikálem DOMEČEK
Do Olomouce zavítá brněnský Buranteatr s komorním muzikálem DOMEČEK Zveme Vás na hostující představení brněnského Buranteatru DOMEČEK ve čtvrtek 6. října v 19 hodin v Moravském divadle Olomouc. Diváci z řad studentů mají vstup za 100 korun! Komorní šansonový muzikál pro dva herce. Sedmdesátiminutová procházka jedním vztahem se sedmi písněmi a revolverem. Vedle Kateřiny Veselé v inscenaci vystupuje Miroslav Ondra, bývalý dramaturg činohry Moravského divadla Olomouc, talentovaný muzikant, člen oceňované kapely Létající rabín, kterého znáte nejen z populární inscenace Sluha dvou pánů. Nenechte si originální představení ujít!
Petr Michálek Domeček
Revuální opereta Hledám děvče na boogie woogie slibuje příjemné retro plné prvorepublikových šlágrů Opereta U veselého kamzíka byla poslední, kterou úspěšný filmový skladatel Josef Stelibský (1909-1962) zkomponoval před svým odchodem do Mnichova a posléze New Yorku. Premiéru měla 11. září 1946 v pražském Tylově divadle. Pozapomenutou operetu úspěšného filmového skladatele Stelibského výrazně upravil plzeňský dramatik, režisér a herec Antonín Procházka, který také dal operetě nový název. Příjemné retro uvede v Olomouci režisérka Dagmar Hlubková, orchestr budou řídit Miloslav Oswald a Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 7. října v 19 hodin, II. premiéra je na programu o den později ve stejný čas.
Josef Stelibský, Antonín Procházka Hledám děvče na boogie woogie

14.11 (po)
19:00

vstupenky

19.12 (po)
19:00

vstupenky
Baletní soubor Moravského divadla se připojuje k oslavám Světového dne baletu, pořádá komentovaný trénink Všichni profesionální tanečníci i příznivci tanečního umění oslaví v úterý 4. října Světový den baletu. I baletní soubor Moravského divadla Olomouc se chce k tomuto svátku připojit. V rámci oslav umožní několika zájemcům z řad veřejnosti mimořádnou účast na KOMENTOVANÉM BALETNÍM TRÉNINKU, který proběhne v prostorách baletního sálu Moravského divadla. Zhlédnutí každodenní přípravy tanečníků bude jistě zajímavým zážitkem pro diváky baletních představení. Kapacita bude omezena POUZE NA 20 OSOB, nutná je závazná přihláška v pokladně divadla. Sraz účastníků bude na vrátnici divadla (vchod z třídy Svobody) v 9.45 hodin. Baletní trénink trvá přibližně půldruhé hodiny.
30.9.2016 celý text
Pozvánka na veřejnou generální zkoušku inscenace HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE
Zveme Vás na veřejnou generální zkoušku operetní inscenace HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE, která se v Moravském divadle Olomouc uskuteční ve čtvrtek 6. října od 10 hodin. Vstupenky na zkoušku jsou k dostání v pokladně Moravského divadla nebo na webu divadla, sekce Program a vstupenky. Cena lístku je 90 korun.
Josef Stelibský, Antonín Procházka Hledám děvče na boogie woogie

14.11 (po)
19:00

vstupenky

19.12 (po)
19:00

vstupenky
Opereta HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE nás přenese do prvorepublikového hotelu U veselého kamzíka, těšte se na příjemné retro Atmosféru prvorepublikových filmových komedií, v nichž zářili Oldřich Nový a R. A. Dvorský, navodí první premiéra souboru opery a operety Moravského divadla v nové sezoně. Inscenace Hledám děvče na boogie woogie slibuje spoustu humorných scén a chytlavé dobové šlágry. Příjemné retro uvede v Olomouci režisérka Dagmar Hlubková, orchestr budou řídit Miloslav Oswald a Tomáš Hanák. Premiéra nás čeká v pátek 7. října.
Josef Stelibský, Antonín Procházka Hledám děvče na boogie woogie

14.11 (po)
19:00

vstupenky

19.12 (po)
19:00

vstupenky
Dánský princ HAMLET v pondělí 19. září na ČT art
Dánský princ HAMLET v pondělí 19. září na ČT art Na konci června se dánský princ Hamlet rozloučil s jevištěm Moravského divadla. Byly u toho také kamery České televize, které představení zaznamenaly v rámci projektu Rok regionálních divadel. Záznam derniéry inscenace slavné Shakespearovy tragédie v režii Michaela Taranta můžete zhlédnout v pondělí 19. září od 20.20 hodin na programu ČT art. V titulní roli se představí čerstvý držitel Ceny primátora statutárního města Olomouce Petr Kubes. Součástí záznamu bude krátký dokument o olomouckém divadle.
16.9.2016
Pozvánka na výstavu kreseb Martina Tůmy
Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy mladého výtvarníka, studenta francouzské sekce Slovanského gymnázia Olomouc Martina Tůmy. Expozice s názvem Okamžik / Věčnost bude zahájena v pátek 16. září v 17 hodin v kavárně Divadelní klub. Martin Tůma se už od dětství věnuje kresbě – několik let navštěvoval výtvarný kroužek při Domě dětí a mládeže v Olomouci, od 5. třídy dosud studuje na ZUŠ Miloslava Stibora v Olomouci. Jeho kresby se vyznačují detailním vypracováním námětů, které často používají středověké, křesťanské i pohanské motivy s výraznou symbolikou.
15.9.2016