Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
13.9 (út) sk. L 19:00

Perly panny Serafínky

»  Rodinné divadlo

Lidová hra o třech dějstvích

14.9 (st) sk. - 19:00

Hraběnka Marica

»  Senioři -30%

Klasická opereta

18.9 (ne) sk. YO 16:00

Kámen

»  Senioři -30%

Nevrátí se

20.9 (út) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

29.9 (čt) sk. - 19:00

Labutí jezero

Perla klasického baletu

1.10 (so) sk. - 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

25.10 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 75 další »
Moravské divadlo má důvod k radosti, přibyla ocenění a vzrostly tržby Tucet premiérových titulů představily umělecké soubory Moravského divadla v nabité sezoně 2015/2016. Hned několik se jich okamžitě stalo diváckými hity. Velký úspěch zažil na zahraničních zájezdech soubor baletu a nechyběly ani prestižní ceny pro soubor opery a operety. Pro činoherní soubor to byla poslední sezona pod vedením uměleckého šéfa Michaela Taranta, kterého ve funkci nahradí Roman Vencl. Navzdory menšímu počtu premiérových titulů ve srovnání se sezonou předchozí se divadlo může pochlubit vyššími tržbami.
1.7.2016 celý text
Provoz v Moravském divadle o prázdninách nekončí! Chystá se rekonstrukce galerie i toalet v hledišti Letošní divadelní sezona oficiálně skončí 30. června, rušno však v Moravském divadle bude i v prázdninových měsících. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména rekonstrukce toalet za lóžemi a úprava galerie. Rozsáhlé práce v budově divadla si také vyžádaly posun začátku nové sezony, která tentokrát neodstartuje 1. září, ale až 11. září.
29.6.2016 celý text
Členové činohry Moravského divadla zvládli půlmaraton navzdory extrémnímu horku Více než šest tisíc běžců se v sobotu 25. června postavilo na start letošního ročníku mezinárodního závodu Olomoucký 1/2 Maraton. Mezi závodníky byli i členové činohry Moravského divadla. Takzvaný 2RUN si poprvé vyzkoušely dvojice Vendula Fialová + Tomáš Krejčí a Vojtěch Lipina + Jan Ťoupalík. Navzdory extrémnímu horku zvládli jednadvacetikilometrovou trať všichni, přičemž Vendula a Tomáš měli čas 2 hodiny 13 minut a Vojta s Janem se dostali pod dvě hodiny! Děkujeme hercům za reprezentaci v prestižním závodě!
27.6.2016 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla během letních prázdnin
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 1. července do 21. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Od 22. srpna do 2. září bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
23.6.2016
Na start Olomouckého 1/2Maratonu se opět postaví umělci z Moravského divadla Druhá polovina června je v Olomouci již tradičně ve znamení Olomouckého 1/2Maratonu. Také letos se na start prestižního mezinárodního závodu postaví umělci z Moravského divadla Olomouc. Soubor činohry bude v sobotu 25. června reprezentovat kvartet ve složení Vendula Fialová, Tomáš Krejčí, Vojtěch Lipina a Jan Ťoupalík.
21.6.2016 celý text
Zveme vás na autogramiádu s Petrem Kubesem a Naděždou Chrobokovou-Tomicovou v pondělí 20. června Jeden z nejslavnějších hrdinů světové dramatiky HAMLET se v pondělí 20. června rozloučí s jevištěm Moravského divadla Olomouc. Derniéra inscenace Hamlet začne v 19 hodin, ještě předtím se ve foyer divadla můžete setkat s představitelem titulní role Petrem Kubesem či hvězdou seriálu Ulice Naděždou Chrobokovou-Tomicovou, která v inscenaci ztvárnila Hamletovou matku Gertrudu. Krátká autogramiáda odstartuje v 17.30 hodin.
16.6.2016 celý text
Vyberte nejoblíbenějšího umělce a umělkyni Moravského divadla Olomouc Moravské divadlo Olomouc každoročně uděluje CENU DIVÁKA za mimořádné umělecké výkony. O laureátech výročních CEN DIVÁKA se rozhoduje na základě diváckých hlasů. Vyberte jednu umělkyni a jednoho umělce, který Vás v sezoně 2015/2016 nejvíce zaujal. Vyhlášení proběhne v rámci Slavnostního zahájení sezony v neděli 11. září.
15.6.2016 celý text
Princ HAMLET se rozloučí před televizními kamerami Jeden z nejslavnějších hrdinů světové dramatiky Hamlet se v pondělí 20. června rozloučí s jevištěm Moravského divadla Olomouc. Jeho loučení zaznamenají kamery Česká televize, která záznam představení odvysílá v rámci projektu Rok regionálních divadel. Součástí derniéry bude výstava fotografií z inscenací olomoucké činohry za působení uměleckého šéfa Michaela Taranta. Návštěvníci se také mohou setkat s představiteli hlavních rolí Petrem Kubesem a Naděždou Chrobokovou-Tomicovou a požádat je o autogram.
13.6.2016 celý text
Zveme vás na výstavu kreseb Daniely Liendl
Zveme vás na výstavu kreseb Daniely Liendl Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) na výstavu kreseb Daniely Liendl. Expozice s názvem FÁZE začíná vernisáží v pátek 10. června v 17 hodin. Daniela Liendl je studentkou filozofické fakulty Univerzity Palackého. Ve volném čase se věnuje kreslení, malování, počítačové grafice a klasické fotografii. Mimo jiné je čtenářkou odborné literatury o druhé světové válce a aktivně se věnuje německému a řeckému jazyku. Výstava potrvá do 30. června.
9.6.2016
Moravské divadlo uzavře letošní sezonu Mozartovým operním klenotem KOUZELNÁ FLÉTNA Hudební událostí a současně velkolepým završením letošní sezony v Moravském divadle Olomouc bude bezesporu uvedení Kouzelné flétny. Umělecký šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald se rozhodl oslovit k režii inscenace autory úspěšných komedií Když se zhasne či Královny Michaelu Doleželovou a Romana Vencla. Inscenace poslední Mozartovy opery má premiéru v pátek 10. června v 19 hodin. Druhá premiéra se již tradičně uskuteční o den později ve stejný čas. Kouzelná flétna se na olomoucké jeviště vrací po šestnácti letech.
Wolfgang Amadeus Mozart Kouzelná flétna

12.9 (po)
19:00

vstupenky

11.10 (út)
19:00

vstupenky