Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

6.11 (čt) sk. - 19:00

Macbeth

Poutavé taneční historické drama

18.11 (út) sk. L 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 51 další »
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, přidá i prohlídku divadelního zákulisí K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně budou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.
19.8.2014 celý text
Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin nabídne rekordní počet produkcí Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin je rekordní, bude totiž trvat sedm dní a nabídne celkem sedm představení. A k tomu přídavkem koncert kapely Svervou v čele se sólistkou olomouckého baletu Renátou Mrózkovou. Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se od pondělí 25. srpna do neděle 31. srpna představí vedle místních souborů také bratislavské divadlo GUnaGU či Malá scéna Zlín. Vstupenky na festivalová představení jsou v prodeji v pokladně Moravského divadla Olomouc a v informačním centru v podloubí radnice. Záštitu nad festivalem převzal náměstek olomouckého primátora Jan Holpuch.
18.8.2014 celý text
Na šternberském hradě se představí KRÁLOVNY
Na šternberském hradě se představí KRÁLOVNY Na Státním hradě Šternberk se už během tohoto léta stihly představit soubory opery a operety a baletu, nyní je na řadě činohra. Ve čtvrtek 21. srpna se na jevišti pod širým nebem sejdou Vendula Fialová, Vlasta Hartlová a Ivana Plíhalová coby KRÁLOVNY v úspěšné tragikomedii Michaely Doleželové a Romana Vencla. Představení začíná v 19 hodin, vstupenky můžete zakoupit v informačním centru v podloubí olomoucké radnice.
15.8.2014
Macbeth si zatančí na hradě Helfštýn
Macbeth si zatančí na hradě Helfštýn V sobotu 13 září v 19 hodin vystoupí baletní soubor Moravského divadla Olomouc na hradě Helfštýn s adaptací slavné Shakespearovy tragédie MACBETH. Choreografii na hudbu ruského skladatele Kirila Molčanova vytvořil Robert Balogh. Představení se uskuteční v rámci 1. Shakespearovského baletního festivalu. Vstupenky jsou v prodeji na webu Moravského divadla Olomouc a od 18. srpna v pokladně divadla.
Kirill Molčanov, William Shakespeare Macbeth

13.9 (so)
19:00

vstupenky

21.10 (út)
19:00

vstupenky

6.11 (čt)
19:00

vstupenky
Pozvánka na baletní galavečer v zámeckém prostředí
Pozvánka na baletní galavečer v zámeckém prostředí Dovolujeme si Vás pozvat na galavečer s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 30. srpna 2014 ve 20 hodin na zámku Plumlov. Galavečer se koná na podporu revitalizace této kulturní památky. Vstupenky jsou v prodeji v Salonu Charme Prostějov, v prostějovském Knihkupectví u Radnice a přímo v místě konání akce.
7.8.2014
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY Do Moravského divadla Olomouc přišla v polovině prázdnin smutná zpráva - v pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
30.7.2014
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Kromě ukázek z inscenací uvedených v MDO v sezoně 2013/14, jako jsou balet Spící krasavice, opera Turandot nebo činoherní komedie Najdeme se na Ztracené, nabídne slavnostní večer také ukázky z inscenací, které se teprve připravují. Diváci se tak mohou těšit na předehru k opeře Lazebník sevillský, duet z operety Hraběnka Marica nebo píseň z muzikálu Šakalí léta.
Členů všech tří uměleckých souborů jsme se zeptali, co je v uplynulé sezoně nejvíce nadchlo a jak budou trávit divadelní prázdniny. Odpovídali Ivana Plíhalová, Vendula Fialová, Barbora Polášková, Jiří Přibyl, Ivo Jambor a další. Děkujeme jim za ochotu a přejeme jim i Vám, divákům, krásné léto!
4.7.2014 celý text
Po právě skončeném divadelním roce jsme uměleckým šéfům tří souborů Moravského divadla Olomouc položili tři otázky: co je nejvíce potěšilo v uplynulé sezoně, jak budou trávit divadelní prázdniny a na co se nejvíce těší v sezoně příští. Zde jsou jejich odpovědi.
3.7.2014 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 30. června do 17. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Diváci z řad studentů mají při koupi vstupenky možnost uplatnit studentskou slevu. Pozor, vstupenky není v tomto termínu možné rezervovat! Od 18. do 31. srpna bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
1.7.2014