Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 76 další »
Novou divadelní sezonu zahájí hrdinové Po letních prázdninách otevře Moravské divadlo znovu své brány a přivítá diváky na prahu nové sezony. Tradiční slavnostní galavečer je spojený s předáním cen za nejlepší umělecké výkony roku předchozího i ukázkami z připravovaného repertoáru. Poprvé se v nové sezoně setkáme v neděli 11. září, galavečer odstartuje v 19 hodin. Průvodci večerem budou členové činohry Kristýna Krajíčková a Tomáš Krejčí.
29.8.2016 celý text
Pozvánka na baletní galavečer v kouzelném prostředí zámku Plumlov
Pozvánka na baletní galavečer v kouzelném prostředí zámku Plumlov Dovolujeme si Vás pozvat na galavečer s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 27. srpna 2016 ve 20 hodin na zámku Plumlov. Galavečer se koná na podporu revitalizace této kulturní památky. Informace o vstupenkách lze získat na tel. čísle 732 647 877.
24.8.2016
ROBIN HOOD nabídne humor i akční scény Bohatým bral a chudým dával, v sherwoodském lese pobýval… Legenda o Robinu Hoodovi se dočkala literárních i filmových zpracování, teď se anglický zbojník představí na jevišti. Středověkého lidového hrdinu tu oživí Michaela Doleželová a Roman Vencl, tvůrci oblíbených komedií Když se zhasne, Královny a Najdeme se na Ztracené. Dočkáme se i šermířských soubojů a střelby z luku! Premiéra bude přesně za měsíc, v pátek 16. září. O novince více prozradí Michaela s Romanem v následujícím rozhovoru.
Jakub Nvota, Michaela Doleželová Robin Hood

16.9 (pá)
19:00

vstupenky

21.9 (st)
19:00

vstupenky

24.9 (so)
19:00

vstupenky

13.10 (čt)
19:00

vstupenky

21.10 (pá)
19:00

vstupenky
Olomoucké divadelní prázdniny mají letos přestávku
Sedmý ročník Olomouckých divadelních prázdnin se bohužel neuskuteční, neboť není možnost jej připravit v takové podobě, která by vyhovovala divákům i účinkujícím. Primárním důvodem je skutečnost, že Moravské divadlo coby pořadatel akce nemá v repertoáru komorní titul, který by mohlo na festivalu uvést. Za těchto podmínek se pořádání festivalu v letošním roce nejeví jako zcela hospodárné. Neznamená to, že festival končí, budeme se těšit na příští léto, kdy už také Moravské divadlo bude mít v repertoáru komorní titul - komedii Woodyho Allena Central Park West.
29.7.2016
Jak a kde budou trávit zasloužené prázdniny umělci Moravského divadla Olomouc? V druhé části letní ankety odpovídají Barbora Polášková, Damani Williams, Martin Štolba, Antonín Blahuta a Ondřej Koplík.
7.7.2016 celý text
Po právě skončeném divadelním roce členům tří uměleckých souborů Moravského divadla Olomouc položili otázku, jak a kde budou trávit divadelní prázdniny. V první části odpovídají Vlasta Hartlová, Ivana Plíhalová, Jan Ťoupalík, Elena Gazdíková, Olga Jelínková a Ivo Jambor.
4.7.2016 celý text
Moravské divadlo má důvod k radosti, přibyla ocenění a vzrostly tržby Tucet premiérových titulů představily umělecké soubory Moravského divadla v nabité sezoně 2015/2016. Hned několik se jich okamžitě stalo diváckými hity. Velký úspěch zažil na zahraničních zájezdech soubor baletu a nechyběly ani prestižní ceny pro soubor opery a operety. Pro činoherní soubor to byla poslední sezona pod vedením uměleckého šéfa Michaela Taranta, kterého ve funkci nahradí Roman Vencl. Navzdory menšímu počtu premiérových titulů ve srovnání se sezonou předchozí se divadlo může pochlubit vyššími tržbami.
1.7.2016 celý text
Provoz v Moravském divadle o prázdninách nekončí! Chystá se rekonstrukce galerie i toalet v hledišti Letošní divadelní sezona oficiálně skončí 30. června, rušno však v Moravském divadle bude i v prázdninových měsících. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména rekonstrukce toalet za lóžemi a úprava galerie. Rozsáhlé práce v budově divadla si také vyžádaly posun začátku nové sezony, která tentokrát neodstartuje 1. září, ale až 11. září.
29.6.2016 celý text
Členové činohry Moravského divadla zvládli půlmaraton navzdory extrémnímu horku Více než šest tisíc běžců se v sobotu 25. června postavilo na start letošního ročníku mezinárodního závodu Olomoucký 1/2 Maraton. Mezi závodníky byli i členové činohry Moravského divadla. Takzvaný 2RUN si poprvé vyzkoušely dvojice Vendula Fialová + Tomáš Krejčí a Vojtěch Lipina + Jan Ťoupalík. Navzdory extrémnímu horku zvládli jednadvacetikilometrovou trať všichni, přičemž Vendula a Tomáš měli čas 2 hodiny 13 minut a Vojta s Janem se dostali pod dvě hodiny! Děkujeme hercům za reprezentaci v prestižním závodě!
27.6.2016 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla během letních prázdnin
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 1. července do 21. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Od 22. srpna do 2. září bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
23.6.2016