Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 64 další »
Připomínáme si deset let od úmrtí divadelníka a ministra kultury Pavla Dostála
Připomínáme si deset let od úmrtí divadelníka a ministra kultury Pavla Dostála Přesně před deseti lety, 24. července 2005, zemřel v Brně dramaturg, scenárista, režisér a někdejší ministr kultury České republiky Pavel Dostál. V Olomouci založil soubor Skumafka i legendární DEX-klub, kde vystupovali Karel Kryl nebo Miroslav Horníček. V době normalizace spolupracoval s Amatérským studiem při Státním divadle Oldřicha Stibora. V 90. letech působil v Moravském divadle jako režisér, od roku 1998 až do své smrti v červenci 2005 zastával funkci ministra kultury České republiky. Osobnost olomouckého rodáka Pavla Dostála připomíná pamětní deska umístěná ve foyer Moravského divadla.
24.7.2015
Jeviště Moravského divadla Olomouc je sice po skončení sezony 2014/2015 opuštěné, rušno však v divadelní budově má být i o prázdninách. Během července a srpna zde dojde k několika zásadním opravám v prostoru foyer. Ke zlepšení návštěvnického komfortu přispěje zejména dlouho očekávaná kompletní rekonstrukce dámských toalet, výraznou proměnou projdou šatny a dojde také k výměně hlavních vchodových dveří do divadla.
3.7.2015 celý text
Moravské divadlo má na kontě další divácké hity, zvýšila se návštěvnost a tržby Úspěšnou a na počet premiérových titulů velmi bohatou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Návštěvníci divadla měli možnost zhlédnout třináct novinkových titulů a k tomu navíc jednu předpremiéru! Velký úspěch měly zahraniční zájezdy souborů baletu a opery a operety, mimořádně pozitivní ohlas kritiky si vysloužila česká premiéra opery Pád Antikrista, ověnčená rovněž oceněním z prestižního hudebního festivalu Opera 2015. Soubor činohry si po Sluhovi dvou pánů může na konto připsat další divácké hity Najdeme se na Ztracené a U pokladny stál.
2.7.2015 celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. Ve středu 1. července bude pokladna otevřená od 18 do 19 hodin. V termínu od 2. července do 23. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Od 24. do 31. srpna bude ve všední dny otevřeno od 9 do 16 hodin.
30.6.2015
V polovině dubna vyhlásilo Moravské divadlo Olomouc výtvarnou soutěž na téma „MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC“. Do uzávěrky soutěže, která byla 20. června, se sešlo celkem 107 návrhů, z nichž komise vybrala nejlepší dílo v každé kategorii (třídní kolektiv a jednotlivec).
30.6.2015 celý text
Olomoucká činohra uzavírá sezonu předpremiérou Drobečků z perníku Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, po ní bude následovat ještě jedno předprázdninové uvedení, a to v úterý 30. června v 19 hodin. Premiéra je pak naplánovaná na 4. září.
Neil Simon Drobečky z perníku

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

12.9 (so)
19:00

vstupenky

6.10 (út)
19:00

vstupenky

21.10 (st)
19:00

vstupenky
O Drobečcích z perníku s Annou Stropnickou a Romanem Venclem Po osmadvaceti letech se na olomoucké jeviště vracejí Drobečky z perníku, tragikomedie proslulého amerického dramatika Neila Simona. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Před zářijovým premiérovým uvedením se už tento pátek v 19 hodin dočkáme předpremiérového představení. Vedle Ivany Plíhalové, pro kterou je role Evy Mearové velkou hereckou příležitostí, účinkují v chystané inscenaci také Anna Stropnická v roli dcery Polly a Roman Vencl coby homosexuální přítel hlavní hrdinky Jimmy.
Neil Simon Drobečky z perníku

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

12.9 (so)
19:00

vstupenky

6.10 (út)
19:00

vstupenky

21.10 (st)
19:00

vstupenky
Umělci z Moravského divadla Olomouc mají za sebou půlmaraton Více než pět tisíc běžců se v sobotu 20. června postavilo na start letošního ročníku mezinárodního závodu Olomoucký 1/2 Maraton. Mezi závodníky byla i činoherní štafeta - Vendula Fialová, Tomáš Krejčí, Vojtěch Lipina a Roman Vencl. Jak herci slíbili, vyběhli na trať v kostýmech z inscenací Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Půmaraton zvládla štafeta zdolat v čase 1 hodina 53 minut. Moravské divadlo reprezentovali také Petr Kubes a Radek Leszczynski. Takzvaný 2RUN zvládla dvojice zaběhnout v čase jen mírně přesahujícím hodinu a půl. Gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci!
21.6.2015 celý text
Operetní soirée čeká o víkendu derniéra
Operetní soirée čeká o víkendu derniéra S jevištěm Moravského divadla Olomouc se loučí komponovaný pořad Operetní soirée. Poslední představení se uskuteční v neděli 21. června ve 14.30 hodin. Show, ve které vystupují členové všech tří souborů olomouckého divadla, nabídne chytlavé melodie z dílny Offenbacha, Strausse či Lehára.
Moravské divadlo Olomouc si užilo další Den her, z celkového vítězství se radovala činohra
Moravské divadlo Olomouc si užilo další Den her, z celkového vítězství se radovala činohra Členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc doplněni o tým Šakalí léta si užili čtvrtý ročník Dne her. Divadelní klání se uskutečnilo v pondělí 15. června v centru města. Herci, zpěváci a tanečníci si v Čechových sadech užili tradiční piknik a co se snědlo, se následně vyběhalo při dopoledních soutěžích. Odpoledne odehrály týmy turnaj v petanque a večer si vyzkoušely pantomimu, divadelní kvíz a došlo i na náročnou soutěž v uvazování kravaty a lakování nehtů! Z vítězství se nakonec radovalo družstvo činohry. Děkujeme všem účastníkům akce, velký dík patří organizátorům Vendule Fialové a Věře Veselské. Fotografie z vydařeného Dne her najdete v sekci Fotogalerie.
16.6.2015