Dnes a zítra
29.4 (so) sk. - 19:00

Kámen

Nevrátí se

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na původní titul, tj. Léto na kole, zůstávají v platnosti na Kámen.


30.4 (ne) sk. YO 16:00

Rusalka

»  Senioři -30%

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

Naše tipy
29.4 (so) sk. - 19:00

Kámen

Nevrátí se

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na původní titul, tj. Léto na kole, zůstávají v platnosti na Kámen.


2.5 (út) sk. B 19:00

Jméno

Nepodceňujme sílu rodného listu

3.5 (st) sk. - 19:00

Maryša

»  Derniéra

Vzít život do svých rukou

4.5 (čt) sk. D 19:00

Úplné zatmění

Prokletí jako cesta ke svobodě

11.5 (čt) sk. - 19:00

Kouzelná flétna

Opera ve dvou dějstvích

12.5 (pá) sk. - 19:00

Řecké pašije

Opera o čtyřech jednáních v českém znění

Slavnostní zahájení 21. Divadelní Flory

24.5 (st) sk. C 19:00

Země úsměvů

Romantická opereta ve třech dějstvích

26.5 (pá) sk. V 19:00

Úplné zatmění

Prokletí jako cesta ke svobodě

3.6 (so) sk. - 19:00

Labutí jezero

Perla klasického baletu

4.6 (ne) sk. YO 16:00

Rigoletto

Opera ve třech dějstvích

8.6 (čt) sk. - 19:00

Kámen

»  Senioři -30%

Nevrátí se

DERNIÉRA

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 84 další »
Baletního představení Othello se zúčastní skladatel a dirigent Vachtang Mačavariani Dnešního baletního představení OTHELLO se zúčastní vzácný host - gruzínský skladatel a dirigent Vachtang Mačavariani, syn skladatele Alexeje Davidoviče Mačavarianiho, jehož hudební kompozice zní v olomoucké inscenaci. Pan Mačavariani zavítal do Moravského divadla už v dopoledních hodinách, aby se setkal s ředitelem divadla Pavlem Hekelou, uměleckým šéfem baletu a režisérem inscenace Robertem Baloghem a také s představitelkou Desdemony Yui Kyotani.
Alexej Davidovič Mačavariani Othello

23.5 (út)
19:00

vstupenky

19.6 (po)
19:00

vstupenky
Blíží se premiéra operetní inscenace ZEMĚ ÚSMĚVŮ
Blíží se premiéra operetní inscenace ZEMĚ ÚSMĚVŮ V připravované inscenaci souboru opery a operety Moravského divadla zavítáme do exotické Číny. Průvodci nám budou princ Su-Čong a Líza, dcera polního maršálka Lichtenfelse, která se do prince zamilovala a odjíždí z Vídně do nové země. Dalším průvodcem pak bude režisérka Dagmar Hlubková, která po úspěšných hudebních titulech Sugar, Noc na Karlštejně či Perly panny Serafínky uvede v Olomouci slavnou Lehárovu operetu Země úsměvů. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák a vedle nápaditých melodií se můžeme těšit i na famózní baletní čísla. Premiéra nás čeká v pátek 5. května v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas. Lehárova Země úsměvů patří v Olomouci k populárním titulům, v minulosti se zde dočkala šesti nastudování. Poslední inscenaci uvedli v lednu 2003 režisér Jan Štych a dirigent Miloslav Oswald.
Franz Lehár Země úsměvů

5.5 (pá)
19:00

vstupenky

6.5 (so)
19:00

vstupenky

24.5 (st)
19:00

vstupenky

29.5 (po)
19:00

vstupenky

1.6 (čt)
19:00

vstupenky
Repríza inscenace MISTR A MARKÉTKA za účasti hostů Aleny Morávkové a Borise Jirků
Repríza inscenace MISTR A MARKÉTKA za účasti hostů Aleny Morávkové a Borise Jirků Na nejbližší reprízu inscenace MISTR A MARKÉTKA (středa 26. dubna) zavítají do Moravského divadla hosté - malíř Boris Jirků, jehož ilustrace ozdobily poslední vydání Bulgakovova románu, a překladatelka tohoto díla Alena Morávková. S oběma se můžete setkat už v 18 hodin na autogramiádě, která se koná v Galerii Mona Lisa na Horním náměstí.
Michail Bulgakov Mistr a Markétka

20.5 (so)
16:00

vstupenky
Divadlo Bolka Polívky ruší hostující představení Šašek a syn
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, z provozních důvodů zrušilo Divadlo Bolka Polívky hostující představení Šašek a syn, které se mělo uskutečnit v pátek 23. června v Moravském divadle Olomouc. Zakoupené vstupenky na zrušené představení vracejte, prosím, v pokladně divadla do úterý 2. května. V pátek 23. června dodatečně zařazujeme do programu baletní představení Queen - The show must go on. !! Vstupenky zakoupené na zrušené představení Šašek a syn nezůstávají v platnosti na náhradní představení. Děkujeme za pochopení.
20.4.2017
Podívejte se na spot k předplatnému na sezonu 2017/2018 Dnes startuje v Moravském divadle prodej předplatného na příští sezonu. Do 10. května si mohou předplatné přednostně prodloužit stávající předplatitelé, nové zájemce uvítáme od 15. května. Podívejte se na SPOT K PŘEDPLATNÉMU, jehož podoba se zrodila v hlavě Romana Vencla, režii měl Filip Jančo. V hlavních rolích Jan Ťoupalík a revoluční televizor!
18.4.2017 celý text
Zemřel dlouholetý člen orchestru Moravského divadla Antonín Reňák
Zemřel dlouholetý člen orchestru Moravského divadla Antonín Reňák Ve věku 78 let zemřel v sobotu 8. dubna dlouholetý člen orchestru Moravského divadla ANTONÍN REŇÁK. Narodil se 11. července 1938 v obci Strání. Do olomouckého divadla přišel v létě 1961 a jako člen orchestru (hráč na hoboj) zde působil až do začátku roku 1999. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční 18. dubna ve 12.40 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.
12.4.2017
Shakespeare, Verdi i Werich: Nová sezona v Moravském divadle bude pestrá Na jevišti Moravského divadla Olomouc se v příští sezoně sejde vskutku vybraná společnost. Považte - svůj širák odhodí v dál Cyrano z Bergeracu, Ernani se znovu postaví do čela loupežnické bandy, Petruccio bude chtít zkrotit hádavou Kateřinu a cynický vikomt de Valmont naváže nebezpečné vztahy. Nová sezona nabídne celkem tucet premiér včetně pohádky od skutečného mistra Jana Wericha.
11.4.2017 celý text
Balet Moravského divadla Olomouc uvede další Shakespearovu tragédii, přichází žárlivý Othello Žárlivý vojevůdce Othello, jeho věrná žena Desdemona a intrikán Jago se setkají na jevišti Moravského divadla v originální baletní inscenaci choreografa a režiséra Roberta Balogha. Po Macbethovi, Snu noci svatojánské a Romeovi a Julii pokračuje olomoucký soubor v uvádění tanečních adaptací her Williama Shakespeara. Sólisty a sbor doprovodí hudba gruzínského skladatele Alexeje Davidoviče Mačavarianiho, autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. V titulní roli se představí Ivo Jambor a Damani Williams. Premiérové představení je naplánované na pátek 7. dubna v 19 hodin, II. premiéra se uskuteční o den později ve stejný čas.
Alexej Davidovič Mačavariani Othello

23.5 (út)
19:00

vstupenky

19.6 (po)
19:00

vstupenky
Do Olomouce se v polovině května sjedou divadelníci z celé Evropy – od pátku 12. do neděle 21. 5. zde bude probíhat festival Divadelní Flora. V pořadí 21. ročník mezinárodní přehlídky nabídne během 10 dnů na čtrnácti festivalových scénách na sedm desítek akcí. Festivalový program je umístěn na webových stránkách www.divadelniflora.cz. Předprodej vstupenek zajišťuje pokladna Moravského divadla Olomouc od 3. dubna, rezervace lze zajistit také online.
3.4.2017 celý text
Balet Moravského divadla Olomouc připravuje adaptaci slavné Shakespearovy tragédie Othello Po Macbethovi, Snu noci svatojánské a Romeovi a Julii pokračuje olomoucký soubor v uvádění tanečních adaptací her Williama Shakespeara. Originální baletní inscenace Othello vzniká v režii a choreografii Roberta Balogha. Sólisty a sbor doprovodí hudba gruzínského skladatele Alexeje Davidoviče Mačavarianiho, autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Premiéra bude v pátek 7. dubna v 19 hodin.
Alexej Davidovič Mačavariani Othello

23.5 (út)
19:00

vstupenky

19.6 (po)
19:00

vstupenky