Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Aktuality
Dnes a zítra

divadelní prázdniny - nehraje se

Naše tipy
3.9 (st) sk. - 19:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

23.9 (út) sk. - 19:00

My Fair Lady

Nejhranější světový muzikál o prostořeké květinářce

5.10 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

29.10 (st) sk. C 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 51 další »
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY
Zemřel dlouholetý zaměstnanec Moravského divadla Olomouc, mistr elektroakustiky a zvukař JIŘÍ ARELY Do Moravského divadla Olomouc přišla v polovině prázdnin smutná zpráva - v pondělí 28. července zemřel ve věku 64 let dlouholetý zaměstnanec olomouckého divadla JIŘÍ ARELY. Jako zvukař a mistr elektroakustiky působil v Moravském divadle od února 1975 až do konce roku 2012. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úterý 5. srpna v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
30.7.2014
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer
Novou divadelní sezonu zahájí galavečer Moravské divadlo Olomouc zahájí již popáté v řadě novou sezonu slavnostním galavečerem. V pondělí 1. září v 19 hodin se na jevišti divadla představí soubory činohry, opery a operety a baletu, aby nabídly koktejl z toho nejzajímavějšího ze současného repertoáru i ochutnávku z chystaných premiér. Součástí večera bude předání cen za nejlepší umělecké výkony. Slavnostním programem provedou diváky členové činohry Vlasta Hartlová a Jaroslav Krejčí. Kromě ukázek z inscenací uvedených v MDO v sezoně 2013/14, jako jsou balet Spící krasavice, opera Turandot nebo činoherní komedie Najdeme se na Ztracené, nabídne slavnostní večer také ukázky z inscenací, které se teprve připravují. Diváci se tak mohou těšit na předehru k opeře Lazebník sevillský, duet z operety Hraběnka Marica nebo píseň z muzikálu Šakalí léta.
24.7.2014
zobrazit inscenaci
Členů všech tří uměleckých souborů jsme se zeptali, co je v uplynulé sezoně nejvíce nadchlo a jak budou trávit divadelní prázdniny. Odpovídali Ivana Plíhalová, Vendula Fialová, Barbora Polášková, Jiří Přibyl, Ivo Jambor a další. Děkujeme jim za ochotu a přejeme jim i Vám, divákům, krásné léto!
4.7.2014
celý text
Po právě skončeném divadelním roce jsme uměleckým šéfům tří souborů Moravského divadla Olomouc položili tři otázky: co je nejvíce potěšilo v uplynulé sezoně, jak budou trávit divadelní prázdniny a na co se nejvíce těší v sezoně příští. Zde jsou jejich odpovědi.
3.7.2014
celý text
Soubor baletu Moravského divadla Olomouc uzavře sezonu open-air představením Romeo a Julie Před několika dny se v areálu šternberského hradu rozloučil s úspěšnou sezonou soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc, ve čtvrtek 10. července uzavře na stejném místě vydařený divadelní rok také olomoucký baletní soubor. Tanečníci pod vedením režiséra a choreografa Roberta Balogha uvedou pod širým nebem slavný balet Sergeje Sergejeviče Prokofjeva Romeo a Julie. Představení začíná ve 20.30 hodin.
1.7.2014
celý text
Moravské divadlo Olomouc si v sezoně 2013/2014 připsalo na konto divácké hity i prestižní ocenění, zvýšila se návštěvnost Další úspěšnou sezonu má za sebou Moravské divadlo Olomouc. Dařilo se v ní všem třem souborům. Balet se dokázal prosadit v zahraničí, činohra má díky inscenaci Sluhy dvou pánů v repertoáru obrovský divácký hit a k tomu cenu z prestižního festivalu a soubor opery a operety se raduje z Ceny Thálie pro sólistu Jiřího Přibyla i z kolektivní ceny za počin roku.
30.6.2014
celý text
Také letos se budou členové činoherního, operního a operetního a baletního souboru ucházet o výroční Ceny Moravského divadla Olomouc za nejlepší umělecké výkony. Vyhlášení cen se uskuteční v pondělí 1. září v 19 hodin na jevišti Moravského divadla v rámci Slavnostního zahájení sezony 2014/2015. Tradiční součástí galavečera je předání divácké ceny. Hlasující mohou prostřednictvím anketního lístku vybrat svou nejoblíbenější umělkyni a umělce. Hlasy lze posílat do pátku 29. srpna, tři vylosovaní účastníci ankety získají dárkové poukazy na volné vstupenky.
28.6.2014
celý text zobrazit inscenaci
Moravské divadlo oslaví Dny evropského dědictví hned dvěma představeními, nabídne klasickou operu i populární muzikál K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá co nejvíce architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven, a dalších prostor, se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc, největší kulturní instituce v Olomouckém kraji. V rámci oslav letos nabídne do programu hned dvě představení. V pátek 5. září si mohou lidé vychutnat open-air provedení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl.
27.6.2014
celý text
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. V termínu od 30. června do 17. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Diváci z řad studentů mají při koupi vstupenky možnost uplatnit studentskou slevu. Pozor, vstupenky není v tomto termínu možné rezervovat! Od 18. do 31. srpna bude pak pokladna otevřená pouze ve všední dny od 9 do 16 hodin.
27.6.2014
FOTO: Předpremiéra Ztracené se vydařila, publikum aplaudovalo vestoje Tvůrci diváckých hitů Když se zhasne a Královny Michaela Doleželová a Roman Vencl představili ve středu 25. června v Moravském divadle Olomouc svou novou komedii Najdeme se na Ztracené. Titul psaný na míru olomouckému činohernímu souboru má za sebou předpremiéru, která skončila bouřlivými ovacemi a potleskem vestoje. Premiéra inscenace uskuteční po prázdninách, v pátek 12. září.
25.6.2014
celý text