Dnes a zítra
21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

22.4 (st) sk. - 19:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

Naše tipy
21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

2.5 (so) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

24.5 (ne) sk. YO 16:00

Noc plná světla

»  Derniéra

Světová premiéra opery o naději, lásce a síle oběti

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na balet Romeo a Julie zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Noc plná světla, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 24. 5. 2015.


7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 60 další »
Dvojitá premiéra pro Ondřeje Koplíka
Dvojitá premiéra pro Ondřeje Koplíka Dnes má v Moravském divadle Olomouc premiéru inscenace operety Emmericha Kálmána Hraběnka Marica. V úloze Tassila se představí Ondřej Koplík a bude to pro něj vlastně dvojitá premiéra, neboť je to pro něj první jevištní setkání s Kálmánovou operetou „Původně jsem chtěl hrát roli Kolomana Župana, ale nakonec jsem si našel cestu i k Tassilovi. Překvapila mě "hustota" instrumentace v orchestru. Souhra jeviště s muzikou nebývá v takovýchto operetách jednoduchá, musíme zároveň zpívat a tančit. Zde navíc přibyla na jevišti cimbálová kapela, kterou musím herecky "vzít do hry", o to je to samozřejmě náročnější. Velmi jsem si ale, už po několikáté, užíval spolupráci s režisérkou Dagmar Hlubkovou," shrnul Koplík.
Emmerich Kálmán Hraběnka Marica

27.4 (po)
19:00

vstupenky

7.5 (čt)
19:00

vstupenky

20.5 (st)
19:00

vstupenky

29.5 (pá)
19:00

vstupenky

29.6 (po)
19:00

vstupenky
Moravské divadlo Olomouc za podpory odboru školství Magistrátu města Olomouce vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma „MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC“. Vybrané práce budou vystaveny v prostorách foyer MDO. Do výtvarné soutěže se v I. kategorii mohou přihlásit třídní kolektivy z olomouckých mateřských a základních škol 1. stupně. Ve II. kategorii se mohou přihlásit jednotlivci do 12 let v době uzávěrky soutěže. Uzávěrka soutěže je 20. června 2015.
16.4.2015 celý text
Zemřel dlouholetý sólista olomouckého baletního souboru ŠTEFAN MIKLUŠ Ve věku 80 let zemřel 10. dubna ŠTEFAN MIKLUŠ, někdejší dlouholetý sólista baletního souboru Státního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci a posléze jevištní mistr v Hudebním divadle v Hodolanech. Narodil se 13. března 1935 ve slovenské obci Malý Lipník. Do Státního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci přišel v červenci 1963 a jako člen baletního souboru zde působil až do března 1982 (od roku 1970 jako sólista). Ztvárnil desítky rolí v baletních, ale také operních a operetních inscenacích, namátkou Pierot, Bachčisarajská fontána, My Fair Lady či Carmen. Poslední rozloučení se Štefanem Miklušem se uskuteční v pátek 17. dubna v 10.40 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria. Čest jeho památce!
15.4.2015 celý text
Pucciniho pohádková opera TURANDOT zazní poprvé pod širým nebem Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se opět představí v atraktivním prostředí areálu Státního hradu Šternberk. Bude to již páté open-air vystoupení na tomto místě, letos navíc spojené s premiérou. Vůbec poprvé se totiž inscenace Pucciniho opery Turandot v hudebním nastudování Petra Šumníka a v režii Václava Málka objeví pod širým nebem. Představení je naplánované na čtvrtek 25. června od 20.30 hodin, vstupenky jsou již v prodeji.
15.4.2015 celý text
Cimbálová muzika, čardáš, láska se šťastným koncem - na jeviště Moravského divadla se vrací HRABĚNKA MARICA Patří k posledním velkým, klasickým operetám. Hraběnka Marica je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána. Nyní ji se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudovala Dagmar Hlubková, režisérka úspěšných muzikálových inscenací Noc na Karlštejně a Sugar. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Můžeme se těšit na cimbálovku, taneční čísla a především na operetní hity Joj, cigán či Tam, kde je Varaždín. Premiéra se uskuteční v pátek 17. dubna v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Emmerich Kálmán Hraběnka Marica

27.4 (po)
19:00

vstupenky

7.5 (čt)
19:00

vstupenky

20.5 (st)
19:00

vstupenky

29.5 (pá)
19:00

vstupenky

29.6 (po)
19:00

vstupenky
Začíná předprodej vstupenek na 19. ročník festivalu DIVADELNÍ FLORA V pondělí 13. dubna začíná v pokladně Moravského divadla Olomouc předprodej vstupenek na 19. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Letošní ročník se uskuteční od 8. do 17. května na jedenácti scénách v Olomouci. Pořadatelská DW7, o.p.s. pozve festivalové diváky na scénu Moravské divadla, do divadelního i Freskového sálu Divadla na cucky ve Wurmově ulici, klubů S-Cube, Vertigo nebo Jazz Tibet Club, prostor Uměleckého centra Univerzity Palackého a celé řady dalších olomouckých lokací – 19. Divadelní Flora nabídne během deseti dnů více než pět desítek akcí.
13.4.2015 celý text
Blíží se premiéra inscenace Hraběnka Marica, přinášíme rozhovor s představitelkami titulní role Patří k posledním velkým, klasickým operetám. Hraběnka Marica je po Čardášové princezně druhou nejpopulárnější operetou maďarského skladatele Emmericha Kálmána. Nyní ji se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc nastudovala Dagmar Hlubková, režisérka úspěšných muzikálových inscenací Noc na Karlštejně a Sugar. Autorem hudebního nastudování je Petr Šumník. Kálmánova opereta se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací po téměř šestnácti letech. Premiéra je v pátek 17. dubna. Přečtěte si rozhovor s představitelkami titulní role ELENOU GAZDÍKOVOU a LEOU VÍTKOVOU.
11.4.2015 celý text
Jiří Přibyl převezme Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury
Jiří Přibyl převezme Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury Ve čtvrtek 9. dubna se v prostějovském Národním domě budou udělovat Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2014. Jednu z cen - Osobnost roku v oblasti kultury - převezme sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc JIŘÍ PRIBYL. „Mám radost, ocenění si vážím a vidím to jako určité zpečetění vztahu s olomouckým krajem. Už je to šest a půl roku od okamžiku, kdy jsem do Moravského divadla přišel jako host v roli Žalářníka v inscenaci Dalibor. Přijetí do souboru bylo příjemné a zdomácněl jsem tady,“ popsal Přibyl, který v loňském roce převzal prestižní Cenu Thálie za ztvárnění Falstaffa ve stejnojmenné inscenaci Verdiho opery.
8.4.2015
Nenechte si ujít poslední představení opery LUCIA DI LAMMERMOOR, derniérové vstupné je 150 korun
Nenechte si ujít poslední představení opery LUCIA DI LAMMERMOOR, derniérové vstupné je 150 korun Dovolujeme si Vás upozornit na lákavou nabídku. V sobotu 11. dubna v 16 hodin se v Moravském divadle Olomouc uskuteční derniéra operní inscenace LUCIA DI LAMMERMOOR. Pokud si na poslední představení této historické opery Gaetana Donizettiho zakoupíte vstupenku, zaplatíte za ni speciální derniérové vstupné 150 korun. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla.
Gaetano Donizetti Lucia di Lammermoor
Dlouholetá sólistka olomoucké opery AMÁLIE KADLČÍKOVÁ slaví významné životní jubileum Ve středu 8. dubna oslaví významné životní jubileum dlouholetá sólistka opery ve Státním divadle Oldřicha Stibora v Olomouci Amálie Kadlčíková (rozená Braunová). Rodačka z Brna ukončila v roce 1958 studium JAMU a poté působila jednu sezonu ve Státním divadle Košice. Do olomouckého divadla přišla v létě 1960 a působila zde jako sólistka opery až do roku 1991. Ztvárnila více než sedmdesát rolí, představila se v takových titulech jako Rusalka, Aida, Carmen, Evžen Oněgin či Figarova svatba. V letech 1967-1974 působila jako stálý host Komické opery v Berlíně. K jubileu blahopřejeme!
7.4.2015 celý text