Dnes a zítra
25.11 (st) sk. - 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

26.11 (čt) sk. D 19:00

Léto na kole

Manželství potřebuje tajemství

Naše tipy
25.11 (st) sk. - 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

30.11 (po) sk. - 19:00

Rose Marie

Revuální opereta

1.12 (út) sk. - 19:00

Šakalí léta

Zběsilost v srdci v rytmu rokenrolu

14.12 (po) sk. - 19:00

Polská krev

»  Derniéra

Nejslavnější česká opereta

15.12 (út) sk. B 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

30.12 (st) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

8.1 (pá) sk. V 19:00

Lazebník sevillský

Komická opera

16.1 (so) sk. - 17:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

21.1 (čt) sk. - 19:00

Hamlet

»  Derniéra

Kdo tam?

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 67 další »
Kolegové ze souborů popřáli Ondřeji Doležalovi k blížícímu se životnímu jubileu Po skončení včerejšího představení Hraběnka Marica popřáli kolegové ONDŘEJI DOLEŽALOVI k jeho blížícímu se životnímu jubileu. Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Ondřej Doležal oslaví 29. listopadu sedmdesáté narozeniny. Rodák z Nižného Medzeva vyrůstal v Mikulově a v tehdejším Gottwaldově se vyučil strojním obuvníkem. Výrobě bot se však nevěnoval, hned po vojně totiž nastoupil do Státního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci. V říjnu 1966 byl přijat jako člen baletního sboru, což znamená, že příští rok oslaví Ondřej Doležal další krásné jubileum – padesát let účinkování v olomouckém divadle! Od sezony 1969/70 již Ondřej Doležal vystupoval coby člen sboru operety, sólovou smlouvu dostal v roce 1977. V září 1982 se pak stal sólistou opery.
25.11.2015 celý text
Ondřej Koplík získal výroční cenu Opery Plus
Ondřej Koplík získal výroční cenu Opery Plus Nejnovější držitelé Výročních cen Opery Plus, a to za nejlepší operní výkony v uplynulé sezoně 2014/2015, byli vyhlášeni a ceny jim předány v neděli 22. listopadu ve Stavovském divadle. Ocenění tentokrát putovala do mimopražských divadel: získali je sólistka opery Slezského divadla v Opavě, sopranistka Tereza Kavecká a sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc, tenorista Ondřej Koplík. O vítězích rozhodli sami čtenáři Opery Plus svým hlasováním na stránkách portálu, a to na základě nominací oslovených hudebních publicistů. Ondřej Koplík si nominaci vysloužil ztvárněním postavy hraběte Almavivy v inscenaci Rossiniho Lazebníka sevillského.
23.11.2015
Vladislavu Zápražnému poděkovali potleskem kolegové ze souboru i publikum Po skončení včerejšího představení Prodané nevěsty popřáli ředitel Moravského divadla Pavel Hekela, šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald a členové souboru sólistovi VLADISLAVU ZÁPRAŽNÉMU k jeho blížícímu se životnímu jubileu. Současně se s ním symbolicky rozloučili a poděkovali mu - po více než třiceti letech v souboru opery a operety opouští Vladislav Zápražný stálé angažmá v Moravském divadle. Na olomouckém jevišti debutoval v roce 1983 jako Tomeš v inscenaci Smetanovy Hubičky. Ztvárnil hlavní role v operách Nabucco, Don Giovanni, Simon Boccanegra, Evžen Oněgin nebo Čert a Káča, celkem účinkoval ve více než 130 inscenacích.
20.11.2015 celý text
Moravské divadlo Olomouc potěší dětské publikum pohádkovým muzikálem O líných strašidlech Vedle premiérových titulů pro dospělé publikum přichystalo Moravské divadlo Olomouc (MDO) v letošní sezoně také jednu premiéru, kterou si užijí speciálně malí diváci. Do repertoáru již brzy přibude nová hudební pohádka O líných strašidlech. Inscenaci nastudovali členové sboru opery a operety Moravského divadla pod vedením režiséra Iva Melkuse. Premiéra se uskuteční v neděli 22. listopadu v 10 hodin, první repríza ve stejný den ve 14 hodin.
Vladimír Čort O líných strašidlech

5.12 (so)
10:00

vstupenky

26.12 (so)
16:00

vstupenky
Noc divadel v retro stylu a s oblíbenými herci V sobotu 21. listopadu se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. Po úspěchu loňské akce se do třetího ročníku Noci divadel opět zapojilo Moravské divadlo Olomouc (MDO). Letošní program bude v retro stylu, návštěvníci si mohou zatančit ve foyer divadla, užít si večírek s živou muzikou a vyfotografovat se s oblíbenými herci.
17.11.2015 celý text
Nástěnný kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2016 již v prodeji! V prodeji je již nástěnný kalendář Moravského divadla Olomouc pro rok 2016. Najdete v něm tucet nejhezčích plakátů k našim baletním, činoherním, operním a operetním inscenacím - od lednového Amadea po prosincové Labutí jezero. Zájemci si mohou kalendář zakoupit v pokladně divadla, cena je 140 korun.
12.11.2015 celý text
Balet Dáma s kaméliemi slibuje působivý příběh, výpravnou podívanou a živý klavírní doprovod Baletní adaptaci Dumasovy Dámy s kaméliemi na hudbu Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina uvede na olomouckém jevišti režisér a choreograf Robert Balogh. Titulní roli ztvární alternující Yui Kyotani a Irina Laptěva. Tanečníky doprovodí nejen orchestr pod vedením Tomáše Hanáka, ale také klavírní sólistky Alice Rajnohová a Marie Šumníková. Premiéra se v Moravském divadle Olomouc uskuteční v pátek 13. listopadu v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.
Sergej Rachmaninov – Fryderyk Chopin Dáma s kaméliemi

17.12 (čt)
19:00

vstupenky

31.1 (ne)
19:00

vstupenky
Robert Balogh: Na Dámě s kaméliemi mne oslovuje myšlenka celého příběhu, která fungovala v polovině 19. století a funguje stejně i dnes Alexandr Dumas mladší napsal v roce 1848 částečně autobiografický román o nešťastné lásce kurtizány Marguerite a jejího milence Armanda. Baletní adaptaci na hudbu Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina uvede režisér a choreograf Robert Balogh, pro kterého je Dáma s kaméliemi osudová. Setkává se s ní na jevišti již popáté.
Sergej Rachmaninov – Fryderyk Chopin Dáma s kaméliemi

17.12 (čt)
19:00

vstupenky

31.1 (ne)
19:00

vstupenky
Pozvánka na výstavu obrazů Simony Pavlasové
Pozvánka na výstavu obrazů Simony Pavlasové Zveme vás do kavárny Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) na výstavu obrazů Simony Pavlasové nazvanou Dovolte si! Simona Pavlasová se narodila v roce 1976 v Prešově, kam se stále vrací nejen za svou rodinou a přáteli. Srdce ji však zaválo na Moravu, odkud pochází její dědeček. Domovem se stala Olomouc. A právě kouzelná a inspirující Olomouc ji přiměla věnovat se malování. Maluje pouze jeden rok a výstavou chce ukázat lidem, že nikdy není pozdě plnit si své sny. Výstava „Dovolte si!“ bude zahájena vernisáží 2. listopadu v 17 hodin a potrvá do 30. listopadu.
30.10.2015
Listopad bude pohádkový, malí i velcí diváci se setkají s línými strašidly a Odysseem V repertoáru Moravského divadla se již brzy objeví nové tituly pro dětské publikum. V listopadu budou mít premiéry hned dvě inscenace, které si užijí malí diváci – a doufáme, že i jejich dospělý doprovod. Čeká nás pohádka plná písniček O líných strašidlech i setkání s hrdinou řecké mytologie Odysseem.
29.10.2015 celý text