Dnes a zítra
29.5 (pá) sk. V 19:00

Hraběnka Marica

Klasická opereta

30.5 (so) sk. ZO 16:00

Operetní soirée

Setkání králů operety u papá Offenbacha

Naše tipy
7.6 (ne) sk. NO 14:30

Spor

»  Derniéra

Smyslná komedie

14.6 (ne) sk. YO 16:00

Paganini

»  Senioři -30%

Opereta ve třech dějstvích

Pozor!!! Změna programu. Vstupenky zakoupené na operu Noc plná světla zůstávají v platnosti na změněný titul, tedy Paganini, případně vracíme vstupné za zakoupené vstupenky v pokladně MDO do 14. 6. 2015.


18.6 (čt) sk. D 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

23.6 (út) sk. L 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 62 další »
Kristiana Belcredi: Největší výzvou pro mne je, aby se diváci bavili Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc zkouší v těchto dnech novou inscenaci Lazebník sevillský. Nejznámější operní dílo Gioacchina Rossiniho uvede v Olomouci režisérka Kristiana Belcredi. Jde přitom o její vůbec první inscenování Rossiniho díla. Více v následujícím rozhovoru.
Gioacchino Rossini Lazebník sevillský

5.6 (pá)
19:00

vstupenky

6.6 (so)
19:00

vstupenky

27.6 (so)
19:00

vstupenky
Vzniká dokument o inscenaci Pád Antikrista Inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v Moravském divadle Olomouc vzbudila výrazný zájem odborné veřejnosti, dočkala se uvedení v zahraničí a byla odměněna cenou na prestižním festivalu Opera 2015. Teď o tomto pozoruhodném projektu vzniká dokumentární film v režii Tomáše Zindlera. Tvůrce řady reklamních spotů, videoklipů a celovečerního filmu Route 66 – Mainstreet USA chce dle svých slov „vystihnout filmem podstatu opery“.
27.5.2015 celý text
Populární inscenace Když se zhasne oslaví padesátku V pondělí 25. května se v Divadle hudby uskuteční další repríza úspěšné inscenace Když se zhasne. Toto představení však bude něčím speciální - půjde totiž o padesáté uvedení tohoto titulu od doby, kdy měl v březnu 2012 svou olomouckou premiéru. Za tři roky se inscenace stihla představit ve Studiu Českého rozhlasu Olomouc, na jevišti Moravského divadla i na komorní scéně Divadla hudby. „Když se zhasne je dnes nejúspěšnější inscenací Moravského divadla za posledních deset let - žádné jiné představení se přes padesát repríz nedostalo, což mě velmi překvapilo," uvedl Roman Vencl, který spolu s Michaelou Doleželovou komedii napsal a režíroval.
22.5.2015 celý text
Den dětí s Královnou Koloběžkou a sladkou odměnou Zveme na představení Královna Koloběžka První, které v Moravském divadle Olomouc u příležitosti Mezinárodního dne dětí uvede hostující Divadlo loutek Ostrava. Představení se uskuteční v neděli 31. května v 10 hodin a pro dětské návštěvníky jsou připraveny dárky - kdo přijede do divadla na koloběžce, bude sladce odměněn! O dopravní prostředky bude dobře postaráno v improvizované úschovně ve foyer divadla. Vstupenky na představení jsou v prodeji v pokladně či na webu Moravského divadla.
Jan Werich Královna Koloběžka První

31.5 (ne)
10:00

vstupenky
Opera Noc plná světla naposledy na jevišti Moravského divadla Olomouc Dovolujeme si Vás pozvat na derniéru inscenace NOC PLNÁ SVĚTLA, která se uskuteční v neděli 24. května v 16 hodin. Mimořádný operní projekt skladatele Zdeňka Pololáníka zažil před dvěma lety v Olomouci světovou premiéru. Autorem libreta vycházejícího z dramatu Paula Claudela Zvěstování panně Marii je Josef Hrdlička, světící biskup olomoucký. Záštitu nad projektem převzal pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Vstupenky na olomouckou derniéru inscenace Noc plná světla lze zakoupit v pokladně či na webu Moravského divadla. Představení bude zaznamenávat TV Noe.
Zdeněk Pololáník Noc plná světla
V červnu se v Moravském divadle Olomouc představí Bolek Polívka s dcerou Annou, vstupenky na komedii DNA jsou v prodeji Ve čtvrtek 25. června 2015 k nám zavítá populární Divadlo Bolka Polívky s představením DNA. Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera Anna Polívková. Představení začíná v 19 hodin, vstupenky jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla.
Bolek Polívka DNA

25.6 (čt)
19:00

vstupenky
Umělecký šéf olomoucké opery a operety Miloslav Oswald zažil úspěšný koncert v čínském Tianjinu
Umělecký šéf olomoucké opery a operety Miloslav Oswald zažil úspěšný koncert v čínském Tianjinu Mimořádný zážitek má za sebou umělecký šéf opery a operety Moravského divadla Olomouc, dirigent Miloslav Oswald. O uplynulém víkendu vystoupil na koncertě v čínském městě Tianjin poblíž Pekingu, které má 15 milionů obyvatel a kde řídil místní symfonický orchestr. „Dramaturgie koncertu byla pestrá s důrazem na romantické skladby, zazněl Rachmaninovův 2. klavírní koncert, Čajkovského 5. symfonie a také ukázka z Dvořákových Slovanských tanců jako přídavek. Na přípravy jsme měli čtyři zkoušky a generálku. Atmosféra při zkouškách byl velmi přívětivá, koncert samotný pak měl obrovský úspěch. Myslím si, že ta strhující atmosféra zanechala v divácích, v orchestru i ve mně velký zážitek," popsal Oswald, pro něhož to byla již druhá návštěva Číny - před dvěma lety řídil filharmonický orchestr v desetimilionovém městě Wuhan.
14.5.2015
Pochvalná recenze inscenace SPARTAKUS na portálu Opera PLUS Informační portál o opeře, hudbě a tanci Opera Plus zveřejnil recenzi baletní inscenace Spartakus. Pavol Juráš v ní mj. chválí představitele hlavních rolí, sbor baletu i výkon orchestru a vyzdvihuje představení jako „kompaktní, logické, divadelně zajímavé i účinné. Inscenovat Spartaka na malém jevišti s malým souborem je velký risk, který se však tentokrát choreografovi Robertovi Baloghovi vyplatil“.
Aram Chačaturjan Spartakus

23.6 (út)
19:00

vstupenky
Šimon Dominik: Nebereme vše úplně vážně Inscenace Emma má za sebou premiéru v Moravském divadle Olomouc. Poprvé vznikla česká divadelní adaptace románu Jane Austenové a poprvé také se souborem olomoucké činohry spolupracoval režisér Šimon Dominik. Ten v následujícím rozhovoru zmiňuje, že v inscenaci je přítomná míra odstupu, nadsázky a shození a mužská část publika se tak rozhodně nemusí obávat přemíry romantiky.
Jane Austenová Emma

1.6 (po)
19:00

vstupenky

16.6 (út)
19:00

vstupenky
Český rozhlas odvysílá záznam operního představení Pád Antikrista
Český rozhlas odvysílá záznam operního představení Pád Antikrista V sobotu 9. května odvysílá Český rozhlas 3 Vltava záznam operního představení PÁD ANTIKRISTA v Moravském divadle Olomouc. První nastudování opery Viktora Ullmanna v České republice se setkalo s mimořádným ohlasem odborné veřejnosti, inscenace získala ocenění na prestižním Festivalu hudebního divadla Opera. Pořad začíná ve 20 hodin, po skončení záznamu následuje průřez historií olomoucké opery od roku 1945 do roku 2013.
8.5.2015