Právě prohlížíte: Moravské divadlo » Přečtěte si » Aktuality
Dnes a zítra
20.4 (ne) sk. YO 16:00

Netopýr

Klenot vídeňské operety

Naše tipy
22.4 (út) sk. ST 19:00

Frida

Taneční obrazy ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo

9.5 (pá) sk. V 19:00

Maryša

Vzít život do svých rukou

27.5 (út) sk. B 19:00

Rozbitý džbán

Klasická komedie o jedné malé kauze

2.6 (po) sk. A 19:00

Hamlet

Kdo tam?

10.6 (út) sk. - 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 47 další »
Divadelní Flora oslaví plnoletost, předprodej vstupenek začíná v úterý 22. dubna V Olomouci po roce opět ožije jedna z nejvýznamnějších tuzemských divadelních přehlídek, Divadelní Flora. Stane se tak již poosmnácté a festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. Na deseti scénách se představí divadelníci a hudebníci z osmi zemí. Velkolepý divadelní svátek vypukne v hanácké metropoli ve čtvrtek 15. května a potrvá až do neděle 25. května. Předprodej vstupenek bude zahájen na pokladně Moravského divadla Olomouc hned po Velikonocích – v úterý 22. dubna. Program letos nabídne hned tři světové premiéry, pětidenní retrospektivu profilových inscenací ostravského Divadla Petra Bezruče či průřez aktuální tvorbou jedné z nejvýraznějších osobností současné české divadelní režie – Daniela Špinara. Letošní pětadvacáté výročí sametové revoluce pak festival připomeneme reprezentativní dramaturgickou linií věnovanou jejímu nejvýznamnějšímu protagonistovi – Václavu Havlovi.
19.4.2014
celý text
FOTO: Premiéra Hamleta skončila několikaminutovým aplausem Olomoucká činohra má za sebou premiéru inscenace Shakespearovy tragédie Hamlet. První uvedení skončilo v pátek 18. dubna dlouhotrvajícím potleskem, velký aplaus si vysloužil představitel titulní role Petr Kubes. Premiérového představení se zúčastnila řada hostů, například překladatel Martin Hilský či prezident Herecké asociace Jiří Hromada.
18.4.2014
celý text
Velikonoční neděle s operetou Netopýr a svátečním přípitkem
Velikonoční neděle s operetou Netopýr a svátečním přípitkem V neděli velikonoční je v Moravském divadle Olomouc na programu inscenace Netopýra, klenotu vídeňské operety. Představení začíná v 16 hodin a pro návštěvníky bude v divadle přichystána tematická sváteční výzdoba a rovněž sváteční přípitek v přestávce představení. Srdečně Vás zveme!
Johann Strauss
Netopýr

20.4 (ne)
16:00

vstupenky
18.4.2014
zobrazit inscenaci
Martin Hilský: Na zásahy do Shakespearovy básnické a divadelní řeči jsem citlivý Při přípravě inscenace Shakespearovy tragédie Hamlet vycházel režisér Michael Tarant z překladu Martina Hilského. Profesor anglické literatury a čestný člen Řádu britského impéria se také zúčastnil zahajovací zkoušky a propůjčil svůj hlas duchovi Hamletova otce. V následujícím rozhovoru přiblíží, jak je to s Hamletem coby váhavým mstitelem a které scény režiséři při uvádění Hamleta běžně škrtají.
William Shakespeare
Hamlet

24.4 (čt)
19:00

vstupenky

26.4 (so)
19:00

vstupenky

6.5 (út)
19:00

vstupenky

24.5 (so)
19:00

vstupenky

26.5 (po)
19:00

vstupenky
17.4.2014
celý text zobrazit inscenaci
Olomouckou činohru čeká divadelní svátek, na jeviště vstupuje dánský princ Hamlet Jednu z nejslavnějších postav české dramatiky střídá na jevišti jeden z nejslavnějších hrdinů dramatiky světové. Po Maryše vchází do Moravského divadla Olomouc dánský princ Hamlet. Inscenaci Shakespearovy tragédie režíruje umělecký šéf souboru činohry Michael Tarant, titulní postavu ztvární Petr Kubes. Premiéra se uskuteční v pátek 18. dubna 2014 v 19 hodin.
William Shakespeare
Hamlet

24.4 (čt)
19:00

vstupenky

26.4 (so)
19:00

vstupenky

6.5 (út)
19:00

vstupenky

24.5 (so)
19:00

vstupenky

26.5 (po)
19:00

vstupenky
16.4.2014
celý text zobrazit inscenaci
Hudbu k Hamletovi složil dvojnásobný držitel Českého lva JAN JIRÁSEK Rodák z východočeského Rychnova nad Kněžnou Jan Jirásek proslul především coby skladatel filmové hudby. Je držitelem dvou Českých lvů za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Kytice. Nevyhýbá se však ani divadlu, opakovaně spolupracoval například s režisérem Josefem Kroftou. Když jej Michael Tarant oslovil, zda by zkomponoval hudbu k připravované inscenaci Hamlet, nezaváhal ani na chvíli. Více v rozhovoru.
William Shakespeare
Hamlet

24.4 (čt)
19:00

vstupenky

26.4 (so)
19:00

vstupenky

6.5 (út)
19:00

vstupenky

24.5 (so)
19:00

vstupenky

26.5 (po)
19:00

vstupenky
11.4.2014
celý text zobrazit inscenaci
Karel Basák: Považuji se za žoldnéře, který plní představy režiséra V připravované inscenaci HAMLET dojde kromě jiného také na šermířský souboj mezi titulním hrdinou a Laertem. Na to, aby souboj vypadal věrohodně, ale aby se při něm Petr Kubes a Tomáš Krejčí nezranili, dohlížel KAREL BASÁK, choreograf a dlouholetý spolupracovník režiséra Michaela Taranta. Spoluzakladatel legendární skupiny divadelně-historického šermu Dominik připravuje bojové scény v titulech všech žánrů. Jak říká v následujícím rozhovoru, baví ho šermířský souboj dvou mužů i hromadná hospodská rvačka.
William Shakespeare
Hamlet

24.4 (čt)
19:00

vstupenky

26.4 (so)
19:00

vstupenky

6.5 (út)
19:00

vstupenky

24.5 (so)
19:00

vstupenky

26.5 (po)
19:00

vstupenky
10.4.2014
celý text zobrazit inscenaci
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se s inscenací Lucia di Lammermoor pochlubí německému publiku
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se s inscenací Lucia di Lammermoor pochlubí německému publiku Po roce se soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc opět představí německému publiku. Ve městech Schweinfurt a Pirmasens uvede v tomto týdnu inscenaci opery Gaetana Donizettiho LUCIA DI LAMMERMOOR v režii Martina Otavy a hudebním nastudování Miloslava Oswalda. „Německé publikum přijímá opery italských autorů velmi otevřeně. Dovolím si říct, že je mnohem vděčnější než naše publikum. K dirigentovi a umělcům se staví s úctou, což se ukázalo už na našich předchozích zájezdech s inscenacemi Straka zlodějka, La Traviata či naposledy vloni právě s Lucií z Lammermooru,“ uvedl umělecký šéf souboru Miloslav Oswald. Sólisté, členové sboru a orchestr vyrazí z Olomouce v pondělí 7. dubna v poledne, v následujících dvou dnech je čekají dvě představení ve Schweinfurtu a ve čtvrtek vystoupení v Pirmasens. Titulní roli ztvární hostující Olga Jelínková, v dalších rolích se vedle členů souboru Ondřeje Doležala či Petra Martínka představí hosté Filip Tůma či Rafael Alvarez.
7.4.2014
Pozvánka na výstavu obrazů britského malíře Jonathana Huxleyho U příležitosti 20. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě se v kavárně Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) uskuteční od 3. dubna výstava obrazů Jonathana Huxleyho. Slabozraký malíř s mnoha mezinárodními úspěchy tvoří nejčastěji v zatemněném ateliéru pomocí ultrafialového záření a fluorescenční barvy. Při své práci občas využívá vidícího asistenta. Výstava potrvá do 30. dubna.
1.4.2014
celý text
Čerstvému držiteli Ceny Thálie Jiřímu Přibylovi poblahopřálo vedení divadla a města Sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jiří Přibyl získal v sobotu 29. března v pražském Národním divadle prestižní Cenu Thálie. Pořádající Hereckou asociaci zaujal svým výkonem v titulní roli inscenace Verdiho opery Falstaff. Dnes dopoledne mu v Moravském divadle Olomouc k ocenění poblahopřáli ředitel divadla Pavel Hekela a náměstek primátora statutárního města Olomouce Jan Holpuch. Ten rovněž prozradil, že operu Falstaff si letos v září vychutnají olomoučtí diváci na speciálním představení pod širým nebem.
31.3.2014
celý text