Dnes a zítra
1.3 (ne) sk. - 19:00

Sluha dvou pánů

Skoro bleší cirkus

2.3 (po) sk. A 19:00

Amadeus

Legenda o talentu a úspěchu

Naše tipy
3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Smyslná komedie

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

2.5 (so) sk. - 19:00

Spartakus

Balet z historie antického Říma

24.5 (ne) sk. YO 16:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 58 další »
Baletní soubor Moravského divadla má za sebou velmi úspěšné německé turné O olomoucký balet je v Německu velký zájem. Svědčí o tom rozsáhlé několikaměsíční turné, které absolvoval baletní soubor Moravského divadla. Zatímco vloni navštívil třináct německých měst, počet zastávek na aktuálním turné byl téměř dvojnásobný. Turné, na kterém tanečníci pod vedením šéfa souboru, režiséra a choreografa Roberta Balogha představili tituly Labutí jezero a Louskáček, odstartovalo 12. prosince a skončilo o uplynulém víkendu. Baletní soubor navštívil města známá z předchozích turné (Schwetzingen, Görlitz ad.), poprvé se představil v Lipsku, Míšni či Kaiserslauternu. Za úspěšným turné se s odstupem pár dní ohlíží Robert Balogh.
25.2.2015 celý text
Kavárna Divadelní klub hostí výstavu obrazů Hynka Šnajdra
Kavárna Divadelní klub hostí výstavu obrazů Hynka Šnajdra Od pondělí 2. března do úterý 31. března hostí kavárna Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) výstavu obrazů Hynka Šnajdra. Šternberský rodák studuje v Olomouci Církevní gymnázium Německého řádu. Od roku 2006 pravidelně navštěvuje Základní uměleckou školu Miloslava Stibora, kde se naučil základním výtvarným technikám, kresbě, malbě, stejně jako znalostem anatomie a perspektivy. V jeho obrazech se často objevují motivy fantaskních bytostí a světů, stejně tak jako charaktery z příběhů, které píše. Jeho největší inspirací jsou nejen sny a představy, ale i příroda, hudba a knihy. Autor je členem neformální umělecké skupiny Talentovaní Umělci, která podporuje amatérské a začínající umělce. Výstava Příběhy zpod kořenů bude zahájena vernisáží v pondělí 2. března v 17 hodin, úvodního slova se ujme patronka umělecké skupiny Talentovaní Umělci Hana Pokorná.
24.2.2015
Pád Antikrista slaví velký úspěch, získal cenu na prestižním festivalu Opera Dnes odpoledne byly vyhlášeny ceny Festivalu hudebního divadla Opera 2015. Cenu ředitelky festivalu získala inscenace opery Viktora Ullmanna Pád Antikrista v provedení souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc.
23.2.2015 celý text
Nová posila souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc
Nová posila souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc Coby Lucia di Lammermoor a Nannetta předstoupila před olomoucké publikum ještě jako host, v nové inscenaci Smetanovy Hubičky však už OLGA JELÍNKOVÁ vystupuje jako posila souboru opery a operety Moravského divadla. Absolventka Pražské konzervatoře a HAMU poprvé zavítala na jeviště olomouckého divadla na podzim 2012. „S režisérem inscenace Lucia di Lammermoor Martinem Otavou jsem spolupracovala v libereckém divadle, kde mi nabídl postavu Aminy v Náměsíčné. Díky tomu mě pak přivedl do Olomouce. Během procesu příprav jsem se ujistila v tom, že je to práce, která mě naplňuje, a Lucie je postava, kterou moc chci zpívat,“ zavzpomínala Jelínková. Zanedlouho se představí v roli Lízy v inscenaci operety Hraběnka Marica. Půjde přitom o její první velké setkání s žánrem operety. Více o Olze Jelínkové, včetně toho, kterou vysněnou postavu by chtěla ztvárnit, se dočtete v březnovém čísle měsíčníku Za oponou.
23.2.2015
Po Prodané nevěstě bude mít Moravské divadlo Olomouc v repertoáru i druhou nejoblíbenější Smetanovu operu Před čtyřmi lety uvedl soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc s velkým úspěchem Prodanou nevěstu, nyní nabídne divákům druhou nejhranější operu Bedřicha Smetany Hubička. Režie se ujal někdejší umělecký šéf olomoucké opery a operety Martin Dubovic. Autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 13. února 2015 v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.
Bedřich Smetana Hubička

9.3 (po)
19:00

vstupenky

17.3 (út)
19:00

vstupenky

18.5 (po)
19:00

vstupenky
„Hubička, to je krásné, čisté a průzračné dílo.“ Blíží se premiéra inscenace druhé nejhranější opery Bedřicha Smetany Hubička. Se souborem opery a operety Moravského divadla Olomouc titul připravuje Martin Dubovic. První uvedení je naplánované na pátek 13. února. Nabízíme krátký rozhovor s představitelkou Vendulky Elenou Gazdíkovou a představitelem Lukáše Jakubem Rouskem.
Bedřich Smetana Hubička

9.3 (po)
19:00

vstupenky

17.3 (út)
19:00

vstupenky

18.5 (po)
19:00

vstupenky
Ve středu 4. února odpoledne oznámila Herecká asociace nominace na Ceny Thálie 2014. V širší nominaci se objevili hned tři umělci Moravského divadla Olomouc. V kategorii Balet - ženy získala nominaci Irina Laptěva za ztvárnění Dobré víly v inscenaci Spící krasavice, v kategorii Opera - muži operní sólista Milan Vlček za ztvárnění Umělce v inscenaci Pád Antikrista. Sólista opery a operety MDO Ondřej Koplík byl nominovaný za roli Ferdy v inscenaci Cosi fan tutte, kterou nastudoval ve Slezském divadle Opava. Do užší nominace se pak probojoval hostující Nikolaj Višňakov za ztvárnění Kalafa v olomoucké inscenaci opery Turandot.
4.2.2015 celý text
Divadelní bál oslaví půlkulatiny Popáté si budou moci návštěvníci divadla zatančit na jevišti, popáté se na něm setkají s herci, tanečníky a operními sólisty. Velký divadelní bál slaví půlkulatiny a opět je o něj velký zájem. Na své si však v sobotu 7. února přijdou nejen dospělí, ale i děti. Pro ně je na dopolední čas připravený Maškarní karneval.
3.2.2015 celý text
Mozart kontra Salieri nyní na Hané recenze, Právo 29. 1. 2015 - Vypočítávat, kolikrát se Amadeus Petra Shaffera, hra, jejíž hlavní postavou je spíše autorem démonizovaný a méně šťastný současník génia světové hudby Antonio Salieri, hrál na českých jevištích, vydalo by na zbytek této recenzní glosy, která si má povšimnout jejího zatím nejnovějšího nastudování v olomouckém Moravském divadle.
2.2.2015 celý text
Kavárna Divadelní klub hostí výstavu fotografií Aleny Kopecké
Kavárna Divadelní klub hostí výstavu fotografií Aleny Kopecké Od neděle 1. února do soboty 28. února hostí kavárna Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) výstavu fotografií Aleny Kopecké. Profesorka matematiky a informační a komunikační technologie na Střední zdravotnické škole Emanuela Pöttinga v Olomouci bere fotografování jako koníček, který jí nejen pro práci ve školství pomáhá udržovat vyrovnanost, klid a velkorysost. Začínala se zrcadlovkou a na kinofilm, i dnes, kdy už využívá digitální fotoaparát, má tak tendenci zachytit obraz a už jej moc neořezávat a neupravovat. Vernisáž výstavy nazvané V ledu se uskuteční ve středu 4. února v 17 hodin, expozici zahájí ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela.
2.2.2015