Dnes a zítra

nehraje se do odvolání - nařízení vlády ČR o o zákazu konání kulturních akcí s účastí nad 100 osob

Naše tipy
5.4 (ne) sk. - 19:00

Orfeus v podsvětí

»  Senioři -30%

Světově proslulá opereta

představení zrušeno, vstupné vracíme od 14. 4.

8.4 (st) sk. - 19:00

Così fan tutte

»  Senioři -30%

Komická opera ve dvou dějstvích

představení zrušeno, vstupné vracíme od 14. 4.

10.4 (pá) sk. - 19:00

Zvonokosy

»  Rodinné divadlo

Muzikál

představení zrušeno, vstupné vracíme od 14. 4.

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 127 další »
Dubnové číslo měsíčníku ZA OPONOU zdarma ke stažení Dnes vychází dubnové číslo měsíčníku ZA OPONOU, tentokrát nikoliv v tištěné podobě, ale ke stažení ve formátu PDF na webu Moravského divadla. Najdete v něm mj. úvodní slovo ředitele divadla Davida Gerneše, rozhovor s choreografkou Alenou Peškovou nebo fotostranu ze zkoušek inscenace DONAHA. Na titulce jsou dámy z kostýmního úseku Moravského divadla, kde od 16. března probíhá výroba ochranných roušek.
1.4.2020 celý text
V návaznosti na bezpečnostní opatření související s pandemií koronaviru a aktuální situaci, kdy jsou divadelní budovy po celém Česku uzavřené až do odvolání, se vedení Moravského divadla Olomouc rozhodlo odložit chystané oslavy stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Kočování divadelníků po Olomouckém kraji a prozatímní scény na Výstavišti Flora se tak dočkáme až v roce 2021.
1.4.2020 celý text
V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR prodloužit termín celostátní karantény zůstává pokladna Moravského divadla nadále uzavřená, a to do 13. dubna. Vstupné za lístky zakoupené v pokladně divadla bude možné vracet opět v pokladně divadla po jejím znovuotevření, a to na všechna představení zrušená do 13. 4. Vracet lístky bude možné po tomto termínu po dobu následujících 30 dnů, peníze vracíme proti vydané vstupence. Na základě poštou zaslané písemné žádosti doplněné jménem, podpisem, číslem účtu a přiloženou originální vstupenkou zašleme částku za vstupné na daný účet. V případě, že jste vstupenky zakoupili on-line, budou vám peníze vráceny na účet automaticky.
31.3.2020 celý text
Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. Tento den je příležitostí zamyslet se nad rolí a důležitostí divadla jako umělecké formy a upozornit na význam divadla vlády, politiky a instituce, které zatím neuznaly jeho hodnotu pro lidská společenství i jednotlivce a jeho potenciál pro ekonomický růst. Rok 2020 bude vzhledem ke světové pandemii nemocí SARS-CoV-2 výjimkou, protože řada divadelních budov a kulturních center je uzavřena. Přečtěte si znění dopisu, který dnes zveřejnili prezident Mezinárodního divadelního ústavu Mohamed Saif Al-Afkham a generální ředitel Mezinárodního divadelního ústavu Tobias Biancone.
27.3.2020 celý text
V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR prodloužit termín celostátní karantény zůstává pokladna Moravského divadla nadále uzavřená, a to do 1. dubna. Vstupné za lístky zakoupené v pokladně divadla bude možné vracet opět v pokladně divadla po jejím znovuotevření, a to na všechna představení zrušená do 1. 4. Vracet lístky bude možné po tomto termínu po dobu následujících 30 dnů, peníze vracíme proti vydané vstupence. Na základě poštou zaslané písemné žádosti doplněné jménem, podpisem, číslem účtu a přiloženou originální vstupenkou zašleme částku za vstupné na daný účet. V případě, že jste vstupenky zakoupili on-line, budou vám peníze vráceny na účet automaticky.
24.3.2020 celý text
Během celostátní karantény bude Moravské divadlo pomáhat seniorům i školákům V době, kdy Česká republika bojuje s koronavirem a v důsledku vyhlášení nouzového stavu jsou divadelní budovy pro veřejnost uzavřené, nabízí Moravské divadlo Olomouc pomocnou ruku a rozjíždí hned dva projekty. Olomoučtí herci tak budou nakupovat seniorům (a nejen jim), prostřednictvím webu a sociálních sítí také připomenou školákům nejslavnější literární a dramatická díla.
23.3.2020 celý text
Významné životní jubileum slaví bývalá členka činohry MICHAELA KUBISOVÁ Dnes slaví významné životní jubileum bývalá členka olomoucké činohry MICHAELA KUBISOVÁ. Olomoucká rodačka působila v divadlech v Praze, Benešově a Gottwaldově (dnes Zlín). Do angažmá v tehdejším Divadle Oldřicha Stibora v Olomouci vstoupila v roce 1961 a působila zde do roku 1988. Ztvárnila výrazné role v inscenacích Mnoho povyku pro nic, Naši furianti, Revizor, Kočka na kolejích, Tramvaj do stanice Touha, Hamlet, Dům Bernardy Alby, Naši furianti, Matka či Smrt obchodního cestujícího.
19.3.2020 celý text
Vážení diváci, Protože nemůžete VY k NÁM, rozhodli jsme se přijít MY k VÁM, a to rovnou celá činohra najednou. Máme pro Vás ke stažení jednoduchou, leč nesmírně zábavnou deskovou hru DIVÁKU, NENUĎ SE! Projděte s námi celým zkušebním procesem od chvíle, kdy vyjde obsazení herců přes zkoušky až k premiéře. Co se stane, když na své cestě potkáte Vlastu Hartlovou, Honzu Ťoupalíka, uměleckého šéfa Romana Vencla nebo tajemnici uměleckého provozu Soňu Kolkovou? Chcete vědět, co vás čeká ve vlásenkárně, divadelním klubu nebo v ředitelně? To všechno zjistíte, když si vytisknete přiložené soubory. Stáhnout si můžete hrací desku, legendu a pravidla hry. Hrací kostku doma jistě najdete a figurky si již zvolte dle vlastního výběru, chuti a kreativity.
18.3.2020 celý text
Po vyhlášení stavu nouze v České republice v souvislosti s pandemií koronaviru nabídlo Moravské divadlo Olomouc pomoc olomouckým nemocnicím. Souběžně s přípravou divadelních kostýmů budou tak dámy z úseku garderoby vyrábět ochranné roušky. Do celé akce je též zapojena okresní rada Junáka – českého skauta v Olomouci. Současně vznikla výzva k šití roušek pro dobrovolníky z řad občanů. Do dobrovolnické akce ke sběru ušitých roušek a jejich další distribuce budou kromě zmíněných institucí zapojeny i Univerzita Palackého a Divadlo na cucky. Členové skupiny vyzývají dobrovolníky z řad občanů k výrobě roušek. Sběrné místo: Bibliobox, Biskupské náměstí 1 (Zbrojnice - naproti vrátnici).
16.3.2020 celý text
V návaznosti na vládní vyhlášení celostátní karantény v České republice uzavírá pokladna Moravského divadla svůj provoz, a to do 24. března. Vstupné za lístky zakoupené v pokladně divadla bude možné vracet opět v pokladně divadla po jejím znovuotevření, a to na všechna představení zrušená do 24. 3. Vracet lístky bude možné od tohoto termínu po dobu následujících 30 dnů, peníze vracíme proti vydané vstupence. V případě vstupenek zakoupených on-line budou peníze vráceny automaticky na účet. Na základě poštou zaslané písemné žádosti doplněné jménem, podpisem, číslem účtu a přiloženou originální vstupenkou zašleme částku za vstupné na daný účet. O případných dalších změnách budeme aktuálně informovat na webu a facebookové stránce Moravského divadla. Děkujeme za pochopení.
16.3.2020 celý text