Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 63 další »
Otevírací doba pokladny Moravského divadla Olomouc v červenci a srpnu
Vážení diváci a příznivci Moravského divadla Olomouc, dovolujeme si vás upozornit na změnu otevírací doby pokladny divadla o prázdninách. Ve středu 1. července bude pokladna otevřená od 18 do 19 hodin. V termínu od 2. července do 23. srpna bude pokladna uzavřena. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla, sekce Program a vstupenky. Od 24. do 31. srpna bude ve všední dny otevřeno od 9 do 16 hodin.
30.6.2015
V polovině dubna vyhlásilo Moravské divadlo Olomouc výtvarnou soutěž na téma „MASKOT MORAVSKÉHO DIVADLA OLOMOUC“. Do uzávěrky soutěže, která byla 20. června, se sešlo celkem 107 návrhů, z nichž komise vybrala nejlepší dílo v každé kategorii (třídní kolektiv a jednotlivec).
30.6.2015 celý text
Olomoucká činohra uzavírá sezonu předpremiérou Drobečků z perníku Jméno oblíbeného amerického dramatika Neila Simona je spjato především s žánrem komedie. Humor neschází ani ve hře Drobečky z perníku, přestože její hlavní hrdince se pod vlivem alkoholu podařilo pořádně si zpustošit život. Role Evy Mearové je velkou hereckou příležitostí pro Ivanu Plíhalovou. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Předpremiéra se uskuteční v pátek 26. června v 19 hodin, po ní bude následovat ještě jedno předprázdninové uvedení, a to v úterý 30. června v 19 hodin. Premiéra je pak naplánovaná na 4. září.
Neil Simon Drobečky z perníku

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

12.9 (so)
19:00

vstupenky

6.10 (út)
19:00

vstupenky

21.10 (st)
19:00

vstupenky
O Drobečcích z perníku s Annou Stropnickou a Romanem Venclem Po osmadvaceti letech se na olomoucké jeviště vracejí Drobečky z perníku, tragikomedie proslulého amerického dramatika Neila Simona. Komorní inscenaci připravuje umělecký šéf polské scény Těšínského divadla Bogdan Kokotek. Před zářijovým premiérovým uvedením se už tento pátek v 19 hodin dočkáme předpremiérového představení. Vedle Ivany Plíhalové, pro kterou je role Evy Mearové velkou hereckou příležitostí, účinkují v chystané inscenaci také Anna Stropnická v roli dcery Polly a Roman Vencl coby homosexuální přítel hlavní hrdinky Jimmy.
Neil Simon Drobečky z perníku

4.9 (pá)
19:00

vstupenky

12.9 (so)
19:00

vstupenky

6.10 (út)
19:00

vstupenky

21.10 (st)
19:00

vstupenky
Umělci z Moravského divadla Olomouc mají za sebou půlmaraton Více než pět tisíc běžců se v sobotu 20. června postavilo na start letošního ročníku mezinárodního závodu Olomoucký 1/2 Maraton. Mezi závodníky byla i činoherní štafeta - Vendula Fialová, Tomáš Krejčí, Vojtěch Lipina a Roman Vencl. Jak herci slíbili, vyběhli na trať v kostýmech z inscenací Když se zhasne a Sluha dvou pánů. Půmaraton zvládla štafeta zdolat v čase 1 hodina 53 minut. Moravské divadlo reprezentovali také Petr Kubes a Radek Leszczynski. Takzvaný 2RUN zvládla dvojice zaběhnout v čase jen mírně přesahujícím hodinu a půl. Gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci!
21.6.2015 celý text
Operetní soirée čeká o víkendu derniéra
Operetní soirée čeká o víkendu derniéra S jevištěm Moravského divadla Olomouc se loučí komponovaný pořad Operetní soirée. Poslední představení se uskuteční v neděli 21. června ve 14.30 hodin. Show, ve které vystupují členové všech tří souborů olomouckého divadla, nabídne chytlavé melodie z dílny Offenbacha, Strausse či Lehára.
Moravské divadlo Olomouc si užilo další Den her, z celkového vítězství se radovala činohra
Moravské divadlo Olomouc si užilo další Den her, z celkového vítězství se radovala činohra Členové všech tří souborů Moravského divadla Olomouc doplněni o tým Šakalí léta si užili čtvrtý ročník Dne her. Divadelní klání se uskutečnilo v pondělí 15. června v centru města. Herci, zpěváci a tanečníci si v Čechových sadech užili tradiční piknik a co se snědlo, se následně vyběhalo při dopoledních soutěžích. Odpoledne odehrály týmy turnaj v petanque a večer si vyzkoušely pantomimu, divadelní kvíz a došlo i na náročnou soutěž v uvazování kravaty a lakování nehtů! Z vítězství se nakonec radovalo družstvo činohry. Děkujeme všem účastníkům akce, velký dík patří organizátorům Vendule Fialové a Věře Veselské. Fotografie z vydařeného Dne her najdete v sekci Fotogalerie.
16.6.2015
Herci na startu Olomouckého 1/2Maratonu Červen je v Olomouci již tradičně ve znamení Olomouckého 1/2Maratonu, mezinárodního svátku běžců se přitom v minulosti již dvakrát zúčastnila štafeta umělců z Moravského divadla Olomouc. V sobotu 20. června bude platit – do třetice všeho dobrého. Na start závodu se tentokrát postaví činoherní kvartet ve složení Vendula Fialová, Tomáš Krejčí, Vojtěch Lipina a Roman Vencl. A poběží v divadelních kostýmech!
15.6.2015 celý text
Baletní soubor vystoupí na konci prázdnin na plumlovském zámku V závěru letních prázdnin se baletní soubor Moravského divadla Olomouc představí v atraktivním prostředí plumlovského zámku. I letos zde proběhne unikátní charitativní projekt Baletní galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů na podporu revitalizace této kulturní památky. Taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha se uskuteční v sobotu 29. srpna 2015 ve 20 hodin. Vstupenky na akci jsou již v prodeji v pokladně Moravského divadla.
12.6.2015 celý text
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se představí na mezinárodním festivalu Smetanova Litomyšl
Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc se představí na mezinárodním festivalu Smetanova Litomyšl Po olomoucké derniéře se inscenace opery Noc plná světla dočká ještě jednoho uvedení, a to na prestižní přehlídce. Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc titul představí v rámci programu 57. ročníku mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl. Dílo skladatele Zdeňka Pololáníka, k němuž napsal libreto olomoucký biskup Josef Hrdlička, zazní v úterý 16. června ve 21 hodin na II. zámeckém nádvoří. „Festival Smetanova Litomyšl mám léta rád. Pro jeho atmosféru, kterou vytvářejí především lidé, kteří za ním stojí, s nimi vřelé a vnímavé publikum a v neposlední řadě "genius loci" českého kulturního města, kde působilo tolik našich osobností a této krásné tradici se v současné době podařilo vtisknout nový rozměr. Na litomyšlském festivalu jsem mnohokrát hostoval s nejrůznějšími divadly a vždy se naň opět těším, protože kulturní rozměr místu nedávají pouze krásně udržované památky, ale opět a zase - lidé. A pro ně se divadlo hraje,“ uvedl režisér inscenace Michael Tarant. Sólisty, sbor a orchestr bude řídit dirigent Petr Šumník.
11.6.2015