Dnes a zítra

nehraje se...

Naše tipy
27.11 (čt) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

10.12 (st) sk. ST 19:00

Romeo a Julie

Slavný příběh veronských milenců v poetice baletu

5.1 (po) sk. K 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

11.1 (ne) sk. YO 16:00

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

14.1 (st) sk. C 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

1.2 (ne) sk. NO 14:30

Falstaff

Komická opera ve dvou dějstvích

27.2 (pá) sk. - 19:00

Carmen

Nejslavnější francouzská opera

28.2 (so) sk. - 16:00

Paganini

Opereta ve třech dějstvích

3.3 (út) sk. L 19:00

Spor

Odolá láska koketérii?

23.3 (po) sk. A 19:00

Rusalka

Nejznámější česká opera v tanečním ztvárnění

3.4 (pá) sk. V 19:00

Turandot

Lyrická opera ve třech dějstvích

21.4 (út) sk. B 19:00

Pád Antikrista

Opera ve třech dějstvích podle skici Alberta Steffena

Aktuality

1 2 3 4 5 6 ... 54 další »
Představení Pidínci a Modrý kocour zpestří návštěva Mikuláše, anděla a čertů
Představení Pidínci a Modrý kocour zpestří návštěva Mikuláše, anděla a čertů Vážení diváci, dovolujeme si Vás upozornit, že v neděli 30. listopadu 2014 v 10 hodin se v Moravském divadle Olomouc uskuteční speciální uvedení pohádky Rostislava Pospíšila Pidínci a modrý kocour. Představení o lesních bytůstkách bude totiž spojeno s rozsvícením vánočního stromku ve foyer divadla. Ale to není všechno! Pro malé diváky je připravena také mikulášská nadílka a možnost vyfotografovat se s Mikulášem, andělem a čerty. Srdečně Vás zveme!
Rostislav Pospíšil Pidínci a modrý kocour

30.11 (ne)
10:00

vstupenky
Baletka Renáta Mrózková pokřtí debutové cédéčko
Baletka Renáta Mrózková pokřtí debutové cédéčko Že je členka baletu Moravského divadla Olomouc Renáta Mrózková talentovanou zpěvačkou, se ví už dlouhou dobu. Mohli jste se o tom přesvědčit například na loňských šansonových večerech ve foyer divadla. Teď se ale hvězda inscenace Frida dočkala debutového alba, které se svou kapelou Svervou pokřtí v úterý 25. listopadu po 19. hodině v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Kapela Svervou vznikla před půldruhým rokem a v repertoáru má necelou dvacítku písní, z nichž se jich na debutové album dostalo sedm. Renáta kromě zpěvu také hraje v kapele na klávesy a akordeon a píše texty.
20.11.2014
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí
Na Štěpána bude v Moravském divadle Olomouc veselo, Michaela Doleželová a Roman Vencl oslaví Výročí Druhý svátek vánoční bude v Moravském divadle Olomouc ve znamení dobré zábavy. Zavítá sem populární divadlo Do Houslí, v jehož čele stojí autorské duo Michaela Doleželová a Roman Vencl (Když se zhasne, Královny). Hned dvakrát - v 17 a 19 hodin - představí svou prvotinu Výročí. „Jedná se o náš komediální debut. Tenkrát nám bylo osmnáct a zvládli jsme to napsat za víkend bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s psaním divadelních her. Přesto máme tuto komedii na repertoáru divadla Do Houslí již osm let a hráli jsme jí téměř stodvacetkrát po celé naší republice i na Slovensku. Navzdory tomu to bude 26. prosince poprvé, co budou mít diváci možnost vidět ji přímo v Olomouci, protože tady jsme ji ještě nikdy nehráli,“ uvedl Vencl. Představení uvádíme na jevišti divadla v prostoru za oponou. Operní představení Falstaff, které bylo na 26. prosince plánováno původně, je zrušené, zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně divadla do 28. listopadu.
Michaela Doleželová, Roman Vencl Výročí

26.12 (pá)
17:00

vstupenky

26.12 (pá)
19:00

vstupenky

18.1 (ne)
19:00

vstupenky
Olomoucká revoluce začala v divadle Rozhovor, internetový magazín jádu, Goethe-Institut Praha - Ivana Plíhalová byla jednou z těch, co stáli v čele sametové revoluce v Olomouci. Herečka Moravského divadla Olomouc se letos vrací do komunální politiky. Před pětadvaceti lety tam vstoupila v euforii, letos se zdravým rozumem a na obhajobu kultury.
16.11.2014 celý text
Dvořákova Rusalka se poprvé dočká baletní verze Velkým lákadlem, které pro olomoucké diváky chystá v nové sezoně baletní soubor Moravského divadla Olomouc, bude taneční ztvárnění klasické opery Antonína Dvořáka Rusalka. Nelehkého úkolu poprvé převést nejznámější českou operu do řeči tance se ujal šéf souboru, režisér a choreograf Robert Balogh. V inscenaci se představí nové zahraniční posily souboru. Premiéra bude v pátek 14. listopadu v 19 hodin, první repríza o den později ve stejný čas.
Antonín Dvořák Rusalka

15.12 (po)
19:00

vstupenky

18.12 (čt)
19:00

vstupenky

14.1 (st)
19:00

vstupenky

18.2 (st)
19:00

vstupenky

23.3 (po)
19:00

vstupenky
Václava Krejčí Housková jako Carmen v Národním divadle Inscenace Bizetovy opery Carmen v režii Michaela Taranta patří ke stálicím repertoáru Moravského divadla Olomouc, hraje se již více než čtyři roky. Trvalkou je Carmen také v pražském Národním divadle, kde je v nastudování Jozefa Bednárika uváděna již patnáct let! Nabídku ztvárnit titulní hrdinku na naší první scéně přijala sólistka opery a operety Moravského divadla Olomouc Václava Krejčí Housková, která se v druhé polovině října coby temperamentní Carmen poprvé představila pražskému publiku.
10.11.2014 celý text
Noc divadel láká na atraktivní program V sobotu 15. listopadu 2014 se ve více než deseti zemích Evropy otevřou divadla veřejnosti, která bude mít možnost zažít a vyzkoušet si, co běžné divadelní programy nenabízejí. Do příprav druhého ročníku Noci divadel se zapojilo více než sto českých a moravských souborů. Pestrý program připravilo Moravské divadlo Olomouc, které během odpoledne a večera nabídne scénické čtení nebo možnost vyfotografovat se s herci v kostýmech. Zapojily se i další olomoucké soubory – Divadlo na cucky chystá vernisáž světelné instalace, Divadlo Tramtarie představí divákům jinak nepřístupné zákulisí. Noc divadel uzavře společný koncert členů všech olomouckých souborů ve foyer Moravského divadla Olomouc.
7.11.2014 celý text
Finále tenisového Fed Cupu zahájí Barbora Martínková-Polášková
Finále tenisového Fed Cupu zahájí Barbora Martínková-Polášková V sobotu 8. listopadu odstartuje v pražské O2 Areně finále Fed Cupu mezi českými tenistkami a hráčkami Německa. Finálový duel ve 13 hodin slavnostně zahájí sólistka opery a operety Moravského divadla Olomouc BARBORA MARTÍNKOVÁ-POLÁŠKOVÁ! Zazpívá německou hymnu, zpěvem české hymny se k ní přidá Matěj Ruppert z Monkey Business. „Měla jsem už možnost zpívat českou a rakouskou hymnu před začátkem mezistátního utkání ve fotbale, německou budu zpívat poprvé. S nabídkou mě oslovili v uplynulém týdnu, takže jsem už měla čas se hymnu naučit. Těším se, O2 Arena je obrovská a bývá v ní skvělá atmosféra. Určitě to pro mě bude velký zážitek,“ sdělila Martínková-Polášková.
6.11.2014
Vstupenky na Velký divadelní bál již v prodeji!
Vstupenky na Velký divadelní bál již v prodeji! Už nyní jsou v prodeji vstupenky na V. Velký divadelní bál, který se v Moravském divadle Olomouc uskuteční v sobotu 7. února 2015. Vzhledem k velkému zájmu, jakému se těšily uplynulé ročníky, s nákupem vstupenek neotálejte! V rámci programu představíme to nejlepší z repertoáru souborů činohry, opery i baletu. K tanci bude hrát orchestr Moravského divadla Olomouc. Pro návštěvníky bálu bude připraveno bohaté občerstvení a také soutěž o nejkrásnější masky.
Damani Williams: Z Leicesteru přes Lublaň až do Olomouce Slavná Dvořákova opera Rusalka se v pátek 14. listopadu dočká v Moravském divadle Olomouc baletní verze. Coby Vodník se publiku představí nováček v baletním souboru, britský tanečník Damani Williams. Jak se z rodného Leicesteru dostal až do Olomouce, jaké jsou přípravy inscenace Rusalka a o jaké roli sní, se dozvíte v následujícícm rozhovoru.
Antonín Dvořák Rusalka

15.12 (po)
19:00

vstupenky

18.12 (čt)
19:00

vstupenky

14.1 (st)
19:00

vstupenky

18.2 (st)
19:00

vstupenky

23.3 (po)
19:00

vstupenky