Repertoár uměleckého souboru Hostující inscenace

Günter Grass: Plechový bubínek |Berliner Ensemble
Délka představení: cca 110 min. bez přestávky
od 26.5.2019 detaily
Maxim Gorkij: Maloměšťáci |HaDivadlo Brno
Délka představení: cca 130 min., 1 přestávka
od 22.5.2019 detaily
Jiří Havelka & DD: Vražda krále Gonzaga |Dejvické divadlo Praha
Délka představení: cca 160 min., 1 přestávka
od 20.5.2019 detaily
Johann Wolfgang Goethe: Faust |Divadlo pod Palmovkou Praha
Délka představení: cca 210 min., 2 přestávky
od 19.5.2019 detaily
Kim Sung-hoon: Green Eye |Kim Sung-hoon Dance Project
Délka představení: cca 55 min. bez přestávky
od 17.5.2019 detaily
E. Stehfest - M. J. Stephan - J. von Düffel: 9 dní vzhůru |Staatsschauspiel Dresden
Délka představení: cca 120 min. bez přestávky
od 15.5.2019 detaily
Slavnostní zakončení Academia Film Olomouc 2019
VSTUP ZDARMA - POUZE S FESTIVALOVOU AKREDITACÍ Více o akreditacích pro zájemcena webu https://afo.cz/
vstupenky

27.4 (so)
19:00

od 27.4.2019 detaily
Krkonošské pohádky |Divadlo Radost Brno
KRKONOŠSKÉ POHÁDKY aneb Trautenberk a Krakonoš vznikly z inspirace pohádkami Marie Kubátové a sbírkou pověstí o Krakonošovi, která vyšla v královéhradeckém nakladatelství Kruh v roce 1970. Řekne-li se Krkonošské pohádky, podstatné části pamětníků i nepamětníků se okamžitě vybaví Anče, Kuba, Hajnej a Trautenberk. Tyto postavy, včetně Krakonoše, samozřejmě v inscenaci jsou, ale jinak jde o svébytné jevištní zpracování, které rozhodně není kopií příběhů proslulých televizních večerníčků. Jak říká autor scénáře Vlastimil Peška – jde o zbrusu nové příběhy známých pohádkových hrdinů. Samozřejmě zápletky příběhů jsou založeny na známém principu – chamtivý, lstivý a lakotný Trautenberk se snaží nějak obelstít Krakonoše, vládce hor a získat pro sebe nějaké výhody. Zneužívá k tomu dobráckého Kubu, Anče i hajného, kteří mu slouží. Krakonoš ale Trautenberkovy finty vždycky odhalí a po právu ho potrestá. Příběhy jsou o tom, jak Trautenberk chtěl uspořádat sousedům tancovačku, jak šel na lov do Krakonošovy zahrádky, a jak chystal svatební dar Kubovi a Ančeti. Na rozdíl od večerníčků, kde vystupuje prakticky jen pět výše jmenovaných postav a sojka, která je Krakonošův informátor, najdou diváci v inscenaci Radosti další postavy především ze zvířecího světa, které pocházejí z výše zmíněných pověstí – a které Krakonoš svými kouzly všelijak proměňuje, aby mu pomohly darebáka Trautenberka napálit a potrestat. Vznikají tak situace divadelně velmi vděčné, nejen komické, ale i překvapivé. Režisérem a autorem scénické hudby je Vlastimil Peška, scénu, loutky a kostýmy navrhl Michal Hejmovský a pohybová spolupráce je dílem Heleny Peškové.
vstupenky

14.4 (ne)
10:00

vstupenky

14.4 (ne)
14:00

vstupenky
od 14.4.2019 detaily
Kulturní počiny Olomouckého kraje
Kulturní počiny Olomouckého kraje
vstupenky

10.4 (st)
20:00

od 10.4.2019 detaily
Prix Bohemia Radio - Dejvické divadlo: Dabing Street
Představení Dejvického divadla Vám přináší mezinárodní festival rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO.
vstupenky

2.4 (út)
20:00

od 2.4.2019 detaily
Prix Bohemia Radio - Slavnostní zahájení
Za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma vystoupí Michaela Nosková, Martin Chodúr, Michaela Gemrotová, Dasha, Jan Smigmator a další.
vstupenky

1.4 (po)
19:30

vstupenky
od 1.4.2019 detaily
Pyšná princezna |Divadelní společnost Julie Jurištové
Pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě.
vstupenky

24.3 (ne)
10:00

vstupenky

24.3 (ne)
14:00

vstupenky
od 24.3.2019 detaily
Čert a Káča |Divadelní agentura Praha
Kdo by neznal pohádkovou Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava. Káča v naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny. Ta jim ho již čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá... Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat. Jak si Káča poradí s čertem? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v tomto představení. Potěší vás řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, například s čertovským vrátným u pekelné brány, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou. Zkušená autorka Božena Šimková umí napsat příběh srozumitelný pro malé diváky, který zároveň pobaví i dospělé. Hrají: Čert - Zdeněk Košata, Káča - Jiřina Daňhelová / Lucie Vopatová, Jirka - Štěpán Dostal Kněžna - Milada Bednářová Režie - Miroslav Pokorný Hudba - Tomáš Alferi
od 10.2.2019 detaily
Tučňáci na arše |Městské divadlo Zlín
Lidé i zvířata dost zlobili – pořád samé hádky a nevděk. A tak se Pánbůh naštval a seslal na ně potopu. Noe se to rozhodl zachránit a přizval na svou archu všechna zvířata. Od každého druhu po dvou kusech. A pozval i tučňáky. Možná to nevíte, ale s těmi to nikdy není lehké. Ti zlobit jen tak nepřestanou. Ale zato budou vždycky příkladnými kamarády – i za deště! Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Přesně tak, jak to má ve správné pohádce být. Aspoň tučňáci to tak říkali a ti mají pravdu. Skoro vždycky. Díky přátelství dokážou tihle tři tučňáčí kamarádi překonat každou nástrahu a obtíž a vy jim budete fandit až do konce. Tučňák tučňáka nikdy neopustí. Operace ,potopa´může začít! Délka představení: cca 1 hod. 20 min. včetně přestávky
od 13.1.2019 detaily
60 let folklorního souboru Dunajec
Slovenské písně a tance v podání současných a bývalých členů FS Dunajec za doprovodu cimbálových muzik Frgál a Záletníci.
od 24.11.2018 detaily
Maxipes Fík |Divadlo Krapet Praha
Tatí, já byfem chtěla pfa.'' řekla Ája. Tak jí tatínek koupil psa. ,,Jmenuje se Rek''oznámil. A protože Ája neuměla říkat R, říkala mu Fek. ,,To už mu můžeme říkat Fík'' řekl tatínek. No a tak to všechno začalo. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké. A že je to pes neobyčejný? No který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, dostane angažmá v cirkusu? Viděli jste někdy psa, který řídí auto? Dokonce se vydá do světa skoro až na kraj světa a objeví spoustu věcí a potká spoustu lidí a má po celém světě kamarády, protože s Fíkem zažije každý moc legrace. Ale jak se říká všude dobře doma nejlíp. Moc rád se vrátí domů a zdají se mu velice divoké psí sny, dokonce i o Vánocích. Jak to všechno s Fíkem bylo? To se uvidí! ,,Tak neváhejte a přijďte. Bude psina! Haf!'' Činohra spojená s loutkou vhodná pro děti od 3 let. Délka představení: cca 60 minut, bez přestávky
od 4.11.2018 detaily
Příběhy vodníka Česílka |Divadlo D5 Praha
V každém rybníku, tůni a tůňce přebývá nějaký vodník. A kousek od Jičína, v jednom malém rybníčku, žije se svým kaprem osmikiláčem Česílko. Právě o kapra osmikiláče půjde v naší pohádce především. Knížepán z jičínského zámku na něj dostane zálusk, a tak se ho pokusí všemožně získat. Nakonec se mu to nečestným způsobem podaří. Jestli Česílko s pomocí rusalky Andulky a ztřeštěného loupežníka z knížecího talíře kapra zachrání, tak na to se přijďte podívat do divadla. S pohádkou Divadla D5, plné legrace, napětí a krásných písniček, se všichni pobaví.
od 7.10.2018 detaily
Hrátky s Kolalokou aneb Limonádový Joe |Hudebně-dramatické studio
V tomto roce, tedy 2018, vstupuje Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle Olomouc do osmého roku své existence a činnosti. Máme za sebou řadu úspěšných inscenací a tu nejnovější nabízíme svým divákům na prknech Moravského divadla Olomouc ve dvou představeních. Jedná se o adaptaci slavné divadelní hry a neméně slavného českého filmu, kterou uvádíme pod názvem „Hrátky s Kolalokou, aneb Limonádový Joe“. Účinkují starší členové Hudebně-dramatického studia při MDO a jsou připraveni vás pobavit a dobře naladit. Prožijte v jejich podání originální příběh Limonádového Joa a poslechněte si nestárnoucí písničky. Přijďte v neděli 16. září do hlediště Moravského divadla v 9:00 nebo 10:30, určitě nebudete litovat a odnesete si ty nejkrásnější divadelní zážitky. Těšíme se na vás. Členové HDS.
od 16.9.2018 detaily
Jaroslav Foglar, Robert Bellan: Rychlé šípy |Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i se svými věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale i mimo ni. Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům.
od 27.8.2018 detaily